Kategori arşivi: Karma

04 Aralık 2021 Güneş Tutulması

4 Aralık 2021 Güneş Tutulması

Tutkular Açığa  Çıkıyor

12° Yay Burcu Sabian Sembolü : “  Bir dulun geçmişi aydınlanıyor  ”

Neleri derinlerine gömdün ? Hangi acılara maalesef alıştın ve birlikte yürüdün.?

Bu yılın en son ve güçlü tutulması ile uğurlarken, her birimize kendimiz ile ilgili bir çok konuyu sorgulatacak.

Kendi değerimizi sorgulatacak. Kim olduğumuzu, hayallerimizi ve peşinden koşmaktan korktuğumuz her şeyi bize hatırlatacak bir tutulma.

Bir zamanlar kalbinin derinlerine aşkı gömenlerin sızlayan yaralarının şifalanması için fırsat sunabilir bu tutulma. Kimileri uzun yıllar önce kalbini , diğer yarısını bıraktığı yerdeki ruh parçalarını artık toplamaya karar verecek. Şimdi yola devam etme zamanı. Bir bütün olma zamanı.

Bu tutulma özellikle inandığınız konularda kendi dengenizi korumanızı söylüyor. Yaklaşmakta olan bir rüzgar var. Bu rüzgarda savrulmaman için , şimdi, anda kalabilmen ve ruhunun tam ve bütün olabilmesi çok önemli.

Şimdi kendine sor, “Ben nerede, kimde hangi olayda kaldım.? Hani benim kalbimin kırık parçaları, hangi hayal kırıklıkları yuttu benim saf hayallerimi?”

Sorun kendinize ve gidip size ait olan parçalarınızı, o kişilerden, o zamanlardan, o olaylardan alın, şimdiye gelin. Chiron desteği alan bu tutulma bizlere en derinlere gömdüğümüz, bazen bizim bile unuttuğumuz yaraları sarmak için fırsatlar sunacaktır. Evren sana artık devam et diyor.

Merkür kavuşumlu bu tutulma 5-11 kaspında gerçekleşirken gündemimize başta kurum kuruluş dernekleri ve sosyal arkadaş gruplarımız ile birlikte; inançlar, turizm, yabancılar ile ilişkiler dini fanatizmi, etik bakış açısını, başta üniversiteler ve yüksek öğrenim kurumlarını, süre gelen davalar ile hukuki gelişmeleri, farklı kültürlere ait yeni keşifleri gündemimize getirebilir.

Çocuklarımıza özen göstermemiz gereken bu dönemde maalesef ki özellikle dişi enerji tarafından zarar gören çocuk haberleri gündemde olabilir.

Sosyal medya , basın yayım kurum ve kuruluşlarının göz önünde olacağı, ilk orta öğretim ile ilgili ani gelişmeler bu tutulmada ekonomik koşulların gün geçtikçe halkı zorlayabileceğine işaret ediyor. Özgürleşmek isteyen halkların seslerini duyuyor olacağız. Krizler ile dönüşen halkın yorgun sesi duyulacak.

Uranüs etkisi ile ani beklenmedik olaylar peş peşe gelirken, Dünya üzerinde ve topraklarımızda askeri hareketlilikler dikkat çekecektir. Gaz ile zehirlenmeler, orta şiddetli depremler gözlemlenirken, göçmenler yeniden gündem olabilir.

Kaderi kapılardır tutulmalar. Bu Güneş tutulması size eskiden beri sürüklediğiniz konular için kapanış yapma fırsatı sunmakta. Hazır gökyüzü bu kadar cömertken gelin değişim dönüşümün ene önemli adımını atalım, içimizdeki yaralı çocuğa sımsıkı sarılalım ve yaralarını saralım.

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

#guldenguneren #yıldızındaimaparlasın

 

 

 

GÜNEŞ TUTULMASI VE YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ

 

KOÇ BURCU

4 Aralık Yay burcundaki Güneş tutulması sizlere eğitim, yurt dışı, yayıncılık konularıyla ilgili güzel başlangıçlar ve sözleşmeler vadediyor. Zor duruyorsunuz yerinizde, ilk fırsatta gezebilirsiniz. Kaiyerde olumlu gelişmeler var.

 

BOĞA BURCU

Bu tutulma ile gündeminizde yatırımlar, borçlar ve krediler konusu ön plana çıkabilir. Gereksiz harcamalardan uzak durmanız gerekiyor.

 

İKİZLER BURCU

Evlilik, eşinizle ilişkiniz, ortak işler gündeminizde. Uzun zamandır bitmek istediğiniz ama bitiremediğiniz ilişki için son gelmiş olabilir. Uzatmak her ikinize de zarar. Kimileriniz yeniden heyecan yakalayacak.

 

YENGEÇ BURCU

Tutulma ile birlikte sağlığınıza özen göstermeli ve çalışma şartları, günlük işler ve çalışma ortamınız gündeminizde olabilir. Birlikte çalıştığınız kişiler ile beklenmedik gelişmeler yaşanabilir.

 

ASLAN BURCU 

Havada aşk kokusu var sevgili aslanlar. Aşk hayatınızla ilgili karar verme durumunda kalabilirsiniz. Tamam mı devam mı? Tutkularınıza kulak verin. Çocukları olanlar, çocukları ile keyifli bir dönem olabilir.

