Kategori arşivi: Astroloji

14 Ekim 2023 Terazi Burcunda Güneş Tutulması ve Burçlara Etkisi

14 Ekim 2023 Terazi Burcunda Güneş Tutulması

Ruhumun nahif parçasına tutunuyorum.!

21° Terazi Burcu Sabian Sembolü : “Çeşme başında kuşlara su veren çocuk”

Yaşanan onca olayın içerisinde yine de, yeniden Yaradan’ın ilahi adaletine güveniriz ve kendimizi O’nun ilahi adaletine teslim ederiz.

Bir çocuğun masumiyeti gibi, kin gütmeden bu yolda yürümeli.

Ruhunun o naif yanına seslenip bağışlayıcı olabilirsen bu yolda daha güçlü ilerleyebilirsin. Ben merkezli düşünmek, kin ve nefreti yaşın kaç olursa olsun seninle birlikte taşımak yorucu ve yıpratıcı olacaktır. 20 sene önce olmuş bir olayın, ya da olmamış bir isteğin hala seni takip edip sırtında yük olmasına izin verme. Unutma, seni üzenler bu Dünya üzerinden sana yaşattıklarını deneyimlemeden yürüyüp geçemeyecek.

Ama sen ruhunun masum çocuksu şefkatiyle yürümeye devam etmelisin. Affetmeli, kalbindeki sevgiyi paylaşabilmelisin. Bu Dünya üzerinde yürürken yanında getirdiğin kıymetli değerleri ve bilgileri korkmadan paylaşmalısın, aktarmalısın.

Ruhunun o masum nahif parçasına tutunmaya devam etmelisin…

14 Ekim 2023 saat 20:55’te, gökyüzünde 21°Terazi Burcu’nda bir Güneş Tutulması gerçekleşecek.

Bu seneyi kapatmamıza az kala tutulmalar döngüsüne giriyoruz, hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı bir dönemece giriyoruz.

Bu halkalı Güneş tutulması daha çok Amerika, Güney Amerika ve pasifik okyanusu bölgelerinde gözlemlenecek. Uzun yıllar etkisini alt banttan hissettirecek bir tutulma yaşıyoruz.

Yükselendeki İkizler burcu bize bilginin doğruluğunun birçok kez kontrol edilmesi gerektiğine dikkat çekiyor. Okullar, görsel ve yazılı medya, seyahatler gündemimizde olacak gibi gözüküyor. Soğuk algınlıklarına, özellikle ciğerlere dikkat.

Bu tutulmaya eşlik eden Foramen sabit yıldızı, gemicilik ve gemi ve uçak kazaları konusunda, denizcilik konularını gündeme getirebilir.

5. evde gerçekleşen Terazi burcundaki Güneş tutulması gündeme çocukları ve gençleri getirebilir. Plüton’a sert açı yapması sebebiyle bankacılık sisteminde çalkantılar, eğitim ve öğretim sisteminde radikal, mecburi ve dönüştürücü değişiklikler gözlemlenebilir. Sanatçıların, tanınmış ünlü kişilerin bazı beklenmedik haberleri gündeme düşebilir.

Terazi burcu dediğimizde aklımıza ilk gelen tabiki her türlü ikili ilişkiler olacaktır. Venüs-Satürn karşıtlığı gölgesindeki bu tutulma, kimi ilişkileri bitirecek, kimi ilişkileri de ciddi sınavlara tabi tutacak.

Merkür- Chiron karşıtlığı hakkımızı nerde alabildik? Hakkımız kimlerde nerede kaldı? Başkalarını idare ederken, ilişkilerde alttan alırken, kendi kul hakkımıza girdik mi? Dil yarasının şifası olur mu? Kendimize, aşırı düşünerek adaletsizlik yapıyor muyuz? Birçok sorunun kapağını açacak bir sürece giriyoruz.

İçinde kısılıp kaldığınız kalıplardan, dramlardan özgürleşmek için bu dönemi kullanabilirsiniz. Yolunda gitmeyen toksik ilişkilerden özgürleşmeli, size artık hizmet etmeyen düşünce kalıplarından, alışkanlıklardan uzaklaşmalı ve büyük bir nezaketle değişme, dönüşme zamanı.

Yıllardır içinizde başkaları için taşıdığınız yüklerden özgürleşme zamanı.

Ruhunuzdaki çocuğun isteklerine kulak verme zamanı. Ruhunun masumiyetine sımsıkı sarıl ve onun gücüne inan. Her zorlukla birlikte kolaylık da vardır. Yaşamında yeni bir dönem başlıyor. Kendine inan ve güven.

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma ve Sabian Astrolog

 

TERAZİ BURCU GÜNEŞ TUTULMASININ YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ

KOÇ BURCU

İlişkiler, ortaklıklar ve evlilik konularınızı gündeme taşıyacak bir tutulmaya adım atıyorsunuz. Kimi ilişkiler için emek isteyen kendinizi ortaya koymanız gereken süreçlere işaret ediyor. Geçmişten bu yana bazı konularda çözüm sağlanmamış ise bu tutulma size hakkınız olan çözümler ile birlikte rahatlama sağlayacaktır.

 

BOĞA BURCU

Gündelik hayatınızdaki yoğunluk, iş yerinizde birlikte çalıştığınız kişiler ile olan ilişkileriniz ve sağlığınız ile ilgili konular gündeminize gelebilir. Yeni bir iş girişimi fırsatı olabilir. Birlikte çalıştığınız kişilerin sizi germesine izin vermeyin. Sağlıklı yaşam alışkanlıkları edinmek için güzel zamanlar.

 

İKİZLER BURCU

Terazi burcundaki bu tutulma gündeminize aşk hayatınızı varsa çocuklarınızı getirecektir. Hayatın sıradanlığından sıkılanlar yeni bir hobi edinebilir. Bekârlar, eskiden tanıdıkları biri ile ilişkiye başlayabilirler. Hâlihazırda ilişkisi olanlar ilişkilerinde geçmişten gelen sorunları çözebilir, daha keyifli bir zaman geçirebilir.

 

YENGEÇ BURCU

Kimileri bu tutulma etkisi ile evinde düzenlemeler yaparken, kimileri de ev alım satım işleriyle uğraşabilir. Aile içerisinde geçmişten gelen çözülmemiş bazı durumlar yeniden gündeme gelebilir. Aile içerisinde dengeyi sağlayım derken biraz yorulabilirsiniz. İlahi adalete güvenin.

 

 ASLAN BURCU 

Terazi burcundaki bu tutulma ile yeni anlaşmalar sözleşmeler , hakkınız olan konuların yeniden size sunulması söz konusu olabilir. Kardeşler ile ilgili geçmişten gelen çözüme kavuşmamış konuların yeniden gündeme gelmesi sizi sıkmasın. Çözümlenmesi için konular yeniden gündemde. Sosyal medyada daha aktif görünür olabilirsiniz. Ufak seyahatler size çok iyi gelecek.

 

BAŞAK BURCU

Halkalı güneş tutulması ekonomik olarak hayatınızdaki dengeleri size sorgulatacak. Kendinize güvenerek nasıl ekonomik rahatlığa kavuşabilirsiniz bunu keşfedebilirsiniz. Yeteneklerinizi yadsımayın lütfen. Detaylı ve derinlemesine yapılan planların sizi şaşırtacağı günlere yürüyorsunuz. Geçmişin hayal kırıklıklarını ardınızda bırakın.

 

TERAZİ BURCU

Sizin burcunuzda gerçekleşecek bu tutulma sizin için yeni bir dönemin kapılarını aralıyor. Kendinize önem ve değer vereceğiniz günlere yürüyorsunuz. Kimileri yeni eğitimlere adım atarken, kimileri sağlıklı yaşam için kendine daha önem verecekler. Ruhunuzdaki o zarif diplomatın başaramayacağı hiçbir konu yok. Kendinize hedef koyun ve başarınızı keyifle seyredin.

 

AKREP BURCU

Sizin için gizemli, mistik bir yolculuk başlıyor. Kendinizi yeniden keşfedeceğiniz günlere yürüyorsunuz. Geçmişten bu yana taşıdığınız bazı travmalardan yüklerden arınmak için çeşitli bilinç altı çalışmaları, meditasyon yapabilirisiniz. Bu içe dönüş yolculuğunu lütfen depresyonla karıştırmayın.  Geçmişin izlerinden özgürleşmek size iyi gelecek.

 

YAY BURCU

Sosyal ortamlarda daha aktif olabileceğiniz bir dönemdesiniz. Arkadaşlarınız ile olan ilşkileriniz mercek altında. Kimi dostlukların sizi olumsuz etkilediğini fark edebilirisiniz. Hayallerinizin peşinden, kaldığınız yerden koşmaya devam etmeniz gerektiğini fark edeceksiniz. Yeni bir sosyal çevre size yepyeni kapıları aralayabilir.

 

OĞLAK BURCU

Terazi burcunda gerçekleşecek olan bu tutulma sizin kariyer evinizde gerçekleşecek. Kimileri yeni bir iş ile statü değişikliği deneyimlerken, kimileri de uzun zamanadır zorla dayandığı işlerinden özgürleşebilir. Bazı oğlak burçları ev ve iş arasında yeni bir düzen oluşturmak isteyecek.

 

KOVA BURCU

Bu güneş tutulması ile birlikte hayata bakış açınızda bazı değişimler olacak. Eğer ertelediğiniz bazı eğitim fırsatları yeniden önünüze çıkarsa lütfen değerlendir. Kimileri uzak diyarlara gitmek için eline geçecek fırsatları değerlendirecek. Ruhunu besleyecek yeni bilgilere ulaşmak sana hayata yeni r perspektiften bakma şansı verecek.

 

BALIK BURCU

Terazi burcunda gerçekleşen bu dolunay ile gündeminizi gelir- gider tablonuz oluşturabilir. Kimileri banka kredisi çekmek isteyebilir, kimileri uzun zaman önce verdiği borçlarına kavuşabilir.  Beklediğiniz ödemeleriniz, hak edişleriniz, nafaka, tazminat gibi konuları olanlar için olumlu gelişmeler olabilir. Kimseye muhtaç değilsiniz, önce bunu bir kabul edin ve kendinizi kurban psikolojisine teslim etmeyin.

 

31 Ağustos Balık Burcunda DolunAy ve Burçlara Etkisi

31 Ağustos 2023  Balık Burcunda Dolunay

Bu bir uyanış çağırısıdır.!

7° Balık Burcu Sabian Sembolü : “Borazan çalan bir kız”

Bu dolunay, ruhunun sana bir uyanış çağrısıdır.

Geçmiş deneyimlerini yeniden gözden geçirmen, yaşamda takılı kaldığın yerlerden özgürleşmen için fırsatlar sunmaktadır.

Yaşadığın dramadan, duygusal travmalardan, eski acıların, ihanetlerin gölgesinden, yalnızlığın soğuğundan çıkabilmen için harika bir fırsat var önünde. Bu çağrıya cevap vermelisin.

Eski sen toprağa kavuşurken, yeni bir sen, borazanın sesi ile dalgaların arasından yeniden doğabilmelidir.

Kendi gerçekliğine gücüne uyanabilmek için artık sesini çıkarmalısın.

İnsanlar seni duymalı. Bırak ruhunun bilgeliği senin aracılığınla daha birçoklarına ulaşsın.

Ağustos ayını uğurlarken ikinci bir dolunay gökyüzünde bize göz kırpıyor. Dünyaya çok yakın gözükeceği ve bir ay içerisinde ikinci dolunay olduğu için kimi yerlerde Mavi Ay olarak geçmektedir.

7° Balık Burcunda gerçekleşecek bu dolunaya Satürn eşlik etmektedir. Duygularımızın sıkıştığını, duygu yoğunluğumuzu yeteri kadar ifade edemediğimizi görüyoruz. Ama sizden rica ediyorum, takılı kaldığınızı sandığınız yeri bir kez daha gözlemleyin. Belki çözüm, sorun sandığınız konunun derinlerindedir.

Gizli depresyona, intihar vakalarına dikkat edilmeli.

Bugünlerde rüyalarınıza kulak verin. Daha büyük bir farkındalık ile çevrenizi daha dikkatli gözlemleyin. Semboller görmek isteyen gözler, kalpler için her yerdedir.

Yükselendeki Aslan, kükremek istiyor lakin, Mars-Neptün karşıtlığı hakkımızı aramak için sanki elimizi kolumuzu bağlıyor. Bağışıklık sistemine çok dikkat etmemiz gereken günlerden geçiyoruz. Ülke yöneticileri ile ilgili bazı olumsuz durumlar gözlemlenebilir. Hayal kırıklıklarına teslim olmamak gerektiğini öğreniyoruz. Pes etmek yok.

Cesur adımları atmanızı sağlayacak olan yaralı bir şifacı olduğunuz gerçeğine uyanabilirsiniz. Ruhunuzun bilgeliği ile cesur ve güçlü adımlar atabileceğiniz günlere yürüyorsunuz.

Kendi maddi ve manevi kazanımlarınız gündemde olurken, bankacılık sektörü, vergiler, sigorta ve krediler tüm Türkiye’nin gündeminde olacak. Ekonomik çıkmazın gün geçtikçe sıkıştırıyor olması önümüzdeki günlerde domino taşı etkisi gibi daha da büyük sorunları tetikleyecek gibi gözüküyor.

