Terazi Burcunda Gölgeli Ay Tutulması ve Burçlara Etkisi

 

25 Mart 2024  Terazi Burcunda Ay Tutulması

Göz Yaşlarımın Adaleti…

5° Terazi Burcu Sabian Sembolü; “Düşünceleri iç vizyondan somut yaratıma dönüşen insan

 

Sembolden de anlaşılabileceği gibi, yaratım enerjimizi fark edebilmeliyiz. Kullandığımız kelimeler, içinde bulunduğumuz ruh hali ve düşüncelerimiz ile şu andaki gerçekliğimiz yaşıyoruz.

Bu sebepten, olumlu düşüncelere odaklanarak hayalini kurduğun güzelliklere ulaşabilirsin. Kendini olumsuzluklarla derin bir karanlığa çekmek yerine, ışığın gücünü içinde hissetmelisin.

Bırak artık sana “ O artık hayallerini yaşıyor” diyebilsinler.

Geçmişe takılarak üzüntü girdabında savrularak, parlak ve muhteşem bir gelecek yaratamazsın. Sen ne isen, o şekilde titreşirsin. Her titreşim bir yaratımdır.

Öz benliğinle güçlü bağını hatırlayarak aslında çok harika mucizevi bir yaratım enerjin olduğunu hatırlamalısın. Kendi kul hakkına girmeden, kendine haksızlık etmeden, tökezlediğin yerden kalmalısın.

Bu tutulma sana kendi potansiyellerine uyanman için bir fırsat.

 

5° Terazi burcunda gerçekleşen Gölgeli Ay Tutulması bu yılın ilk tutulması özelliğini taşıyor ve güçlü etkileri beraberinde hayatımıza taşıyor.

Kimi ilişkiler daha da güçlenirken, kimi ilişkiler, evlilikler artık daha fazla bu yükü taşıyamayacak ve zarafetle sonlanabilir.  Yaşanılan acılar, adaletsizlikler ve gözyaşlarının aslında unutulmadığını fark edeceğiz. Plüton desteği alan bir tutulma, demek ki ne yaşarsan yaşa dönüşeceksin ve yepyeni bir sen ortaya çıkacak. Bırak artık sana hizmet etmeyen her ne varsa, özgürleşmen için yaşıyorsun tüm bu olan biteni.

Hayatımızda adalet, uzlaşma, huzur arıyoruz.

Tutulma haritanın 5.evinde gerçekleşecek. Gündemimize çocukları, sanatçıları, spor camiasını ve aşkları taşıyacak. Bu gölgeli ay tutulmasını, Güney Ay Düğümü hattında deneyimliyoruz. Geçmişin tozlu yaprakları aralanırken, aynı hatalara düşmemek için elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız. Empati önem kazanıyor.

Terazi burcundaki ay tutulmasının yöneticisi Venüs balık burcunda Satürn ile kavuşumda. İlişkilerle ilgili gizli saklı konular ortaya çıkabilir. Kimi ilişkiler küllerinden yeniden doğa bilme gücünü bulabilecek. Sularla ilgili kimi konular gündemimizde olabilir. Denizler ve komşular. Yöneticiler ile yaşanabilecek kimi gerginlikler zarafet ve diplomasi ile hallolabilir.

Yükselendeki ikizler, bu tutulma döneminde iletişimin çok yoğun olacağına işaret ediyor. Aldeberan sabit yıldızı yükselende dürüstlük ve ahlak konularında temkinli olmayı hatırlatıyor.   Merkür koç burcunda, Chiron – Kuzey Ay Düğümü kavuşumu hattında. Kimi grup ve kuruluşlar bu dönemden itibaren hızlı aksiyon alabilirler ve ortak açıklamalarda bulunabilirler.

Bu Gölgeli Ay Tutulmasıyla Dünyada hava iyiden iyiye değişmeye başlayacak. Mars’ın etkisi ve gizliden gizliye 12. Evde bulunan Jüpiter-Uranüs kavuşumu, hem askeri hem siyası dengelerin değişebileceğini gösterebilir.

Türkiye topraklarında da gerginlikler gözlemlenebilir. Manipülatif kişilerden uzak durmalı hiçbir provokasyona kapılmamalı. Askeri olayların gündemde olacağı döneme giriş yapıyoruz.

