Kategori arşivi: Karma

24 Nisan 2024 Akrep Burcunda Dolunay

 

24 Nisan 2024  Akrep Burcunda Dolunay

“Küllerimden daha güçlü doğuyorum.”

4° Akrep Burcu Sabian Sembolü; “Devasa, kayalık bir kıyı.

Bu Sembol, kendi gücünüzün farkına varmanız gerektiğini hatırlatıyor.

Yaşam içerisinde sınandığınız, göğüslemek zorunda kaldığınız zorluklar karşısındaki duruşlarınızı hatırlayın lütfen. Şimdi gözlerinizi kapatın ve ne kadar güçlü dayandığınızı fark ederek, derin bir nefes almanızı ve kendinizle gurur duymanızı rica ediyorum.

Dar kalıplar altında, saplantılı bir inatçılıktan bahsetmiyorum. Burada bahsetmek istediğim, hayatın içerisinde sizleri adeta rendeleyen zorluklar karşısında ne kadar da güçlü durduğunuzu fark etmenizi istiyorum. Evet yıprandınız, evet kimi zaman yoruldunuz ama dimdik her zorluğun üstesinden geldiniz. Pes etmediniz.

İşte bu dolunay ile birlikte kendi gücünü bir kez daha elinize almanızı istiyorum. Kendi gücünüze yeniden uyanmanızı, küllerinizden daha da güçlü doğmanızı istiyorum.

Kıyıları döven ama şekil veren fırtınalardır,  sende kendi fırtınalarından yeni bir sen olarak çıkacaksın.

4° Akrep burcunda plütonik bir dolunay yaşıyoruz. Değişim ve dönüşüm kaçınılmaz. Gizli saklı olayların kendiliğinden bir bir ortaya çıkacağı günlere yürüyoruz. Yaşanma ihtimali olan her krizin aslında hayatınızda bir arınma olduğunu düşünerek göğüsleyin olanları.

Akrep burcu söz konusu olunca, ölüm ve yeniden doğmak akla gelir. Müthiş bir dönüşüm vardır. Finansal konular, bankacılık işlemleri, sigorta, vergiler, miras paylaşımları, ortak gelirler, gizli saklı konular, takıntı yapılmış konular gündemde olabilir. Bu sıralar çeşitli okült çalışmalar, gizli çalışmalar yapılacaktır.

Rüyalarınız renklenecek gibi görünüyor. Birçoklarınız haberci rüyalardan yorgun uyanabilirsiniz. Muhakkak gördüklerinizi not almalısınız. Bu dolunay ile birlikte hislerinizi onurlandırın. Sezgilerinize kulak verin lütfen.

Yükselende kova burcu toplumsal konulara dikkat çekiyor. Özgürlük hareketlerinin, gizliden manipüle edileceği günlere ilerliyoruz. Dikkatli ve sağduyulu davranmalıyız. Kimi elektrik kesintileri, online sahtekarlıklar, bankalarda hacklenmeler olabilir.

Ülkemizi yakinen ilgilendirecek bu dolunayda, başta yöneticiler, gençler, sanatçılar, spor camiası, takıntılı aşıklar gündeme gelebilir. Ekonomik anlamda zorlayıcı bir sürece geçiş yapıyoruz. Gereksiz alışverişten uzak durmakta fayda var.

Retro hareketinden çıkmaya hazırlanan Merkür, ifade etmek istediğiniz konularda, patlama yaşamadan tane tane konuşarak kendinizi açıklamanız için fırsat veriyor. Bunu değerlendirin. İçinizde biriktirdiğiniz her yük, sıkıntı, bedeninizde iz bırakır. Bırakın aksın kelimler aracılığı ile tüm sıkıntılar.

 

Her dönüşüm, yenir doğum öncesinde sancılı olabilir. Önemli olan pes etmeden bu yolda emin adımlarla yürüyebilmek. Bu dolunay ile hayatınızda görünür olan konulara bir göz atın lütfen. Şifalanması gereken her ne varsa görünür olacaktır.

 

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma ve Sabian Astrolog

 

 

 

    AKREP BURCUNDA DOLUNAYIN YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ

KOÇ BURCU

Akrep burcundaki dolunay gündeminize finansal konularınızı taşıyabilir. Dönüşüyorsun. Para kaynaklarında gelir gider dengesini kurabileceğin günlere ilerliyorsun. Rüyaların önem kazanıyor, göz ardı etme.

 

BOĞA BURCU

Akrep burcundaki dolunay gündeminize ikili ilişkileriniz ve ortaklıklarınızı taşıyabilir. Güç savaşları içerisine girmeden olayları diplomasi eşliğinde halledebilirsiniz. Sizden gizlenen bazı konular görünür olabilir.

 

İKİZLER BURCU

Akrep burcundaki bu dolunayda iş arkadaşlarınızla olan ilişkileriniz mercek altında olabilir. Çalışma arkadaşlarınız arasında güç savaşları ve mobing gözlemlenebilir. Arkanızdan çevrilen gizli olaylar açığa çıkabilir. Sakin kalmalısınız.  Sağlığınıza özen göstermeniz gereken günlerdesiniz.

 

 YENGEÇ BURCU

Akrep burcundaki dolunay gündeminize aşk hayatınızı, çocuklarınızı ve yaratıcılığınızı taşıyabilir. Çocuklarınız ile olan ilişkilerinizi büyük bir sakinlikle ele almalı, aranızdaki bağı güçlendirmelisiniz. Riskli yatırımlardan uzak durmanız gereken bir dönem. Aşk hayatınızda dönüşüm kaçınılmaz olayları hayatınıza taşıyabilir. Teslim olmalısınız.

 

 ASLAN BURCU 

Akrep burcundaki dolunay gündeminize ailenizi, evinizi, köklerinizi, taşınmaz mallarınızı taşıyabilir. Aile içerisindeki krizleri büyük bir ustalıkla, sakinlikle göğüsleyebilmelisiniz. Yaşam alanlarınızı huzurlu, güvenli hale getirmek için uğraşabilirsiniz. Eskilerde kalmış, üstü örtülmüş bazı ailevi konular gün yüzüne çıkabilir.

 

BAŞAK BURCU

Sevgili Başaklar, Akrep burcundaki dolunay gündeminize, kardeşlerinizi, yakın akrabalarınızı, imza atılacak antlaşmaları, sosyal medya ve iletişim kanallarınızı taşıyabilir. Hislerinize kulak vermeniz gereken günlerdesiniz. Kısa yolculuklar size iyi gelecektir. Kendinizi ifade etmek için doğru zaman.  İçinize attığınız her ne varsa , dışa vurmak için harika zamanlardasınız.

 

TERAZİ BURCU

Akrep burcundaki bu dolunayda hisleriniz daha da yoğunlaşabilir. İçinize doğanlara dikkat edin. İç sesinize kulak verin. Kendi ekonomik gelir kaynaklarınız gündeminizde olabilir. Kendi değerinizin farkına varmanız gereken günlerdesiniz. Kimileriniz gelirlerinizi arttıracak yeni yatırım fırsatları yakalayabilir.

 

AKREP BURCU

Yeniden doğuyorsunuz. Hayata bakış açınız, duruşunuz değişiyor dönüşüyor. Kendinize önem vermeniz gereken bir dönemdesiniz. Sancılı gibi gözüken bu günleri büyük bir başarı ile atlatacaksınız. Yeni bir hayat tarzı, yeni bir dış görünüş ve yeni bir içe dönüş bakış açısı ile güncelleniyorsunuz adeta. Hayta karşı yeni bir duruşla motivasyonunu yükseltebilirsin.

 

YAY BURCU

Akrep dolunayı sizi dönüştürmek için geliyor. Bilinçaltınızda sakladığınız her ne varsa şifalanması için çeşitli spritüal çalışmalar yapabilirsiniz.  Yapacağınız çeşitli ruhsal çalışmalar ile, takıntı haline getirdiğiniz konulardan özgürleşebilirsiniz. Sezgilerinize güvenmeniz gereken günlerdesiniz. Etrafınızdaki sembolleri takip etmelisiniz. Gizli saklı konulara çekilebilirsiniz.

 

OĞLAK BURCU

Akrep burcundaki dolunay gündeminize arkadaş çevrenizi, hayallerinizi, sosyal çevrenizi taşıyabilir. Arkadaş çevrenizdeki değişiklikler aslında sizin için daha hayırlı olacaktır. Gizli saklı bazı konuların gün yüzüne çıkmasıyla birlikte sakin kalmalısınız. Ani tepkiler vermeyin lütfen. Siz bu dolunay ile geleceğinize, hayallerinize kanalize olmalısınız.

 

KOVA BURCU

Sevgili yükselen Kovalar gündeminizde kariyer hayatınız, toplumun önündeki duruşunuz olabilir. İş yerinizde karşınıza çıkacak fırsatlar ile değişik yeni deneyimler yaşayabilirsiniz. İşvereninizle aranızda olabilecek gerginlikler, mobinge karşı ani fevri çıkışlardan uzak durmalısınız. Stratejik zekanız bu dolunayda size özgürlüğün kapılarını kolaylıkla açacaktır.

 

BALIK BURCU

Sevgili yükselen balıklar, Akrep dolunayı ile birlikte yorgun gönlünüzü gezdirmek, ruhen dinlenmek isteyebilirsiniz. Gündeminizde uzak yerlere ziyaret, vize başvuruları, yüksek öğrenim, inançlarınız gibi bazı konular olabilir. Yenileniyorsunuz. Yeni yerler, yeni fikirler keşfediyor olmak size çok iyi gelecek. Öğrenim hayatındaki balıklar, kimseyle tartışmasın, her şey, adalet kendiliğinden yerini bulacaktır.

 

8 Nisan 2024  Koç Burcunda Tam Güneş Tutulması

“Şifa yaralarımdan içeri giriyor.”

19° Koç Burcu Sabian Sembolü; “Kışın kuşları besleyen genç bir kız

 

Koç burcunun o masum çocuksu enerjisi hissediliyor bu sabian sembolünde.

Karşılık beklemeden vermek. Bencillikten uzakta, uzlaşmacı bir hal ile umutları beslemek çok önemli.

Veren el daha çok alır. Bu tutulma ile birlikte, gösteriş olsun diye değil içinizden geldiğince çevrenize yardım eli uzatıyor olmanız önemli.

Bu sembolden de anlaşılabileceği gibi, umutların yitip gittiği, en karanlık anlarda bile Yaradan’ın şefkatli elinin üzerimizde olduğunu unutmayın. Yalnız değilsin.

İyilik bulaşıcıdır, bugünden itibaren yapacağın karşılıksız her iyilik senin de enerji alanında büyüyecektir. Ego yapmadan kibirden uzak dokunmalısın kimi hayatlara. Doğaya, hayvanlara, ihtiyacı olanlara. Başkaları için zaman ayırabiliyor olmak, emek vermek bu duyguların sende yaratacağı hisleri gözlemle. Kimin yarasına merhem oluyorsan, kendi yaralarında içten içe iyileşiyor olacaktır.

 

19° Koç Burcunda Tam Güneş Tutulması. Merkür Retro’su gölgesinde Chironyen bir tutulma yaşıyoruz. Çok güçlü ve uzun vadeli etkileri olan bu tutulma hayatlarımızda ve Dünyada önemli rol oynayacak.

Türkiye’den gözlemlenmeyecek olan bu tutulma, başta Amerika, Kanada, Güney Pasifik ve Meksika’dan görülecek.

Amerika için zorlu yılların başlangıcını tetikleyecek önemli bir tutulma. Dünyada dengeleri değiştirecek günlere ilerliyoruz.

19° Koç Burcunda gerçekleşecek bu tutulmanın yükseleni Akrep burcunda. Değişim ve dönüşümün kimileri için ızdıraplı olacağını gösteriyor. Şifa yaralarımızdan içeri girecek. 19’lar bizim için önemli. Tutulma anında Ay-Güneş-Chiron ve Jüpiter 19 derecede.

