HALKALI GÜNEŞ TUTULMASI 19° İkizler Burcunda

HALKALI GÜNEŞ TUTULMASI    19° İkizler Burcunda

Sabian Sembolü : “Bir Kafeterya”

 Bu sabian sembolü bize çeşitlilikten bahsediyor. Yaşamın da bu şekilde içerisinde bir çok seçenekleri olan bir kafeterya olarak düşünün. Kendi damak tadınıza göre alacaklarınızın bir bedeli olacaktır. Bir bedel ödeyerek satın alacaklarınız sizin olacaktır.

Yaşam içerisinde kimi zaman çeşitliliklere dikkat etmeden, yeniliklere açık olmadan hep aynı şeylere yöneliriz.  Ama bu sembolün de bize ifade ettiği gibi, çevrenizde bir den fazla seçeneğe sahip olduğunuzun farkına varmalısınız. Mecbur değilsiniz! Aynı şeylere sürekli mecbur değilsiniz.

Yeniliklere açık olduğunuz sürece bu çeşitlilik içerisinden arzu ettiklerinizi deneyebilir ve sahip olabilirsiniz. Ama kimi zaman fazla seçeneklerin olması seçme konusunda sizi zorlayabilir. Bu yeni aylı tutulma ile birlikte belki de önümüzdeki fazla seçenekler sebebiyle neye odaklanacağımızı, neyi tam olarak istediğimizi bilemeyebiliriz.

Kimileri bu tutulma ile birlikte kararsızlık ile sınav verebilir, kimileri de sahip olduklarından tatmin olmayabilir. Bu da bizi elimizdekinin kıymetini bilmemiz gerektiği kavramına getiriyor.

Halkalı Güneş Tutulması ile birlikte sahip olduklarımızın değerine uyanabiliriz, şikayet ettiğimiz durumların belki de bizlere sunulmuş olan değerler olduğu gerçeğine uyanabiliriz. Belki kibirin gölgesinde atılamayan adımları geride bırakarak yeni bir bakış açısıyla hayatlarımızda yeni bir döneme adım atılacak.

10 Haziran 2021 Halkalı Güneş Tutulmasına Bellatrix Sabit yıldızı eşlik etmektedir.

Cesaretini hadsiz şekilde sergileyebilecek kavgacı bir kadın figürü var gündemde. Dürtülerine hakim olamayan, hırsları için kurnazlık yapabilecek bir kadın figürü ile karşılaşabilir ve bu konu ile sınanabilirsiniz. Körlük, ateşli hastalıklar, kıskançlık, derin nefret intikam alma majik çalışmalar, ihanet, askeri operasyonlar, depremsellik konuları gündeme taşınmaktadır.

Neptünyen bir yeniayda ikizler sahnede. Oldukça ilginç günlere yürüyoruz. Kuzey Ay Düğümü yönünde gerçekleşecek  bu tutulma bizlere kadersel fırsatlar sunmakta. Halkalı Güneş tutulması 147 nolu saros döngüsünde gerçekleşiyor. Bir önceki bu hatta gerçekleşen Güneş tutulmasını en son 31 Mayıs 2003 de gözlemlenmiş ve kapanışı 30 Kasım 2020’de İkizler Ay tutulması ile gerçekleşmişti. Şimdi ise tekrardan yeni bir döngü başlıyor…

Haritanın 9. Evinde gerçekleşecek olan bu tutulmada ikizlerin yöneticisi Merkür’ün de kavuşumu ile gündemimize çoklu haberleri taşıyacaktır. Yabacılar ile ilişkileri, yeni sözleşme anlaşma fırsatlarını taşıyacaktır. Sosyal medya hep gündemde olacak.

Yükselende Terazi burcu “değişimi” vurgulayan sabian sembolü ile boy göstermekte. Yükselen yöneticisi Venüs, Balık burcundaki Jüpiter ile lokum açısı yapıyor. Bu güzel açı ile birlikte iyimser bir duygu içerisinde yaratıcı yönünüzü ortaya koyabileceğiniz fırsatlar ile karşılaşabilirsiniz.

Neptün’ün Bu tutulmaya  ve Merkür Rx  ya yaptığı kare açı ile önemli bir uyarı veriyor. Hiç bir şey göründüğü gibi değildir. Her duyduğuna inanma. Çok ciddi bir kandırılma açısıdır bu, yaşanan hayal kırıklıkları ile sonlanabilecek her türlü ilişkiler gün yüzüne çıkacaktır. Kimileri çalışma arkadaşlarının bambaşka bir yüzü ile karşılaşabilir ve başa çıkmakta zorlanabilirler, kimi leri ise ilişkilerinde partnerinin aslında “o” olmadığının farkına varabilir. Gizli saklı bilgilerin ifşa olacağı günlerden geçeceğiz ve şaşkınlıkla bu bilgilerin sosyal medya aracılığı ile yayıldığını izleyebiliriz. Gemi kazalarına, denizlerde gerçekleşebilecek bazı olumsuz olaylar gündemde olabilir. Hırsızlık ve dolandırıcılık bir çok kişinin canını yakabilir.

Satürn- Uranüs karesinin keskin virajından geçerken ani ve beklenmedik sarsılmaların hem bireysel hayatlarımızda hem de makroda etkilerini önümüzdeki yıllara yansımasını yaşayacağız.

Sağlık yönünden de akciğer, solunum yolları enfeksiyonları, vertigo, göz ve sinir sistemi sorunları gözlemlenebilir.