Balık burcunda bir dolunay olduğunda tabii duygular, bilinçaltı ve de sular gelecektir aklımıza. Sulardan gelebilecek tehlikelere karşı dikkatli olmamız gereken günlerdeyiz.!!! Vücutta ayaklara dikkat etmeliyiz. Ödem bu önümüzdeki günlerde bizleri biraz zorlayabilir.

Bu dolunayı hem duygusal hem de fiziksel bağımlılıklardan özgürleşmek için fırsat görmelisiniz. Geçmişe takılı kaldınız yerlerin, eski kapanmamış yaraların üstesinden gelmek için çabalamalısınız. Kendi merhametinize sığınmalısınız. Yaradanın koşulsuz sevgisinin senin daimi bir parçan olduğunu hatırlaman gereken günlerdesin. Kalp çakrana odaklanırsan bu dolunayda, kalp gözünün sana göstermeye çalıştıklarına gönüllü olursan, önce kendinle, yaşadıklarınla olan savaşın bitecektir.

Bu dolunay, ruhunuzun uyanış çağrısıdır.

Kurban psikolojisinden özgürleşmelisin. Kendi gücünü eline alarak, geçmiş yaşanmışlıklardan ders çıkartarak yoluna devam etmelisin. Farkındalığının seni bir sonraki yolculuğa hazırlamasına izin ver.

 

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma ve Sabian Astrolog

 

BALIK BURCU DOLUNAYININ YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ

KOÇ BURCU

Bu dolunay ile manevi bir derinleşmeye doğru sizin için yeni bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Kişisel gelişim adına bazı spritüal çalışmalar için uygun bir dönemdesiniz. Sizden gizlenen birçok konunun görünür olduğunu fark edeceksiniz. Dürtüsel para harcamayın lütfen.

 

BOĞA BURCU

Bu dolunay arkadaşlarınız ve sosyal çevreniz konusunda bazı hassas konuları gündeme getirebilir. Kimi dostlukların bitmesi sizi özgürleştirebilir. Takılı kalmayın. Gelişen her olay karsında direnç göstermeyin.

 

İKİZLER BURCU

Kariyeriniz ve eviniz arasında sıkışıp kalmış hissedebilirsiniz kendinizi. Dengeyi kurabilmek önemli. Bu dolunay ile olayları akışına bırakmayı öğreneceksiniz. İş hayatınızdaki sorumluluklarınız sizi hem geriyor hem de hakkınızı alamadığınızı düşünüyor olabilirsiniz.

 

YENGEÇ BURCU

Alıp başınızı gidesiniz var. Bu dolunay sizin yurtdışı, eğitim, yabancılarla ilgili evinizde gerçekleşiyor. Gelişen olayları sakinlikle karşılamalı, olayları akışına bırakabilmelisiniz. Takıntı yaptığınız her konu bir kar topu gibi büyüyebilir. Dışarı çıkmak, gezmek size çok iyi gelecek.

 

 ASLAN BURCU 

Bu dolunayla birlikte maddi kaynaklarınız gündeme gelebilir. Ödenmesi gereken faturalar, krediler sizi meşgul edebilir. Kolaylıkla bu sürecin üstesinden geleceksiniz. Spritüal yanınıza kulak verin bu günlerde. Rüyalarınız haberci olabilir.

 

BAŞAK BURCU

Bu dolunay ikili ilişkilerinizi ve ortaklıklarınızı mercek altına alıyor. Kimileri hayatına birilerini alırken, kimileri de var olan ilişkileri konusunda kararlar alabilirler. İnatla direndiğiniz konulardan özgürleşmeyi seçin lütfen.

 

TERAZİ BURCU

Bu dolunay size, bağışıklık sisteminize özen göstermeni gerektiğini hatırlatıyor. Ayaklarınıza, vücudunuzdaki aşırı ödeme, gribal enfeksiyonlara dikkat edin lütfen. Yoğun geçen günlerde dinlenmeniz gerektiğinizi unutmayın lütfen.

 

AKREP BURCU

Bu dolunayda gündeminizde çocuklarınız, aşk hayatınız, yetenekleriniz ve hobileriniz olabilir. Aşk hayatınızda takılıp kaldığınız direndiğiniz konuları akışa bırakmaya karar verebilirsiniz. Kimilerinin aşk hayatı renklenirken, kimileri de çocuklarıyla daha anlayışlı günler geçirecek.

 

YAY BURCU

Bu dolunay gündeminize ailenizi, evinizi, taşınmaz mallarınızı getirebilir. Aile içinde uyumu sağlayan kişi siz olabilirsiniz. Tamirat ve tadilat fırsatı elinize geçebilir, su borularına, çatıya dikkat.

 

OĞLAK BURCU

Bu dolunayda kardeşleriniz, yakın akrabalarınız ve komşularınızla meşgul olabilirsiniz. Sezgilerinize kulak verin. Eğitimle ilgili bazı adımlar atmanı gerekiyorsa, akışta kalmaya çalışın lütfen.

 

KOVA BURCU

Balık burcundaki dolunay kendi gelirlerinizi, kazançlarınız ile ilgili konuları gündeminize taşıyacaktır. Beklediğiniz paralara kavuşabilirsiniz ama dürtüsel harcamalardan uzak durun lütfen.  Yeni ekonomik kaynaklar ortaya çıkabilir, adım atmadan önce iyice düşünün.

 

  BALIK BURCU

Bu dolunay kendinizi nerde, nasıl kimlere kurban ettiğinizi sorgulatacak bir dolunay. Değişimin kaçınılmaz olduğunun farkına varacaksınız. Aşırı duygusal tepkiler verebilir, küstüm oynamıyorum diyebilirsiniz. Kurban bilincinden çıkarak bence yeniden doğuşunuzu kutlamalısınız. Ayaklara dikkat.

 

İkizler Burcunda Yeni Ay ve Burçlara Etkileri

18 Haziran  2023  İkizler Burcunda Yeni Ay

“Kendimi, köklerimi yeniden keşfediyorum…”

 

26° İkizler Burcu Sabian Sembolü : “ORMANDAN ÇIKAN BİR ÇİNGENE”

Bazı zamanlarda kendimizi içinde bulunduğumuz gruba, ailemize hatta hayatımıza yabancı hissederiz. Onlar gibi düşünmüyor onlar gibi hareket etmiyor olabilirisiniz ama bu sizde bir sorun olduğunu göstermez. Kendi ruhunun bilgeliği ile ilerliyorsun.

Aitlik duygun bu günlerde seni zorlayabilir, ama unutma sen kolektife aitsin zaten.  Bulunduğun yerden uzaklaşmak, başka yerlerde kök salmak isteyebilirsin. Şuan içinde bulunduğun toplum içinde kendini, bir yabancı gibi hissediyor olabilirisin. Bu yeni ay ile birlikte yeni bir deneyim alanına doğru ilerleyebilirsin.  Ruhunun meraklı çocuksu yanına kulak vermeli ve köklerinle yeniden bağını güçlendirmelisin. Atalarını onurlandır. Ruhunun bilgeliğinin sana yol göstermesine izin ver.

İkizler burcunda gerçekleşecek bu yeni ay etkisi ile daha da sosyalleşeceğimiz günlere adım atıyoruz. İnsanlarla iletişim içerisinde olmak, gülmek eğlenmek, öğrenmek isteyeceğiz. Yeni gruplar içerisinde merakımıza yenik düşeceğiz. İkizler burcu demek, iletişim, sözleşme ve antlaşmalar, seyahatler, sosyal medya, ticaret, eğitim, basım-yayın demek. Orion takımyıldızı içindeki Saiph sabit yıldızı ile kavuşumda olan bu yeni ay, hilekâr düzenbaz insanlar ile yollarımızı bu ıkı hafta boyunca sık sık karşılaştırabilir. Tuhaf arzu ve takıntıların gündeme geleceği bu etki günlük hayatta bizi şaşırtmaya devam edebilir.

Kararsızlıklarınız sadece çevrenizi değil sizi de yorabilir.

12-6 kaspı çalışırken gökyüzünde gizli saklı olaylar ortaya çıkar ve sağlık sektörü ile ilgili ilginç haberleri duyabiliriz. Hapishaneler, tarikatlar, gizli gruplar gündemde olabilir. Bireysel bazda bilinçaltınıza attığınız kimi korkularınız ile yüzleşmek için adım atabilirsiniz. Gizli düşmanlara takılmayın, siz hepsinden daha güçlüsünüz.

Sağlık açısından eller, sinir sistemi ve ciğerlere dikkat edilmeli.

Neptün’ün karelediği bir yeni ay olduğu için; teknolojik, iletişim ile ilgili hayal kırıklıklarına hazır olun lütfen. Gizli saklı olayların kendiliğinden ifşa olmasına hayret etmeyin. Aldatıldığından şüphe edenler, aradığınız kanıtlar önünüze bir bir dökülebilir. Banka ve sosyal medya hesaplarınıza dikkat edin lütfen.

Durağan konumdaki Satürn Merkür karesi kimi vize işlemlerinde gecikmelere, yabancılar ile görüşmelerde bazı aksaklıklara neden olabilir. Kendimize sağır olabiliriz.  Bazen kendi iç sesimizi duymazdan geliriz ve çevresel korku ile hareketsiz kalmayı seçebiliriz, maalesef bu günlerde iç sesinize elalemden daha çok kulak verin lütfen. Kimi diplomatların, sanatçıların, önemli halk figürlerinin sağlık haberlerini duyabiliriz.

Yükselendeki yengeç dikkatleri tabiki köklerimize, ailemize çeviriyor. Alıngan bir ruh haliyle yanlış anlaşılmaları büyütebiliriz.

Kendimize daha çok kulak verdiğimiz güzel günlerimiz olsun.

 

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma ve Sabian Astrolog

 

 

 

İKİZLER BURCU YENİAY YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ

KOÇ BURCU

İkizler burcundaki bu yeni ay, gündeminize seyahatlerinizi, eğitim fırsatlarını getirebilir. Kardeşleriniz, yakın komşularınız ile bir arada olma fırsatı verebilir. Sosyal medyayı kullanırken temkinli olmalı. Hesaplarınızın şifrelerini kimseyle paylaşmayın lütfen.

 

BOĞA BURCU

Bu yeni ay ile gelir gider tablonuzda özenli olmanız gerekiyor. Beklenemedik harcamalar gündeminize gelebilir. Sürpriz gelir kapıları aralanabilir, açık fikirli olmaya çaba gösterin.

 

İKİZLER BURCU

Sizin için önemli günler, başta dış görünüşünüz olmak üzere bir çok konuda yeni adımlar atabilirisiniz. Kimileri yeni birileri ile tanışmanın heyecanını yaşarken, kimileri de kendilerine önem vermenin mutluluğunu yaşayabilirler.

 

YENGEÇ BURCU

Bu yeni ayda drama kraliçesi olmamaya dikkat edin lütfen. İlk defa mı dost görünümlü düşmanlarla karşılaşıyorsunuz sanki. Hadi bakalım biraz kendi halinizde dinlenin ama sonra daha güçlü bir şekilde yola devam.

 

ASLAN BURCU 

Sosyal yaşamınızda hareketlilik başlıyor. Herkesle can ciğer olamazsınız bu yüzden hayal kırıklığı yaşamayın lütfen. Bu aralar katıldığınız davetler, görüştüğünüz insanlar beklentilerinizi karşılamayabilir.

 

BAŞAK BURCU

Kariyer hayatınızdaki bu hareketlilik üzerinize tatlı bir yorgunluk bırakabilir. İş hayatınızda üstleneceğiniz kimi yeni sorumluluklar size başarı getirirken evdekileri fazla ihmal etmeyin lütfen.

 

TERAZİ BURCU

Sizi bıraksak Dünyayı dolaşacak ve asla geri gelmeyeceksiniz. Bu yeni ay ile kimleri için yurtdışı kapıları aralanırken, kimi teraziler için yeni eğitim fırsatları kapınıza getirebilir. Bu fırsatları kaçırmayın

 

AKREP BURCU

Gelir gider tablonuzdaki hareketlilik sizi yoğun bir tempoya sokabilir. Kredi çekecek olanlar bazı gecikmeler yaşayabilir. Beklediğiniz ödemeler varsa gecikmeli de olsa elbet gelecektir.

 

YAY BURCU

İkili ilişkiler ortaklıklar evinizdeki bu yeni ay hayatınızdaki belirsizlikleri yeniden gündeme taşıyabilir. Karar vermek için uygun bir zaman değil, üçüncü şahıslar sebebiyle yaşanan hayal kırıklıklarından özgürleşmeyi deneyin.

 

OĞLAK BURCU

Gündelik hayatınızda yoğun bir döneme giriyorsunuz. Kimi kararsızlıklarınız hem sizi hem de sizinle birlikte olan çalışma arkadaşlarınızı yorabilir. Sağlığınıza önem vermeniz gereken bir dönemdesiniz.

 

KOVA BURCU

İkizler burcundaki bu yeni ay aşk hayatınızı hareketlendirecek gibi gözüküyor. Yeni bir heyecan size iyi gelecektir. İlişkisi var olanlar da yeni bir bakış açısıyla olayları ele alabilecekler. Çocuklarınız konusunda sürprizlere açık olun.

 

BALIK BURCU

İkizler yeniayı gündeminize aile hayatınızı taşıyacaktır. Kimileri ev ve gayrimenkul konularında yoğun bir gündem yaşayacaktır. Alım satım konularında ani kararlar vermeyin.