Tarotta 19 derece “Dünya” kartı ile sembolize edilir. Yeni bir hayatın başlangıcını müjdeler. Kafandaki soru işaretlerinin neden olduğu karanlığın aydınlığa çıkacağı müjdeleyicisidir. Bu tutulmada, zorlayıcı etkileri yanı sıra uzun vadede, hep kurtulman gerektiğini bildiğin ama bir türlü yapamadığın konularda özgürleşme, dönüşüm gücü bulacağını söylüyor.

Kimi geçmiş yaralar kanarken, şifasıyla birlikte gelecek. Dil yarası kolay unutulmaz.! Kendin için nasıl bir hayat istiyorsun karar vermelisin.

Ateş elementi Koç burcundaki bu tam Güneş tutulması bizi “sabır” erdemi ile sınayabilir. Baş bölgemize dikkat etmeliyiz. Çarpma sonucu, baş, boyun,yüz yaralanmaları, ani beyin kanamaları, göz problemleri, ateşli hastalıklar, iltihaplanmalara dikkat edilmeli. 6. Evde gerçekleşecek Chironyen etkili bu tutulmada sağlık sektörü ve kimi hastalıklar ile ilgili de gelişmeler kaydedilebilir. Sivil toplum örgütleri ve sağlık çalışanlarıyla ilgili konular gündeme gelebilir.

İkili ilişkiler ve ortaklıklar evinde Uranüs-Jüpiter kavuşumu kimi ilişkileri aniden bitirebilir, dürüstlük sınavından geçirebilir. Açık düşmanlıklar açısından bakacak olursak, Türkiye, kimi ülkelerle ani ve beklenmedik gelişmeler deneyimleyebilir.

Mars haritanın 4. Evinde Satürn ile kavuşuyor, bu da ülke topraklarında zorlayıcı bir enerjiyi açığa çıkarıyor. Sularla ilgili sınavlar, askeri gerginlikler, denizlerde kimi gergin durumlar, tektonik hareketlilikler gözlemlenebilir.

Güneş Tutulması sonrasında da Nisan ayı önemli etkileri ile gündemimizde, unutulmayacak ve iz bırakacak bir ay olacak.

Hayatımızda tüm olan her şeyin kolaylıkla güzellikle olmasını temenni ederim.

 

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma ve Sabian Astrolog

 

KOÇ BURCUNDA TAM GÜNEŞ TUTULMASI YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ

KOÇ BURCU

Kendi burcunuzda gerçekleşecek tam Güneş tutulması sizin için kadersel etkileri taşıyor. Hayatınıza sporu eklemek isteyebilirsiniz. Birkaç gün baş ağrısı ve göz hassasiyeti olabilir bol su tüketmelisiniz. Güçleniyorsunuz. Kariyer konusunda yeni karalar alma arifesinde olabilirsiniz. İkili ilişkilerinizde yapıcı tavır içinde olmanız size kazandıracaktır. Hayatın tadını çıkarın.

 

BOĞA BURCU

Koç burcundaki tam Güneş tutulması ile, bilinç altınızın derinliklerine süpürdüğünüz kimi konularla yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz.  Sizden gizlenen kimi konular önünüze düşebilir, ani ve fevri tepkiler vermeyin lütfen. Ruhen ve bedenen şifalanma dönemindesiniz. Kabuk değiştirmeden önceki son aşamadasınız. Korkularınızla yüzleşmelisiniz. Eğer içinizden birine güvenmek gelmiyorsa dikkat, hislerinize kulak verin. Hırsızlıklara dikkat.

 

İKİZLER BURCU

Sevgili yükselen İkizler, koç burcundaki güneş tutulması ile arkadaşlıklarınız, hayalleriniz mercek altında. Siz sosyalleşmeyi seven kişilersiniz. Neşeli yapınızla arkadaş grupları içerisinde ani beklenmedik flörtleşmeler işleri karıştırabilir, dikkat! Bağlı olduğunuz kimi kurum ve dernekler ile beklentisizce yapacağınız yardımlar önem kazanacaktır. Hayallerinizi besleyin. Sizi kimsenin sınırlamasına izin vermeyin.

 

YENGEÇ BURCU

Yorgun yengeçler, Koç burcundaki Tam Güneş tutulması ile kariyer eviniz gündeminizde. Kimileriniz yeni iş fırsatları ile yeni bir kariyere yelken açabilirsiniz. Başarılarınızın tadını çıkarın. Hak ettiniz. Ama yine aile ve iş arasında sıkışıp kalanlara tavsiyem, bu sefer kalbinizin sesini değil, beyninizin iç sesine kulak verin. Hak ettiklerinizi yaşama vakti geldi. İş yerinde sorun yaşayanların yavaş yavaş değişiklik vakti. Unutmayın her olumsuz gibi görünen olay aslında sizi yeni güzel bir olaya yönlendiriyordur. Kendinize inanın.

 

ASLAN BURCU 

Sevgili yükselen Aslanlar, Koç burcunun bu öncü enerjisindeki Güneş tutulmasıyla daha da parlayacağınız bir sürece giriyorsunuz. Bir süredir yorgunsunuz. Kimseye zorlandığınızı göstermeden sahnede kükremeye devam ediyorsunuz. Sizin için dinlenme, soluklanma zamanı. Bu tutulama ile uzak yolculuklar, vize pasaport işlemleri, yükseköğrenim ile ilgili konular gündeminizde olabilir. Kimileriniz karşınıza çıkan yeni eğitim fırsatlarını değerlendirebilir

 

BAŞAK BURCU

Koç burcundaki tam Güneş tutulması ile alma- verme dengeniz gündeminizde. Ortak gelirler, vergiler, bankacılık işlemleri, finansal konularınız gündeminizde olabilir. Girişim öncesinde aceleci davranmayın, ani fevri kararlar vermeyin lütfen. Kimi miras, nafaka sorunlarınızda iyileşen koşullar gözlemlenebilir. Olmanız gereken operasyonları yada ufak müdahaleleri geciktirmeyin.

 

TERAZİ BURCU

Sevgili yükselen Teraziler, Koç burcunda gerçekleşen tam Güneş tutulması sizin ikili ilişkiler ve ortaklıklar evinizde gerçekleşiyor. Evlilikler, ortaklıklar konusunda bazı gelişmeler deneyimleyebilirsiniz. Tamam mı devam mı? İçinize doğanların doğruluğu ortaya çıkacak. Açık düşmanlıklara açık bir dönemdesiniz, mutluluğunuzu sosyal medyada paylaşmayın. Dikkat.

 

AKREP BURCU

Koç burcundaki tam Güneş tutulması ile gündelik hayatınızın temposu hareketleniyor. Birlikte çalıştığınız kişilere karşı anlayışlı ve sabırlı davranmanız önemli. Kimi ani ve beklenmedik olaylar ortaya çıkabilir. Laf sokmayın lütfen. Yeni bir rutin oluşturmak isteyenlerinize sağlıklı beslenmek için harika bir fırsat sunuyor bu tutulma. Evcil hayvanı olanlar, onların sağlık sorunları ile yakından ilgilenebilir.

 

YAY BURCU

Aşk, flörtler, çocuklar evinizde gerçekleşen tam Güneş tutulması kimi gizli saklı ilişkileriniz gün yüzüne çıkartabilir. Arkadaşlıkların flörte dönüşebilme potansiyeli var. Ani kararlar verme lütfen. Çocukları olanlar, onlarla keyifli zaman geçirebilir, yeniden güzel bağ kurabilir. Yeteneklerinin farkında olan yükselen Yaylar için bu Güneş tutulması ile görünür olma zamanı.

 

OĞLAK BURCU

Koç burcunda gerçekleşen Güneş tutulması gündeminize ailenizi, taşınmaz mallarınızı, yuvanızı taşıyabilir. Aile içerisinde kimi eski konular gündeme gelebilir, daha yapıcı olmaya çalışın lütfen. İncindiğiniz yerden incitmeye çalışmak çözüm olmayabilir. Kariyeriniz için ailenizle gerginlik yaşamak akıllıca olmayabilir.

 

KOVA BURCU

Sevgili yükselen Kovalar gündeminizde kardeşleriniz, yakın akrabalarınız, komşularınız, kısa yolculuklarınız, bazı yazışma ve antlaşmalarınız olabilir. İletişim trafiğinizin çok yoğun olacağı bir döneme adım atıyorsunuz. Kardeşleriniz ile yolculuğa çıkmayı planlayabilirsiniz. Detaylara dikkat, hala Merkür Retro. Yeni iş anlaşmaları için sözleşmelerinizi iyice okuyun.

 

BALIK BURCU

Koç burcunda gerçekleşen Güneş tutulması ile gelir gider tablonuzda durduğunuz yeri bir kez daha sorgulayabilirsiniz. Almayı çok istediğiniz bir şeye sahip olabilirsiniz. Yeni bir yatırıma adım atmadan önce iyice inceleyin, hızlı karar vermeyin.  Gelirinizde gözle görülür bir artış görüyor olmak kendinizi biraz daha güvende hissetmenizi sağlayacak.

 

Terazi Burcunda Gölgeli Ay Tutulması ve Burçlara Etkisi

 

25 Mart 2024  Terazi Burcunda Ay Tutulması

Göz Yaşlarımın Adaleti…

5° Terazi Burcu Sabian Sembolü; “Düşünceleri iç vizyondan somut yaratıma dönüşen insan

 

Sembolden de anlaşılabileceği gibi, yaratım enerjimizi fark edebilmeliyiz. Kullandığımız kelimeler, içinde bulunduğumuz ruh hali ve düşüncelerimiz ile şu andaki gerçekliğimiz yaşıyoruz.

Bu sebepten, olumlu düşüncelere odaklanarak hayalini kurduğun güzelliklere ulaşabilirsin. Kendini olumsuzluklarla derin bir karanlığa çekmek yerine, ışığın gücünü içinde hissetmelisin.

Bırak artık sana “ O artık hayallerini yaşıyor” diyebilsinler.

Geçmişe takılarak üzüntü girdabında savrularak, parlak ve muhteşem bir gelecek yaratamazsın. Sen ne isen, o şekilde titreşirsin. Her titreşim bir yaratımdır.

Öz benliğinle güçlü bağını hatırlayarak aslında çok harika mucizevi bir yaratım enerjin olduğunu hatırlamalısın. Kendi kul hakkına girmeden, kendine haksızlık etmeden, tökezlediğin yerden kalmalısın.

Bu tutulma sana kendi potansiyellerine uyanman için bir fırsat.

 

5° Terazi burcunda gerçekleşen Gölgeli Ay Tutulması bu yılın ilk tutulması özelliğini taşıyor ve güçlü etkileri beraberinde hayatımıza taşıyor.

Kimi ilişkiler daha da güçlenirken, kimi ilişkiler, evlilikler artık daha fazla bu yükü taşıyamayacak ve zarafetle sonlanabilir.  Yaşanılan acılar, adaletsizlikler ve gözyaşlarının aslında unutulmadığını fark edeceğiz. Plüton desteği alan bir tutulma, demek ki ne yaşarsan yaşa dönüşeceksin ve yepyeni bir sen ortaya çıkacak. Bırak artık sana hizmet etmeyen her ne varsa, özgürleşmen için yaşıyorsun tüm bu olan biteni.

Hayatımızda adalet, uzlaşma, huzur arıyoruz.

Tutulma haritanın 5.evinde gerçekleşecek. Gündemimize çocukları, sanatçıları, spor camiasını ve aşkları taşıyacak. Bu gölgeli ay tutulmasını, Güney Ay Düğümü hattında deneyimliyoruz. Geçmişin tozlu yaprakları aralanırken, aynı hatalara düşmemek için elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız. Empati önem kazanıyor.

