Yengeç Burcunda Yeni Ay

YENGEÇ BURCUNDA YENİ AY (10.07.2021)

 18° Yengeç burcu Sabian Sembolü; “Evlilik Töreni Gerçekleştiren Bir Rahip”

 10 Temmuz 2021 18° Yengeç burcunda bir yeniay gerçekleşecek. Duygusal olarak yoğun inişler çıkışlar hissedeceğimiz bu dönemde, çevremizi beslek isteyeceğimiz gibi, bizlerde duygusal ve güven açısından da beslenmek isteyeceğiz.

Bu #sabian sembolünden anlaşılacağı ile aile teması gündemimizde olacak.

İki kişinin birlikte çıktıkları bu yolculukta el ele beraber ruhen ve zihnen büyüyerek gelişecekleri bir süreci bizlere anlatır. Bu semboldeki törenin gerçekleşmesi aslında birlikteliğin kutsanması ve toplum tarafından onaylanmasına işarettir. Kutsal bir beraberliğin ilk adımlarında tarafların birbirlerine yemin ettiği ve sadakat yemini ile mühürledikleri bir tören. Bu süreç içerisinde bazen istenmeden de toplum kuralları gereği başkalarının beklentilerine göre hareket edilir. İçinde bulunduğumuz sosyal toplumun aile olma, bir olma yolculuğundaki baskısına boyun eğmeden asıl saf olana odaklanmalı.

Her türlü ilişkinin Yaradan’ın kutsal onaması eşliğinde gerçekleştiğini unutmayalım. Elinden tuttuğunuz her kişinin omuzundan gözeten biri olduğunu hatırlayalım. Bu yeniayda başlayacak yeni aşk fırsatları varken, böylesi harika bir sembolün olması asla tesadüf değil.

Kalplerinize dönün diyor. Kalpten her bağın korunup kollandığını ve kutsandığını daima hatırlayın.

Yeniay Yengeç burcunda olacağından Yengeç’in sembolize ettiği bir çok konu gündemimizde olacaktır. Aile, yuva sevgisi, güvenlik duygusu ve ihtiyacı, vatan sevgisi, üreme, besleme, genetik kökler, atalar gibi konular kendisini hayatımızda hatırlatacaktır.

Bir çoklarımız yeniayın enerjisi ile yeniliklere yelken açmak isteyeceğiz. Bu süreçte güvenmediğimiz kişiler ile bir araya gelmek istemeyebilir hatta hayatımızda güvenilmez olduklarına karar verdiğimiz kişileri kolaylıkla çıkarabileceğimiz bir sürece adım attık.

Yeniay sürecinde evimizde bakım onarım, tamirat, yeni dekorasyon, kimileri ev değişikliği, şehir değişikliği, evinizin ihtiyacı olan konforu ve güveni size sağlayacak yenilikler ile uğraşabilirsiniz.

18° Yengeç burcunda gerçekleşen bu yeni Aya eşlik eden  wasat sabit yıldızı kimyasal zehirlenmelere karşı bizleri uyarıyor. Bu sabit yıldız küstahlık da verebileceği için, bu yeni ay döneminde hayatınızda beklenmedik çıkış yapanlar olursa çıkış yapmayın. Ne demiş Hz. Mevlana, “Edepli, edebinden susar, edepsiz de ben susturdum zanneder."

Yeniay’ın karşısındaki Plüton değişim ve dönüşüm için gerekli olan meydan okumaları ve krizleri hazırlamaktadır. Çevrenize özellikle dişi enerjinin beklenmedik takıntı, korku tabanlı kıskançlık hallerinin yaratabileceği krizlere hazırlanabilirsiniz. Duygusal gerilimi tetikleyen, gölgelerde kalmayı tercih eden küstahça insanları manipüle eden kişilerin her türlü ilişikleri sabote etme çabalarına şahitlik edebilirisiniz.

Neptün ve Uranüs desteğini alan bu yeni ay ile yaratıcılığınızı cesurca ifade edebilirsiniz.  güçlendiren bir etkidir bu. Hatta rüyaların çok etkisinde kalabiliriz. Kimi ruh ailelerinin karşılaşma zamanıdır.

 Türkiye’nin yükselen burcu Yengeç olduğundan, bu yeniay ülkemiz için önemli. Güvenlik ve vatan toprakları önceliğimiz olacak. Halkın arzu ve isteklerini güçlü bir şekilde dile getirebileceği platformlarda cesur çıkışlar izleyebiliriz.

Başkaları için koşarken, kurban olurken kendinize geç kaldığınız yerleri keşfedeceksiniz bu yeni ayda. Kendinizi nerede, kimde, ne zaman unuttunuz?

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma Astrolog

@gulden_guneren

#guldenguneren #yıldızındaimaparlasın

 

YENGEÇ BURCUNDA YENİ AY’IN BURÇLARA ETKİSİ

 Koç

Gündeminizde aileniz ve evinizin olduğu bir yeni ay deneyimliyorsunuz. Çocuk sahibi olmak isteyenler, ev sahibi olmak isteyenler için güzel bir dönem. Geçmişin önünüze geleceği ve karar vermeniz gereken durumlar ile karşılaşabilirsiniz.