 

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma ve Sabian Astrolog

 

#guldenguneren #karmastrolog #yeniay #sabiansembolleri

 

5 Mayıs 2023 Akrep Burcunda Ay Tutulması

5 Mayıs 2023  Akrep Burcunda Ay Tutulması

“Değişimi duyuyorum…”

 

14° Akrep Burcu Sabian Sembolü : “İş başındaki telefon görevlileri”

İletişiyoruz…

Fikirlerimizi, düşüncelerimizi, inançlarımızı ifade etmek hiç bu kadar önemli olmamıştı. Şimdi kendimizi istediğimiz şekilde ifade edebilme zamanı.

Herkesin özgürce düşüncelerini ifade edebilmesi önem kazanıyor. Yapıcı her adımın, kişileri bir birine bağlayacak, muhteşem bir iletişim ağı kurarak en uzaklara bile ulaşmanın mümkün olmasını sağlamaya çalışıyoruz.

Gelişen teknoloji ile insanların aralarındaki mesafelerin ortadan kalktığı günümüzde, herkesin birbirinden haberinin olduğu bir Dünyaya ilerliyoruz. Doğru bilginin paylaşımı büyük bir sorumluluktur. Kurulan bu iletişim ağlarından geçen bilginin etik kurallar içerisinde doğru yerlere ulaşması medeniyetin yükselişi için önemli bir adım.

Bu tutulma ile geçmişten geleceğe uzanan bir bilgi akışının aktarımı var. Geçmişten alınan dersler ile atılacak adımlarla daha parlak bir gelecek kurmaya çalışıyoruz.

Türkiye’den kısmi olarak görünecek olan Akrep burcunda gerçekleşecek olan parçalı ay tutulmasının Uranyen etkisi bizlerin hayatına ani ve beklenmedik etkileri taşıyacak.

Ay, Zuben el Genubi sabit yıldızıyla, Güneş de Menkar sabit yıldızıyla kavuşumda. Gizli depresyonun, suçluluk duygusunun, kıskançlıkların, bastırılmış birçok değişik duygunun, değişmesi dönüşmesi için gün yüzüne çıkması gözlemlenebilir. Yıkımları ve itibarsızlaşma ile gelen felaketleri temsil eden Menkar bir tarafta, tehlikeli zehirli bir tutkuyu, zulüm, yangın ve depremleri, büyük yıkımları temsil eden Zuben El Genubi bir yanda. Bu tutulma bizlere dönüşümün ani ve beklenmedik, çalışmadığımız yerlerden gelebileceğine işaret ediyor.

Bağımlılıklarından özgürleşmeyi seçiyor musun?

Takıntılarına dikkat etmelisin.!

Merkür’ün Retro harekette olması ve bu tutulmanın sabianının da iletişime dikkat çekmesi, yanlış bilgi ile insanları yanlış yönlendirme tehlikesine karşı uyarıyor.!

8 Kasım 2022’de Boğa burcunda gerçekleşen Ay tutulmasını tetikleyen bu tutulma, olası yer hareketliklerine işaret ederken, maddi ve manevi güvence arayışımızı, para piyasalarındaki ani gelişmeler ile nasıl başa çıkacağımızı sorgulatacak türden bir tutulma.

Yer altı kaynakları, madenler, yer altı hareketlilikleri, kimi kazalar, dijital paralar, kimi sanatçılar ve futbolcular ile ilgili konular gündemde olabilir.

Yükselendeki Akrep ve 12. Evde gerçekleşen bu tutulma ile gizli saklı ne kadar gündem varsa ortaya dökülecek gibi gözüküyor. Gizli mafya vari ilişkilerden, gizli anlaşmalara kadar birçok konu görünür ve duyulur olacak.

Genç nüfusun sesini daha çok duyurmak isteyeceği günlere ilerliyoruz.

Böylesi güçlü tutulmaları peş peşe yaşarken ne yapmalı peki? Hayatınızda nelerin görünür olduğuna bakın? Hangi konuda krizler ve ani gelişmeler yaşıyorsunuz, ani tepkiler vermemeye özen gösterin.

Bu sıralar yaşamınızdan birileri çıkması gerekiyorsa, serbest bırakın. Her bilginin doğruluğunu inceleyin. Sosyal medya olmak üzere farklı dijital ortamlarda yayımlanan yanlış haberler ile galeyana gelmeyin.

Dünyanın farklı yerlerinde insanların bir araya gelerek var olan olumsuz şartların giderilmesi için çeşitli mitingler ve grevler düzenlemesi söz konusu olabilir.

Bu tutulma hayatında çürümüş ve artık sana hizmet etmeyen ne varsa senden uzaklaşması, hayatından çıkması içindir. Bu sana zarar veren eski bir alışkanlık da olabilir, seni ayağından çeken bir ilişki de olabilir, ya da yıllardır senin önünü tıkayan “kurban psikolojin” de olabilir.

Değişim ve dönüşümün kolaylıkla güzellikle olması için neler mümkün?

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma ve Sabian Astrolog

 

 

 

AKREP BURCU PARÇALI AY TUTULMASI YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ

KOÇ BURCU

Akrep burcundaki  ay ile maddi kaynaklarınız ile ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bilinçaltınızda maddi anlamada güvende olmak istediğiniz konularda çözümler bulabilirisiniz. Kredi çekmeyi düşünenlere olumlu dönüşler olurken, beklediğiniz ödemeler konusunda güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Takıntılarınızdan arınma fırsatını değerlendirin lütfen.

 

BOĞA BURCU

Bu tutulma ile ikili ilişkileriniz ve ortaklıklarınız mercek altında olacak. Kolay kolay güvenmediğiniz için duvarlarınızı yaşayacağınız olaylar ile yıkabilirsiniz. Her türlü ikili ilişkinin içerisinde benliğinizi ön plana çıkarabilir, toksik takıntılardan arınabilirsiniz. Kendinize daha iyi bakacağınız günlere yürüyorsunuz.

 

İKİZLER BURCU

Akrep burcundaki bu ay tutulması ile gizli saklı gündeminizde ne varsa görünür olacak. Birlikte çalıştığınız insanlar ile ani ve beklenmedik yaşanacak olaylar karşısında sakin kalmak çok önemli. Günlük rutinlerinizin yoğunluğu sizi yeni karalar almaya sevk edebilir. Sağlığınıza önem vermelisiniz.

 

YENGEÇ BURCU

Risk almamanız gereken bir dönem. Aşık olmayı özleyenlere müjde verebiliriz. Ani bir aşk kapınızı çalabilir. Çocuklarınızı ve hobilerinizi daha ön plana çıkaracak bir tutulma yaşıyorsunuz. İlişkisi olanların aldatılma ve kandırılma ihtimaline karşı dikkatli olması gerek. Merkür Retro, hala yoğurdu üflemeden yiyenlere sesleniyorum. Dost gözükenlere dikkat.!

 

ASLAN BURCU 

Bu tutulma sizin için aile hayatınızı ön plana çıkaracak. Aile içerisinde gelişecek ani ve beklenmedik olaylar karşısında sakin kalmalısınız.  Taşınma, ev değişikliği, gayrimenkulleriniz ile ilgili konular gündeminizde olabilir. Bazen bir taşınmaz ile bağ kesmek sizi özgürleştirebilir.

 

BAŞAK BURCU

Akrep burcundaki ay tutulması iletişim kanallarınızda dikkatli olmanız gerektiğini bize söylüyor. Yakın seyahatler düzenlemek isteyebilir, ticari anlaşmalarla ilgili ani beklenmedik olaylar deneyimleyebilirsiniz. Temkinli olmakta fayda var. Kardeşler, yakın akrabalar ve komşular gündeminizde.

 

TERAZİ BURCU

Gelir gider tablonuza dikkat çeken bir tutulmadayız. Sahtekârlıklara karşı önlemlerinizi almanız gereken bir dönemdesiniz. Riskli yatırımlardan uzak durmanız, yorganı ayağınıza göre uzatmanız gereken bir dönem.

 

AKREP BURCU

Sizin burcunuzda gelişecek olan bu ay tutulması kaderi ani beklenmedik olay ile sizi dönüştürmeye hazırlanıyor. Direndiğiniz halının altına süpürdüğünüz ne varsa bir bir önünüze çıkacak. Hepsi onları temizlemeniz ve arınmanız için. Sağlık kontrollerinizi aksatmayın. Yeni bir siz için cesur adımlar atabilirsiniz.

 

YAY BURCU

Bilinç altınızın derinliklerinde takılı kalmış ne varsa yüzleşme zamanı sizin için.Gücünüzü eline yeniden almanız gerekiyor. Gizli düşmanlıkların ve sizi yıpratmak isteyenlerin bir bir görünür olacağı bu dönemde yolunuza daha güçlü devam etmek için eski yaşanmışlıklardan ders almanı gerekiyor.

 

 

OĞLAK BURCU

Akrep burcundaki ay tutulması ile arkadaş çevrenizde büyük değişimler olabilir. Kimi plan ve projelerinizin ani sonlanması sizi üzmesin. Yeni kapıların açılması an meselesi. Çevrenizin değişimi ile başlayan yeni bir süreç sizi daha başarılı kılacaktır. Sizi kıskanan ve enerjinizi düşüren arkadaşlarınızdan özgürleşebilişiniz.

 

KOVA BURCU

Akrep burcundaki  ay tutulması gündeminize kariyer hayatınızı taşıyacaktır. Krizli bir dönemin yavaş yavaş sonuna geliyorsunuz. Kimileriniz yeni iş fırsatları ile sıkıştıkları iş ortamlarından özgürleşebilirdiler. Kimileriniz iş nedeniyle taşınabilir. Ailenize vermeniz gereken önem görünür olacaktır.

BALIK BURCU

Akrep burcundaki  ay tutulması karşınıza yabancılar ile ilgili konuları getirirken, vize başvuruları, yurt dışı gezileri gibi konularda dikkatli olmalısınız. Evrakları eksiksiz düzenleyin. Yeni kültürleri keşfetme fırsatı ve yeni eğitimler aniden karşınıza çıkabilir.

 

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma ve Sabian Astrolog

 

Terazi Burcunda Dolunay ve Burçlara Etkisi

6 Nisan 2023  Terazi Burcunda Dolunay

“Rüzgârı dinliyorum…”

16° TERAZİ Burcu Sabian Sembolü : “Emekli bir deniz kaptanı”

Ne çok özlüyoruz geçmişin silik kahkahalarını kimi zaman.

İç çekerek, soluk bir resimdeki yarım gülüşlerdeki mutluluğu anımsıyoruz.

Ruhunun yorgunluğu, başardığın güzelliklerin yanı sıra, eksik kalanları da hatırlatıyor. Son günlerde her birimiz yorgun, suskun, küskün. Ama neye dargın niçin küskün bilmeden her gün yeni bir güne uyanıyoruz. Kalbinde yorgun bir ihtiyar varmışçasına elini eteğini çekmek istiyor insan.

Bu sabian sembolünde de bahsedildiği gibi yaşamın içerisinde fırtınalı dalgaları aşan başarılı bir deniz kaptanı misali ömrün boyunca mücadele etmiş olabilirsin. Başarı için, mutluluk için, sağlık için, yaşam için…peki ya kendin için ? Kendin için neler yapabildin bu hayatta?

Özlemini duyduğun belki de kendine ait mutluluk kırıntıları mı?

Biliyor musun her yaşın kendine ait güzellikleri var. Geçmişe özlem duymadan şimdi yaşının sana getirdiklerini eğer kabullenirsen etrafında sana sunulmuş olan ama fark etmediğin birçok fırsatı görebilirsin. Görmeye gönüllü müsün?

Şimdi, tam da şuan, tam ve mükemmelsin. Yapacakların devam ediyor. Eskiye özlem ile kendini bir köşede beklemeye alamazsın. Özlemlerinin seni ele geçirmesine izin vermezsin.

Yaşadığın veya yaşayamadığın güzellikleri onurlandırmalı ve yoluna devam etmelisin. Elindeki deneyimler ile daha güçlü ve akıllı adımlarla yola devam etme zamanıdır senin için. Geçişin ve geleceğin ile uzlaşmayı öğreneceğin günlere yürüyorsun.

Terazi burcunda gerçekleşen dolunayın hayatlarımız üzerindeki etkilerinin görünür olma zamanıdır. Bu dönemde adaletin, bilgelik ve erdem ile gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Her türlü ikili ilişkilerde uzlaşma önem kazanıyor.

Terazi burcunda gerçekleşen bu dolunaya Merga sabit yıldızı eşlik etmektedir. Devlet yönetiminde söz sahibi insanları ve hukukçuları ön plana çıkaracak bir dolunaya giriyoruz.

Terazi burcundaki bu dolunay gündemimize; adaleti, hâkimler ve avukatları, diplomatları, arabulucuları, sanatçıları ve eğlence sektörü ile ilgili konuları getirebilir.

Güneş-Chiron-Jüpiter kavuşumuna karşıtlık yapan Ay her türlü ikili ilişkilerde ego savaşlarını gündeme getirirken, gizli ilişkileri, anlaşmaları görünür kılabilir. Yaralayan mı, şifalandıran mı olacaksın.? Her şer gibi gözüken olayın ardında senin göremediğin bir hayır vardır.

Yükselendeki boğa ve kuzey ay düğümü-Merkür kavuşumunun da bu düzlemde olması maddi ve manevi  güvenlik ihtiyacımızı daha da ön plana taşıyabilir. Ekim dikim alanlarının önemi gündemde. Kadersel alınacak kararlar önem taşıyacaktır.

Boğa burcundaki Merkür, KAD kavuşumunun karelediği Plüton maddi konularda ve güvenlik konularında önemli kadersel dönüşümlere dikkat çekiyor.