 

BAŞAK BURCU

Tutulma gündeminize; aile ve ailevi konuları taşıyacak. Kimileri taşınmaz mallar ve mülk ile ilgilenirken kimileri şehir değiştirmeyi bile düşünebilir.

 

TERAZİ BURCU

Gündeminizde kardeşleriniz ve yakın akrabalarınız var. Sosyal medya paylaşımlarında, sözleşme ve anlaşmalarda dikkatli olunması gereken bir dönem.

 

AKREP BURCU

Yeni gelir kaynakları konusunda karşınıza çıkacak fırsatları değerlendirebilirsiniz. Maddi anlamda şifalanmak için elinizden geleni yapıyorsunuz.

 

YAY BURCU

Tutulma sizin burcunuzda gerçekleşecek. Köklü değişimler ve yeni başlangıçlar yapma zamanı. Sizin için eski defterleri kapatıp yeni ile kavuşma zamanı. İhtiyacınız olmayan her şeyden özgürleşin.

 

OĞLAK BURCU

İçe dönüş yolculuğunda kendinizin bile bilmediği bir çok konuyu keşfedeceksiniz. Gizli yaralar ile yüzleşecek , kendi şifanız için çıkacağınız bu yolculukta güçlü adımlar ile yürüyeceksiniz. Dönüşümünüz kolaylıkla olsun.

 

KOVA BURCU

Arkadaş ilişkileri ve sosyal çevre gündeminizde olacak . Sizi ayağınızdan çeken arkadaşlardan uzaklaşma zamanı. Zaten sizi anlamıyorlardı bari yavaşlatmasınlar. Yardım kuruluşlarında aktif rol almak için harika bir dönem.

 

BALIK BURCU

Kariyer hayatınız gündeminizde. Kariyerinizde yeni adımlar atarken, takdir edildiğinizi bilmek sizi motive ediyor. Terfi yada yeni iş fırsatları size çok iyi gelecek.

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

#guldenguneren #yıldızındaimaparlasın

19 Kasım 2021 Boğa Burcunda AY TUTULMASI

19 Kasım 2021 Parçalı Ay Tutulması

Medusa’nın acı şifası.

27° Boğa Burcu Sabian Sembolü : “  Olgun bir romantizm tarafından takip edilen bir kadın  ”

Bu sembolde aslıda sevginin ve acının yaşsız olduğu vurgulanmakta.

Yaşam içerisinde yapılmış bazı seçimlerin geriye dönüşü olmayacağını düşünürüz, halbuki yaşam dediğimiz bu düzlemde kaçtığını düşündüğümüz fırsatlar hiç ummadığımız anda bizleri bulabilir. Bitti dediğin yerden yine doğa yeşerebilir.

İçindeki en verimli ve besleyici zamanı ne zaman olduğunu bilemeyebilirsin. Sayılar, çizgiler hepsi bir hologram, önemli olan ruhun kalbinde hissettiğidir. İkna olabilmek ana temadır burada. Kendini ikna edebilmek önemlidir. Yalnız ve güvenli alanından çıkabilenler yeni bir başlangıca insan doğasındaki başarabilme güdüsünün tatminine uyanacaktır.

19 Kasım 2021 sabit bir burç olan Boğa Burcunun 27 derecesinde gerçekleşecek olan Ay tutulması gerçekleşiyor. Boğa burcu ise sahip olmayı, güven duygusunu ve dünyevi değerleri anlatır.Tutulmalar, değişim ve dönüşüm için portallardır.  Yeni Aylar sırasında Güneş Tutulması, Dolunaylar sırasında ise Ay Tutulması meydana gelir zorlu göksel olayları yaşatabilir.

Bu kadersel tutulma boğa-akrep aksında gerçekleşeceği için güvenli alanımızdan çıkarak risk almak üzerine olaylar deneyimleyeceğiz. Jüpiter kovanın karelediği bu tutulma etkilerinin genişleyerek yayılacağını bizlere göstermekte. Bu süreçte dürtülerimizi kontrol edebilmek, onlara rağmen doğru olanı yapabilmek seçim şansımızı kullanabilmek çok önemli.

Mars- Uranüs ani karşıtlığı kareleyen Satürn ise gündemimizde ani sarsıcı olaylara damga vurmakta. Başta patlamalar, depremler, kazalar, askeri operasyonlar ve ekonomideki sarsıcı etkiler ile kendisini gösterecektir.

Tutulmaya destek veren Plüton dönüşüme teslim olanlara, direnmeyenlere kolaylık sağlayacaktır.

Boğa burcunun 27 derecesinde gerçekleşecek olan Ay tutulması, Algol yıldızı üzerinde gerçekleşmektedir.  Mitolojide Medusa miti ile birleştirilmiş bu yıldızın etkisi maalesef ki çoktan deneyimlenmeye başladı. Haksız yere zulmedilen ve öldürülen kadın arketipidir.

Hak- hukuk, davalar anlamında adaletin sağlanamamasıdır. Cinsel taciz, cinayet, tecavüz ve şiddette artışlar yaşanabilir. Siyasi ve ekonomik krizler, ayaklanmalar ve terör dehşeti yaşatabilecek yeni bağnaz gruplar oluşabilir.