Terazi burcundaki ay tutulmasının yöneticisi Venüs balık burcunda Satürn ile kavuşumda. İlişkilerle ilgili gizli saklı konular ortaya çıkabilir. Kimi ilişkiler küllerinden yeniden doğa bilme gücünü bulabilecek. Sularla ilgili kimi konular gündemimizde olabilir. Denizler ve komşular. Yöneticiler ile yaşanabilecek kimi gerginlikler zarafet ve diplomasi ile hallolabilir.

Yükselendeki ikizler, bu tutulma döneminde iletişimin çok yoğun olacağına işaret ediyor. Aldeberan sabit yıldızı yükselende dürüstlük ve ahlak konularında temkinli olmayı hatırlatıyor.   Merkür koç burcunda, Chiron – Kuzey Ay Düğümü kavuşumu hattında. Kimi grup ve kuruluşlar bu dönemden itibaren hızlı aksiyon alabilirler ve ortak açıklamalarda bulunabilirler.

Bu Gölgeli Ay Tutulmasıyla Dünyada hava iyiden iyiye değişmeye başlayacak. Mars’ın etkisi ve gizliden gizliye 12. Evde bulunan Jüpiter-Uranüs kavuşumu, hem askeri hem siyası dengelerin değişebileceğini gösterebilir.

Türkiye topraklarında da gerginlikler gözlemlenebilir. Manipülatif kişilerden uzak durmalı hiçbir provokasyona kapılmamalı. Askeri olayların gündemde olacağı döneme giriş yapıyoruz.

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma ve Sabian Astrolog

 

TERAZİ BURCU AY TUTULMASI YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ

KOÇ BURCU

Ay Tutulmasını ilişkiler ve ortaklıklar evinizden alıyorsunuz. Kimi koçların var olan ilişkilerini güçlendirmek isterken, kimileri özgürlüğünün tadını çıkarabilir. Maddi kaynaklarınızda artış keyfinizi yerine getirebilir.

 

BOĞA BURCU

Bu Ay Tutulması gündelik yaşamınıza denge getirmek isteyebileceğinizi bize gösteriyor. Sağlığınıza gereken önemi vermeye devam edin. Birlikte çalıştığınız kişilerle aranızdaki olası gerginliklere takılmayın.

 

İKİZLER BURCU

Aşk hayatınız gündeminizde sevgili İkizler.  Kimileriniz geçmişten fırlayan gizli saklı kimi konuların tortularını çözme yoluna giderken, kimileri de sorunlarla yüzleşmeden ilişkilerinden özgürleşebilir. Çocuklarınız gündeminizde.

 

YENGEÇ BURCU

Bu tutulma ile gündeminizde eviniz, yuvanız, aileniz var. Kimileri taşınma kararı alırken kimileri yaşam alanlarında düzenlemelere gidebilirler. Girdiğiniz kalabalık ortamları iyi gözlemleyin lütfen.

 

ASLAN BURCU 

Ay tutulması gündeminize kardeşlerinizi, yakın akrabalarınızı ve eğitim konularını getirebilir. Yeni yerlere gitmek, yeni projelere imza atmak size iyi gelecek. Kardeşler ile ilşkilere dikkat etmeli, diplomasi önemli.

 

 

BAŞAK BURCU

Ay Tutulması ile kendi gelir gider yapınızda önemli dengelemeler gerekebilir. Kendi değerinizi sorgulamayı bırakın artık. Finansal açıdan yeni fırsatları değerlendirebilirsiniz. Risk analizi muhakkak yapmalısınız.

 

TERAZİ BURCU

Sizin için değişim ve dönüşüm dönemi başlıyor. Kendinizi adeta yeniden keşfediyorsunuz. Karşınıza çıkabilecek fırsatları büyük bir zarafet ile değerlendirebilirsiniz. Kimseden onay almanıza gerek yok. Kendi değerinize uyandığınız bu sürecin tadına bakın.

 

AKREP BURCU

Hisleriniz bu ay tutulması ile daha da güçleniyor. Derin bir içe dönüş yaşayabilirsiniz. Rüyalarınıza dikkat edin. Geçmişten bu yana takılıp kaldığınız kimi konuların çeşitli spritüal çalışmalar ile çözüm, ya da farklı bir bakış açısı kazanabilirsiniz.

 

YAY BURCU

Bu Ay Tutulması ile sosyalleşiyorsunuz. Yeni gruplara dâhil olmak, yeni insanlarla tanışmak size yeni fırsat kapılarını aralayabilir. Yeni iş fırsatları sizi şaşırtabilir ve sevindirebilir. Değişim size iyi gelecek.

 

OĞLAK BURCU

Ay tutulması gündeminize kariyer hayatınızı taşıyabilir. Yöneticiler tarafından görünebilir ve takdir edilebilirsiniz. Kimileri ise yeni iş arayışı içerisinde zor nefes alıyor. Önemli olan şuan iş ve aile hayatındaki dengeyi sağlayabilmek.

 

KOVA BURCU

Kimi kovalar bu ay tutulması ile turt dışı fırsatlarının kapısını aralarken kimileri de karşısına çıkan eğitim seçeneklerini değerlendirebilir. Adalet arayışında olanlar için güzel bir süreç olabilir.

 

BALIK BURCU

Gelir gider tablonuz gündeminizde. Ödemelerinize dikkat etmelisiniz, kredi bekleyenlerin yüzü gülerken, gözden kaçabilen vergi ödemeleri dikkat çekiyor. Hislerinize kulak verin bu tutulma döneminde içinize sinmeyen hiç bir şey yapmayın lütfen.

 

BALIK BURCUNDA YENİ AY VE BURÇLARA ETKİSİ

10 Mart 2024  Balık Burcunda Yeni Ay

Dönüşüyorum.!

20° Balık Burcu Sabian Sembolü; “Küçük beyaz bir kuzu, bir çocuk ve Çinli bir hizmetçi”

20° Balık burcunda gerçekleşen Yeni Ay, güçlü etkileri beraberinde hayatımıza taşıyor.

Balık burcunun o melankolik esintisi her birimizi ele geçirecek gibi duruyor. Bu duygusal iniş çıkışı iyi yönetemeyenler gergin birkaç gün yaşayabilir.

Hayatınızda kimler için kurban rolü oynuyorsunuz. Kimler için gereksiz yere fedakarlık maskesi altında saklanıyorsunuz? Hazırsan bu sorulara cevaplar, bu yeni ay ile gelmeye başlıyor.

Kimileri yoğun ve yorucu rüyalardan uyanırken, kimleri içlerinde geçmişe yapışık kalmış tatsız dramalardan uzaklaşmak isteyebilir. Yöneticisi Neptün bu yeni ayda baş aktörlerden. Bu sebepten sularla ilgili gündemler deneyimlenebilir. Alkol ve bağımlılık yapan unsurlara karşı dikkatli olunması gereken bir zaman dilimi.

Yükselende ikizler burcu yükselirken, yöneticisi Koç burcuna geçiş yaparak yeni aya eşlik ediyor. Yoğun iletişim trafiğine hazır olun. Daha güçlü sesinizi duyurmak isteyebilirsiniz. Ani ve fevri kararlar almaktan, söylemlerde bulunmaktan sakının lütfen. Güçlü ve cesur çıkışlarınızı hayatınıza yön vermek için kullanın lütfen.

Bu yeni ay, gündemimize hükümet ve hükümet yetkililerini taşıyabilir. Meclis gündemi yoğun olabilir. Öte yandan dış ilişkilerinde yoğun bir atmosferde geçebileceği olasıdır. Kariyerimiz ve toplum önündeki imajımız bizler için önemli olacak.

Mars- Uranüs karesi etkilerini unutmayın lütfen.! Sert, ani beklenmedik olaylara gebe bir süreçteyiz. Gerek askeri beklenmedik olaylar, gerekse ani hava olayları ve olası kazalar, patlamalar gözlemlenebilir. Şiddetli fırtına sonrası sel baskınlarına dikkat edilmeli. Tektonik hareketlilik gözlemlenebilir. Deniz içi plakalarda kaymalar olabilir. Ekonomik açıdan Türkiye’nin zor bir viraja doğru ilerlemesi güven ihtiyacını arttırabilir.

Hayatınızdaki gizli düşmanlara dikkat.!

Ayaklar, ödem sorunu, gizli depresyon, sinir sıkışması ve ciğerlere dikkat edilmeli.

Bu yeni ay bize hayallerinizi gerçekleştirebilmek için artık büyümemiz gerektiğiniz hatırlatıyor. ! Tarihin tozlu sayfalarına saklanarak, perdelerin ardında yaşayamazsın. Yenilenmelisin. Eskiden başardıklarını ısıtıp ısıtıp kimsenin önüne koyma. Kendi gücünün ve kapasitenin farkına var, dönüş ve şimdiki “sen” ile neler yapabilirsin eşe dosta düşmana göster.

Merhamet duygunuzu empati ile birleştirip hayatınız için yeni bir pencere aralayın.

Şu an her ne yaşıyorsanız öncelikle Neptünyen bir yeni ay sizin ilahi olanla bağınızı hatırlamanız üzerine bir senaryo hazırlayacaktır. Teslimiyet çok önemli. Direndiğiniz her ne varsa size daha büyük bir güçle geri tepebilir. Belki de kendine direniyorsundur.!

Halının altına süpürdüğün korkuların, yetersizlik duyguların, çocukluk travmaların artık devleşmeye başlamış olabilir o halının altında. Tüm bunlardan özgürleşmek için sana bir fırsat sunuyor bu yeni ay. Dönüşebilme gücünü eline alarak belkide önce kendine şefkat göstermeli ve çocukça kaprislerden, suçlamalardan, korkulardan uzaklaşarak, kendi yaratım gücünün farkına varabilirsin.

Korkma.!

İç sesine güven.

Ruhun Daima Bilir, bırak sana yol göstersin. Senden başka kurtarıcı yok.

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma ve Sabian Astrolog

 

BALIK BURCU YENİ AY YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ

KOÇ BURCU

Bu yeni ay ile manevi bir derinleşmeye doğru sizin için yeni bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Kişisel gelişim adına bazı spritüal çalışmalar için uygun bir dönemdesiniz. Sizden gizlenen birçok konunun görünür olduğunu fark edeceksiniz. Sizi asıl mutlu eden şeyleri keşfedebilirsiniz. Bağımlılıklara dikkat.

 

BOĞA BURCU

Bu dolunay arkadaşlarınız ve sosyal çevreniz konusunda bazı hassas konuları gündeme getirebilir. Dostluklarınız ile dönüşüyorsunuz. Karşınıza yeni fırsatlar çıkabilir. Evden çıkmalı ve sosyalleşmelisiniz. Alınganlık yapmadan arkadaşlıklar içerisindeki sorunlar giderilebilir. Hayal kurmayı ve isteklerinizi dile getirmeyi unutmayın lütfen.

 

İKİZLER BURCU

Kariyeriniz gündeminizde. Yeni başlangıçlar yapmak, yeni fırsatları değerlendirmek size iyi gelebilir. İş ilişkilerinde küskünlükler ve dramalar yaratmadan yolunuza devam etmelisiniz. Dengeyi kurabilmek önemli. Bu yeni ay ile olayları akışına bırakmayı öğreneceksiniz.

 

YENGEÇ BURCU

Alıp başınızı gidesiniz var. Bu yeniay sizin hayalini kurduğunuz yurtdışı, eğitim, yabancılarla ilgili evinizde gerçekleşiyor. Gelişen olayları sakinlikle karşılamalı, olayları akışına bırakabilmelisiniz. Takıntı yaptığınız her konu bir kar topu gibi büyüyebilir. Dışarı çıkmak, gezmek size çok iyi gelecek. Kimsenin kurbanı olmayın.