Boğa

Bu yeni ay ile birlikte gündeminizde kardeşler, komşular, kuzenler, ile ilgili olaylar olabilir. Güven duygusu baskın. Eğitim fırsatları karşınıza çıkabilir bunu değerlendirmek için uygun bir dönem. Kendiniz için yapmak istedikleriniz için fırsatları değerlendirin.

İkizler

Kendi maddi kaynaklarınızda gelir artışı sağlamak için neler yapabileceğiniz konusunda  gündeminize fırsatlar çıkabilir. Güvendiğiniz finansal kaynaklara yatırım söz konusu olabilir, yada şimdiki yatırım kaynaklarınıza güven duymadığınız için değişim yoluna gidebilirsiniz. Yeni teknoloji ile birlikte araştırmacı ruhunuz size kaynak sağlayabilir.

Yengeç

Bu yeniay en çok sizleri etkileyecek. Yıldızınız daima parlasın. Kimliğiniz , kişiliğinizi daha da görünür yapmak için sahnede parıldayacağınız günlerden geçiyorsunuz. Bireysel çabalarınızın görünür olması ile birlikte kendinizi güvende ve huzurlu hissedebilirsiniz. Sizin sevginize ve güveninize ihanet edenleri hayatınızdan çıkarıyorsunuz, geriye dönmeden.

Aslan

Derin bir içe dönüş yolculuğu başlıyor sizin için . Bu yeni ayda arkanızdan dönen gizli saklı konuların görünür olmasıyla, derin kuruntularınız ile yüzleşebilirsiniz. Halının altına süpürdüklerinize göz atma vakti.

Başak

Sosyal çevreniz, arkadaşlarınız ile iletişim trafiğinizin yoğun olduğu bir yeni aya giriş yapıyorsunuz. Yeni bir ortama girebilir ve yeni arkadaşlıklara adım atabilirsiniz. Bu yeni arkadaşlıklar yeni projeleri başlatabilir. Sizin desteğinize ve bakış açınıza ihtiyacı olan kişiler ile birlikte  olmaktan haz alabilirsiniz.

Terazi

Bu yeni ayda kariyer hayatınız , toplum önündeki statünüz gündeminizde olabilir. Kimileri iş değiştirmeye karar verebilir. Terfi bekleyenler, maaş zammı beklerken ani yön değişikliği kararı alabilirsiniz. Bu yeni ayda huzurlu ve mutlu bir kariyerin ne olduğunu yeniden tanımlayacaksınız.

Akrep

Yeni ay ile birlikte gündeminizde seyahatler, yurt dışı bağlantılarınız,  eğitim fırsatları olabilir. Yeni bir eğitim almaya karar verebilirsiniz, yeni bir bakış açısı ile geleceğinize yön vermek isteyebilirsiniz. Yolculuğunuzun yönünü kendiniz belirleyeceksiniz ve bu yolculukta kimler yanınızda olmalı, fark edebilirsiniz.

Yay

Yengeç burcundaki yeni ay ile ortak gelir ve gider konuları gündeminizde olacak. Kredi başvurularınız hakkında beklediğiniz gelişmeler olumlu olabilir. Eşinizin gelirleri ile bağlantılı ek kaynaklar hanenize girebilir. Sağlığınızı ertelememeniz gereken bir dönem.

Oğlak

İkili ilişkiler, ortaklar sizi dönüştürmek için gündeminizde. İkili ilişkilerinize ne kadar vericisiniz ve hak ettiğiniz değeri karşı taraftan görüyor musunuz, tüm bu sorulara cevaplar bulacağınız bir dönem. Bir ilişkiye başlama kararı alanlarda sorumluluklarının farkında olarak adım atmaları gerekecek.  Beklentilerden ziyade, tam olarak var olmalısınız.

Kova

Günlük rutinlerinizde biraz nefes almanız gereken bir dönemeçtesiniz. Sağlıklı beslenme ve yeni bir düzen oluşturmak istiyorsanız şimdi tam zamanı. Birlikte çalıştığınız kişiler ile ilgili bazı konular sizi güven duygusunu sorgulatabilir. Değişiklikleri yargısızca kucaklamalı.

Balık

Aşk kapınızı çalıyorken eski acıları ve tatsız deneyimlerin sizi korkutmasına izin vermeyin. Gündeminizde aşk, çocuklar ve hobilerinizin olduğu bu yeni ayda, kendinize mutluluğu hak ettiğinizi haykırın. Sahnede tüm yetenekleriniz ile görünür olmaktan çekinmeyin, dünyanın sizin o naif enerjinize ihtiyacı var.

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma Astrolog

@gulden_guneren

#guldenguneren #yıldızındaimaparlasın