00° Koç Burcu Sabian Sembolü

00° Koç Burcu Sabian Sembolü

“BİR KADIN OKYANUSTAN YÜKSELİYOR VE BİR FOK ONU KUCAKLIYOR”

Siz, hiç kuzeyli “Fok Kadın”nın hikayesini duydunuz mu? Kuzey Atlantik adalarında fokların aslında insan olduklarına ve her ayın on üçünde karaya çıkarak, derilerini bırakarak insan formuna büründükleri inancı varmış. Bir gün bir balıkçı bu olaya şahitlik eder beğendiği bir kadının fok derisini saklayarak, herkesin geri dönme vakti geldiğinde onu kendisine saklayarak onunla bir hayat kurar. Evlenir ve çocukları olur. Fok olan kimliğini, derisini hep saklar, taki bir gün balığa çıktığında saklı dolabın anahtarını evde unuttuğunun farkına varana kadar. O an anlamıştır karısını kaybettiğini ve bir daha asla geri gelmeyeceğini. Eve döner..ve gitmiştir..ve onu yıllardır severek bekleyen fok sevdiği kadını kucaklar.

Bu Sabian sembolünde olduğu gibi, aslında her birimizin içerisinde vaat ettiğinden fazla potansiyelimiz vardır. Asırlar boyu içimizdeki bazı yetenekler ve kimlikler bastırılmış da olsa, içimizdeki dişi enerjinin gücünün farkına varma ve yeniden doğma zamanıdır. Etrafında sana sunulan fırsatları alıp kabul etmeyi de deneyimlemelisin. Deneyimlediğiniz her olay sizin gerçekleştirebilme gücünüzdür aslında. Zorlukların içerisinden kendi gücünüzle sıyrılıp daha güçlü bir versiyonunuz ile yaşama devam etme kodlarınız sizin hep ruhunuzun derinliklerinde saklıdır. Oradadır.

Atalarına kulak ver. Sana aktarılmış olan yeteneklere kulak ver. Eğer kendini sınırlandırırsan ne gökte uçanların, ne suda yüzenlerin ne de karada yürüyenlerin arasında kendi yerini bulamazsın. Doğduğun kişi ol.

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma Astrolog