Birinci evdeki Uranüs’ün bu dolunaya 150’lik yapmasıyla ani beklenmedik toprak hareketlilikleri deneyimlenebilir.

Grupların hak ve özgürlükleri için bir araya gelişleri ve isteklerini cesurca ifade etmek isteyecekleri bir sürece giriyoruz. Unutma sen kendi fikirlerini özgün bir şekilde ifade edebilirsin, bir başkasının seni onaylamasına ihtiyacın yok.

 

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma ve Sabian Astrolog

 

 

 

TERAZİ BURCU DOLUNAYI YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ

KOÇ BURCU

Terazi burcundaki dolunay ile gündeminizde ikili ilişkileriniz ve ortaklıklarınız olabilir. Kimi ortaklıkların sonlanma olasılığı var. Unutma yeni başlangıçlar için önce sonlanmalar olmalı. Bireysel varlığına önem vereceğin bir süreçtesin. Sağlığına daha önem veriyor olman takdir topluyor.

 

BOĞA BURCU

Terazi dolunayında günlük hayatınızda arabulucu olmanız gereken durumlar yaşayabilirsiniz. Birlikte çalıştığınız kişilerin ani beklenmedik tepkileri karşısında sakin kalmalısınız.  Bir yandan yapmak zorunda olduklarınızın sorumlulukları sizi sıkıştırırken diğer yandan bilinçaltınızdaki karmaşa sizi yorabilir. Vitamin desteği almalısınız.

 

İKİZLER BURCU

Terazi Dolunayı ile birlikte aşk hayatınızı dengede tutmakta zorlanabilirsiniz. Uzun zamandır ilişkisi olanlar daha kalıcı adımlar atmak isterken. Bekâr olanlar daldan dala koşarken gizli işler açığa çıkabilir. Bir arkadaşınızın sizden hoşlandığını öğrenebilirsiniz. Yeteneklerinizi kullanmaya başlamanız gereken günlerdesiniz.

 

YENGEÇ BURCU

Bu dolunay gündeminize ailenizi ve taşınmaz mallarınızı getirecektir. Aile üyeleri arasında arabulucu olmak zorunda olacağınız olaylar deneyimleyebilirsiniz. Sakinliğinizi korumalısınız. İş ve kariyer konusunda yapmak istedikleriniz ile aileniz arasında sıkışıp kalabilirsiniz. Bu dolunayda dengenizi bulmanız gerekiyor. Herkesi mutlu edemezsiniz.

 

ASLAN BURCU 

Terazi burcundaki bu dolunay gündeminize kardeşleriniz ile olan ilişkilerinizi, kısa seyahatleri, ticari anlaşmaları ve eğitim fırsatlarını getirebilir. Kısa yolculukları değerlendirmelisiniz, yeni insanlarla tanışmak size iyi gelecek. Bu dönemde karşınıza çıkan bir eğitim tesadüfi değil, değerlendirin mutlaka. Yurtdışı gezisi planlayanlar şimdiden bavullarınızı hazırlayabilirisiniz.

 

BAŞAK BURCU

Terazi burcundaki dolunayda kendi değerlerinizi gözden geçirmeniz gerekebilir. Sürpriz güzel maddi kazançlar yüzünüzü güldürecektir. Değişimden geçiyorsunuz. Fikirlerinizdeki esneklik size maddi ve manevi kazanç olarak dönüş yapacaktır. Tutumlu olmaya devam etmeniz gereken günlerdesiniz.

 

TERAZİ BURCU

Sizin burcunuzda gerçekleşen dolunayı sizin için oldukça önem taşıyor. Daha da görünür olacağını, kendinize olan öz güveninizin arttığı günlerdesiniz. Daha cesur olun, korkmayın. Kim ne der demeden değişime kucak açmalısınız. Kimsenin onayını beklemeyin. İstediğiniz için, içinizden geldiği için bir kez de olsa kendinizi düşünün. Dış görünüşünüzden tutun da içinizde uyanan baharın heyecanına ayak uydurmanıza kadar güzel değişimler sizi bekliyor.

 

AKREP BURCU

Bu dolunay bilinçaltınızın kapılarını aralıyor. Kendinize haksızlık etiğiniz yerleri keşfedebilirsiniz. Sizin için bazı spritüal çalışmalar yapmak, şifalanmak için harika bir dönem. Takıntı yaptığını konulardan özgürleşebilirsiniz. Arkanızdan dönen bazı gizli saklı olayları keşfedebilirsiniz. Duruşunuzu bozmayın ve kadersel çıkacağınız bu yolculuğun tadına varın.

 

YAY BURCU

Terazi dolunayı içinde bulunduğunuz arkadaşlık gruplarını, sosyal grupları hareketlendirecektir. Kimi dostlukların arasında arabulucu olmak sizi gerebilir, bırakın herkes kendi derdini kendi çözsün. Bazı arkadaş grupları içinde dikkat çekerken, karşı cinsin ilgisini üzerinizde hissedebilirisiniz. Bu dolunayda sizin için hayal etme zamanı başlıyor. Korkusuzca ne istiyorsanız hayal edin.

 

OĞLAK BURCU

Bu dolunay ile gündeminizde iş ve kariyer hayatınız olacaktır. Artan sorumluluklarınız ile ailenizin size olan ihtiyacı arasında gel gitler yaşayabilirsiniz. Yeni iş tekliflerini değerlendirirken kimileri yer değişikliğini de göze alacaktır. Çok çalışacağınız ve emeklerinizin karşılığını alacağınız günlere adım atıyorsunuz.

 

KOVA BURCU

Terazi dolunayı ile birlikte eğitimler, uzun seyahatler, yurt dışı ile ilgili konular gündeminize gelebilir. Kişisel gelişimizde etkili olacak karşılaşmalar sizi bekliyor. Kadersel bazı kararlar alabileceğiniz bir dönemdesiniz. İlişkiler konusunda aceleci davranmayın. İleriyi gören bakış açınız ile kendi adınıza yeni planlar geliştireceğiniz günlerdesiniz.

BALIK BURCU

Bu dolunay gündeminize vergiler, krediler ve başkaları tarafından finanse edilen gelirleri getirebilir. Bu süreçte akıllıca adımlar atmak için beklemeli ve stratejik düşünmelisiniz. Sizden gizlenen bazı maddi konuları gün yüzüne çıkarabilirsiniz. Diplomatik davranmanız gereken bazı durumlar yaşayabilirsiniz.

 

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma ve Sabian Astrolog

#guldenguneren #teraziburcu #dolunay #karmaastroloji #astroloji #sabiansembolleri #sabianastroloji

 

7 Mart 2023 Başak Burcu Dolunayı

 

7 Mart 2023  Başak Burcunda Dolunay

“Susuyorsam bir bildiğim var…”

 

16° Başak Burcu Sabian Sembolü : “Patlayan bir Volkan”

İçerisinden geçtiğimiz günlerin gri hüznü her birimizi ağır bir pelerin gibi kapladı. Toplum olarak sancılı bir dönemden geçiyoruz. Gördüklerimiz, duyduklarımız, yaşadıklarımız ve dile getiremediklerimiz.! Duygularımızı yaşarken hissettiğimiz korkuyu, acıyı, öfkeyi, çaresizliği, yalnızlığı kelimelere dökemedik, en yakınlarımız ile konuşup bu duygu enerjisini sağaltamadık. İçimizde birikmiş tüm bu duygu durum yoğunluğu patlamaya hazır bir yanardağ gibi, özgürleşmek için bekliyor.

Bu Sabian Sembolü ile bastırılmış, ötelenmiş tüm duyguların su yüzüne çıkması kaçınılmaz gözüküyor. Senin gündelik hayatında sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürebilmen için, içine attığın tüm duyguları paylaşabilmelisin. Kimi zaman yükler paylaşıldıkça hafifler. Bu sembolde bir de uyarı bulunuyor. Öfke patlamalarına dikkat etmelisin. Zamanında sağlıkla ifade edilmemiş duyguların birikimi ani öfke patlamalarını tetikleyebilir. Ani ve dürtüsel kararlar vermemeli fevri hareketlerde bulunmamalısın.

Dolunaylar sonuçlanma, görünür olma zamanlarıdır. Bu dönemde uzun zamandan beri sustuğunuz, zorla yuttuğunuz konuların gündeme gelmesi söz konusu olabilir

Başak burcunda gerçekleşen bu dolunaya Mizan sabit yıldızı eşlik etmektedir. Etkileri serttir, toplumsal olayları, kitlesel sorunları, depremleri, yangınları, şaşırtan volkanik hareketlilikleri tetikleyebilir.

Başak burcundaki bu dolunay gündemimize; ekim dikim alanlarımızı, sağlık sektörünü, alınması gereken sorumlulukları, çevre düzenlemelerini, vergiler ve bankacılık sektörü ile ilgili konuları getirebilir.

Mars’ın karelediği bir dolunay yaşayacağız. Mars kavuşumlu Capella sabit yıldızı özgürlük ihtiyacını, inanç sorunlarını ve harekete geçme içgüdüsünü tetikleyecektir. Söz konusu sert Mars oluğu için askeri konular, yıkıcı olaylar önem kazanmaktadır. Yangınlar, patlamalar ve yaralanmalar söz konusu olabilir. Tüm Dünyada geçerli olmak suretiyle olası sıcak askeri teması gerektirebilecek gerginlikler deneyimlenebilir. Tetikleyen bu başak dolunayı dilerim ki yıkıcı bir depreme daha sebebiyet vermez. Deprem uzmanlarının uyardığı bölgelerde temkinli olunmalıdır. Olası orta şiddetli artçılar da gözlemlenebilir. Bunlar olasılıklardır, unutmayınız ki kesin bir deprem tahmini değildir.

Salgın hastalıklara, mide ve bağırsak enfeksiyonlarına dikkat edilmeli. Sulardan gelebilecek bazı tehlikeler göz ardı edilmemeli. Tatsız gemi kazaları, uçak kazaları haberleri bizleri üzebilir.

Sendikalar, sağlık çalışanları, sağlık hizmetleri, eczacılar, ilaca erişilebilirlik, petrokimya gibi konuları sıkça konuşuyor olacağız.

Bu süreçte Merkür balık burcu yolculuğu başlamış olacağı için empati ve duyarlılık daha yoğun yaşanacaktır. Dayanışma ve yardımlaşmanın önemi vurgulanacak bu günlerde.

Chiron-Jüpiter ve Venüs birlikteliği ile yabancı ülkeler ile ortaklaşa hareket edilebileceğini gösteriyor.

Bu dolunay enerjisi dâhilinde, gergin ortamlardan uzak durmalı gereksiz tartışmalara girilmemeli.

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma ve Sabian Astrolog

 

 

 

 BAŞAK BURCU DOLUNAYI YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ

KOÇ BURCU

Başak burcundaki dolunay ile gündeminizde gündelik iş hayatınız birlikte çalıştığınız iş arkadaşlarınız olabilir. Günlük rutinlerinin önemli olacağı bir dönemdesiniz. Bu dönem diyet ve spora başlamak için harika bir dönem. Kimilerinin hiç beklenmedik bir anda ev hayvanı hayatlarına girebilir.

 

BOĞA BURCU

Başak dolunayında aşk hayatınız, hobileriniz, yetenekleriniz gündeminizde olabilir. Sahnede olma arzunuz kimi arkadaşlarınız arasında anlaşılamayabilir. Bu noktada arkadaş gruplarınız ile olan dengeniz önem kazanıyor.

 

İKİZLER BURCU

Başak Dolunayı ile birlikte aileniz, eviniz ve gayrimenkulleriniz gündeminizde olabilir. Ebeveynleriniz ile daha yakından ilgilenebilir, yer değişikliği konusu ile hayatınız yeni bir düzen getirmek isteyebilirsiniz. Ev içi onarım bakım ve yeni taşınmaz alım satımı söz konusu olabilir.

 

YENGEÇ BURCU

Bu dolunay ile kısa mesafeli yolculuklar gündeminizde. Yorulmuştunuz size iyi gelecektir. İletişimdeki gerginliklere dikkat etmelisiniz. Yeni sözleşmeler, anlaşmalar size sunulurken şartlara ve detaylara önem verilmeli. Kardeşleriniz ve yakın akrabalarınıza kulak vermeniz gereken bir süreçtesiniz.

 

ASLAN BURCU 

Başak burcundaki bu dolunay gündeminize para kaynaklarınızdaki ani gelişimler ve fırsatları getirecektir. Yaptığınız yatırımların size maddi geri dönüşü olabilir. Gelir gider dengenizi gözden geçirmelisiniz. Sağlık giderleri için bir miktar para ayırabilirsiniz.

 

BAŞAK BURCU

Sizin burcunuzda gerçekleşen bu dolunay ile hayatınıza düzen getirmek isteyebilirsiniz. Ne yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Kariyer hayatınızdaki gerginlikler ani ve fevri kararlar vermenize neden olabilir. Bu süreci hem fiziksel hem zihinsel yeniden yapılanma için kullanabilirsiniz.

 

TERAZİ BURCU

Başak dolunayı sizlerin bilinç altını aktifleştirecek. Zihinsel bir yorgunluk yaşıyor olabilirisiniz. Rüyalarınıza dikkat etmeniz gereken bir süreç. Uzun zamandır ihmal ettiğiniz sağlığınızı yeniden ele almalısınız. Unutmayın herkes sizin düşmanınız değil.

