Oğlak Burcunda Dolunay (24.06.2021)

Oğlak Burcunda Dolunay

3° Oğlak Burcu Sabian Sembolü

"Büyük bir kanoya binmekte olan bir grup insan ”

Bu dolunay ile birlikte, kişilerin hayatında yol çıktıkları kişileri sorgulayacakları günler başlıyor. Farklı hayalleri ve inançları, hedefleri, hayalleri olan insanlar ile başlayan bu yolculukta aynı hedef yolunda gidilse de kimi zaman kopuşlar olur. Hedef aynı, farklı kişiler ve değişen şartlar.

Burada, içinden geçmekte olduğumuz dolunayda bizlere şunu hatırlatacak, yola çıkılan kişiler ile birlikte el ele, şartlar ne olursa olsun birlik beraberlik içerisinde devam edilebilecek mi? Farklı geçmişleri ve farklı yetenekleri olan kişiler ile aynı hedef yolunda bu yolculuğa devam edebilecek misiniz?

Bu kanoya binmek demek senin de bu yolculukta emek vermen, belki kürek çekerek bu grup insana yön veren gerekebileceğini, inisiyatifi eline alman gerektiğini gösteriyor. Bu sembolden yola çıkarak, dolunayın ışığında parıldayacak birçok ortak yolculuğun yapısı daha da görünür olacak. Birlik beraberlik sınavları verilecek.

Tam karşısındaki Güneşin Sabian sembolü ise; “Fareyle tartışan bir kedi” bizlere belki de hakkını aramak için bazen sesini duyurabilmen gerektiğini de söylüyor.

Disiplinli, planlı ve geleceğe dair her detayı bilmeyi ve bu şekilde hareket etmeyi seven oğlak burcunda gerçekleşen bu dolunay ile her birimiz daha net adımlarla ilerlemek isteyeceğiz.

Hayatımızda muallak hiçbir şeyin bulunmamasını, gerekirse bitişiler uğruna bile olsa, hayatın neresinde durduğumuzu görmek isteyeceğiz.  6-12 kaspında gerçekleşen bu dolunayın yükseleni de oğlak, bilinç altımızdaki değişim ve dönüşümün sancılıda olsa, artık hayatımıza bir yön vermemiz gerektiğini iliklerimize kadar hissediyor olacağız. Hayatımızın sorumluluğunu alıyoruz.

Kimileri uzun zamandır sürüklenen ve bir yere varamayacağı gerçeğine uyandıkları ilişkilerini sonlandırırken, kimileri yeme içme düzenlerine bir sistem getirecekler. Birikmiş kiloların artık bedeninizden özgürleşmesi için ihtiyacınız olan öz disipline bazılarımız kavuşabilecek.

Yaşamımızdaki bir çok konuda söz sahibi olmak isteyeceğiz. Hayatın kontrolünü elimize almak, olaylara şekil vermek isteyeceğiz. Bu sürecin üzerinizde baskı, stres yaratamasına izin vermeyin. Akışa güvenin. Hayatınızdan çıkması gereken her kişi ve olay kendiliğinden çıkacak ve ihtiyacınız olan yardım, destek ve disiplin sağlanacaktır.

Venüs - Pluto karşıtlığı takıntı yaptığımız konulara dikkat çekiyor. Gerek ikili ilişkilere gerekse maddi konulara dikkat edilmesi gerekiyor.

Satürn-Mars karşıtlığını kareleyen Uranüs, değişimi hırsa çevrilmemesi gerektiğine dikkat çekiyor. Bu meydan okumada aniden dürtüsel bir harekete geçme enerjisi ile sağlam ve kalıcı adım atma ve güvende kalma arzumuzu tetiklerken, arka fonda vücut üzerinde aşırı strese dikkat çekiyor. Ani kalp krizleri, ateşli hastalık ve görünmez kazalara karşı dikkat edilmesi gerekiyor.  Uranüs ani ve sarsıcı etkileri ile gerek bireysel hayatlarda gerekse dünya platformunda beklenmedik olayları tetikleyebilir.

Jüpiter Retro’sunun bu dolunaya yaptığı güzel destek açısı ile birlikte, belki daha önce kaçırdığını fırsatları yeniden yakalayabilirsiniz. Bolluk bereket gezegeni olarak adlandırılan Jüpiter aynı zamanda büyüten, genişleten bir enerjiye sahiptir. Gelin siz bu enerjiyi insanlara ve hayvanlara doğaya yardım etmek için kullanın ki genişleyip büyüsün ve tüm Dünyayı iyilik sarsın.

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma Astrolog

@gulden_guneren

 

#guldenguneren #yıldızındaimaparlasın