7 Mart 2023 Başak Burcu Dolunayı

 

7 Mart 2023  Başak Burcunda Dolunay

“Susuyorsam bir bildiğim var…”

 

16° Başak Burcu Sabian Sembolü : “Patlayan bir Volkan”

İçerisinden geçtiğimiz günlerin gri hüznü her birimizi ağır bir pelerin gibi kapladı. Toplum olarak sancılı bir dönemden geçiyoruz. Gördüklerimiz, duyduklarımız, yaşadıklarımız ve dile getiremediklerimiz.! Duygularımızı yaşarken hissettiğimiz korkuyu, acıyı, öfkeyi, çaresizliği, yalnızlığı kelimelere dökemedik, en yakınlarımız ile konuşup bu duygu enerjisini sağaltamadık. İçimizde birikmiş tüm bu duygu durum yoğunluğu patlamaya hazır bir yanardağ gibi, özgürleşmek için bekliyor.

Bu Sabian Sembolü ile bastırılmış, ötelenmiş tüm duyguların su yüzüne çıkması kaçınılmaz gözüküyor. Senin gündelik hayatında sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürebilmen için, içine attığın tüm duyguları paylaşabilmelisin. Kimi zaman yükler paylaşıldıkça hafifler. Bu sembolde bir de uyarı bulunuyor. Öfke patlamalarına dikkat etmelisin. Zamanında sağlıkla ifade edilmemiş duyguların birikimi ani öfke patlamalarını tetikleyebilir. Ani ve dürtüsel kararlar vermemeli fevri hareketlerde bulunmamalısın.

Dolunaylar sonuçlanma, görünür olma zamanlarıdır. Bu dönemde uzun zamandan beri sustuğunuz, zorla yuttuğunuz konuların gündeme gelmesi söz konusu olabilir

Başak burcunda gerçekleşen bu dolunaya Mizan sabit yıldızı eşlik etmektedir. Etkileri serttir, toplumsal olayları, kitlesel sorunları, depremleri, yangınları, şaşırtan volkanik hareketlilikleri tetikleyebilir.

Başak burcundaki bu dolunay gündemimize; ekim dikim alanlarımızı, sağlık sektörünü, alınması gereken sorumlulukları, çevre düzenlemelerini, vergiler ve bankacılık sektörü ile ilgili konuları getirebilir.

Mars’ın karelediği bir dolunay yaşayacağız. Mars kavuşumlu Capella sabit yıldızı özgürlük ihtiyacını, inanç sorunlarını ve harekete geçme içgüdüsünü tetikleyecektir. Söz konusu sert Mars oluğu için askeri konular, yıkıcı olaylar önem kazanmaktadır. Yangınlar, patlamalar ve yaralanmalar söz konusu olabilir. Tüm Dünyada geçerli olmak suretiyle olası sıcak askeri teması gerektirebilecek gerginlikler deneyimlenebilir. Tetikleyen bu başak dolunayı dilerim ki yıkıcı bir depreme daha sebebiyet vermez. Deprem uzmanlarının uyardığı bölgelerde temkinli olunmalıdır. Olası orta şiddetli artçılar da gözlemlenebilir. Bunlar olasılıklardır, unutmayınız ki kesin bir deprem tahmini değildir.

Salgın hastalıklara, mide ve bağırsak enfeksiyonlarına dikkat edilmeli. Sulardan gelebilecek bazı tehlikeler göz ardı edilmemeli. Tatsız gemi kazaları, uçak kazaları haberleri bizleri üzebilir.

Sendikalar, sağlık çalışanları, sağlık hizmetleri, eczacılar, ilaca erişilebilirlik, petrokimya gibi konuları sıkça konuşuyor olacağız.

Bu süreçte Merkür balık burcu yolculuğu başlamış olacağı için empati ve duyarlılık daha yoğun yaşanacaktır. Dayanışma ve yardımlaşmanın önemi vurgulanacak bu günlerde.

Chiron-Jüpiter ve Venüs birlikteliği ile yabancı ülkeler ile ortaklaşa hareket edilebileceğini gösteriyor.

Bu dolunay enerjisi dâhilinde, gergin ortamlardan uzak durmalı gereksiz tartışmalara girilmemeli.

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma ve Sabian Astrolog

 

 

 

 BAŞAK BURCU DOLUNAYI YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ

KOÇ BURCU

Başak burcundaki dolunay ile gündeminizde gündelik iş hayatınız birlikte çalıştığınız iş arkadaşlarınız olabilir. Günlük rutinlerinin önemli olacağı bir dönemdesiniz. Bu dönem diyet ve spora başlamak için harika bir dönem. Kimilerinin hiç beklenmedik bir anda ev hayvanı hayatlarına girebilir.