 

ASLAN BURCU 

Bu yeniay birlikte maddi kaynaklarınız gündeme gelebilir. Ödenmesi gereken faturalar, krediler, sigortalar sizi meşgul edebilir. Kolaylıkla bu sürecin üstesinden geleceksiniz. Spritüal yanınıza kulak verin bu günlerde. Rüyalarınız haberci olabilir.

 

BAŞAK BURCU

Bu yeni ay ikili ilişkilerinizi ve ortaklıklarınızı mercek altına alıyor. Kimileri hayatına birilerini alırken, kimileri de var olan ilişkileri konusunda kararlar alabilirler. Romantik bir ilişkiyi özleyenlerin sayısı artıyor. Kafanızda partneriniz ile kurguladığınız konulara önce kendiniz inanıyorsunuz, dikkat. Önce onunla konusun.

 

TERAZİ BURCU

Bu yeniay size, bağışıklık sisteminize özen göstermeni gerektiğini hatırlatıyor. Ayaklarınıza, vücudunuzdaki aşırı ödeme, gribal enfeksiyonlara dikkat edin lütfen. Yoğun geçen günlerde dinlenmeniz gerektiğinizi unutmayın lütfen. Gündelik hayatınızdaki tempoyu azaltmayı deneyin. Biraz da kendinize, paşa gönlünüze hizmet edin.

 

AKREP BURCU

Bu yeni ayda gündeminizde çocuklarınız, aşk hayatınız, yetenekleriniz ve hobileriniz olabilir. Sahnede olmak görünür olmak size iyi gelecektir. Aşk hayatınızda takılıp kaldığınız direndiğiniz konuları akışa bırakmaya karar verebilirsiniz. Kimilerinin aşk hayatı renklenirken, kimileri de çocuklarıyla daha anlayışlı günler geçirecek. Empatiyi öğreniyorsunuz.

 

YAY BURCU

Bu yeniay gündeminize ailenizi, evinizi, taşınmaz mallarınızı getirebilir. Aile içinde uyumu sağlayan kişi siz olabilirsiniz. Kimi küslüklerin ortan kalkabileceği bir süreç. Gayri menkul yatırımlarında dikkatli olun lütfen. Tamirat ve tadilat fırsatı elinize geçebilir, su borularına, çatıya dikkat.

 

OĞLAK BURCU

Bu yeniayda kardeşleriniz, yakın akrabalarınız ve komşularınızla meşgul olabilirsiniz. Sezgilerinize kulak verin. Eğitimle ilgili bazı adımlar atmanı gerekiyorsa, akışta kalmaya çalışın lütfen. Kimi oğlaklar bu yeni ayla birlikte yaratıcı yönlerine uyanabilir ve kaleme aldıkları ile mutlu olabilirler. Yakın mesafe geziler size iyi gelecektir.

 

KOVA BURCU

Balık burcundaki yeni ay kendi gelirlerinizi, kazançlarınız ile ilgili konuları gündeminize taşıyacaktır. Beklediğiniz paralara kavuşabilirsiniz ama dürtüsel harcamalardan uzak durun lütfen.  Yeni ekonomik kaynaklar ortaya çıkabilir, adım atmadan önce iyice düşünün.

 

BALIK BURCU

Bu yeni ay kendinizi nerde, nasıl kimlere kurban ettiğinizi sorgulatacak bir dolunay. Değişimin kaçınılmaz olduğunun farkına varacaksınız. Aşırı duygusal tepkiler verebilir, küstüm oynamıyorum diyebilirsiniz. Kurban bilincinden çıkarak bence yeniden doğuşunuzu kutlamalısınız. Ayaklara dikkat.

 

KOVA BURCUNDA YENİ AY

 

10 Şubat 2024   Kova Burcunda Yeni Ay

“Haykırıyorum… Duyuyor musun?…”

 

20° Kova Burcu Sabian Sembolü : “Hayal kırıklığına uğramış bir kadın”

Sembolden de anlaşılacağı üzere, içimizde biriktirmiş olduklarımızın dışarıdan duyulması beklentimiz var. Onca zamandır içimizde biriktirdiğimiz öfke ve hayal kırıklığı bulduğu ilk çatlaktan çıkarak kendisini görünür hale getirebilir. Aniden bir parlama, aniden dökülen gözyaşları, sözlerin aniden ağzımızdan ok gibi fırlaması ve büyümesi… Tüm bunlar önümüzdeki on beş gün boyunca deneyim alanımızda olabilir.

Şuan baktığınızda var olan ilişkiniz, işiniz, hayat şartlarınız beklentilerinizi karşılamıyor olabilir. Emek verdiğiniz, sabır ettiğiniz konuların meyvesini beklemekten yorulmuş olabilirsiniz. Konuşarak çözüm aradığınız noktalarda duvara toslamış gibi hissedebilirsiniz. Şimdi yaşadığın gerçekle yüzleşerek, hayatınla ilgili net olma zamanı. Neyi nasıl istediğine karar vermelisin. Kendine üzülerek elde edebileceğin hiçbir şey yok. Gerekirse ya bu diyardan gideceksin ya bu deveyi güdeceksin. Seçim şansın var unutma.

Hayat, yaşadığın hayal kırıklıklarına odaklanıp karalar bağlanamayacak kadar güzel. Senin için ayağa kalkma ve içindeki neşeye, inanca ve en önemlisi gücüne sarılma zamanı.

 

Kova burcunda gerçekleşecek olan bu yeni ay, bireysel olarak ve toplumsal olarak içimizde bastırdığımız özgürleşme ihtiyacını tetikleyecektir. Toplumların birlik olmasını, hümanizm esintilerini, beklenmedik hava olaylarını, havacılık sektörünü, marjinal teknolojik gelişmeleri, bilimin sıra dışı yönünü önümüzdeki günlerde bol bol konuşacağız.

Uranüs’ün sert açı yaptığı bu yeni ayda, hem toprak bütünlüğü koruma için hem de birlik beraberlik adına grupların bir araya gelerek ani beklenmedik çıkışlarını görebiliriz. Gizli gündemi olanların galeyanına gelinmemesi çok önemli. Adalet arayışı özgürlük çığlıklarına dönüşebilir. Boğadaki Uranüs’ün karelediği bir yeni ay da tektonik hareketlilik ve hava saldırılarına şahitlik edebiliriz.

Merkür- Jüpiter karesi bu dönemde sözlerin çok hızlı yayılacağına. protesto ve eylemlerin hızlıca katılımcı bulabileceğine işaret ediyor. Görüş farklılıklarından dolayı bazı gerginlikler yaşanabilir. Başta online ticaret, alış- veriş ve ulaşımla ilgili sıkıntılar deneyimlenebilir.

Bankalarda sıra dışı gelişmelere ayak uydurmakta zorlananlar olabilir. Ekonomik olarak içinden geçtiğimiz yorucu günler devam etmekte maalesef.

Arkadaşlıkların sınandığı bu günlerde, yeni gruplara dahil olmadan önce iç sesinize kulak verin derim. Kendinizle ve çevrenizle inatlaşmamanız gereken günlerdesiniz. Yaşadığınız olumsuz olaylar her ne olursa olsun bu yeni ay ile daha derin ve farklı bir perspektiften olayları ele almayı öğrenebilirsiniz.

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma ve Sabian Astrolog

 

 

KOVA BURCU YENİ AYI, YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ

KOÇ BURCU

Kova burcundaki yeni ay ile birlikte dostlukların arkadaşlıkların gündeminde olacaktır. Ağzından çıkanlara ve verdiğin tepkilere dikkat etmelisin. Ani ve beklenmedik aşırı tepkiler yıkıcı sonuçlar doğurabilir. Hiçbir arkadaşınız sizi idare etmek zorunda değil!! Dikkat

 

BOĞA BURCU

Kova burcunun özgürlük seven yapısı sizi aniden işinizi bırakmak için sıkıştırabilir. Aman siz bu rüzgara uymayın derim.  İş yerinizde olası bazı gerginliklere karşı metanetli olmalı, hırslarınızı olumlu bir şekilde kullanmalısınız. Terfi bekleyenler, yeni iş fırsatı bekleyenleri şimdiden kutlarım.

 

İKİZLER BURCU

Kova burcundaki Yeni Ay ile uzun yolculuklara çıkmak, çevrenizden özgürleşmek isteyebilirsiniz. Ticaretle ilgili online satışlar ve arkadaş desteği ile beklenmedik gelişmeler elde edebilirisiniz. Legal olmayan hiçbir işe adım atmayın. Uzak seyahatler, yeni eğitimler ve hukuki konular gündeminizde olabilir.

 

YENGEÇ BURCU

Gelir gider dengenizi gözden geçirmeniz gereken günlerdesiniz. Ödenmesi gereken vergileriniz, sigorta işlemleriniz varsa ötelemeyin lütfen. Ani beklenmedik ödemeler canınızı sıkmasın. Bu ay ani elinizden çıkacak para yüzünden kendinizi hırpalamayın, yılın ikinci yarısı çok sevineceksiniz.

 

ASLAN BURCU 

Kova Burcundaki bu yeni ay ile hayat arkadaşınız varsa ortak iş yaptığınız kişiler gündeminizde olacaktır. Kimileri evlilik yolunda ani adımlar atarken, yeni işbirlikleri ve ortaklıklar da kurulabilir. Kimileri de partnerlerinden özgürleşmek, ani gizli olayların gün ışığına çıkmasıyla tatsızlıklar deneyimleyebilir. Sakin kalmalısınız.

 

BAŞAK BURCU

Sevgili Başaklar, gündelik hayatınızdaki ani beklenmedik gelişmelere yetişmekte zorlanıyor olabilirisiniz. Detaylarda boğulabilir, herkese yetişmeye çalışabilirsiniz. Ruhunuza ve bedeninize kulak vermeniz gereken bir dönemdesiniz. Beslenme seklinizi değiştirmek yeni fikirlere açık olmak size iyi gelebilir.

 

TERAZİ BURCU

Kova burcundaki bu yeni ay ile yeteneklerinizle gündemdesiniz. Sahnede parlayacaksınız ama bu parlama kimilerinin hoşuna gitmeyecek. Ani bir aşk yaşayabilir, çocuklarınız ile ilgili ani gelişmeler yaşayabilirsiniz. Tansiyona dikkat lütfen.

 

AKREP BURCU

Gündeminizde aileniz, eviniz var. Satılacak gayrimenkulleriniz ani ve beklenmedik şekilde satılabilir. Aile içerisinde gerginliklere dikkat etmeli, kalp kırmamaya çalışmalısınız. Aileden özgürleşmek ve kendi evine çıkmak isteyenlerin sayısı artıyor. Çatısı akanlar veya tamirat isteyenler bu haftalarda yoğun olacaklar.

 

YAY BURCU

Kardeşleriniz, yakın akrabalarınız, kısa mesafeli geziler, eğitim hayatınız gündeminizde. Sizi zorlayan kardeşler ile gerginlikler yaşanabilir. Trafikte sakin olmalı, araba bakımlarınızı ihmal etmemelisiniz. Okulda kırıcı olmamaya özen gösterin lütfen.

 

OĞLAK BURCU

Yeni gelir kaynakları ani ve beklenemedik bir şekilde karşınıza çıkacaktır. Ama başkasının parasını değerlendiriyorsanız dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Ailenize harcamanız gereken ani bir para olabilir.

 

KOVA BURCU

Sizin burcunuzda gerçekleşen bu yeni ay, içinizdeki özgürlük arayışı ile yepyeni bir sizi oluşturabilirsiniz. Yeni marjinal bir dış görünüm, yeni başlangıçlar sizi bekliyor. Bu günlerde öfke kontrolü sizin için çok önemli. Mekan değiştirmek, yaşam şeklinizi değiştirmek isteyebilirsiniz.