 

AKREP BURCU

Bu dolunay ile gündeminizde arkadaşlıklarınız, içinde bulunduğunuz sosyal gruplarınız bulunuyor. Kimi arkadaşlıkların aşka dönüşebileceği bu günlerde bu haberi kendinize saklamak isteyebilirsiniz. Bütçe hesaplamalarınızı lütfen göz ardı etmeyin.

 

YAY BURCU

Başak dolunayı ile birlikte kariyer hayatınız gündeminizde. Yaşamınızda iş ve özel hayatınız arasında bir düzen ve denge getirmek isteyebilirsiniz. Kimileri iş sebebi ile şehir değişikliği de düşünebilir. Kariyerinizde hızlı gelişmelerle birlikte sorumluluklarda artabilir.

 

OĞLAK BURCU

Bu dolunay ile gündeminizde yabancılar ile olan ilişkiler, yayımcılık konuları olabilir. Beklediğiniz davaların sonuçlarını alabilirisiniz. İletişim şeklinizde daha olgun yaklaşımlarda bulunuyorsunuz. Dikkatinizi çeken bir eğitim söz konusu olabilir.

 

KOVA BURCU

Başak dolunayı gündeminize finansal konuları taşıyacaktır. Bankacılık, sigorta, vergiler gündeminizde olabilir. Riskli yatırımlara dikkat etmeniz gereken bir süreçtesiniz. Yeni gelir kaynakları elde etmek üzere fırsatlar karşınıza çıkarsa değerlendirin lütfen.

BALIK BURCU

 

Bu dolunay ikili ilişkilerinizi ve ortaklıklarınızı gündeminize getirebilir. Bireyselliğinizin tanındığı bir birliktelik istiyorsunuz. Kimileri ani hızlı evlilik sürecine adım atarken, kimileriniz de hayatınızdaki para akışı ile yüzünüz gülecek. Yaşamınıza birçok açıdan düzen getirmek isteyebilirsiniz

 

Gülden Güneren

#astroloji #Sabianastroloji

ASLAN BURCUNDA DOLUNAY & Burçlara Etkisi

5 Şubat 2023  Aslan Burcunda Dolunay

“İçimdeki Güce Uyanıyorum…”

 

16° Aslan Burcu Sabian Sembolü : “Gönüllü bir kilise korosu”

Anlaşılmak istiyoruz. Aynı gönül dilinden konuştuğumuz kişiler ile birada olmak istiyoruz. Kendini yabancılaşmadığın grupların içinde güvende hissetmek istiyorsun. Bu sabian sembolü sana ruhen ve zihnen senin gibi olan kişiler ile bir araya gelebileceğinden bahseder.

Kimi zaman ışığa hizmet için karanlıklarda yürüyenlerin kalbi yorgundur.  Ortak inancını ve yolculuğun misyonunu paylaşacağı insanları bulması omuzlarındaki yükün hafiflemesini sağlar. Birlikte aynı frekansta titreştiğinde, bu sana en büyük ödüldür. Birlik olma duygusu ve sesinin duyulması gönlünün yeniden yeşermesini sağlar.

Dolunaylar sonuçlanma, tamamlanma zamanlarıdır. Bu dönemde uzun zamandan beri direttiğiniz konuların aniden tamamlanması söz konusu olabilir.

Aslan burcunda gerçekleşen bu dolunaya Dubhe sabit yıldızı eşlik etmektedir. Görünür olacak konuların sert, bencilce ve güçlü bir tutkuyla tezahür edebileceğine işaret eder.

Aslan burcundaki bu dolunay gündemimize teknolojiyi, sosyal gruplarımızı, sanatçıları, sporcuları, çocukları ve riskli yatırım yapan yatırımcıları gündemimize taşıyacaktır. Uranüs’ün karelediği bir dolunay tüm bu konularda ani ve beklenmedik gelişmeleri gün yüzüne çıkarabilir.

Sert hava koşullarına eşlik eden tabiat ananın depremselliği önümüzdeki iki hafta içinde kendisini gösterebilir. Uranüs etkisini para piyasalarındaki ani dalgalanma ile de görebileceğiz.

Dolunay haritasında Başak burcunun yükseliyor olması bu dönemde kendimizi ve içinde bulunduğumuz çevreyi düzene sokmak, sorumluluklarımızı yerine getirmek ve organize olmak istediğimiz ifade ediyor. Toplum sağlığını ilgilendiren konuların gündemde olacağı bir dolunay yaşıyoruz.

Kendi gücünüzün farkına varabileceğiniz ve bireyselliğinizin özgürlüğünü dile getirirken cesur olabileceğiniz günlere yürüyoruz. Kendi üslubunuz, ruhunuzun rengini keşfedin.

Bu dolunay enerjisi dâhilinde, başta tansiyon ve kalp rahatsızlıklarına dikkat edilmesi gerekiyor. Gergin ortamlardan uzak durmalı gereksiz tartışmalara girilmemeli.

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma ve Sabian Astrolog

 

 

 

ASLAN BURCU DOLUNAYI YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ

KOÇ BURCU

Aslan burcundaki dolunay ile gündeminizde çocuklarınız, hobileriniz ve aşk olabilir. Sizi şaşırtacak ani bir ilişkinin başlangıcı yaşanabilir. Ön yargılı olmayın. Yetenekleriniz ve sıra dışı düşünce yapınız ile gerçeğe dönüşecek yetenekleriniz takdir toplayabilir. Ani oluşabilecek harcamalar dikkat. Riskli yatırımlara yönelmeyin.

 

BOĞA BURCU

Aslan dolunayında aileniz, eviniz ve taşınmaz mallarınız gündeminizde olabilir. Bazıları için tamirat en önemli konu olacaktır. Aile içerisindeki ani fevri çıkışlara dikkat edilmeli.  Sıkışmış öfkeyi aile bireylerinden çıkarmayın. Ani bir kararla ev değiştirenler, şehir değiştirenler olabilir.

 

İKİZLER BURCU

Aslan Dolunayı ile birlikte eğitim, ticaret ve seyahat ile ilgili konular gündeminizde artabilir. İletişim konusunda kendinizi ifade ederken zorlanabilir, kardeşlerinizle bazı gerginlikler deneyimleyebilirsiniz. Ani ve fevri kararlar almamalısınız. Yolculuklarınızı önceden planlayın.

 

YENGEÇ BURCU

Gelir gider dengenizi gözden geçirmeniz gereken günlerdesiniz. Ödenmesi gereken vergileriniz, sigorta işlemleriniz varsa ötelemeyin lütfen. Ani beklenmedik ödemeler canınızı sıkmasın. Kendinizden başka kimseye hesap vermenize gerek yok. Gücünüzü keşfedin. Yeni gelir kaynaklarına açık olmalısınız.

 

ASLAN BURCU 

Sizin burcunuzda gerçekleşecek bu dolunay tabiki sizleri sahnede aydınlatacak. İkili ilişkiler ve ortaklıklar içindeki bireyselliğinizin kıymetini fark edebilirisiniz. Rengârenk yönlerinizin takdir edilmesini isteyebilirsiniz. Gerek ortaklıklarda gerekse ikili ilişkilerde görünür olmak, anlaşılır olmak isteyeceksiniz.

 

BAŞAK BURCU

Sevgili Başaklar, aslan dolunayı ile birlikte içe dönüş yolculunuz başlıyor.  Bilinç altınızdaki yaralar, korkuların görünür olması, bu sebeple şifalanması için fırsatları değerlendirebilirsiniz. Gizli düşmanların dedikodusu hiç bitmeyecek, ama gelin siz bu dolunayda hiçbirini kendinize dert etmeyin.

 

TERAZİ BURCU

Aslan dolunayı gündeminize arkadaşlarınızı, sosyal çevrenizi getirecek. Kimi dostlukların ani ve beklenmedik şekilde sınavdan geçeceği günler. Yine de uzlaşmadan yana olun. Biliyoruz ki siz birilerini sildiniz mi tam silersiniz. Hayallerinizin peşinden koşmaya başlayın artık.

 

AKREP BURCU

Bu dolunay ile gündeminizde kariyer hayatınız olacaktır. Yeni, iş fırsatları ve bunula birlikte gelen sorumluluklar sizi biraz yorabilir. İş yerinizde sıra dışı çözümler ile dikkatleri üzerinize çekiyorsunuz. Üstlerinizle ani beklenmedik gerginliklere dikkat edin. Ani karar verilmemesi gereken bir dönem.

 

YAY BURCU

Aslan dolunayı ile birlikte yurtdışı ile ilgili gelişmeler deneyimleyebilirsiniz. Yüksek eğitim, yurt dışı eğitim yada ticari fırsatlar kapınızı çalabilir. Vize başvurularında aksaklık yaşamamak için önceden tüm gerekliliklerin tamamlandığına emin olun. Gerginliklere dikkat.

 

OĞLAK BURCU

Bu dolunay ile vergiler, krediler ve bir takım ödemeler gündeminizde olabilir. Ayagınızı yorganınıza göre uzatmanız gereken günlerdesiniz. Ani masrafların ortaya çıkması durumunda sakinliğinizi korumalı, ani kararlar vermemelisiniz. Gündeminize gerekli olan bir operasyon ya da tıbbi bir müdahale söz konusu olabilir.

 

KOVA BURCU

Aslan dolunayında ikili ilişkileriniz ve ortaklıklarınız gündeminize taşınabilir.  Uranüs etkisi ile hayat arkadaşınız ile ani ve beklenmedik tartışmalara girebilirsiniz. Dikkatli olmalı ve böylesi bir gerginlikten kaçınmalısınız.

 

BALIK BURCU

Bu dolunay günlük işlerinizdeki ani beklenmedik gelişmeler konusunda sizi uyarıyor. Birlikte çalıştığınız insanlar ile ilişkilerinizde sesinizi duyurmak isteyebilirsiniz. Sınırlarınızı çizerken ani çıkışlardan uzak durun. Sağlık konularını ertelemeyin.

 

Gülden Güneren

#astroloji #sabiansembolleri #karmaastroloji

Kova Burcunda Yeni Ay ( 21.01.2023)

21 Ocak 2023  Kova Burcunda Yeni Ay

“Rüzgâra bıraktım tüm acıları, dertleri…”

 

1° Kova Burcu Sabian Sembolü : “Beklenmedik bir fırtına.”

Bazen tatlı bir lodosun arkasıdır en şiddetli fırtınalar. Tam saçlarını şefkatle okşarken yumuşak lodosun uğultusu, birden içini titretir şimşeklerin gücü.

Hayat da bazen böyledir, tam her şey yolunda gidiyor sandığımız anda beklenemedik sarsıcı olaylar ile sınanırız. Yaşam bu beklenmedik anda yaşanan olaylara verdiğin tepkiler çevresinde şekillenir. Bu yeni ay sabian sembolünün de bahsettiği üzere, yaklaşmakta olan bir fırtınanın farkında olabilirsin. Artık yaşamının bundan sonra aynı olmayacağını hissediyor olabilirsin. Bırak en güçlü fırtınalar savursun hayatını, artık sana hizmet etmeyen tüm dost görünümlü düşmanlar, hayal kırıklıkların, korkuların, bu fırtına ile savrulup gitsin. Şimşeklerin uğultusunda aydınlansın hayatındaki gerçek güç. Kendi gücüne uyanacağın bir döneme adım atıyorsun.

Pes etmeden, kendi gücüne tutunarak, zorluk sandığın bu geçici süreci atlatabilirsin. Sadece sezgilerine kulak ver. Kalbinin sesine göre ruhunun pusulasını okumalısın. Önemli olan bu günlerde kontrolünü kaybetmeden tam merkezinde kalabilmelisin.

Yeni yılın ilk yeni ayında bütünün bir parçası olduğumuzu daha güçlü hissetmek isteyeceğiz.

Kova burcunda gerçekleşen bu yeniaya Altair sabit yıldızı eşlik etmektedir. İçimizdeki gücü ve cesareti, kontrollü bir şekilde ortaya koymamız gerektiğini bizlere hatırlatacak.

Kova burcunda bir yeni ay söz konusu olduğunda; özgürlükler, bilim, teknoloji, sosyal haklar ve reformlar, uçak kazaları gündemimizde olacaktır. Yeniaya eşlik eden bir Plüton bulunmakta, bu da yeni başlangıçların adımı öncesinde değişimin ve dönüşümün kaçınılmaz olduğunu bizlere hatırlatacaktır. Kimi krizler unutmayın ki daha sonra yeni formlara evrilecektir. Önemli olan, sabian sembolünde bahsettiği gibi ani beklenmedik krizler durumunda paniklemeden ve dürtüsel patlamalar yaşamadan merkezinizde kalabilmenizdir. Bu yeniay ve onu takip eden günlerde olaylara daha farklı bir bakış açısı ile yaklaşmanızda fayda olacaktır.

Yeniay haritasının yükseleni Terazi burcunda. Terazi’nin yöneticisi Venüs, Satürn ile Kova burcunda beşinci evde kavuşumda. Gündemimize, her türlü ikili ilişkiler, sanatçılar, aşk ilişkileri, çocuklar ile ilgili konuları taşıyacaktır. Hümanist duygular ışığı altında tüm ilişkilerin yeniden gözden geçirileceği bir dönem. İnsan hakları, kadın hakları ve özgürlükler konusundaki gelişmelerin önem kazanacağı bir sürece giriyoruz.

Bu yeniay ve sonrasındaki günlerde çocukların sağlığı ve gelecek hakları konusunda önemli konular gündeme gelebilir.