 

BOĞA BURCU

Başak dolunayında aşk hayatınız, hobileriniz, yetenekleriniz gündeminizde olabilir. Sahnede olma arzunuz kimi arkadaşlarınız arasında anlaşılamayabilir. Bu noktada arkadaş gruplarınız ile olan dengeniz önem kazanıyor.

 

İKİZLER BURCU

Başak Dolunayı ile birlikte aileniz, eviniz ve gayrimenkulleriniz gündeminizde olabilir. Ebeveynleriniz ile daha yakından ilgilenebilir, yer değişikliği konusu ile hayatınız yeni bir düzen getirmek isteyebilirsiniz. Ev içi onarım bakım ve yeni taşınmaz alım satımı söz konusu olabilir.

 

YENGEÇ BURCU

Bu dolunay ile kısa mesafeli yolculuklar gündeminizde. Yorulmuştunuz size iyi gelecektir. İletişimdeki gerginliklere dikkat etmelisiniz. Yeni sözleşmeler, anlaşmalar size sunulurken şartlara ve detaylara önem verilmeli. Kardeşleriniz ve yakın akrabalarınıza kulak vermeniz gereken bir süreçtesiniz.

 

ASLAN BURCU 

Başak burcundaki bu dolunay gündeminize para kaynaklarınızdaki ani gelişimler ve fırsatları getirecektir. Yaptığınız yatırımların size maddi geri dönüşü olabilir. Gelir gider dengenizi gözden geçirmelisiniz. Sağlık giderleri için bir miktar para ayırabilirsiniz.

 

BAŞAK BURCU

Sizin burcunuzda gerçekleşen bu dolunay ile hayatınıza düzen getirmek isteyebilirsiniz. Ne yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Kariyer hayatınızdaki gerginlikler ani ve fevri kararlar vermenize neden olabilir. Bu süreci hem fiziksel hem zihinsel yeniden yapılanma için kullanabilirsiniz.

 

TERAZİ BURCU

Başak dolunayı sizlerin bilinç altını aktifleştirecek. Zihinsel bir yorgunluk yaşıyor olabilirisiniz. Rüyalarınıza dikkat etmeniz gereken bir süreç. Uzun zamandır ihmal ettiğiniz sağlığınızı yeniden ele almalısınız. Unutmayın herkes sizin düşmanınız değil.

 

AKREP BURCU

Bu dolunay ile gündeminizde arkadaşlıklarınız, içinde bulunduğunuz sosyal gruplarınız bulunuyor. Kimi arkadaşlıkların aşka dönüşebileceği bu günlerde bu haberi kendinize saklamak isteyebilirsiniz. Bütçe hesaplamalarınızı lütfen göz ardı etmeyin.

 

YAY BURCU

Başak dolunayı ile birlikte kariyer hayatınız gündeminizde. Yaşamınızda iş ve özel hayatınız arasında bir düzen ve denge getirmek isteyebilirsiniz. Kimileri iş sebebi ile şehir değişikliği de düşünebilir. Kariyerinizde hızlı gelişmelerle birlikte sorumluluklarda artabilir.

 

OĞLAK BURCU

Bu dolunay ile gündeminizde yabancılar ile olan ilişkiler, yayımcılık konuları olabilir. Beklediğiniz davaların sonuçlarını alabilirisiniz. İletişim şeklinizde daha olgun yaklaşımlarda bulunuyorsunuz. Dikkatinizi çeken bir eğitim söz konusu olabilir.

 

KOVA BURCU

Başak dolunayı gündeminize finansal konuları taşıyacaktır. Bankacılık, sigorta, vergiler gündeminizde olabilir. Riskli yatırımlara dikkat etmeniz gereken bir süreçtesiniz. Yeni gelir kaynakları elde etmek üzere fırsatlar karşınıza çıkarsa değerlendirin lütfen.

BALIK BURCU

 

Bu dolunay ikili ilişkilerinizi ve ortaklıklarınızı gündeminize getirebilir. Bireyselliğinizin tanındığı bir birliktelik istiyorsunuz. Kimileri ani hızlı evlilik sürecine adım atarken, kimileriniz de hayatınızdaki para akışı ile yüzünüz gülecek. Yaşamınıza birçok açıdan düzen getirmek isteyebilirsiniz

 

Gülden Güneren

#astroloji #Sabianastroloji