 

BALIK BURCU

Bu yeni ay bilinçaltınıza farkında olmadan ittiğiniz ne varsa volkan misali haykırmanıza sebep olabilir. Sakin kalmanız gereken bir dönemdesiniz. Ani ve beklenmedik gizli düşmanlıklar sizi hayal kırıklığına uğratmasın. Sezgilerinize güvenin ve ona göre olaylara yaklaşın. Sağlığınıza önem vermeniz gereken günlerden geçiyorsunuz.

14 Ekim 2023 Terazi Burcunda Güneş Tutulması ve Burçlara Etkisi

14 Ekim 2023 Terazi Burcunda Güneş Tutulması

Ruhumun nahif parçasına tutunuyorum.!

21° Terazi Burcu Sabian Sembolü : “Çeşme başında kuşlara su veren çocuk”

Yaşanan onca olayın içerisinde yine de, yeniden Yaradan’ın ilahi adaletine güveniriz ve kendimizi O’nun ilahi adaletine teslim ederiz.

Bir çocuğun masumiyeti gibi, kin gütmeden bu yolda yürümeli.

Ruhunun o naif yanına seslenip bağışlayıcı olabilirsen bu yolda daha güçlü ilerleyebilirsin. Ben merkezli düşünmek, kin ve nefreti yaşın kaç olursa olsun seninle birlikte taşımak yorucu ve yıpratıcı olacaktır. 20 sene önce olmuş bir olayın, ya da olmamış bir isteğin hala seni takip edip sırtında yük olmasına izin verme. Unutma, seni üzenler bu Dünya üzerinden sana yaşattıklarını deneyimlemeden yürüyüp geçemeyecek.

Ama sen ruhunun masum çocuksu şefkatiyle yürümeye devam etmelisin. Affetmeli, kalbindeki sevgiyi paylaşabilmelisin. Bu Dünya üzerinde yürürken yanında getirdiğin kıymetli değerleri ve bilgileri korkmadan paylaşmalısın, aktarmalısın.

Ruhunun o masum nahif parçasına tutunmaya devam etmelisin…

14 Ekim 2023 saat 20:55’te, gökyüzünde 21°Terazi Burcu’nda bir Güneş Tutulması gerçekleşecek.

Bu seneyi kapatmamıza az kala tutulmalar döngüsüne giriyoruz, hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı bir dönemece giriyoruz.

Bu halkalı Güneş tutulması daha çok Amerika, Güney Amerika ve pasifik okyanusu bölgelerinde gözlemlenecek. Uzun yıllar etkisini alt banttan hissettirecek bir tutulma yaşıyoruz.

Yükselendeki İkizler burcu bize bilginin doğruluğunun birçok kez kontrol edilmesi gerektiğine dikkat çekiyor. Okullar, görsel ve yazılı medya, seyahatler gündemimizde olacak gibi gözüküyor. Soğuk algınlıklarına, özellikle ciğerlere dikkat.

Bu tutulmaya eşlik eden Foramen sabit yıldızı, gemicilik ve gemi ve uçak kazaları konusunda, denizcilik konularını gündeme getirebilir.

5. evde gerçekleşen Terazi burcundaki Güneş tutulması gündeme çocukları ve gençleri getirebilir. Plüton’a sert açı yapması sebebiyle bankacılık sisteminde çalkantılar, eğitim ve öğretim sisteminde radikal, mecburi ve dönüştürücü değişiklikler gözlemlenebilir. Sanatçıların, tanınmış ünlü kişilerin bazı beklenmedik haberleri gündeme düşebilir.

Terazi burcu dediğimizde aklımıza ilk gelen tabiki her türlü ikili ilişkiler olacaktır. Venüs-Satürn karşıtlığı gölgesindeki bu tutulma, kimi ilişkileri bitirecek, kimi ilişkileri de ciddi sınavlara tabi tutacak.

Merkür- Chiron karşıtlığı hakkımızı nerde alabildik? Hakkımız kimlerde nerede kaldı? Başkalarını idare ederken, ilişkilerde alttan alırken, kendi kul hakkımıza girdik mi? Dil yarasının şifası olur mu? Kendimize, aşırı düşünerek adaletsizlik yapıyor muyuz? Birçok sorunun kapağını açacak bir sürece giriyoruz.

İçinde kısılıp kaldığınız kalıplardan, dramlardan özgürleşmek için bu dönemi kullanabilirsiniz. Yolunda gitmeyen toksik ilişkilerden özgürleşmeli, size artık hizmet etmeyen düşünce kalıplarından, alışkanlıklardan uzaklaşmalı ve büyük bir nezaketle değişme, dönüşme zamanı.

Yıllardır içinizde başkaları için taşıdığınız yüklerden özgürleşme zamanı.

Ruhunuzdaki çocuğun isteklerine kulak verme zamanı. Ruhunun masumiyetine sımsıkı sarıl ve onun gücüne inan. Her zorlukla birlikte kolaylık da vardır. Yaşamında yeni bir dönem başlıyor. Kendine inan ve güven.

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma ve Sabian Astrolog

 

TERAZİ BURCU GÜNEŞ TUTULMASININ YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ

KOÇ BURCU

İlişkiler, ortaklıklar ve evlilik konularınızı gündeme taşıyacak bir tutulmaya adım atıyorsunuz. Kimi ilişkiler için emek isteyen kendinizi ortaya koymanız gereken süreçlere işaret ediyor. Geçmişten bu yana bazı konularda çözüm sağlanmamış ise bu tutulma size hakkınız olan çözümler ile birlikte rahatlama sağlayacaktır.

 

BOĞA BURCU

Gündelik hayatınızdaki yoğunluk, iş yerinizde birlikte çalıştığınız kişiler ile olan ilişkileriniz ve sağlığınız ile ilgili konular gündeminize gelebilir. Yeni bir iş girişimi fırsatı olabilir. Birlikte çalıştığınız kişilerin sizi germesine izin vermeyin. Sağlıklı yaşam alışkanlıkları edinmek için güzel zamanlar.

 

İKİZLER BURCU

Terazi burcundaki bu tutulma gündeminize aşk hayatınızı varsa çocuklarınızı getirecektir. Hayatın sıradanlığından sıkılanlar yeni bir hobi edinebilir. Bekârlar, eskiden tanıdıkları biri ile ilişkiye başlayabilirler. Hâlihazırda ilişkisi olanlar ilişkilerinde geçmişten gelen sorunları çözebilir, daha keyifli bir zaman geçirebilir.

 

YENGEÇ BURCU

Kimileri bu tutulma etkisi ile evinde düzenlemeler yaparken, kimileri de ev alım satım işleriyle uğraşabilir. Aile içerisinde geçmişten gelen çözülmemiş bazı durumlar yeniden gündeme gelebilir. Aile içerisinde dengeyi sağlayım derken biraz yorulabilirsiniz. İlahi adalete güvenin.

 

 ASLAN BURCU 

Terazi burcundaki bu tutulma ile yeni anlaşmalar sözleşmeler , hakkınız olan konuların yeniden size sunulması söz konusu olabilir. Kardeşler ile ilgili geçmişten gelen çözüme kavuşmamış konuların yeniden gündeme gelmesi sizi sıkmasın. Çözümlenmesi için konular yeniden gündemde. Sosyal medyada daha aktif görünür olabilirsiniz. Ufak seyahatler size çok iyi gelecek.

 

BAŞAK BURCU

Halkalı güneş tutulması ekonomik olarak hayatınızdaki dengeleri size sorgulatacak. Kendinize güvenerek nasıl ekonomik rahatlığa kavuşabilirsiniz bunu keşfedebilirsiniz. Yeteneklerinizi yadsımayın lütfen. Detaylı ve derinlemesine yapılan planların sizi şaşırtacağı günlere yürüyorsunuz. Geçmişin hayal kırıklıklarını ardınızda bırakın.

 

TERAZİ BURCU

Sizin burcunuzda gerçekleşecek bu tutulma sizin için yeni bir dönemin kapılarını aralıyor. Kendinize önem ve değer vereceğiniz günlere yürüyorsunuz. Kimileri yeni eğitimlere adım atarken, kimileri sağlıklı yaşam için kendine daha önem verecekler. Ruhunuzdaki o zarif diplomatın başaramayacağı hiçbir konu yok. Kendinize hedef koyun ve başarınızı keyifle seyredin.

 

AKREP BURCU

Sizin için gizemli, mistik bir yolculuk başlıyor. Kendinizi yeniden keşfedeceğiniz günlere yürüyorsunuz. Geçmişten bu yana taşıdığınız bazı travmalardan yüklerden arınmak için çeşitli bilinç altı çalışmaları, meditasyon yapabilirisiniz. Bu içe dönüş yolculuğunu lütfen depresyonla karıştırmayın.  Geçmişin izlerinden özgürleşmek size iyi gelecek.

 

YAY BURCU

Sosyal ortamlarda daha aktif olabileceğiniz bir dönemdesiniz. Arkadaşlarınız ile olan ilşkileriniz mercek altında. Kimi dostlukların sizi olumsuz etkilediğini fark edebilirisiniz. Hayallerinizin peşinden, kaldığınız yerden koşmaya devam etmeniz gerektiğini fark edeceksiniz. Yeni bir sosyal çevre size yepyeni kapıları aralayabilir.

 

OĞLAK BURCU

Terazi burcunda gerçekleşecek olan bu tutulma sizin kariyer evinizde gerçekleşecek. Kimileri yeni bir iş ile statü değişikliği deneyimlerken, kimileri de uzun zamanadır zorla dayandığı işlerinden özgürleşebilir. Bazı oğlak burçları ev ve iş arasında yeni bir düzen oluşturmak isteyecek.

 

KOVA BURCU

Bu güneş tutulması ile birlikte hayata bakış açınızda bazı değişimler olacak. Eğer ertelediğiniz bazı eğitim fırsatları yeniden önünüze çıkarsa lütfen değerlendir. Kimileri uzak diyarlara gitmek için eline geçecek fırsatları değerlendirecek. Ruhunu besleyecek yeni bilgilere ulaşmak sana hayata yeni r perspektiften bakma şansı verecek.

 

BALIK BURCU

Terazi burcunda gerçekleşen bu dolunay ile gündeminizi gelir- gider tablonuz oluşturabilir. Kimileri banka kredisi çekmek isteyebilir, kimileri uzun zaman önce verdiği borçlarına kavuşabilir.  Beklediğiniz ödemeleriniz, hak edişleriniz, nafaka, tazminat gibi konuları olanlar için olumlu gelişmeler olabilir. Kimseye muhtaç değilsiniz, önce bunu bir kabul edin ve kendinizi kurban psikolojisine teslim etmeyin.

 

31 Ağustos Balık Burcunda DolunAy ve Burçlara Etkisi

31 Ağustos 2023  Balık Burcunda Dolunay

Bu bir uyanış çağırısıdır.!

7° Balık Burcu Sabian Sembolü : “Borazan çalan bir kız”

Bu dolunay, ruhunun sana bir uyanış çağrısıdır.

Geçmiş deneyimlerini yeniden gözden geçirmen, yaşamda takılı kaldığın yerlerden özgürleşmen için fırsatlar sunmaktadır.

Yaşadığın dramadan, duygusal travmalardan, eski acıların, ihanetlerin gölgesinden, yalnızlığın soğuğundan çıkabilmen için harika bir fırsat var önünde. Bu çağrıya cevap vermelisin.

Eski sen toprağa kavuşurken, yeni bir sen, borazanın sesi ile dalgaların arasından yeniden doğabilmelidir.

Kendi gerçekliğine gücüne uyanabilmek için artık sesini çıkarmalısın.

İnsanlar seni duymalı. Bırak ruhunun bilgeliği senin aracılığınla daha birçoklarına ulaşsın.

Ağustos ayını uğurlarken ikinci bir dolunay gökyüzünde bize göz kırpıyor. Dünyaya çok yakın gözükeceği ve bir ay içerisinde ikinci dolunay olduğu için kimi yerlerde Mavi Ay olarak geçmektedir.