Hikaye odur ki , güzelliği ile tanrıçaları kıskandıran Medusa haksızlığa uğrayarak güzelliğinin ve sadakatinin bedelini önce tecavüz edilerek sonra da kafası kesilerek ödemiştir. Yılan saçlı medusa ise konrolsüz cinselliğin yada kontrolsüz maddi gücün cezasının semboliğidir.

Kesilen kafasının sağ tarafındaki damarlardan akan kan ölüleri diriltecek şifaya sahipken sol tarafındaki kan ise insanları birkaç saniyede öldürebilecek kadar kuvvetli zehir içermektedir. Bu mit bize dürtülerini kontrol altına alan insanın şifa bulacağını, başarıyı ve yükselişi temsil eden bir sağ damarını göstermektedir. Bunun yanında da dürtülerini kontrol edemeyen insanın sonunu getirecek, yok edecek, bir de sol damarı göstermektedir.

Sevgi ve aşkın gezegeni olan Venüs’ün nasıl demonik bir etkiye bürünebileceğini gösteren bu sembol çok önemlidir. Boğa burcu yöneticisi, Venüs aşk,  bereket, para ile ilgili olduğu kadar, aşırılıklarda ve bağımlılıklarda şeytani bir güce dönüşebileceğini gösterir. Boyun ile ilgili sorunlar, boyun fıtığı, tiroid, bademcik sorunları, boğulmak, asılmak, gırtlak kanserine kadar birçok etki Algol ile bağlantılı olabilir.

Medusa’nın kesilen başının sol damarındaki kan zehirdir, sağ tarafında ise şifadır. O zaman bu tutulma ile birlikte her kriz içerisinde şifasını ve fırsatını da yaratır diyebiliriz. Kendi özgür irademiz ile yaptığımız ahlak yasaları çerçevesinde attığımız adımların ödülleri gelecektir. İkinci bir şansı hak eden ruhun hediyeleri, direndiği yeri, güvendiği toprakları terk etmesiyle birlikte en ummadığı anda gelecektir.

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

#guldenguneren #yıldızındaimaparlasın

 

 

AY TUTULMASI VE YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ

 

KOÇ BURCU

Kendi maddi kaynaklarınız ve gelir tablonuz ile ilgili onular gündeminizde olabilir. Yeni yatırım fırsatları ile karşılaşabilirsiniz. Estetik, bakım ve alışverişe gereksiz harcama yapmamaya dikkat edin. Bu dönemde ne borç alın, ne de borç verin. Ayağınızı yorganınıza göre uzatın.

 

BOĞA BURCU

Bu tutulma ile birlikte sahnede sizler parıldıyorsunuz. Yepyeni bir döneme girerken, kendinizi çok farklı hissedebilirsiniz. İmajınızda bir değişiklik yapabilir, farklı beslenme veya yeni bir detoks deneyebilirsiniz. Hayatınızda yeni bir perde açılıyor. İkili ilişkilere dikkat.

 

İKİZLER BURCU

Eski siz değilsiniz artık. Dönüşümün başladığının sizde farkındasınız, belki aradığınız içsel sorulara cevap bu tutulma ile birlikte karşınıza çıkabilir. Arkanızdan çevrilen bazı işleri fark edebilirsiniz. Gizli düşmanlıkları açığa çıkarabilirsiniz. Kendi yalanlarıanızın ve gizli işlerinizin ortaya çıkacağı bir dönem.

 

YENGEÇ BURCU

Arkadaşlarınız ve içinde bulunduğunuz sosyal kurum ve kuruluşlar gündeminizde olabilir. Yeni arkadaş grupları ile birlikte yepyeni kapılar aralanabilir. Sosyal statü toplum önünüzdeki duruşunuz önemli olacak. Olmaz olmaz demeyin aşka kalbinizi açık bırakın. Hayal etmekten asla vazgeçmeyin.

 

ASLAN BURCU 

Kariyer hayatınızda yeni gelişmeler gündeme gelebilir. Meslek hayatınızda yeni gelişmeler karşısında sorumluluklarınızın arttığı yeni bir döneme adım atabilirsiniz. Hedefinize odaklı güçlü adımlar ile ilerleyebilirsiniz. Aile içi dengeleri kurmakta zorluk yaşanabilir.

 

BAŞAK BURCU

Yurt dışı bağlantılı işleriniz, akademik hayatınız ile ilgili konular gündeminizde bulunabilir. Bu ay tutulmasıyla birlikte bir eğitimden mezun olabilirsiniz, yurt dışına taşınma gibi bir planınız var ise bu planlarınızı gerçekleştirmek adına nihai kararlar alabilirsiniz.

 

TERAZİ BURCU

Bu ay tutulması haritanızda başkalarından faydalandığınız maddi konuları gösteren bir alanda, ortak paylaşımlı gelir giderler alanında  gerçekleşiyor. Miras, nafaka, vergi, alacak verecek gibi konularda sonuçlanacak olaylar olabilir. Kredi çekmeyi düşünenler bekledikleri haberler gelebilir.

 

AKREP BURCU

İkili İlişkiler ve ortaklıklarınız gündeminizde olacaktır. Uzun zamandır düşündüğünüz yeni bir ortaklığa karar verme aşamasında olabilirsiniz. İkili ilişkilerinizde bir sonraki adıma geçebilir ya da sonlanmalar ile yeni başlangıçlara ilerleyebilirsiniz. Bırakmak bazen en büyük şfadır.