Jüpiter desteğini alan bu yeni ayda, beklenmedik güzel haberler alabilirisiniz. Merkür ve Mars arasındaki açı bazı konularda hızlı adımlar atılması gerekirken, ani karalar verilmesi gerekirken, fazlasıyla temkinli ve ağır adımların atılması sebebiyle, gündeminizdeki konularda gecikmeler, aksaklılara sebebiyet verebilir. Bazen ruhun pusulasına güvenmek gerekir.

Bırak, direndiğin hangi konular varsa, sert rüzgarlar hafifletsin kalbini.

 

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma ve Sabian Astrolog

 

KOVA BURCU YENİAYININ YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ

KOÇ BURCU

Bu yeni ay ile birlikte gündeminizde sosyal gruplarınız, arkadaşlıklarınız olacak. Dost görünümlü düşmanlara dikkat. Unutmayın her kesin sizin gibi düşünmesini ve hareket etmesini bekleyemezsiniz. Kararsız kaldığınız bir konu hakkında ikilemde kalabilirsiniz. Yeni gireceğiniz ortamlarda takdir toplayabilir, öne çıkmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

 

BOĞA BURCU

Bu dolunay ile gündeminizde kariyer hayatınız olacaktır. Yeni, iş fırsatları ve bunula birlikte gelen sorumluluklar sizi biraz yorabilir. Karar vermekte zorlandığınız iş tekliflerini değerlendirmek için ideal zamanlardasınız. İş yerinizde sıra dışı çözümler ile dikkatleri üzerinize çekiyorsunuz.

 

İKİZLER BURCU

Bu yeni ay ile birlikte yurtdışı seyahatleri artabilir. Eğitim ve öğrenim ve ticaret gibi konular sebebiyle uzak mesafe yolculukları gerçekleşebilir. Hayata bakış açınız değişiyor. Olaylara daha büyük bir pencereden bakabileceksiniz, yenilikçi ve sıra dışı fikirleriniz ile göz dolduracaksınız.

 

YENGEÇ BURCU

Gelir gider dengenizi gözden geçirmeniz gereken günlerdesiniz. Ödenmesi gereken vergileriniz, sigorta işlemleriniz varsa ötelemeyin lütfen. Sıra dışı yeteneklerinizi ortaya koyabileceğiniz bir dönemdesiniz. Kendinizden başka kimseye hesap vermenize gerek yok. Gücünüzü keşfedin.

 

ASLAN BURCU 

İkili ilişkiler ve ortaklıklar evinizdeki bu kova yeni ayı, içinizdeki özgürleşme duygularını tetikleyebilir. Kimi aslanlar şaşırtıcı şekilde marjinal bir karar alarak evlilik kararı alabilir. Kimi aslanlar sıra dışı ortaklıklar ile gündemde parlamaya devam edecekler. Önceden ertelenmiş gezi programlarınızı yeniden yapabilirsiniz. Adaletin sizin için yerine geleceği bir dönemdesiniz.

 

BAŞAK BURCU

Günlük rutinlerinizin değişti bir döneme giriyorsunuz. Daha sağlıklı ve disiplinli olmak adına atacağınız adımlar size iyi gelecek. Küçük bir tatile çıkmak size iyi gelecektir. Ardından başlayacağınız yeni bir proje ve birlikte çalışacağınız kişiler ile gündeminiz yoğun olacaktır.

 

TERAZİ BURCU

Kova burcundaki yeni ay ile gündeminizde çocuklarınız, hobileriniz ve aşk olabilir. Sizi şaşırtacak sağlam bir ilişkinin başlangıcı yaşanabilir. Duvarlarınızı hemen örmeyin. Yetenekleriniz ve sıra dışı düşünce yapınız ile gerçeğe dönüşecek yetenekleriniz takdir toplayabilir. Adım atmalısın.

 

AKREP BURCU

Kova yeni ayı ile önümüzdeki iki hafta gündeminizde aileniz, eviniz, taşınmaz mallarınız olabilir. Kimileriniz ev içi tamirat konusunda adım atacak, kimileri de gelecekleri için sağlam yatırımlar yapmak adına taşınmaz malları satabilir veya alabilir. Ebeveynler ile birlikte ortak çözüm gerektiren konularda adım atabilirsiniz.

 

YAY BURCU

Yeni ay ile birlikte aksamış olan iletişim kanallarınızda hareketlilik başlıyor. Gündeminizde kardeşleriniz, yakın akrabalarınız olabilir. Devam etmekte olan eğitimleriniz size farklı bir bakış açısı sunabilir. Bu iki haftalık dönemde karşınıza sizi çeken yeni bir eğitim fırsatı çıkabilir. Sosyal medya aracılığı ile daha çok yazmak, göz önünde olmak isteyebilirsiniz.

 

OĞLAK BURCU

Bu yeni ay gündeminize yeni gelir fırsatlarını taşıyacaktır. Sıra dışı marjinal kanallardan maddi kaynaklar elde edebilirisiniz. Kendi öz güveninizi parlatacağınız bir dönem. Maddi anlamada kendinizi güvende hissedince ancak rahat edeceksiniz. Beklediğiniz bir taşınmaz satışı varsa bu dönemde gerçekleşebilir.

 

KOVA BURCU

Sizin için büyük bir değişim ve dönüşüm dönemine adım atıyorsunuz. Başta dış görünüşünüz olmak üzere, hayata bakış açınızda da değişikliklere gidebilirsiniz. Yeni dostluklar kurabilir, yeni anlaşmalar yapabilirisiniz. Olduğunuz haliniz ile fikirleriniz ile çevrenize ilham olabilirisiniz.

BALIK BURCU

Bu yeni ay sizin için Alice Harikalar diyarının kapısını aralamak gibi olacak. Kolektif ile olan bağlarınızın güçleneceği, sezgilerinizin kuvvetleneceği bir dönemdesiniz. Çevrenizdeki sembolleri takip edin ve rüyalarınızı yazın. Sizin için eski duygusal yaralarla dolu defterleri kapatma zamanı. Olayların üstüne çıkarak farklı bir bakış açısıyla yaralarınızı sarabilirsiniz.

 

#astroloji #yeniay #sabiansembolleri #karmaastrolog #yıldızındaimaparlasın

2023 BURÇ YORUMLARI

2023 BURÇ YORUMLARI

KOÇLAR

Sevgili Koçlar, dolu dolu bir yıl sizi bekliyor. Muhteşem bir değişim yılı içerisine adım atıyorsunuz. Sizin hikâyeniz 7 Mart’ta Satürn’ün Balık burcuna girmesiyle ve 2025’e kadar sizin 12. evinize geçmesiyle başlıyor. Buradayken, Satürn dikkatinizi içsel şifaya yönlendirecek ve size teslim olmayı öğrenmeye zorlayacak. 23 Mart’ta Plüton, Kova burcundaki yolculuğuna başlayacak ve insanlık, umutlar ve ideallerle ilgili 11. evinizi dönüştürecek. Dostluklar, arkadaşlıklar mercek altında. Bu yıldan itibaren, Pluto, topluluğunuz için bir lider olma yeteneğinizden yararlanmanızı istiyor. Gücünüzü iyiye kullanarak dönüşmeniz için fırsatlar sunacaktır.

Hayat sizin için 20 Nisan civarında gerçekten hızlanmaya başlayacak. Bu, Koç burcunda bir hibrit güneş tutulması gerçekleşeceği ve gerçekleşen bir dizi tutulmanın ilk tutulmasını başlatacağı zamandır. Burcunuzda bir tutulma meydana geldiğinde, dünyanız hiç beklemediğiniz anda değişebilir! 5 Mayıs’ta Boğa burcundaki kanlı ay-ay tutulması yükseldiğinde, bolluk ve başarıya giden yolunuz açılacak.

Jüpiter, 16 Mayıs’a kadar burcunuzda yer alacak. Hak hukuk ve adalete daha fazla önem vereceksiniz. İyimser bir ruh halinde olabilirsiniz. Sizlere her alanda büyüme şansı sunacak. Jüpiter’in 16 Mayıs’ta Boğa burcuna geçişiyle maddi ve manevi değerleriniz konusunda şanslar elde edeceksiniz. Bu, nakit, gelir ve beklenmedik kazançlarda büyük bir artışa yol açabilir! Aşk kapıyı çalabilir.

Yoğun geçen yaz aylarını takip eden, Retro dönemleri çevrenize karşı duruşunuzu yeniden gözden geçirmenizi söyleyecek. Yeni bir siz ile 2024’ bambaşka biri olarak giriş yapacaksınız.

 

BOĞALAR

2023, şansın size akmaya başlayacağı bir yıl olacak. Bu yıl kendinizi yeniden inşa ederek geçireceksiniz. Mars retrosu 12 Ocak’ta sona erdiğinde, ikinci evinize yerleşecek ve kendinize değer vermeye, sizi ihtiyaçlarınız için savaşmaya ve Yeni Yıl başlarken daha fazla servet biriktirmeye itecek.

7 Mart’ta Satürn Balık burcuna geçerek, 2025 yılına kadar sizin arkadaşlık, sosyal çevreniz ve hayallerinizi temsil eden eve geçerek, yeniden gözden geçirmeniz gereken konuları gündeminize getirecek.

Jüpiter’in 16 Mayıs’ta sizlerin burcuna geçmesiyle kaçırdığınız fırsatları yakalayabileceğinizi göstermekte. Yapacağınız her atılım sağlam temeller üzerine kurulacak.

Kendinizi, Nisan ayına kadar artık işiniz olmayan şeyleri bırakırken bulabilirsiniz. 20 Nisan’da Koç burcundaki Hibrit güneş tutulması maneviyatla ilgili içe dönüşünüzü tetiklerken, gizli düşmanlıklara karşı mücadele gücünüzü arttıracak. Bununla birlikte, 21 Nisan’dan 24 Mayıs’a kadar Merkür Boğa burcunda geri hareket ettiğinde, sözlerinizin, planlarınızın gerçekliğinizle örtüşüp örtüşmediğini sorgularken bulabilirsiniz.

2023 deneyiminizin büyük finali, 28 Ekim’de Boğa-Akrep- hattındaki ay tutulmasının yedinci ortaklık ve eş evinizde olmasıyla yapıyorsunuz. Bu dönemde bir çok boğa ilişkileri ile ilgili değişiklikler yapmaya hazırlanacak. Kimileri yeni başlangıçlara adım atarken kimileri de artık çürümüş ilişkilerden özgürleşecek.  2024’e girerken kurduğunuz cesur cümlelere siz bile inanamayacaksınız.

 

İKİZLER

2023 yılında hayallerinizi nasıl gerçeğe dönüştüreceğinizi herkes izleyecek.

Sosyal çevrenizin genişlediği, daha aktif olduğunuz bir dönem sizleri beklemekte. Özellikle maddi konularda ortaklıklar, birliktelikler içinde olabilirsiniz. 7 Mart’ta Satürn Balık burcuna girecek ve önümüzdeki iki yıl için kariyer eviniz ile ilgili konuları gündeminize getirecek. Bu geçiş, özellikle kariyer seçimlerinizde değerinizi ortaya koymanız gerektiğini söylüyor. Geçtiğimiz yıl emeğinin karşılığını alamayanlar bu yıl takdir edildiği alanlara yönelebilir.

Bazı kayıplar, hastalıklarla olgunlaşma sürecini yaşayan ikizler bu yıl bol bol gezmek isteyecek. 5 Mayıs’ta Boğa burcundaki ay tutulması sağlık ve günlük rutinle ilgili altıncı evinizden göz kırpıyor. Yeni bir beslenme düzenine geçebilirsiniz.

22 Temmuz’dan 3 Eylül’e kadar Aslan’da geri giden Venüs iletişim evinize, yakın arkadaşlarınıza ve kardeşlerinize dikkat çekiyor. Aşırı harcamalara dikkat. 23 Ağustos’tan 15 Eylül’e kadar Merkür Başak’ta geri hareket ederken, dikkatinizi evde çözülmemiş sorunlara ve ihmal edilen sorunlara çekecek.

14 Ekim, hayat değiştiren bir aşk ilişkisinin başlangıcı olabilir, çünkü Terazi’deki yeni ay güneş tutulması beşinci tutku ve romantizm evinizde bir yangını körükleyebilir. Bu yıl sizin için sorumluluklarınızı yerine getirme ve hayallerinizi gerçekleştirme yılı.

 

YENGEÇLER

Bu yıl, özellikle bir Yengeç veya yükselen bir Yengeç iseniz, doruk noktası olan bir yıl. Tüm gizli düşmanlarınız ile yüzleştiğiniz, yorulduğunuz bir yılı geride bırakıyorsunuz.

Yılın ilk ayında hayatınızdaki kişilerle iletişimde sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Malum Merkür Retro ile yeni yıla giriş yapıyoruz.

7 Mart’a kadar, Satürn diğer bir su burcu olan Balık’a girecek ve önümüzdeki iki yıl boyunca sizin dokuzuncu eviniz; eğitim ve maneviyat, yabancılar evinizde kalacak. Satürn sizi bakış açınız hakkında daha gerçekçi olmaya zorlarken, size uygulamalarınızda nasıl daha fazla disipline sahip olacağınızı ve inançlarınızda nasıl daha fazla ikna olacağınızı öğretecektir. 23 Mart’a kadar Plüton Kova burcuna girerek önümüzdeki 20 yıl boyunca ortaya çıkacak küresel bir değişimi başlatacak. Bu transit sekizinci eviniz, vergiler,krediler, yaratılış ve yıkım evinizi hedef alırken, kendinizi küllerden doğan bir anka kuşu olma yeteneğinizi kullanırken bulabilirsiniz. Bazı şeyler bitebilir ama daha iyi şeyler başlayacak. 23 Mart aynı zamanda Mars’ın Yengeç burcuna girerek size enerji, dayanıklılık ve motivasyon artışı sağlayacağı zamandır.