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma ve Sabian Astrolog

 

TERAZİ BURCU AY TUTULMASI YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ

KOÇ BURCU

Ay Tutulmasını ilişkiler ve ortaklıklar evinizden alıyorsunuz. Kimi koçların var olan ilişkilerini güçlendirmek isterken, kimileri özgürlüğünün tadını çıkarabilir. Maddi kaynaklarınızda artış keyfinizi yerine getirebilir.

 

BOĞA BURCU

Bu Ay Tutulması gündelik yaşamınıza denge getirmek isteyebileceğinizi bize gösteriyor. Sağlığınıza gereken önemi vermeye devam edin. Birlikte çalıştığınız kişilerle aranızdaki olası gerginliklere takılmayın.

 

İKİZLER BURCU

Aşk hayatınız gündeminizde sevgili İkizler.  Kimileriniz geçmişten fırlayan gizli saklı kimi konuların tortularını çözme yoluna giderken, kimileri de sorunlarla yüzleşmeden ilişkilerinden özgürleşebilir. Çocuklarınız gündeminizde.

 

YENGEÇ BURCU

Bu tutulma ile gündeminizde eviniz, yuvanız, aileniz var. Kimileri taşınma kararı alırken kimileri yaşam alanlarında düzenlemelere gidebilirler. Girdiğiniz kalabalık ortamları iyi gözlemleyin lütfen.

 

ASLAN BURCU 

Ay tutulması gündeminize kardeşlerinizi, yakın akrabalarınızı ve eğitim konularını getirebilir. Yeni yerlere gitmek, yeni projelere imza atmak size iyi gelecek. Kardeşler ile ilşkilere dikkat etmeli, diplomasi önemli.

 

 

BAŞAK BURCU

Ay Tutulması ile kendi gelir gider yapınızda önemli dengelemeler gerekebilir. Kendi değerinizi sorgulamayı bırakın artık. Finansal açıdan yeni fırsatları değerlendirebilirsiniz. Risk analizi muhakkak yapmalısınız.

 

TERAZİ BURCU

Sizin için değişim ve dönüşüm dönemi başlıyor. Kendinizi adeta yeniden keşfediyorsunuz. Karşınıza çıkabilecek fırsatları büyük bir zarafet ile değerlendirebilirsiniz. Kimseden onay almanıza gerek yok. Kendi değerinize uyandığınız bu sürecin tadına bakın.

 

AKREP BURCU

Hisleriniz bu ay tutulması ile daha da güçleniyor. Derin bir içe dönüş yaşayabilirsiniz. Rüyalarınıza dikkat edin. Geçmişten bu yana takılıp kaldığınız kimi konuların çeşitli spritüal çalışmalar ile çözüm, ya da farklı bir bakış açısı kazanabilirsiniz.

 

YAY BURCU

Bu Ay Tutulması ile sosyalleşiyorsunuz. Yeni gruplara dâhil olmak, yeni insanlarla tanışmak size yeni fırsat kapılarını aralayabilir. Yeni iş fırsatları sizi şaşırtabilir ve sevindirebilir. Değişim size iyi gelecek.

 

OĞLAK BURCU

Ay tutulması gündeminize kariyer hayatınızı taşıyabilir. Yöneticiler tarafından görünebilir ve takdir edilebilirsiniz. Kimileri ise yeni iş arayışı içerisinde zor nefes alıyor. Önemli olan şuan iş ve aile hayatındaki dengeyi sağlayabilmek.

 

KOVA BURCU

Kimi kovalar bu ay tutulması ile turt dışı fırsatlarının kapısını aralarken kimileri de karşısına çıkan eğitim seçeneklerini değerlendirebilir. Adalet arayışında olanlar için güzel bir süreç olabilir.

 

BALIK BURCU

Gelir gider tablonuz gündeminizde. Ödemelerinize dikkat etmelisiniz, kredi bekleyenlerin yüzü gülerken, gözden kaçabilen vergi ödemeleri dikkat çekiyor. Hislerinize kulak verin bu tutulma döneminde içinize sinmeyen hiç bir şey yapmayın lütfen.