 

YAY BURCU

Günlük rutinleriniz, birlikte çalıştığınız iş arkadaşlarınız gündeminizde olacaktır. Herhangi bir sağlık sorununuz var ise tedavi yöntemi için karar verebilirsiniz. Yeni bir diyet programı ve spora başlama kararı alabilirsiniz. Bağımlılıklarınızdan özgürleşmek sizin ana hedefiniz olmalı.

 

OĞLAK BURCU

Aşk hayatınız bu tutulma ile birlikte gündeminizde. Sahip olduğunuz yetenekleriniz ve hobilerinizin daha da görünür olacağı bir dönem. Aşk hayatınız da sorunlar var ise bitişler yaşanabilir, yepyeni dolu dolu bir aşka kapınızı aralayın. Çocuklarınızı bu süreçte daha çok desteklemeniz yanlarında olmanız gereken bir süreç yaşanabilir.

 

KOVA BURCU

Aile, aile büyükleri ile ilgili konular, taşınma, yer değiştirme, mülk alım satımı konuları gündeminizde bu tutulmayla birlikte. Yeni bir şehire taşına bilir, yeni bir ev alabilirsiniz. Kariyer ve ev arasındaki dengeyi sağlamak sizi biraz gerebilir.

 

BALIK BURCU

Kardeşler, kuzenler, akrabalarınız, kısa seyahatler, yolculuk, arabanız, eğitim hayatınız ve olası sözleşmeler bu tutulma ile birlikte gündeminizde olabilir. Yeni fırsatları değerlendirebilir ve çevrenizdeki kişilere de faydalı olacak projeler imza atabilirsiniz. İletişim konusunda yaşanma olasılığı olan gerginliklerde sakin kalmaya çalışmalısınız.

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

#guldenguneren #yıldızındaimaparlasın

AKREP YENİ AYI ve Burçlara Etkisi – Kasım 2021

05.11.2021 Akrep Burcunda Yeni Ay

“Küllerimden yeniden doğuyorum.”

12° Akrep Burcu Sabian Sembolü : “Deney yapan bir mucit”

Bu Sembol, olaylara farklı bir pencereden bakma yeteneğiniz olduğunu gösteriyor. Sıra dışı bir bakış açısı ile işleri diğer kişilere göre bir kâşif edasında yapabiliyorsunuz.

Karşılaştığınız olaylar sonucunda farklı bir perspektif ile farklı olasılıklar üzerinden sonuca ulaşabilirsiniz. Tüm bu çabalar sizi bazen olumlu bir sonuca bazen de çıkmaza sürükleyebilir. Önemli olan içinizdeki meraklı ve azimli yanınızın pes etmeden çözüm odaklı sonuca odaklanması. Deneyim kazandığımız her olaydaki hatalar bize en iyi öğretmendir.

Bazen uydurduğunuz bir tarifin muhteşem bir lezzete ulaşması gibi, kimi içgüdüsel adımların daha önce denenmemiş yolların sonuçları heyecan verici olabilir.

Burada önemli olan, başarısızlığı ya da başarıyı takıntı haline getirmeden, yoldaki deneyimleri kazanmak. Senin için yoldaki sembolleri doğru okumak ve çoklu bakış açısı ile çekinmeden adım atmak önemli olmalı.

5 Kasım 2021 de 12° Akrep burcunda, Güneş ve Ay kavuşarak yeniayı meydana getiriyor. Önemli iki yıldız bu yeni ayda etkisini gösteriyor. Menket ve Alphecca sabit yıldızları gündemde; bilgelik, astronomi, entelektüellite ama aynı zamanda sapkınlıklar ile birlikte gelen skandallar konusunda uyarıyor.

Akrep burcu sabit bir su grubu olarak, sezgilerin bu süreçte daha da artması ve krizler ile birlikte derin dönüşümlerin olabileceğini ifade etmektedir. Direndiğiniz her konu dönüşüme başlıyor.

Gerek kariyer ve toplumsal statümüzdeki durumumuz, gerek se aile içi ve vatan topraklarındaki gelişen ani ve sarsıcı olaylar bu yeni ayda gündemimizi meşgul edebilir. Hiçbir şeyi takıntı haline getirmeyin.

Yöneticisi Mars ve Plüton bu yeni ay da da zorlayıcı açılar ile  dönüşüme katkı sağlamaktadır.

Haritanın yükseleninde aslan sahnede olmak görünür olmak isterken, gölge yanı olan hırs ve egonun zehrine dikkat diyor.

Uranüs-Yeniay karşıtlığı güçlü ve ani gelişmelerin olabileceği süreci ortaya koymakta. Sanki sıkışmış bir düdüklü tenceremiz var adeta. İçimizdeki isyanın aniden tetiklenmesi söz konusu olabilir. Ruhsal özgürlük ihtiyacı. Kovadaki Satürn’ün karelediği bu karşıtlık T-Kare oluşturarak, şartların bizi biraz zorlayacağını ve kısıtlayacağını göstermekte.