7° Balık Burcunda gerçekleşecek bu dolunaya Satürn eşlik etmektedir. Duygularımızın sıkıştığını, duygu yoğunluğumuzu yeteri kadar ifade edemediğimizi görüyoruz. Ama sizden rica ediyorum, takılı kaldığınızı sandığınız yeri bir kez daha gözlemleyin. Belki çözüm, sorun sandığınız konunun derinlerindedir.

Gizli depresyona, intihar vakalarına dikkat edilmeli.

Bugünlerde rüyalarınıza kulak verin. Daha büyük bir farkındalık ile çevrenizi daha dikkatli gözlemleyin. Semboller görmek isteyen gözler, kalpler için her yerdedir.

Yükselendeki Aslan, kükremek istiyor lakin, Mars-Neptün karşıtlığı hakkımızı aramak için sanki elimizi kolumuzu bağlıyor. Bağışıklık sistemine çok dikkat etmemiz gereken günlerden geçiyoruz. Ülke yöneticileri ile ilgili bazı olumsuz durumlar gözlemlenebilir. Hayal kırıklıklarına teslim olmamak gerektiğini öğreniyoruz. Pes etmek yok.

Cesur adımları atmanızı sağlayacak olan yaralı bir şifacı olduğunuz gerçeğine uyanabilirsiniz. Ruhunuzun bilgeliği ile cesur ve güçlü adımlar atabileceğiniz günlere yürüyorsunuz.

Kendi maddi ve manevi kazanımlarınız gündemde olurken, bankacılık sektörü, vergiler, sigorta ve krediler tüm Türkiye’nin gündeminde olacak. Ekonomik çıkmazın gün geçtikçe sıkıştırıyor olması önümüzdeki günlerde domino taşı etkisi gibi daha da büyük sorunları tetikleyecek gibi gözüküyor.

Balık burcunda bir dolunay olduğunda tabii duygular, bilinçaltı ve de sular gelecektir aklımıza. Sulardan gelebilecek tehlikelere karşı dikkatli olmamız gereken günlerdeyiz.!!! Vücutta ayaklara dikkat etmeliyiz. Ödem bu önümüzdeki günlerde bizleri biraz zorlayabilir.

Bu dolunayı hem duygusal hem de fiziksel bağımlılıklardan özgürleşmek için fırsat görmelisiniz. Geçmişe takılı kaldınız yerlerin, eski kapanmamış yaraların üstesinden gelmek için çabalamalısınız. Kendi merhametinize sığınmalısınız. Yaradanın koşulsuz sevgisinin senin daimi bir parçan olduğunu hatırlaman gereken günlerdesin. Kalp çakrana odaklanırsan bu dolunayda, kalp gözünün sana göstermeye çalıştıklarına gönüllü olursan, önce kendinle, yaşadıklarınla olan savaşın bitecektir.

Bu dolunay, ruhunuzun uyanış çağrısıdır.

Kurban psikolojisinden özgürleşmelisin. Kendi gücünü eline alarak, geçmiş yaşanmışlıklardan ders çıkartarak yoluna devam etmelisin. Farkındalığının seni bir sonraki yolculuğa hazırlamasına izin ver.

 

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma ve Sabian Astrolog

 

BALIK BURCU DOLUNAYININ YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ

KOÇ BURCU

Bu dolunay ile manevi bir derinleşmeye doğru sizin için yeni bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Kişisel gelişim adına bazı spritüal çalışmalar için uygun bir dönemdesiniz. Sizden gizlenen birçok konunun görünür olduğunu fark edeceksiniz. Dürtüsel para harcamayın lütfen.

 

BOĞA BURCU

Bu dolunay arkadaşlarınız ve sosyal çevreniz konusunda bazı hassas konuları gündeme getirebilir. Kimi dostlukların bitmesi sizi özgürleştirebilir. Takılı kalmayın. Gelişen her olay karsında direnç göstermeyin.

 

İKİZLER BURCU

Kariyeriniz ve eviniz arasında sıkışıp kalmış hissedebilirsiniz kendinizi. Dengeyi kurabilmek önemli. Bu dolunay ile olayları akışına bırakmayı öğreneceksiniz. İş hayatınızdaki sorumluluklarınız sizi hem geriyor hem de hakkınızı alamadığınızı düşünüyor olabilirsiniz.

 

YENGEÇ BURCU

Alıp başınızı gidesiniz var. Bu dolunay sizin yurtdışı, eğitim, yabancılarla ilgili evinizde gerçekleşiyor. Gelişen olayları sakinlikle karşılamalı, olayları akışına bırakabilmelisiniz. Takıntı yaptığınız her konu bir kar topu gibi büyüyebilir. Dışarı çıkmak, gezmek size çok iyi gelecek.

 

 ASLAN BURCU 

Bu dolunayla birlikte maddi kaynaklarınız gündeme gelebilir. Ödenmesi gereken faturalar, krediler sizi meşgul edebilir. Kolaylıkla bu sürecin üstesinden geleceksiniz. Spritüal yanınıza kulak verin bu günlerde. Rüyalarınız haberci olabilir.

 

BAŞAK BURCU

Bu dolunay ikili ilişkilerinizi ve ortaklıklarınızı mercek altına alıyor. Kimileri hayatına birilerini alırken, kimileri de var olan ilişkileri konusunda kararlar alabilirler. İnatla direndiğiniz konulardan özgürleşmeyi seçin lütfen.

 

TERAZİ BURCU

Bu dolunay size, bağışıklık sisteminize özen göstermeni gerektiğini hatırlatıyor. Ayaklarınıza, vücudunuzdaki aşırı ödeme, gribal enfeksiyonlara dikkat edin lütfen. Yoğun geçen günlerde dinlenmeniz gerektiğinizi unutmayın lütfen.

 

AKREP BURCU

Bu dolunayda gündeminizde çocuklarınız, aşk hayatınız, yetenekleriniz ve hobileriniz olabilir. Aşk hayatınızda takılıp kaldığınız direndiğiniz konuları akışa bırakmaya karar verebilirsiniz. Kimilerinin aşk hayatı renklenirken, kimileri de çocuklarıyla daha anlayışlı günler geçirecek.

 

YAY BURCU

Bu dolunay gündeminize ailenizi, evinizi, taşınmaz mallarınızı getirebilir. Aile içinde uyumu sağlayan kişi siz olabilirsiniz. Tamirat ve tadilat fırsatı elinize geçebilir, su borularına, çatıya dikkat.

 

OĞLAK BURCU

Bu dolunayda kardeşleriniz, yakın akrabalarınız ve komşularınızla meşgul olabilirsiniz. Sezgilerinize kulak verin. Eğitimle ilgili bazı adımlar atmanı gerekiyorsa, akışta kalmaya çalışın lütfen.

 

KOVA BURCU

Balık burcundaki dolunay kendi gelirlerinizi, kazançlarınız ile ilgili konuları gündeminize taşıyacaktır. Beklediğiniz paralara kavuşabilirsiniz ama dürtüsel harcamalardan uzak durun lütfen.  Yeni ekonomik kaynaklar ortaya çıkabilir, adım atmadan önce iyice düşünün.

 

  BALIK BURCU

Bu dolunay kendinizi nerde, nasıl kimlere kurban ettiğinizi sorgulatacak bir dolunay. Değişimin kaçınılmaz olduğunun farkına varacaksınız. Aşırı duygusal tepkiler verebilir, küstüm oynamıyorum diyebilirsiniz. Kurban bilincinden çıkarak bence yeniden doğuşunuzu kutlamalısınız. Ayaklara dikkat.

 

İkizler Burcunda Yeni Ay ve Burçlara Etkileri

18 Haziran  2023  İkizler Burcunda Yeni Ay

“Kendimi, köklerimi yeniden keşfediyorum…”

 

26° İkizler Burcu Sabian Sembolü : “ORMANDAN ÇIKAN BİR ÇİNGENE”

Bazı zamanlarda kendimizi içinde bulunduğumuz gruba, ailemize hatta hayatımıza yabancı hissederiz. Onlar gibi düşünmüyor onlar gibi hareket etmiyor olabilirisiniz ama bu sizde bir sorun olduğunu göstermez. Kendi ruhunun bilgeliği ile ilerliyorsun.

Aitlik duygun bu günlerde seni zorlayabilir, ama unutma sen kolektife aitsin zaten.  Bulunduğun yerden uzaklaşmak, başka yerlerde kök salmak isteyebilirsin. Şuan içinde bulunduğun toplum içinde kendini, bir yabancı gibi hissediyor olabilirisin. Bu yeni ay ile birlikte yeni bir deneyim alanına doğru ilerleyebilirsin.  Ruhunun meraklı çocuksu yanına kulak vermeli ve köklerinle yeniden bağını güçlendirmelisin. Atalarını onurlandır. Ruhunun bilgeliğinin sana yol göstermesine izin ver.

İkizler burcunda gerçekleşecek bu yeni ay etkisi ile daha da sosyalleşeceğimiz günlere adım atıyoruz. İnsanlarla iletişim içerisinde olmak, gülmek eğlenmek, öğrenmek isteyeceğiz. Yeni gruplar içerisinde merakımıza yenik düşeceğiz. İkizler burcu demek, iletişim, sözleşme ve antlaşmalar, seyahatler, sosyal medya, ticaret, eğitim, basım-yayın demek. Orion takımyıldızı içindeki Saiph sabit yıldızı ile kavuşumda olan bu yeni ay, hilekâr düzenbaz insanlar ile yollarımızı bu ıkı hafta boyunca sık sık karşılaştırabilir. Tuhaf arzu ve takıntıların gündeme geleceği bu etki günlük hayatta bizi şaşırtmaya devam edebilir.

Kararsızlıklarınız sadece çevrenizi değil sizi de yorabilir.

12-6 kaspı çalışırken gökyüzünde gizli saklı olaylar ortaya çıkar ve sağlık sektörü ile ilgili ilginç haberleri duyabiliriz. Hapishaneler, tarikatlar, gizli gruplar gündemde olabilir. Bireysel bazda bilinçaltınıza attığınız kimi korkularınız ile yüzleşmek için adım atabilirsiniz. Gizli düşmanlara takılmayın, siz hepsinden daha güçlüsünüz.

Sağlık açısından eller, sinir sistemi ve ciğerlere dikkat edilmeli.

Neptün’ün karelediği bir yeni ay olduğu için; teknolojik, iletişim ile ilgili hayal kırıklıklarına hazır olun lütfen. Gizli saklı olayların kendiliğinden ifşa olmasına hayret etmeyin. Aldatıldığından şüphe edenler, aradığınız kanıtlar önünüze bir bir dökülebilir. Banka ve sosyal medya hesaplarınıza dikkat edin lütfen.

Durağan konumdaki Satürn Merkür karesi kimi vize işlemlerinde gecikmelere, yabancılar ile görüşmelerde bazı aksaklıklara neden olabilir. Kendimize sağır olabiliriz.  Bazen kendi iç sesimizi duymazdan geliriz ve çevresel korku ile hareketsiz kalmayı seçebiliriz, maalesef bu günlerde iç sesinize elalemden daha çok kulak verin lütfen. Kimi diplomatların, sanatçıların, önemli halk figürlerinin sağlık haberlerini duyabiliriz.

Yükselendeki yengeç dikkatleri tabiki köklerimize, ailemize çeviriyor. Alıngan bir ruh haliyle yanlış anlaşılmaları büyütebiliriz.

Kendimize daha çok kulak verdiğimiz güzel günlerimiz olsun.

 

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma ve Sabian Astrolog

 

 

 

İKİZLER BURCU YENİAY YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ

KOÇ BURCU

İkizler burcundaki bu yeni ay, gündeminize seyahatlerinizi, eğitim fırsatlarını getirebilir. Kardeşleriniz, yakın komşularınız ile bir arada olma fırsatı verebilir. Sosyal medyayı kullanırken temkinli olmalı. Hesaplarınızın şifrelerini kimseyle paylaşmayın lütfen.

