Akrep Burcunda Dolunay (27 Nisan 2021)

Akrep Burcunda Dolunay ( 27 Nisan 2021)

Akrep burcunun 7° derecesinde gerçekleşe bir Dolunay var.

Akrep burcundaki bu dolunayda dönüşüm var. Sabırla ne kadar dayanıklı olduğunu göstererek, içindeki şifacıya uyanarak ve ona sımsıkı sarılarak derinlerinle yüzleşme var. Yaşadıklarından pes etmeden, acılarının içinden kanaya kanaya geçerken derin bir dönüşüm var.

Akrep burcundaki bu dolunaya Khambalia sabit yıldızı eşlik etmekte. Zaten gizemli ve mistik bir burç olan akrep hep derinlere , daha derinlere , görülmeyeni keşfetme arzusuyla sahnede görünür olurken, bu sabit yıldız da polisiye ve bazı askeri olayların daha da derin ve görünmeyen ellerin etkisi ile neler olabileceğini bizlere gösterebilir. Kimi gizli örgütlerin sırlarının ifşası ya da varlığından haberimizin bile olmadığı yeni oluşumlar gün yüzüne çıkabilir. Ayaklarda bazı sakatlık ve yaralanma ihtimali var, bu dönemde rahatsızlık hissedenlerin, geçer deyip ertelememesini öneririm.

Ay-Güneş karşılıklarıdır dolunaylar. Güneşe eşlik eden boğa burcunda Merkür-Venüs ve Uranüs bulunmakta. Toprak semboliklerinin meydan okumasını kareleyen Satürn var. (Satürn sabian sembolü “Bir Barometre”) Bu da T karenin apex noktasına dikkatleri çekiyor. Ani ve beklenmedik olayları bu önümüzdeki iki hafta boyunca gündemimize taşıyacağı bir dolunay. Unutulmaması gereken Akrebin yöneticilerinden Plüton’un “s” durağan konumda olması ,yine yıkıcı etkinin çok öngörülemez bir halde olduğunu göstermekte.

Depremsel etkinin, Güney Marmara başta olmak üzere Ege hattında aktif olabileceği günlerdeyiz. Doğal afetlerin bu dolunay ile kendini hatırlatabileceği gerçeğini unutmayalım.

Diğer bir yöneticisi Mars ise yengeç burcunda. Burada keyif almadığı , vatan toprak bütünlüğünün, güvenliğin bizler için daha önemli olduğu bir süreç. Havaların beklenmedik derecede ısınması ile olası orman yangınları, askeri hareketliliklerin başta Ege ve Akdeniz kıyılarında olmak üzere gündemde olabileceğini gösteriyor.

Uranüsyen etki ile para piyasalarındaki eni ve beklenmedik dalgalanmalar, önümüzdeki ekonomik viraja sert gireceğimizi gösteriyor.

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma Astrolog

 

Akrep Dolunayı Yükselen Burçlara Etkisi

KOÇ yükselen Koç: Mali tablonuz mercek altına. Gelir gider hesaplarınıza dikkat etmeniz gereken bir dönem. Beklenmedik gelir veya giderler söz konusu olabilir. Ödenmemiş vergi borçları yada kredi ödemeleri önünüze gelebilir. Kredi çekmek isteyenler için fırsatlar olabilir. Yüksek meblağ para ihtiyacı sebebiyle kredi başvuruları yapabilirsiniz.

BOĞA yükselen Boğa: İkili ilişkileriniz ve ortaklıklarınız gündeminizde olacak. İlişkilerde beklenmedik yön değişimleri yaşanabilir. Bu dolunay ile birlikte kim İyi gün kim kötü gün dostu fark edeceksiniz. Temeli oturmamış olan ilişkilerde ve ortaklıklarda ani bitişler görülebilir. Bu sebeple açık düşmanlıklara dikkat etmelisiniz.

 İKİZLER yükselen İkizler:  Gündeminizde sağlığınız olmalı. Uzun zamandır sağlıksız beslenme ve yorucu hayat tarzınız şimdi size uyarı veriyor. Uykusuzluğun önüne geçebilecek doğal yöntemler keşfedebilirsiniz. Sağlık kontrollerinizi ihmal etmeyin. Birlikte çalıştığınız kişilerin gerçek yüzleri ile ilgili ani ve beklenmedik olaylar yaşayabilirsiniz. Bu sizi daha da güçlendirecek.