Ekonomideki ani ve beklenmedik konuların öne çıkabileceği bu dönem. Para piyasalarında yabancı kur ve çeşitli spekülasyon ortamlarında dengesiz ve ani gelişen olaylara dikkat edilmesi gerekiyor. Askeri hareketlilik ve gizli gündemi olan yapıların mücadelesi gözlemlenebilir. Bankalar ve krediler, bazı ünlü şirketlerin yaşayabileceği ekonomik zorlu süreç başlamakta. Uranüs-Menkar kontağı depremselliğin ve volkanik patlamaların gözlemlenmesi olasılığını ortaya koymaktadır

 

Dönüşüm için atılan adımların kolaylıkla olması temennim ile …

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma Astrolog

 

@gulden_guneren

#guldenguneren #yıldızındaimaparlasın

 

 

Akrep Burcunda Yeni Ayının Burçlara Etkisi

 

Koç ve yükselen Koç burcu: Sevgili Koçlar, bu yeni ay ile birlikte krediler, borçlar, miraslar ve davalar konusu gündeminizde olabilir. Beklenmedik harcamalar yapmaları da olasılığı karşısında kendinizi tutmalısınız.

Boğa ve Yükselen Boğa Burcu: Sevgili Boğalar, ikili ilişkileriniz mercek altında. Özgürlük ayrışınız belki sizi bir ilişkiyi sonlandırmaya itebilir. Kimileri de yeni bir tutkulu aşk yaşayabilir.

İkizler ve Yükselen İkizler Burcu: Sevgili İkizler bu yeni ayda gündeminizde gündelik hayatınız, evcil hayvanlarınız ve birlikte çalıştığınız iş arkadaşlarınız var. Olası krizleri mantık çerçevesinde atlatmalısınız.

Yengeç  ve Yükselen Yengeç Burcu: Sevgili Yengeçler, gündeminizde aşk hayatınız var. Aşkın kendisini özlediğiniz için krizli bir aşka yelken açabilirsiniz. Var olan ilişkideki krizleri aşmak için çevrenize kulak verin.

Aslan ve Yükselen Aslan Burcu: Bu yeni ay ile gündeminizde  eviniz ve aileniz var. İşten kaynaklı yer değişiklikleri yaşayabilirsiniz. Emlak alım ve satım işleri ile meşgul olabilirsiniz. Ani bir kararla taşınabilirsiniz ya da ev içi tadilata girişebilirsiniz.

Başak ve Yükselen Başak Burcu:  Sevgili Başaklar, gündeminizde çevreniz kardeşleriniz ve akrabalarınız ile birlikte küçük seyahatler olabilir. Araba alım satımı düşünenler dikkatli olmalı. Sosyal medyada aktifsiniz.

Terazi ve Yükselen Terazi Burcu: Sevgili Teraziler bu yeni ay gündeminde  kendi ekonomik gelir kaynaklarınız var. Gelirinizi arttırmak adına atılacak adımları iyice detaylandırmalı ve ani kararlar vermemelisiniz.

Akrep ve Yükselen Akrep Burcu: Sevgili Akrepler, bu dönemde ortaklıklar ve ilişkiler konusunda beklenmedik olaylar ve tepkilerle karşılaşabilirler. Akrepler dönüşümün tuşuna bastı.Dış görünüşünüzde yapmak istediğiniz değişiklik size iyi gelecek.

Yay  ve Yükselen Yay Burcu: Bu yeni ay ile derin bir içe dönüş yolculuğu başlıyor sizin için. Çok fazla konuşmak ve kendinizi anlatmak istemeyebilirsiniz. Hazır böylesi değerli bir dönemden geçiyorken kendiniz için derin şifa tekniklerini kullanabilirsiniz.

Gündeminizde. Gruplar içerisindeki arabulucu rolü size kalabilir. Bu yeni ay kendi plan ve projeleriniz için adım atmak için ihtiyacınız olan o ekip çalışmasını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak Burcu: Sevgili Oğlaklar gündeminizde, sosyal yaşamınız ve arkadaş gruplarınız olabilir. Karşınıza çıkacak yeni biri ile yakınlaşma içine girebilirsiniz. İçgüdülerinize kulak verin.

Kova ve yükselen Kova Burcu: Sevgili Kovalar, gündeminizde  kariyer hayatınız var. Aileniz ve kariyer hayatınız arasındaki o hassas dengeyi kurmaya çalışabilirsiniz. Yeni işler alabilir; yeni projelere dahil olabilirsiniz. Bu dönemde evle ilgili beklenmedik sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.

Balık ve yükselen Balık Burcu: Sevgili Balıklar, akrep yeni ayı ile uzak yolculuklar, yüksel eğitim, kültürel  ve felsefi yeni bir bakış açısı ile yapılacak yeni keşifler olabilir. Karşınıza çıkacak yeni bir eğitimi kaçırmayın. Size hep merak ettiğiniz bir dünyanın kapılarını aralayabilir.

 

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma Astrolog

 

@gulden_guneren

#guldenguneren #yıldızındaimaparlasın

 

 

Terazi Burcunda Yeni Ay ve Burçlara Etkisi

06.10.2021 Terazi Burcunda Yeni Ay

“Zarafet ile Adalet, Hayat için Denge ”

13°Terazi Burcu Sabian Sembolü : “Bir Öğlen Siestası”

Bu Sembol, biraz mola diyor. Kimi zaman yapacaklar o kadar yoğun olur ki, ne nefes almaya ne yemek yemeye zaman bulamazsınız. Bir yapılacak işten, bir tamamlanacak göreve koşarsınız. Tüm bu koşturmacanın içerisinde hayatta bazen mola vermek gerekir.