 

BOĞA BURCU

Bu yeni ay ile gelir gider tablonuzda özenli olmanız gerekiyor. Beklenemedik harcamalar gündeminize gelebilir. Sürpriz gelir kapıları aralanabilir, açık fikirli olmaya çaba gösterin.

 

İKİZLER BURCU

Sizin için önemli günler, başta dış görünüşünüz olmak üzere bir çok konuda yeni adımlar atabilirisiniz. Kimileri yeni birileri ile tanışmanın heyecanını yaşarken, kimileri de kendilerine önem vermenin mutluluğunu yaşayabilirler.

 

YENGEÇ BURCU

Bu yeni ayda drama kraliçesi olmamaya dikkat edin lütfen. İlk defa mı dost görünümlü düşmanlarla karşılaşıyorsunuz sanki. Hadi bakalım biraz kendi halinizde dinlenin ama sonra daha güçlü bir şekilde yola devam.

 

ASLAN BURCU 

Sosyal yaşamınızda hareketlilik başlıyor. Herkesle can ciğer olamazsınız bu yüzden hayal kırıklığı yaşamayın lütfen. Bu aralar katıldığınız davetler, görüştüğünüz insanlar beklentilerinizi karşılamayabilir.

 

BAŞAK BURCU

Kariyer hayatınızdaki bu hareketlilik üzerinize tatlı bir yorgunluk bırakabilir. İş hayatınızda üstleneceğiniz kimi yeni sorumluluklar size başarı getirirken evdekileri fazla ihmal etmeyin lütfen.

 

TERAZİ BURCU

Sizi bıraksak Dünyayı dolaşacak ve asla geri gelmeyeceksiniz. Bu yeni ay ile kimleri için yurtdışı kapıları aralanırken, kimi teraziler için yeni eğitim fırsatları kapınıza getirebilir. Bu fırsatları kaçırmayın

 

AKREP BURCU

Gelir gider tablonuzdaki hareketlilik sizi yoğun bir tempoya sokabilir. Kredi çekecek olanlar bazı gecikmeler yaşayabilir. Beklediğiniz ödemeler varsa gecikmeli de olsa elbet gelecektir.

 

YAY BURCU

İkili ilişkiler ortaklıklar evinizdeki bu yeni ay hayatınızdaki belirsizlikleri yeniden gündeme taşıyabilir. Karar vermek için uygun bir zaman değil, üçüncü şahıslar sebebiyle yaşanan hayal kırıklıklarından özgürleşmeyi deneyin.

 

OĞLAK BURCU

Gündelik hayatınızda yoğun bir döneme giriyorsunuz. Kimi kararsızlıklarınız hem sizi hem de sizinle birlikte olan çalışma arkadaşlarınızı yorabilir. Sağlığınıza önem vermeniz gereken bir dönemdesiniz.

 

KOVA BURCU

İkizler burcundaki bu yeni ay aşk hayatınızı hareketlendirecek gibi gözüküyor. Yeni bir heyecan size iyi gelecektir. İlişkisi var olanlar da yeni bir bakış açısıyla olayları ele alabilecekler. Çocuklarınız konusunda sürprizlere açık olun.

 

BALIK BURCU

İkizler yeniayı gündeminize aile hayatınızı taşıyacaktır. Kimileri ev ve gayrimenkul konularında yoğun bir gündem yaşayacaktır. Alım satım konularında ani kararlar vermeyin.

 

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma ve Sabian Astrolog

 

#guldenguneren #karmastrolog #yeniay #sabiansembolleri

 

5 Mayıs 2023 Akrep Burcunda Ay Tutulması

5 Mayıs 2023  Akrep Burcunda Ay Tutulması

“Değişimi duyuyorum…”

 

14° Akrep Burcu Sabian Sembolü : “İş başındaki telefon görevlileri”

İletişiyoruz…

Fikirlerimizi, düşüncelerimizi, inançlarımızı ifade etmek hiç bu kadar önemli olmamıştı. Şimdi kendimizi istediğimiz şekilde ifade edebilme zamanı.

Herkesin özgürce düşüncelerini ifade edebilmesi önem kazanıyor. Yapıcı her adımın, kişileri bir birine bağlayacak, muhteşem bir iletişim ağı kurarak en uzaklara bile ulaşmanın mümkün olmasını sağlamaya çalışıyoruz.

Gelişen teknoloji ile insanların aralarındaki mesafelerin ortadan kalktığı günümüzde, herkesin birbirinden haberinin olduğu bir Dünyaya ilerliyoruz. Doğru bilginin paylaşımı büyük bir sorumluluktur. Kurulan bu iletişim ağlarından geçen bilginin etik kurallar içerisinde doğru yerlere ulaşması medeniyetin yükselişi için önemli bir adım.

Bu tutulma ile geçmişten geleceğe uzanan bir bilgi akışının aktarımı var. Geçmişten alınan dersler ile atılacak adımlarla daha parlak bir gelecek kurmaya çalışıyoruz.

Türkiye’den kısmi olarak görünecek olan Akrep burcunda gerçekleşecek olan parçalı ay tutulmasının Uranyen etkisi bizlerin hayatına ani ve beklenmedik etkileri taşıyacak.

Ay, Zuben el Genubi sabit yıldızıyla, Güneş de Menkar sabit yıldızıyla kavuşumda. Gizli depresyonun, suçluluk duygusunun, kıskançlıkların, bastırılmış birçok değişik duygunun, değişmesi dönüşmesi için gün yüzüne çıkması gözlemlenebilir. Yıkımları ve itibarsızlaşma ile gelen felaketleri temsil eden Menkar bir tarafta, tehlikeli zehirli bir tutkuyu, zulüm, yangın ve depremleri, büyük yıkımları temsil eden Zuben El Genubi bir yanda. Bu tutulma bizlere dönüşümün ani ve beklenmedik, çalışmadığımız yerlerden gelebileceğine işaret ediyor.

Bağımlılıklarından özgürleşmeyi seçiyor musun?

Takıntılarına dikkat etmelisin.!

Merkür’ün Retro harekette olması ve bu tutulmanın sabianının da iletişime dikkat çekmesi, yanlış bilgi ile insanları yanlış yönlendirme tehlikesine karşı uyarıyor.!

8 Kasım 2022’de Boğa burcunda gerçekleşen Ay tutulmasını tetikleyen bu tutulma, olası yer hareketliklerine işaret ederken, maddi ve manevi güvence arayışımızı, para piyasalarındaki ani gelişmeler ile nasıl başa çıkacağımızı sorgulatacak türden bir tutulma.

Yer altı kaynakları, madenler, yer altı hareketlilikleri, kimi kazalar, dijital paralar, kimi sanatçılar ve futbolcular ile ilgili konular gündemde olabilir.

Yükselendeki Akrep ve 12. Evde gerçekleşen bu tutulma ile gizli saklı ne kadar gündem varsa ortaya dökülecek gibi gözüküyor. Gizli mafya vari ilişkilerden, gizli anlaşmalara kadar birçok konu görünür ve duyulur olacak.

Genç nüfusun sesini daha çok duyurmak isteyeceği günlere ilerliyoruz.

Böylesi güçlü tutulmaları peş peşe yaşarken ne yapmalı peki? Hayatınızda nelerin görünür olduğuna bakın? Hangi konuda krizler ve ani gelişmeler yaşıyorsunuz, ani tepkiler vermemeye özen gösterin.

Bu sıralar yaşamınızdan birileri çıkması gerekiyorsa, serbest bırakın. Her bilginin doğruluğunu inceleyin. Sosyal medya olmak üzere farklı dijital ortamlarda yayımlanan yanlış haberler ile galeyana gelmeyin.

Dünyanın farklı yerlerinde insanların bir araya gelerek var olan olumsuz şartların giderilmesi için çeşitli mitingler ve grevler düzenlemesi söz konusu olabilir.

Bu tutulma hayatında çürümüş ve artık sana hizmet etmeyen ne varsa senden uzaklaşması, hayatından çıkması içindir. Bu sana zarar veren eski bir alışkanlık da olabilir, seni ayağından çeken bir ilişki de olabilir, ya da yıllardır senin önünü tıkayan “kurban psikolojin” de olabilir.

Değişim ve dönüşümün kolaylıkla güzellikle olması için neler mümkün?

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma ve Sabian Astrolog

 

 

 

AKREP BURCU PARÇALI AY TUTULMASI YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ

KOÇ BURCU

Akrep burcundaki  ay ile maddi kaynaklarınız ile ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bilinçaltınızda maddi anlamada güvende olmak istediğiniz konularda çözümler bulabilirisiniz. Kredi çekmeyi düşünenlere olumlu dönüşler olurken, beklediğiniz ödemeler konusunda güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Takıntılarınızdan arınma fırsatını değerlendirin lütfen.

 

BOĞA BURCU

Bu tutulma ile ikili ilişkileriniz ve ortaklıklarınız mercek altında olacak. Kolay kolay güvenmediğiniz için duvarlarınızı yaşayacağınız olaylar ile yıkabilirsiniz. Her türlü ikili ilişkinin içerisinde benliğinizi ön plana çıkarabilir, toksik takıntılardan arınabilirsiniz. Kendinize daha iyi bakacağınız günlere yürüyorsunuz.

 

İKİZLER BURCU

Akrep burcundaki bu ay tutulması ile gizli saklı gündeminizde ne varsa görünür olacak. Birlikte çalıştığınız insanlar ile ani ve beklenmedik yaşanacak olaylar karşısında sakin kalmak çok önemli. Günlük rutinlerinizin yoğunluğu sizi yeni karalar almaya sevk edebilir. Sağlığınıza önem vermelisiniz.

 

YENGEÇ BURCU

Risk almamanız gereken bir dönem. Aşık olmayı özleyenlere müjde verebiliriz. Ani bir aşk kapınızı çalabilir. Çocuklarınızı ve hobilerinizi daha ön plana çıkaracak bir tutulma yaşıyorsunuz. İlişkisi olanların aldatılma ve kandırılma ihtimaline karşı dikkatli olması gerek. Merkür Retro, hala yoğurdu üflemeden yiyenlere sesleniyorum. Dost gözükenlere dikkat.!

 

ASLAN BURCU 

Bu tutulma sizin için aile hayatınızı ön plana çıkaracak. Aile içerisinde gelişecek ani ve beklenmedik olaylar karşısında sakin kalmalısınız.  Taşınma, ev değişikliği, gayrimenkulleriniz ile ilgili konular gündeminizde olabilir. Bazen bir taşınmaz ile bağ kesmek sizi özgürleştirebilir.

 

BAŞAK BURCU

Akrep burcundaki ay tutulması iletişim kanallarınızda dikkatli olmanız gerektiğini bize söylüyor. Yakın seyahatler düzenlemek isteyebilir, ticari anlaşmalarla ilgili ani beklenmedik olaylar deneyimleyebilirsiniz. Temkinli olmakta fayda var. Kardeşler, yakın akrabalar ve komşular gündeminizde.

 

TERAZİ BURCU

Gelir gider tablonuza dikkat çeken bir tutulmadayız. Sahtekârlıklara karşı önlemlerinizi almanız gereken bir dönemdesiniz. Riskli yatırımlardan uzak durmanız, yorganı ayağınıza göre uzatmanız gereken bir dönem.

 

AKREP BURCU

Sizin burcunuzda gelişecek olan bu ay tutulması kaderi ani beklenmedik olay ile sizi dönüştürmeye hazırlanıyor. Direndiğiniz halının altına süpürdüğünüz ne varsa bir bir önünüze çıkacak. Hepsi onları temizlemeniz ve arınmanız için. Sağlık kontrollerinizi aksatmayın. Yeni bir siz için cesur adımlar atabilirsiniz.