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma Astrolog

 

 

GÜNEŞ TUTULMASI BURÇLARA ETKİSİ

 

KOÇ  YÜKSELEN KOÇ : İletişim trafiğinizin yoğun olacağı bir sürece adım atıyorsunuz.. Zihinsel bir karmaşa zaman zaman sizi yorabilir. Yeni anlaşmalar ve sözleşmeler gündeminizde olabilir. Detaylara dikkat ederek imza atmalısınız. Kardeşleriniz, akrabalarınız ve yakın komşularınız ile ilgili gelişmeler sizleri meşgul edebilir.

 

BOĞA YÜKSELEN BOĞA : Kendi keyfiniz ve lüksünüz için para harcayabileceğiniz bir dönem. Ödemelerinizi aksatmadan, gereksiz harcamalardan uzak durmalısınız. Beklenmedik bir alacağınızın ödenmesi yüzünüzü güldürebilir. Yatırım fikirlerinize destek bulabilirsiniz.

 

İKİZLER YÜKSELEN İKİZLER : Sahnede tabiki siz varsınız sevgili ikizler. Burcunuzda etkili olacak tutulma hayatınızda sıfırdan başlangıç yapabileceğinizi işaret edebilir. Sağlığınız ve dış görünüşünüzle ile ilgili yenilikler çevrenizi şaşırtabilir. Yeni bir çevreye girebilir, yeni bir bakış açısına sahip olabilirsiniz. Önünüze kolaylıkla dökülecek bilgiler ile neler yapacaksınız bizde merakla sizleri izliyoruz.

 

YENGEÇ YÜKSELEN YENGEÇ : İçinize döndüğünüz günlere ilerliyorsunuz. Dingin, ruhsal bir yolculuk var sizin için. İçsel hesaplaşmalarınız sayesinde yeni bir farkındalığa ulaşabilirsiniz.  Sizleri incitebilecek, arkanızdan dönen bir takım tatsız olayları öğrenebilirsiniz. Bu dönemde heyecanlarınızı da içinizde yaşayın, kim dost kim düşman göremeyebilirsiniz. Orijinal fikirlerinizi kimseyle paylaşmayın.  Sağlığınıza dikkat etmelisiniz, özellikle beslenme şeklinizi yeniden gözden geçirin.

 

ASLAN YÜKSELEN ASLAN : Yeni arkadaşlıklar kurabilir, sosyal çevrenizi genişletmeye, geliştirmeye yönelik adımlar atabilirsiniz. Kimi arkadaşlıklarınız ile ilgili yeni gözlemler yapabilir ve yollarınızı ayırma kararı alabilirsiniz. Hayalleriniz ve projeleriniz konusunda yeni bir çevrenin desteğini alabilirsiniz. Gruplar içerisinde sözlerinize ve üslubunuza dikkat etmelisiniz.

 

BAŞAK YÜKSELEN BAŞAK : Kariyeri hayatınızla ilgili önünüzde yepyeni bir dönem başlıyor. Yeni başlangıçlar yeni sorumluluklar demek.  İş hayatınızın yaratmış olduğu gerginliği aileniz ile birlikte aşabilirsiniz. İş değişikliği sebebi ile yeni bir eve yada şehir değişikliği bile yapabilirsiniz.

 

TERAZİ YÜKSELEN TERAZİ : Yaşama olan bakış açınızda gözle görülür bir değişiklik olabilir. Bunca zamandır tutunduğunuz bazı fikirlerin artık size hizmet etmediğini fark edebilirsiniz. Yurt dışı bağlantılarınız, yeni bir eğitim fırsatı ile ilgili konular gündeminizde olabilir.

 

AKREP YÜKSELEN AKREP : Ortaklıklar yoluyla kazandığınız parasal kaynaklarınızla ilgili yeni gelişmeler, artışlar olabilir. Ek kazanımlar yaratabilirsiniz Vergi ödemelerinizi zamanında yapmaya dikkat etmelisiniz. Kredi çekebilir ve yeni bir yatırım için oluşabilecek yeni fırsatları gözden geçirebilirsiniz.

 

 YAY YÜKSELEN YAY : Karşıt burcunuzda etkili tutulma sizi de yakın derecede ilgilendirmektedir. Evlilik veya ilişkileriniz gündeminizde. Kimi ilişkilerin yeni bir yönünü fark edebilir ve bu ilişkiyi sonlandırma kararı alabilirisiniz. Kimi yaylarda ilişkilerini bir sonraki adıma taşıma kararı alabilirler. Gizli düşmanlıklara dikkat.

 

OĞLAK YÜKSLEN OĞLAK : Günlük hayatınızda yoğun bir döneme giriş yapıyorsunuz. İş hayatınızda organize olmak isterken, kimi iş arkadaşlarınızın farklı yönlerini keşfedebilir ve bundan rahatsızlık duyabilirsiniz. Üretken yapınız ile çalışıp yenilikleri hayatınıza taşıyabileceğiniz bir dönem. Sağlıklı yaşam için yeni bir beslenme rutini oluşturabilirsiniz.

 

KOVA YÜKSLEN KOVA : Aşk kapınızı çalıyor bu tutulma ile birlikte. Yeni heyecan verici ilişkilere adım atabilirsiniz. Yeni karşılaşmalar sizi heyecanlandırabilir. Sahnede olacağını ve parlayacağınız bir dönem. Sahip olduğunuz yeteneklerinizi hobilerinizi birçok kişi ile paylaşabilirsiniz. Çocuk haberi ile evleri renklenecekler ve çocukları olanlar da onlar ile birlikte keyifli bir tutulma etkisini yaşayacaklardır.

 

BALIK YÜKSLEN BALIK : Tutulma ile birlikte aile hayatınız gündeminize taşınıyor. Emlak alımı- satımı, tadilat ve tamiratlarla ilgilenmeniz gerekebilir. Aile üyeleri arasında yoğun iletişim ve fikir alışverişleri dikkat çekebilir. Akrabalarınızla ve ailenizle sık vakit geçirmek isteyebilir, fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.