Jüpiter Koç burcunda 16 Mayıs’a kadar kariyeriniz, hedefledikleriniz konusunda genişlemeyi getirecek. Yeni sektörlerde iş sahibi olmanız açısından fırsatlar sunacak.

20 Nisan sizi kariyerinizde bir yol ayrımına getirecek, çünkü bu, Koç burcundaki bir Hibrit güneş tutulmasının kariyer evinizdeki etkisini deneyimleyeceksiniz. Ayağınızı yere sağlam bastığı projelerde var olmak isteyeceksiniz. 5 Mayıs’ta beşinci evinizde Boğa burcunda bir ay tutulması yükseldiğinde, gerçekten tutkulu olduğunuz şeyin peşinden gitmeye hazır hissedebilirsiniz. Aşkı özleyenler için fırsat olabilir.

Kuzey Düğümü, 17 Temmuz’da iddialı kariyer evinize girerek sizi zirveye kadar yönlendiriyor. 2023, kendinize bir isim yapabileceğiniz yıl.

 

ASLANLAR

Sevgili Aslanlar bu yıl sahneye çıkması için desteklediklerinizin ihaneti ile yeni yıla giriyorsunuz. Yollarını açtıklarınızın size zarar vermesi sizi üzmüş olabilir ama asla sizi yıkamaz.

Satürn 7 Mart’ta Balık burcuna girerken ve sonraki iki yıl boyunca sekizinci evinizde kalırken, bu yıl hayatınızdaki güç dinamiklerini değiştiriyor. Yeniden doğacaksınız. Kendinizi kısıtlanmış, baskı altında hissettiğiniz yerlerden özgürleşeceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Kendiniz için ayağa kalkmanın ve gerekli sınırları belirlemenin zamanı geldi. Bu dönüşümü en çok ilişkileriniz hissedeceksiniz, özellikle 23 Mart itibariyle Plüton Kova burcuna girdiğinde. Kova Plüton geçişi, ortaklıklarınızı gündeme getirerek dönüştürecek. Mars ayrıca 23 Mart’ta İkizler‘deki yolculuğunu sonlandıracak, Yengeç’e girecek ve 12. evinizi aktive edecek. Yıl ilerledikçe, kendinizi daha içe dönük, düşünceli ve şifayı kucaklamaya istekli hissedebilirsiniz.

Özellikle 16 Mayıs itibariyle Jüpiter’in Boğa Burcu’na geçişi sizin için çok özel bir deneyimi olacak. Bu yıl sizin için 12 yıl sonra gelen bir fırsatı müjdeliyor. Jüpiter’in etkisini en tepenizde, kariyer ve hedefler evinizde yaşayacaksınız. Şimdi sizin sahnede parlama zamanınız.

Terazi – Koç aksında yaşanacak tutulmalar; eğitim, öğretim, iletişim, yurtdışı, konuları gündeminize gelebilir. Özellikle Jüpiter Koç döneminde hak hukuk adalet konuları sizler açısından önem kazanabilir. 24 Temmuz Venüs Aslan burcunda retro hareketi yapacak kendinizi motive ettiğiniz alanlarınızla ilgili neyi sevip sevmediğinizi sorgulatabilir. 3 Eylül’e kadar Venüs Aslan burcunda geri hareket ederek benlik algınızı sarsabilir. Kendinizi her zamanki kadar çekici hissetmiyorsanız, kendinize yüklenmeyin.

2024’e ask ve kariyer evinizdeki gelişmeler ile gireceksiniz.

 

BAŞAKLAR

2023, kariyerinizde bir dönüm noktasına gelmek üzere olduğunuzu söylüyor, Sıkı tutunun. Yeni Yıl, Mars’ın İkizler’de geri hareketiyle başlıyor ve nihayet 12 Ocak’ta sona eriyor, bu da gezegenin hırs duygunuzu ve kariyer hedeflerinize olan bağlılığınızı yenileyeceği anlamına geliyor.

Bu seneki tutulmalar Terazi-Koç aksında gerçekleşecek, yani kazanç kapılarınızı tekrardan revize etmek isteyeceksiniz.

Satürn Balık burcuna girecek ve sizi ilişki dinamiklerinizin nasıl işlediği konusunda daha gerçekçi olmaya zorlayacak. Önümüzdeki iki yıl boyunca Satürn, güveninizi gerçekten kazanmış insanlara (ve tam tersi) uzun vadeli taahhütlere öncelik vermenizi teşvik edecek. 23 Mart’a kadar Pluto, altıncı eviniz olan; rutinleriniz ve sağlık ve birlikte çalıştıklarınızı temsil eden evinize bir dönüşüm başlatacak. Bu yıl, günlük rutinlerinizde ve sağlığınız konusunda nasıl daha verimli ve amaçlı hale geleceğiniz hakkında daha fazla şey öğretecek.

20 Nisan Koç burcundaki hibrit güneş tutulması, paylaşılan kaynaklarla ilgili sekizinci ev konularınızı gündeme getirecektir. Alma verme dengenizi gözden geçirmelisiniz. 5 Mayıs’ta Boğa burcunda gerçekleşecek bir ay tutulması üçüncü evin temsil ettiği, iletişim, kardeşler yakın akrabaları gündeminize taşıyabilir.

24 Temmuz Venüs Aslan burcunda retro hareketine başlayacak, kendi değerlerinizle alakalı yaptığınız egosal davranışlarla yüzleşme yaşayabilirsiniz

2024’e girerken hayatı akışına bırakmayı öğrenmiş olacaksınız.

 

TERAZİLER

2023, birçok zorluğun yanı sıra büyük başarılar için fırsatların da yılı olacak. Bir terazi olarak hayatınızın her alanında denge kurmak istemektesiniz. Özelikle ilişkiler konusu sizler için çok değerli. Bu sene tutulmalar sizin burcunuzda ve artık kendi kişisel alanınızı değiştirme vakti.

Jüpiter’in 16 Mayıs’a kadar karşıt burcunuzda yer alması size her türlü ikili ilişkide kendi varlığınızı nasıl ortaya koyacaksınız bunu öğretecek.

Satürn Balık burcunda altıncı evinizi günlük faaliyetlerinizi, sağlıklı yaşam sitilinizi aktive edecek.

23 Mart Plüton Kova burcuna geçişiyle eğlence anlayışınız, çocuklarla ilgili konular, kendinizi yaratıcı olarak ortaya koyma ve neşeyi hayatınıza katma ile ilgili ne varsa köklü değişimler gerçekleştirebilirsiniz.

Koç burcundaki hibrit güneş tutulması yedinci eviniz olan ortaklık ve eş evinizi tetiklerken, hayatınızın yepyeni bir bölümüne giriyor olabilirsiniz. Bir kişiyle vedalaşırken, bir başkasının da hayatınıza girmesi için alan açmış olursunuz.

Kuzey Ay Düğümü 17 Temmuz’da Koç burcuna girerek sizi daha sağlıklı ve daha istikrarlı ilişkilere yönlendiriyor. Bağlanma veya kaçınma içgüdünüzün üstesinden gelin.

14 Ekim’de Terazi burcundaki yeni güneş tutulması yepyeni bir bölümü başlattığında, kendinizi daha önce bulunduğunuzdan çok farklı bir yaşam evresine girerken bulabilirsiniz.

2023 aşkta ve dostlukta standartlarınızı yükselteceğiniz yıl, artık tahammül etmek zorunda olmadığının farkına varacaksın.

 

AKREPLER

2023, ilişkinizi sevgi, yaratıcılık ve kendini ifade etme ile rafine ettiğiniz yıl olacak.

Yönetici gezegeniniz Mars, son beş aydır İkizler burcunda geriliyor ve 12 Ocak itibariyle, doğrudan tutkulu sekizinci evinizde durarak güç duygunuzu yenileyecek ve kendi hayatınız üzerindeki otoriteyi güçlendirecek.

Tutulmalar Terazi Koç aksında gerçekleşecek. Yani sizler için sırların olduğu alan önemli hale gelecek. Kendinizle olan ilişkinizi tekrar gözden geçireceksiniz. Derinlerde yatan ilişkilerle alakalı korkularınızla yüzleşeceksiniz. 7 Mart Satürn Balık burcuna geçiş yapacak. Aşk, çocuklar, eğlence ile ilgili alanınızda kısıtlamalar yaşayabilirsiniz.

23 Mart Plüton Kova seyrine başlayacak. Ev aile yuva konuları sizler için köklü değişimlerin olacağının habercisi olacak.

21 Nisan’dan 24 Mayıs’a kadar Merkür Boğa burcundaki yedinci eviniz olan; ortaklıklar ve eş evinizde geri hareket ettiğinden, ilişkilerinizde yeniden ele alınması gereken konular gündeme gelebilir. Bu özel Retro, sizi devam eden çatışmaları çözmeye ve eski sevgililerle kapanış bulmaya zorlayacak. 5 Mayıs’ta Akrep burcundaki kanlı ay tutulması sizi kaderinizin eşiğine getirdiğinde, bir sonraki hikâyeye başlamak için bir hikayeyi bitirmeye hazır olabilirsiniz.

24 Temmuz Venüs Aslan Retro hareketi ile toplum içinde nasıl göründüğünüz konusunda sizleri sorgulatacak. Gerçekten neyi başarmak istediğinizi yeniden düşünmek zorunda kalabilirsiniz.

Güçlü bir dönüşümle 2024’e giriş yapacaksınız.

 

YAYLAR

2023 Terazi Koç aksında gerçekleşecek tutulmalar ise arkadaşlık, sosyal ilişkiler, aşk, çocuk gibi alanlarda kendi yaratıcılığınızı ortaya koymanız açısından size fırsatlar sunacak

7 Mart Satürn Balık seyri ata ve ata kökleri, eviniz, yuva dediğiniz alanlarla ilgili size daha fazla sorumluluk aldırtabilir. Aile büyüklerinin sağlığıyla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca, kişisel yaşamınıza daha olgun bir yaklaşım benimsemenizi teşvik edebilir

23 Mart’a kadar Pluto Kova burcuna geçerek düşünme ve iletişim şeklinizi dönüştüren bir geçiş başlatacak. Zihinsel analiz evinizdeki Pluto ile gerçekler ve ayrıntılar söz konusu olduğunda daha derin bir netlik duygusu kazanıyorsunuz.

Kuzey Ay Düğümü, 17 Temmuz’da Koç burcuna girerek 2023’ü kendinizi ifade ederek ve romantik arzularınızı gerçekleştirerek geçirmeye teşvik ediyor. Beşinci ev olan aşk ve yaratıcılık evinize aşkı getiren Kuzey Düğümü ile, tek gerçek aşkınızla tanışabilir, bir sonraki sanatsal şaheserinizi üretebilir ve hatta ebeveyn olabilirsiniz. Bununla birlikte, Venüs Aslan burcunda 22 Temmuz’dan 3 Eylül’e kadar dokuzuncu ev konularında; hak, hukuk adalet ve yurtdışı başvurularınızda bürokrasinin engeline takabilirsiniz.

2024’e kendini kanıtlama arzusuyla başlıyorsun.

 

OĞLAKLAR

2023’e enerji yüklü bir giriş yapıyorsunuz. Gücünüze dokunun! 3 Şubat’ta Oğlak burcundaki Merkür gerilemesi nihayet sona erdiğinde, kendi adınıza kararlar almak için çok daha güçlü bir konumda olacaksınız. İhtiyaçlarınızı dinlemek ve iç sesinizi duymak için kendinize zaman tanıyın.

2023 tutulmalar Terazi Koç aksında olacak. Toplumsal kimliğiniz, kariyeriniz, aile ev, yuva alanlarınızla alakalı köklü değişimler gündeminizde olabilir. Bu alanlarda radikal kararlar almaya zorlanacaksınız. Aile ile ilgili sorumluluğunuz artacağı gibi, gayrimenkulleriniz de gündeme gelebilir.

Yönetici gezegeniniz Satürn, 7 Mart’ta Balık burcuna girdiğinde, önümüzdeki iki yıl boyunca üçüncü eviniz olan iletişim evinizi ve yakın arkadaşlarınızı gündeminize taşıyacak. Bu transit, sizi aklınızı dürüstçe konuşmaya ve söylediklerinizin (ve söylemediklerinizin) sorumluluğunu almaya teşvik edecek.

23 Mart Plüton Kova geçişi ile maddi ve manevi kaynaklar, kişisel değerleriniz, refah düzeyiniz konusunda yapılandıracağınız bir dönem içinde olabilirsiniz. Beslenme şeklinizi tamamen değiştireceksiniz. 24 Temmuz Venüs Aslan Retro seyri, başkalarının maddi kaynaklarının kullanım konusunda sizleri zorlayabilir ve aşk hayatınızdaki toksik kalıplardan kurtulmaya zorlayacak. Yaptığınız lüks harcamaların ödemeleri gündeminizde olacaktır.

Kuzey Ay Düğümü 17 Temmuz’da Koç burcuna girerek sizi aile dinamiğinizi güçlendirmeye ve köklerinize dönmeye teşvik ediyor. Evinizi sevin. Bahaneler üretmek yerine, meseleleri kendi elinize alın ve her zaman istediğiniz kişisel hayatı tezahür ettirmeye başlayın.