Hayatın hızlı temposunda bazen etrafımızda olan biten güzelliklerin nasıl da yanımızdan geçtiğini fark edemeyebiliriz. Bunun için durmalı, soluklanmalı ve farkına varmalıyız.

Kendinize en son ne zaman zaman ayırdınız.? İyileşmek için, rahatlamak için, keyif için, nefes almak için… Yaşam içerisinde alınacak kısa bir mola sizi daha çok motive edecektir. Hayat “dengeden” ibarettir. Çalışmak ve dinlenmek arasındaki o ince çiğide başarı ile yürüyebilenler kalıcı başarılara imza atabilenlerdir. Yaşamda her konuda ne zaman durabileceğini bilmek önemli bir erdemdir. Erteleme, öteleme enerjisine kapılmadan ihtiyacın olan mola ile daha yaratıcı fikirler ortaya koyabilirsin.

Hayat için denge diyor bu yeni ay bizlere.

6 Ekim 2021 saat 14:05 de 13° Terazi burcunda, Güneş ve Ay kavuşarak yeniayı meydana getiriyor. Mars’ın da bu  yeniaya eşlik etmesi bizlere harekete geçmelisin artık diyor adeta. Hakkını savunmak için artık adım atmalısın. İyilik için öne çıkmaktan korkmamalısın diye fısıldıyor bizlere.

Kontrolsüz öfke, farklı bir iç sıkıntı ve sabırsızlık nedeniyle kazalara ve tahrik edilen tartışmalara dikkat etmek gerekir. Mars- Uranüs arasındaki 150’lik açı sizleri ani ve beklenmedik olaylar ile sınayabilir.

Gündemimizde ikili ilişkiler, ortaklıklar, yabancı basın, bazı önemli davalar, diplomatik görüşmeler, sanat camiası tartışmaları, dini mekanlar, fanatizm, adalet, yeni tarihi keşifler olacaktır.

Terazi burcu diplomasiyi büyük bir zarafet ile kullanır. Sanat ve güzellik bu burçtan sorulur. Bu yeni ayda  Mars kavuşumu ile her türlü ikili ilişkiler ve sosyal çevreniz içerisinde diplomatik yetenekleriniz ile elde edeceğiniz zaferleri işaret ediyor. Merkür Retro’sunun eşlik ettiği bu yeni ayda eskiden gelen kimi sorunların uzlaşmaya ve çözüme ihtiyacı olduğu ortaya çıkabilir.

Yükselendeki oğlak burcu bize, bu yeni ay etkisiyle güçlü yeni adımlar atabileceğinizi söylüyor.

13°Terazi burcunda gerçekleşecek bu yeniay Algorab sabit yıldızı ile kavuşmaktadır. Algorab sabit  yıldızı terazinin o naifliğinden uzak kötü olayları tetikleyebilir. Gizli ve olumsuz gündemleri olan kişileri hayatınıza taşıyabilir. Bu dönemde yeni anlaşma ve sözleşmelerde dikkatli olunması, yeni tanışılan  kişiler ile ani ve dürtüsel duygusal ilişkilere başlanmaması daha uygundur.

Durağan konumdaki Plüton ile Merkür Retro karesi, takıntılı ve saplantılı zihnin, gizli, saklı konuları araştırmak, ortaya çıkarmak için muazzam bir tutkuya hareket edebileceğini gösteriyor.  Sosyal medya hesaplarınızın şifrelerinizi güncelleyin ve bilgisayarlarınızdaki önemli resim ve dokümanları yedekleyerek bilgisayar ve telefonlarınızdan kaldırın.

Hak edişlerinize koşarcasına ulaştığınız harika bir dönem olmasını temenni ederim.

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma Astrolog

@gulden_guneren

#guldenguneren #yıldızındaimaparlasın

 

 

Terazi Burcunda Yeni Ayının Burçlara Etkisi

 

Koç ve yükselen Koç burcu: Sevgili Koçlar, bu yeni ay ile birlikte ikili ilişkileriniz ve ortaklıklarınız mercek altında olacak. Başlayan hızlı ve dürtüsel ilişkiler aynı hızla son bulabilir. Eşiniz veya partneriniz ile ilgili çözümlenmesi gereken sorunlar için üslubunuzu biraz yumuşatmalısınız.

Boğa ve Yükselen Boğa Burcu: Sevgili Boğalar, gündelik hayatınız ve sağlığınız varsa evcil hayvanınız bu yeni ay döneminde gündeminizde olabilir. Çalışma arkadaşlarınız ile aranızda oluşabilecek gerginliklere yaklaşımınız çözümü de beraberinde getirebilir. Eğer diyete başlamak için zaman kolluyorsanız sizin için sağlıklı beslenme ve diyet için uygun bir dönem.

İkizler ve Yükselen İkizler Burcu: Sevgili İkizler bu yeni ayda gündeminizde aşk hayatınız var. Sizin hızınıza yetişemiyoruz. Gündeminiz ve yaklaşımınız çok abuk değişiyor. Eski defterleri açmaya meyillisiniz. Size tavsiyem yapmayın. Kendinizi hobilerinize yönlendirirseniz enerjiyi daha rahat sağaltabilirsiniz.

Yengeç  ve Yükselen Yengeç Burcu: Sevgili Yengeçler, gündeminizde; aileniz, eviniz ve gayrimenkulleriniz olabilir. Ev çerisinde yapılması gereken tamirat ve tadilat ile ilgilenebilirsiniz. Ata karması üzerine yapacağınız çalışmalar bu dönemde size iyi gelebilir.