 

YAY BURCU

Bilinç altınızın derinliklerinde takılı kalmış ne varsa yüzleşme zamanı sizin için.Gücünüzü eline yeniden almanız gerekiyor. Gizli düşmanlıkların ve sizi yıpratmak isteyenlerin bir bir görünür olacağı bu dönemde yolunuza daha güçlü devam etmek için eski yaşanmışlıklardan ders almanı gerekiyor.

 

 

OĞLAK BURCU

Akrep burcundaki ay tutulması ile arkadaş çevrenizde büyük değişimler olabilir. Kimi plan ve projelerinizin ani sonlanması sizi üzmesin. Yeni kapıların açılması an meselesi. Çevrenizin değişimi ile başlayan yeni bir süreç sizi daha başarılı kılacaktır. Sizi kıskanan ve enerjinizi düşüren arkadaşlarınızdan özgürleşebilişiniz.

 

KOVA BURCU

Akrep burcundaki  ay tutulması gündeminize kariyer hayatınızı taşıyacaktır. Krizli bir dönemin yavaş yavaş sonuna geliyorsunuz. Kimileriniz yeni iş fırsatları ile sıkıştıkları iş ortamlarından özgürleşebilirdiler. Kimileriniz iş nedeniyle taşınabilir. Ailenize vermeniz gereken önem görünür olacaktır.

BALIK BURCU

Akrep burcundaki  ay tutulması karşınıza yabancılar ile ilgili konuları getirirken, vize başvuruları, yurt dışı gezileri gibi konularda dikkatli olmalısınız. Evrakları eksiksiz düzenleyin. Yeni kültürleri keşfetme fırsatı ve yeni eğitimler aniden karşınıza çıkabilir.

 

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma ve Sabian Astrolog

 

Terazi Burcunda Dolunay ve Burçlara Etkisi

6 Nisan 2023  Terazi Burcunda Dolunay

“Rüzgârı dinliyorum…”

16° TERAZİ Burcu Sabian Sembolü : “Emekli bir deniz kaptanı”

Ne çok özlüyoruz geçmişin silik kahkahalarını kimi zaman.

İç çekerek, soluk bir resimdeki yarım gülüşlerdeki mutluluğu anımsıyoruz.

Ruhunun yorgunluğu, başardığın güzelliklerin yanı sıra, eksik kalanları da hatırlatıyor. Son günlerde her birimiz yorgun, suskun, küskün. Ama neye dargın niçin küskün bilmeden her gün yeni bir güne uyanıyoruz. Kalbinde yorgun bir ihtiyar varmışçasına elini eteğini çekmek istiyor insan.

Bu sabian sembolünde de bahsedildiği gibi yaşamın içerisinde fırtınalı dalgaları aşan başarılı bir deniz kaptanı misali ömrün boyunca mücadele etmiş olabilirsin. Başarı için, mutluluk için, sağlık için, yaşam için…peki ya kendin için ? Kendin için neler yapabildin bu hayatta?

Özlemini duyduğun belki de kendine ait mutluluk kırıntıları mı?

Biliyor musun her yaşın kendine ait güzellikleri var. Geçmişe özlem duymadan şimdi yaşının sana getirdiklerini eğer kabullenirsen etrafında sana sunulmuş olan ama fark etmediğin birçok fırsatı görebilirsin. Görmeye gönüllü müsün?

Şimdi, tam da şuan, tam ve mükemmelsin. Yapacakların devam ediyor. Eskiye özlem ile kendini bir köşede beklemeye alamazsın. Özlemlerinin seni ele geçirmesine izin vermezsin.

Yaşadığın veya yaşayamadığın güzellikleri onurlandırmalı ve yoluna devam etmelisin. Elindeki deneyimler ile daha güçlü ve akıllı adımlarla yola devam etme zamanıdır senin için. Geçişin ve geleceğin ile uzlaşmayı öğreneceğin günlere yürüyorsun.

Terazi burcunda gerçekleşen dolunayın hayatlarımız üzerindeki etkilerinin görünür olma zamanıdır. Bu dönemde adaletin, bilgelik ve erdem ile gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Her türlü ikili ilişkilerde uzlaşma önem kazanıyor.

Terazi burcunda gerçekleşen bu dolunaya Merga sabit yıldızı eşlik etmektedir. Devlet yönetiminde söz sahibi insanları ve hukukçuları ön plana çıkaracak bir dolunaya giriyoruz.

Terazi burcundaki bu dolunay gündemimize; adaleti, hâkimler ve avukatları, diplomatları, arabulucuları, sanatçıları ve eğlence sektörü ile ilgili konuları getirebilir.

Güneş-Chiron-Jüpiter kavuşumuna karşıtlık yapan Ay her türlü ikili ilişkilerde ego savaşlarını gündeme getirirken, gizli ilişkileri, anlaşmaları görünür kılabilir. Yaralayan mı, şifalandıran mı olacaksın.? Her şer gibi gözüken olayın ardında senin göremediğin bir hayır vardır.

Yükselendeki boğa ve kuzey ay düğümü-Merkür kavuşumunun da bu düzlemde olması maddi ve manevi  güvenlik ihtiyacımızı daha da ön plana taşıyabilir. Ekim dikim alanlarının önemi gündemde. Kadersel alınacak kararlar önem taşıyacaktır.

Boğa burcundaki Merkür, KAD kavuşumunun karelediği Plüton maddi konularda ve güvenlik konularında önemli kadersel dönüşümlere dikkat çekiyor.

Birinci evdeki Uranüs’ün bu dolunaya 150’lik yapmasıyla ani beklenmedik toprak hareketlilikleri deneyimlenebilir.

Grupların hak ve özgürlükleri için bir araya gelişleri ve isteklerini cesurca ifade etmek isteyecekleri bir sürece giriyoruz. Unutma sen kendi fikirlerini özgün bir şekilde ifade edebilirsin, bir başkasının seni onaylamasına ihtiyacın yok.

 

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma ve Sabian Astrolog

 

 

 

TERAZİ BURCU DOLUNAYI YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ

KOÇ BURCU

Terazi burcundaki dolunay ile gündeminizde ikili ilişkileriniz ve ortaklıklarınız olabilir. Kimi ortaklıkların sonlanma olasılığı var. Unutma yeni başlangıçlar için önce sonlanmalar olmalı. Bireysel varlığına önem vereceğin bir süreçtesin. Sağlığına daha önem veriyor olman takdir topluyor.

 

BOĞA BURCU

Terazi dolunayında günlük hayatınızda arabulucu olmanız gereken durumlar yaşayabilirsiniz. Birlikte çalıştığınız kişilerin ani beklenmedik tepkileri karşısında sakin kalmalısınız.  Bir yandan yapmak zorunda olduklarınızın sorumlulukları sizi sıkıştırırken diğer yandan bilinçaltınızdaki karmaşa sizi yorabilir. Vitamin desteği almalısınız.

 

İKİZLER BURCU

Terazi Dolunayı ile birlikte aşk hayatınızı dengede tutmakta zorlanabilirsiniz. Uzun zamandır ilişkisi olanlar daha kalıcı adımlar atmak isterken. Bekâr olanlar daldan dala koşarken gizli işler açığa çıkabilir. Bir arkadaşınızın sizden hoşlandığını öğrenebilirsiniz. Yeteneklerinizi kullanmaya başlamanız gereken günlerdesiniz.

 

YENGEÇ BURCU

Bu dolunay gündeminize ailenizi ve taşınmaz mallarınızı getirecektir. Aile üyeleri arasında arabulucu olmak zorunda olacağınız olaylar deneyimleyebilirsiniz. Sakinliğinizi korumalısınız. İş ve kariyer konusunda yapmak istedikleriniz ile aileniz arasında sıkışıp kalabilirsiniz. Bu dolunayda dengenizi bulmanız gerekiyor. Herkesi mutlu edemezsiniz.

 

ASLAN BURCU 

Terazi burcundaki bu dolunay gündeminize kardeşleriniz ile olan ilişkilerinizi, kısa seyahatleri, ticari anlaşmaları ve eğitim fırsatlarını getirebilir. Kısa yolculukları değerlendirmelisiniz, yeni insanlarla tanışmak size iyi gelecek. Bu dönemde karşınıza çıkan bir eğitim tesadüfi değil, değerlendirin mutlaka. Yurtdışı gezisi planlayanlar şimdiden bavullarınızı hazırlayabilirisiniz.

 

BAŞAK BURCU

Terazi burcundaki dolunayda kendi değerlerinizi gözden geçirmeniz gerekebilir. Sürpriz güzel maddi kazançlar yüzünüzü güldürecektir. Değişimden geçiyorsunuz. Fikirlerinizdeki esneklik size maddi ve manevi kazanç olarak dönüş yapacaktır. Tutumlu olmaya devam etmeniz gereken günlerdesiniz.

 

TERAZİ BURCU

Sizin burcunuzda gerçekleşen dolunayı sizin için oldukça önem taşıyor. Daha da görünür olacağını, kendinize olan öz güveninizin arttığı günlerdesiniz. Daha cesur olun, korkmayın. Kim ne der demeden değişime kucak açmalısınız. Kimsenin onayını beklemeyin. İstediğiniz için, içinizden geldiği için bir kez de olsa kendinizi düşünün. Dış görünüşünüzden tutun da içinizde uyanan baharın heyecanına ayak uydurmanıza kadar güzel değişimler sizi bekliyor.

 

AKREP BURCU

Bu dolunay bilinçaltınızın kapılarını aralıyor. Kendinize haksızlık etiğiniz yerleri keşfedebilirsiniz. Sizin için bazı spritüal çalışmalar yapmak, şifalanmak için harika bir dönem. Takıntı yaptığını konulardan özgürleşebilirsiniz. Arkanızdan dönen bazı gizli saklı olayları keşfedebilirsiniz. Duruşunuzu bozmayın ve kadersel çıkacağınız bu yolculuğun tadına varın.

 

YAY BURCU

Terazi dolunayı içinde bulunduğunuz arkadaşlık gruplarını, sosyal grupları hareketlendirecektir. Kimi dostlukların arasında arabulucu olmak sizi gerebilir, bırakın herkes kendi derdini kendi çözsün. Bazı arkadaş grupları içinde dikkat çekerken, karşı cinsin ilgisini üzerinizde hissedebilirisiniz. Bu dolunayda sizin için hayal etme zamanı başlıyor. Korkusuzca ne istiyorsanız hayal edin.

 

OĞLAK BURCU

Bu dolunay ile gündeminizde iş ve kariyer hayatınız olacaktır. Artan sorumluluklarınız ile ailenizin size olan ihtiyacı arasında gel gitler yaşayabilirsiniz. Yeni iş tekliflerini değerlendirirken kimileri yer değişikliğini de göze alacaktır. Çok çalışacağınız ve emeklerinizin karşılığını alacağınız günlere adım atıyorsunuz.

 

KOVA BURCU

Terazi dolunayı ile birlikte eğitimler, uzun seyahatler, yurt dışı ile ilgili konular gündeminize gelebilir. Kişisel gelişimizde etkili olacak karşılaşmalar sizi bekliyor. Kadersel bazı kararlar alabileceğiniz bir dönemdesiniz. İlişkiler konusunda aceleci davranmayın. İleriyi gören bakış açınız ile kendi adınıza yeni planlar geliştireceğiniz günlerdesiniz.

BALIK BURCU

Bu dolunay gündeminize vergiler, krediler ve başkaları tarafından finanse edilen gelirleri getirebilir. Bu süreçte akıllıca adımlar atmak için beklemeli ve stratejik düşünmelisiniz. Sizden gizlenen bazı maddi konuları gün yüzüne çıkarabilirsiniz. Diplomatik davranmanız gereken bazı durumlar yaşayabilirsiniz.

 

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma ve Sabian Astrolog

#guldenguneren #teraziburcu #dolunay #karmaastroloji #astroloji #sabiansembolleri #sabianastroloji