YENGEÇ yükselen yengeç: Aşk hayatınız parıl parıl parlıyor dolunayın ışığında. Ani ve beklenmedik karşılaşmalar kalbinizi hızlı çarpmasına neden olabilir. Beklemediğiniz birinin ilgisi kalbinizin buz tutmuş köşesini ısıtabilir. Devam eden sorunlu bir ilişki var ise yollarınızı ayırabilirsiniz. Yeteneklerinizi ortaya koyabileceğiniz bir dönemdesiniz.

ASLAN yükselen aslan: Aileniz ve evinizde sürpriz gelişmeler sizi şaşırtmaya devam edecek. Aniden ev alabilir veya satışta olan bir taşınmazınızın satışı ile sevinebilirsiniz. Evinizde yaptırdığınız tadilatınız için ekstra bir para ayırmalısınız ani bir tesisat sorunu olabilir. Beklenmedik bir evlilik ya da hamilelik haberi dolunayı şenlendirecek.

BAŞAK yükselen başak: Haberleşme gündeminiz oldukça yoğun olacağı günlere ilerliyorsunuz. Orijinal, sıradışı fikirler üreterek yeni plan ve projeler üretebilirsiniz. Beklenmedik yolculuklara çıkabilir, karşınıza çıkan bir eğitim fırsatını değerlendirebilirsiniz. Kimileriniz kardeşlerinizle ilgili sürpriz gelişmeler yaşayabilir. Arabanızın bakımı için doğru bir zaman.

TERAZİ yükselen terazi: Kendi parasal kaynaklarınız ile iligli gelişmeler gündeminizde olacaktır. Beklediğiniz paralar var ise elinize geçebilir. Gelir kaynaklarınızı arttırmak için marjinal yeni fikirler üretebilirsiniz. İhtiyacınız olmayan, harcamalarınızda artış olabailir. yapmak isteyebilirsiniz. Bu

AKREP yükselen akrep: Bu dolunayda Dünya sahnesinde nasıl değiştiğinizi eşe dosta düşmana göstereceksiniz. İç dünyanızdaki sancılı değişim rüzgarları çevrenize karşı takındığınız tutumdan da hissedilir olabilir. Sizi üzen, manipüle eden kişileri artık yaşamınızdan çıkarma gücünü kendinizde bulabileceksiniz.

 YAY yükselen yay: Bilinçaltınızın büyük, derin bir dönüşüm sürecinden geçiyorsunuz. Hayata başka bir bakış açısı ile yeniden sarılabilirsiniz. Derinlerinize gömdüğünüz yanlarınız ile cesurca yüzleşirken, ruhunuzdaki değişim fizik hücrenize de yansıyabilir. Sizden gizlenen bazı olaylar önünüze çıkabilir.

OĞLAK yükselen oğlak: Gündeminizde arkadaşlarınız ve sosyal çevreniz olacak bu dolunay ile birlikte. Kimi dostlarınızın sadece iyi gün dost olduğunu fark edebilirsiniz. Yeni bir çevreye adım atmak için gereken cesareti kendinizde bulabilirsiniz.

KOVA yükselen kova: Kariyer hayatınız bu dolunayda gündeminizde olabilir. Kariyeriniz ile ilgili ani yön değişimleri olabilir. İş veya sektör değiştirmek isteyebilirsiniz. Bu yeni değişiklikler sorumluluklarınızı kat be kat arttırabilir. Ailesi ve kariyeri arasında uzun zamandır sıkışmış olanlar bu süreçte sorunlarına beklenmedik ani çözümler bulabilirler.

BALIK yükselen balık: Sizler bu dolunay ile birlikte hayata yeni bir bakış açısı ile bakmaya başlayabilirsiniz. Hayır ve şer kavramlarının iç içe olduğunu deneyimleyerek yaşayabilirsiniz.  Yabancılar ile olan ilişkiler sözleşmeler, anlaşmalar ve ticari yatırımlar gündeminize gelebilir. Eğitim ile ilgili ani ve beklenmedik bazı gelişmeler ile karşılaşabilirsiniz.