Aslan ve Yükselen Aslan Burcu: Bu yeni ay ile gündeminizde sosyal medya ve yaratıcılığınız olabilir. Kardeşleriniz, komşular ile olan ilişkileriniz ve yakın akrabalarınız bu yeni ay enerjisi ile hayatınıza çıkıp gelebilirler. Kısa seyahatlerde dikkatli olmalı. Özellikle trafikte sinirlerinize hakim olmalısınız.

Başak ve Yükselen Başak Burcu:  Sevgili Başaklar, gündeminizde kendi ekonomik gelir kaynaklarınız var. Gelirinizi arttırmak adına atılacak adımları iyice detaylandırmalı ve ani kararlar vermemelisiniz. Sizin değerinizi bir başkasının sözü değil kendinize gösterdiğiniz saygı belirler unutmayınız

Terazi ve Yükselen Terazi Burcu: Sevgili Teraziler bu yeni ay sizin için dönüşümün tuşuna bastı. Hakkınızı sonuna kadar büyük bir zarafet ve diplomasiyle savunacağını günlere ilerliyorsunuz. Dış görünüşünüzde yapmak istediğiniz değişiklik size iyi gelecek. Ertelemeyin ve kendiniz için hak ettiğiniz güzellikleri yaşayın.

Akrep ve Yükselen Akrep Burcu: Sevgili Akrepler, derin bir içe dönüş yolculuğu başlıyor sizin için. Çok fazla konuşmak ve kendinizi anlatmak istemeyebilirsiniz. Hazır böylesi değerli bir dönemden geçiyorken kendiniz için şifa ve regresyon çalışmaları faydalı olacaktır.

Yay  ve Yükselen Yay Burcu: Gündeminizde sosyal yaşamınız ve arkadaş gruplarınız olabilir. Gruplar içerisindeki arabulucu rolü size kalabilir. Bu yeni ay kendi plan ve projeleriniz için adım atmak için ihtiyacınız olan o ekip çalışmasını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak Burcu: Sevgili Oğlaklar gündeminizde, kariyer hayatınız var. Aileniz ve kariyer hayatınız arasındaki o hassas dengeyi kurmaya çalışabilirsiniz. İş yerinizde çalışkanlığınız ve disipliniz ile takdir toplamaya devam ediyorsunuz.

Kova ve yükselen Kova Burcu: Sevgili Kovalar, gündeminizde uzak yolculuklar, yüksel eğitim, kültürel  ve felsefi yeni bir bakış açısı ile yapılacak yeni keşifler olabilir. Karşınıza çıkacak yeni bir eğitimi kaçırmayın. Size hep merak ettiğiniz bir dünyanın kapılarını aralayabilir.

Balık ve yükselen Balık Burcu: Sevgili Balıklar, gelir gider tablonuzda dengelemeye ihtiyaç var gibi duruyor. Bankalar, vergile ve krediler bu ay gündeminizde. Ayağınızı yorganınıza göre uzatmalısınız bu ay. İçinizdeki o mistik yanın derin bir uykudan uyanışına şahitlik edebilirisiniz.

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma Astrolog

 

@gulden_guneren

#guldenguneren #yıldızındaimaparlasın

 

 

 

7 Eylül 2021 Başak Burcunda Yeni Ay ve Burçlara Etkisi

07.09.2021 Başak Burcunda Yeni Ay

“Hasat Zamanı”

14°Başak Burcu Sabian Sembolü :” Süslü bir Mendil”

Bu Sembol, bizlere bu yeni ay ile birlikte duygularımız ile yüzleşebileceğimizi söylüyor. Sembolizmdeki “Mendil” nedir sizin içim? Kimileri için aşk, kimileri için göz yaşı, kimileri için yalnızlık, kimileri için eski bayramlar ve mutluluk, kimileri için bir elveda.

Bu yeni ay duygulardan ve derinlere gömdüğünü, bastırdığını zannettiğin anılar ile yüzleşmekten bahsediyor. Sabian sembolündeki süslü mendil senin yaşadıklarına nasıl şekil verdiğindir. Hangi anlamları yüklediğindir.

Kimi zaman yaşanan acılar içerisinden geçerken gözyaşlarımızı hep içimize akıtırız. Kimsenin görmediği duymadığı saatlerde içimize içimize kanarız. Buradaki bu sembol artık güvenli bir omuz arayışımızı bize gösteriyor. Belki de yoruldun onca yükü tek başına çekmekten vazgeçmeli ve ihtiyacın olan insanların sana yardım elini tutman gerekiyor. İzin vermelisin. Geçmişin geleceğin yükünü paylaşmaya izin vermelisin. Yeniden gülebilmek, güvenmekten geçiyor. Ağlayabileceğin, hüznünü paylaşabileceğin birine güvenebilirsin.

Sezgilerine güvenme zamanıdır senin için. Kimin gerek dost kimin timsah gözyaşları ile sana yaklaştığını fark edebilecek olgunluktasın. Hayatta herşey tam ve mükemmel olmak zorunda değil. Bunu kendine hergün hatırla. Şuan yaşadığın her ne varsa, olduğu gibi seni sen yapan en mükemmel olgu. Kendine ve içgüdülerine güven. Bu yeni ayda, karanlığın içerisinde sana seslenen iç sesine kulak ver.