 

KOVALAR

Her şey 7 Mart’ta Satürn’ün önümüzdeki iki yıl boyunca kalacağı Balık burcuna girmesiyle başlar. Rahat bir nefes alın, çünkü Kova burcundaki Satürn’ün size getirdiği birçok zorluğun üstesinden geldiniz. Bu geçiş sizi asla yapabileceğinizi düşünmediğiniz şekillerde daha iyi hale getirmeye itti, bu yüzden sırtınızı sıvazlayın. Ancak, yaratılış ve yıkım gezegeni Pluto da 23 Mart’ta Kova burcuna gireceği için macera daha yeni başlıyor. Bir kuyruklu yıldız gibi Dünya’ya doğru ilerleyen ruhsal devrim.

Terazi Koç tutulmaları ise sizleri, yakın çevreniz, iletişim, hak, hukuk, adalet yabancılar konularında yeni gündemler getirecek. Bu süreç ufkunuzu genişletebilir. Farklı kültürlere olan ilginiz artabilir seyahat planları yapabilirsiniz.

Bununla birlikte, Venüs 24 Temmuz’da karşıt burcunuz olan Aslan’da geri hareket ettiğinde, ilişkilerinize aydınlatıcı bir ışık tutacak. Kırık kalpleri onarmak ve hatalarınızdan ders çıkarmak için zaman harcayın. Bu gerileme, geçici ayrılıklara ve eski sevgililer ve eski arkadaşlarla şans eseri karşılaşmalara yol açarak size biraz kapanma şansı verebilir.

28 Ekim’de Boğa burcunda bir ay tutulması gündeminize ailenizi, evinizi ve köklerinizi taşıyacaktır. Kendinizi evde daha fazla sorunu çözerken ve aile dinamiğinizi iyileştirirken bulabilirsiniz. Eskiden ev gibi hissettiren ama artık hissettirmeyen şeyleri bırakmanız gerekebilir. Yeni bir dönem başlıyor sizin için.

.

BALIKLAR

Hikayeniz yeni başlıyor.!

7 Mart’ta kader, karma ve olgunluk gezegeni Satürn Kova burcundaki yolculuğunu sonlandıracak ve önümüzdeki iki yıl boyunca kalacağı Balık burcuna girecek. Bu soğuk ve mesafeli gezegeni çevreleyen keskin enerji bahanelerinizi delip geçeceğinden, bu sizi Satürn’ün mikroskobu altına sokacak. Satürn iş başındayken, ona elinden gelenin en iyisini yapmalı ve hak ettiğinde eleştiriyi kabul etmelisiniz.

23 Mart’a kadar, dönüştürücü Pluto Kova burcuna girecek ve 12.evinizi yoklayacak. Sadece derin bir psişik enerji kaynağına girmekle kalmıyor, aynı zamanda yüksek benliğinizle olan ilişkinizin derinliklerine de dalıyorsunuz. Yalnızlığın gücüne alışmayın.

20 Nisan’da, Koç burcundaki hibrit güneş tutulması para ve öz değerle ilgili ikinci evinizde yeni bir sayfa açarken, mali durumunuzda bir değişiklik için hazırlanıyor olabilirsiniz. Daha fazla gelir elde etmenin zekice yollarını buluyorsunuz.

16 Mayıs’ta Jüpiter Boğa seyriyle yakın çevrenizden destekler göreceksiniz. Kendi işinize sahipseniz size fayda sağlayacak kalıcı anlaşmalar olabilir.

Ekim ayı, önemli tutulmalarla dolup taşıyor. Her şey, 14 Ekim’de Terazi’de güneş tutulması ile başlıyor ve sekizinci evinizde bir dönüşümü çağrıştırır. Gelir gider kaynaklarınız arasındaki dengenin önemine varabilirsiniz. 28 Ekim’de Boğa burcunda bir kanlı ay tutulması üçüncü evinizi tetiklerken, ticari anlaşmalar, kardeşler, yakın akrabalar gündeminizde olacak. Sosyal medyada ilginç fikirlerle sizi göreceğiz. 2024’e daha özgüvenli gireceksiniz.

 

Yıldızın Daima Parlasın🌟

Gülden Güneren

Karma Astrolog

 

@gulden_guneren

www.guldenguneren.com

Danismanlik icin:

info@guldenguneren.com 📩

#guldenguneren #yıldızındaimaparlasın #karmaastrolog

8 Aralık 2022 İkizler Burcunda Dolunay

8 Aralık 2022  İkizler Burcunda Dolunay

16° İkizler Burcu Sabian Sembolü : “Sağlıklı bir zihniyetin, zeki, anlayışlı bir yapıya dönüşümü”

Yaşam serüveni içerisinde hiçbirimiz aynı kalmıyoruz. Zamanla büyüyor, gelişiyoruz. Gençliğin verdiği o enerji ile sarp kayalıkları koşarak aşarken, zamanın getirdiği olgunlukla deneyimlerin gücünü kullanabiliyoruz. Bu Sabian Sembolü, olgun düşünceyi kullanmanın, zekanızı ve sezginizi kullanmanın ve kişinin eylemlerinin sonuçlarını ve sorumluluklarını üstlenebilmesinin zamanının geldiğini gösterir. Ruhunun bilgeliğine kulak verme zamanı olduğunu söylüyor. Hedeflerini ve yönünü belirleyerek, sorumluluklarını bilgeliğin ile harmanladığın zaman yaşamda yeni cevaplara ulaşabilirsin.

Bu dolunayda, kalıplaşmış sabit fikirlerinden kurtulabilmek için kendine bir şans vermelisin.

8 Aralık 2022 Türkiye saati ile 07:07 ‘da, İkizler 16 derecesinde gerçekleşecek olan bu dolunay, geride bıraktığımız tutulma etkilerini de gündeme getireceği için olduğu için oldukça önemli.  Retro Mars kavuşumlu bu dolunay oldukça güçlü etkilere sahip.  Mars tutulması tadındaki bu dolunayda, dürtülerimizdeki yoğunluk, ani öfke nöbetleri, düşünülmeden atılan adımlar, cüretkâr düşmanlıklar, askeri olaylar, kazalar ve patlamaları,  gündeme getirecektir.  Asi Marsın doğası itibari ile her türlü şiddet, meydan okumalar, patlamalar, askeri ve terörist hareketlilikler gerçekleşebilir. Haritanın ortaklıklar ve ikili ilişkiler evinde gerçekleşiyor olması sebebiyle bu dönemde evlilikleri ve ortaklıkları büyük sınavlardan geçirebilir.

İkizler burcundaki bu dolunay; iletişim, ulaşım, eğitim-öğretim, basın – yayım, ticari sözleşmeler, medya gibi konulardaki gelişmeleri gündemimize taşıyacaktır. İkizler hava elementi ve değişken niteliğe sahip bir burç olarak zihinsel uyanış yaşamamızı tetikleyecektir.

Bu dönemde salgın hastalıkların daha da yayılarak devam etme olasılığına karşın vitamin desteklerinizi arttırmanızı tavsiye ederim. Bilginin doğruluğundan emin olmadan adım atmayın lütfen.

Bu Marsiyen dolunay Türkiye’nin 12. Evinde gerçekleşiyor. Gizli saklı düşmanlıkların gün yüzüne çıkabileceği, bilginin manipüle edilebileceği, sağlık konusunda hastanelerde yoğunlukların yaşanabileceği bir süreci bizlere gösteriyor.

Güneş- Mars karşıtlığı ciddi meydan okumaları beraberinde getirecektir. Bu dolunay süreci boyunca merkezimizde kalmaya çalışmalıyız. Sert spor hareketleri yapmamalı, manipülatör insanlardan uzak durmalıyız. Sağlığımıza her zamankinden daha çok önem vermeli, vitamin takviyelinizi arttırmalısınız. Kırıcı ve yıpratıcı bir üslupla konuşmamalıyız. Sosyal medya hesapları, banka şifrelerine  dikkat edilmeli.

Venüs-Neptün karesinin etkisini büyütecek olan Jupiter, aldanmalara dikkat çekiyor. Zihin bulanıklığının önüne geçmek için bu hafta her şeyi not alın.

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma ve Sabian Astrolog

 

İKİZLER BURCU DOLUNAYININ YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ

KOÇ BURCU

Bu dolunay ile gündeminizde kardeşleriniz, akrabalarınız, komşularınız ile olan ilişkileriniz ön planda olabilir. Ani ve dürtüsel öfke çıkışlarınız olayları sadece daha da çıkmaza sürükleyebilir. Sakin kalmalı, gerek trafikte gerek iş yerinizde sakin olmalısınız.  Beklememdik bir yolculuk size iyi gelebilir.

 

BOĞA BURCU

Bu dolunay maddi kazançlar ve değerlerinizi gündeme getirecektir. Ani ve önceden hesaplanmamış harcamalar sizi biraz zorlayabilir. Kendi değerinize değer katacak yeni girişimler ve fırsatlar yüzünüzü güldürecek. Yatırım için acele etmeden fırsatlarınızı ince eleyip sık dokuyun lütfen.

 

İKİZLER BURCU

Gergin bir dolunay sizin için. İçinizden geçenler ile çevresel faktörlerin istediğiniz gibi olmayışı sizi gerebilir. İlişkiniz içerisinde kendinizi savunurken bulabilir, çatışmaya dönebilme ihtimali olan konuşmalarda kelimeleriniz yaralayıcı olabilir. Ani ve fevri hareketler etmeyin. Bu Dünyada yerinizi sorgulayacağınız bir süreç.

 

YENGEÇ BURCU

Tanımsız bir gerginlik ve ödemle savaşman yetmiyormuş gibi uykusuzluk peşini bırakmayabilir. Arkadan yapılan dedikodu ve kıskançlıkların seni sınadığı bir dönemdesin. Gizli düşmanlıklara karşı pes etme. Bilinç altının derinliklerine gömdüğün değersizlik duygusundan kurtulmalısın. Sağlığına ayrıca önem vermelisin. Sinirlenmek sana bu hafta yasak.

 

ASLAN BURCU 

Bu dolunayla birlikte hayallerini gerçeğe dönüştürmek için çok çalışacağınız bir sürece giriyorsunuz. Yeni kişiler ile tanışıp yeni gruplar içerisinde parlayacağın bir dönem. Medya aracılığı ile daha da büyüyebilir ve gelişebilirsin. Yorucu bir sosyal ortama ayak uydurmaya çalışırken, çocuklar gündeminde olabilir. Bu hafta çocuklarınız her zamankinden daha çok size ihtiyaç duyabilir.

 

BAŞAK BURCU

Bu dolunay iş ve kariyer hayatını gündemine getirecek. Yoğun çalışma temposu içerisinde sağlığına gerekli önemi vermelisin. Ailen ve işin arasında yorulacağın bu dönem senin için keyifli geçecek. Yeni iş teklikleri ve projeler gündeminde olabilir. Detaylara dikkat etmelisin.

 

TERAZİ BURCU

Uzak akrabalar, yabancılar ile olan ilişkiler, eğitim ve hukuki konular gündeminizde olabilir. Okadar yoruldunuz ki uzaklara gitme isteğiniz bu dolunayda dayanılmaz hala gelebilir. Vize başvurusu gibi önemli başvurularda, atılacak imzalarda, doldurulacak formlarda çok dikkatli olunması gerekiyor. Aceleci davranmayın.

 

AKREP BURCU

Bu dolunayda, başkaları ile ortak paranızın olduğu konularda gerginlikler deneyimlenebilir. Krediler, miras, borçlar, sigorta gibi konularda bazı gecikmeler yaşanabilir. Risk alınmaması gereken bir dönemdesiniz. İmza atacağınız evraklara ,iş yapacağınız kişilere çok dikkat edin.

 

YAY BURCU

İkili ilişkileriniz ve ortaklıklarınız gündemde olacak bu dolunayda. Hoş başlayan bir sohbetin bir anda saldırı havasına bürünmesi olasıdır. Kendinizi savunurken kelimeleri dikkatli seçin. Bazı evlilikler ve ortaklıklar önemli sınavdan geçerken, kimi birliktelikler bir sonraki adıma çok hızlı geçebilir.

 

OĞLAK BURCU

Günlük rutinlerinizde artan tempo sağlığınıza ayrıca önem vermeniz gerektiğini hatırlatıyor. Birlikte çalıştığınız kişiler, iş arkadaşlarınız ile aranızda bazı gerginlikler yaşanabilir. Ani çıkışlardan uzak durun. Evcil hayvanı olanlar bu dolunayda ayrıca özel bir ilgi göstermeliler.

 

KOVA BURCU

Bu dolunayda aşk hayatınız, flörtler, çocuklarınız, riskli yatırımlarınız gündeminizde olacak. Size yakışır bir ani evlilik teklifi bile alabilirisiniz. Yeteneklerinizin görünür olmasına izin verirseniz bu süreçten keyif alabilirisiniz. Çocuklarınıza karşı daha hoşgörülü yaklaşmanız gerekebilir. Riskli yatırımlarda ani kararlar vermeyin.

 

BALIK BURCU

Bu dolunay gündeminize ailenizi, evinizi, taşınmaz mallarınızı getirebilir. Aile içi gerginliklerde kendinizi kontrol edebilmeniz çok önemli. Tamirat ve tadilat fırsatı elinize geçebilir, ama acele etmeyin. Şehir değiştirmeyi düşünenler bu dolunay ile artıyor.