7 Eylül 2021 saat 03:51 de 14°Başak burcunda, Güneş ve Ay kavuşarak yeniayı meydana getiriyor. Mars’ın da bu  yeniaya eşlik etmesi bizlere harekete geçmelisin artık diyor adeta. Uzun zamandır eli kolu kalkmayanlar şimdi özledikleri o fiziksel güce kavuşabilirler.

Başak burcu hizmet etmeyi ve emeği sever. Bu yeni ay ile birlikte bunca zaman boyunca emek verdiğiniz, hizmet ettiğiniz konuların sonucunu alabilirsiniz. Hak ediş zamanıdır.

Bu yeniayda eğitim, ulaşım, iletişim, topraklarımız, madenlerimiz, güvenliğimiz, iç işlerimiz, tarım ve çiftçilerimiz ile ilgili konular gündemimizde olabilir.

14°Başak burcunda gerçekleşecek bu yeniay Coxa sabit yıldızı ile kavuşmaktadır. Coxa sabit  yıldızı;  kehanet yıldızıdır. Sezgisel bir yıldızdır, çok güçlü bir yıldız olup önsezilerinize bu dönemde kulak vermeniz gerektiğini hatırlatır.

Yükselende, sahne önünde olmayı, kendini göstermeyi, gösterişi seven aslan burcu bulunmakta. Uranüs, yükselen ile kare açıda. Aslan burcu aşk, çocuklar, eğlence ve sahne konularını temsil etmektedir. Bu konuları içeren ani bir değişiklik ve yeni bir düzenleme bir çoklarını şaşırtabilir.

Jüpiter ve Venüs üçgen lokum açısı bu yeni ayda ilişkilerde ve şans oyunlarında aradıkları şansı arayanların yüzünü güldürebilir. Venüs ve Plüton arasındaki kare açı yeni için bir şeylerin yıkılması ve dönüşmesi gerektiğini söylüyor. Emektar başak burcu yeni ayı, emek verilmeyen ilişkilerin son bulacağına işaret ediyor.

Mars ile Plüton arasındaki güzel lokum açısı adım atmakta olduğun konularda, yeni başlangıç karalarında, senin en yüksek hayrına dönüşümün için destek verdiğini ifade ediyor.

Yeniay ve Uranüs arasındaki lokum açısı toprak etkisini vurgulayarak daha tutarlı ve sağlam değişimler için ani ve beklenmedik fırsatlar sunabileceğini göstermektedir.

Mars-Neptün karşıtlığında açılan okullar, önümüzdeki dönemde yine gündemimizde olmaya devam edecek gibi gözüküyor.

Bireysel açıdan, odaklanamamak, zihinsel karışıklığın getirdiği gerginlik yaşanabilir. Stres kaynaklı mide ve bağırsaklarda hassasiyet yaşanabilir.

Bu yeniayda diyete başlamak isteyenler için doğru zaman. Yeni bir beslenme düzeni ve spor ile desteklenen her türlü zayıfla süreci istenilen sonuç ile ödüllendirilecektir.

Hak edişlerinize koşarcasına ulaştığınız harika bir dönem olmasını temenni ederim.

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma Astrolog

@gulden_guneren

#guldenguneren #yıldızındaimaparlasın #sabiansembolleri #astrolojieğitimi

 

 

Başak Burcunda Yeni Ayının Burçlara Etkisi

 

Koç ve yükselen Koç burcu: Sevgili Koçlar, bu yeni ay ile birlikte günlük rutinlerinizde bir artış olabilir. Birlikte çalıştığınız kişilerin değiştiğini görebilir, kendi çalışma ortamınızda bir değişiklik olabilir. Bu ay listenizdeki check upları yapmak için harika bir ay. Kışa kontrollerinizi tamamlayarak daha sağlıklı bir yaşam tarzı benimseyerek girmek size iyi gelecektir.

Boğa ve Yükselen Boğa Burcu: Sevgili Boğalar, aşk hayatınız, çocuklarınız ve hobileriniz bu yeni ay döneminde gündeminizde olabilir. Yeni bir aşka başlamak konusunda tereddüttü olanlar, geçmiş ile bağlarını tamamen koparıyor.  Okulların başlaması ile gündeminizde çocuklarınız var. Yen bir hobinin sizi rahatlatacak olmasına siz bile inanamayabilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler Burcu: Sevgili İkizler bu yeni ayda gündeminiz aileniz, yuvanız, eviniz. E alım satımı yapmak isteyenler için yeni fırsatlar olabilir. Aile içi sağlık önem kazanıyor. Sizi bu dönemde girişimci ruhunuzu beslerken görüyoruz. Planlar ve projeler bir yanda kök aileniz bir yanda.

Yengeç  ve Yükselen Yengeç Burcu: Sevgili Yengeçler, gündeminizde; kardeşleriniz, kuzenleriniz ve komşularınız ile ilgili konular, ani gelişen kısa seyahatler gündeminizde olabilir. Yeni ayın etkisi ile  yeni sözleşme ve anlaşma fırsatları yakalayabilirsiniz. Eğitim almak ve vermek ile ilgili fırsatları değerlendirmeniz tavsiyemdir.

Aslan ve Yükselen Aslan Burcu: Bu yeni ay ile birlikte kendi kazandığınız para ve her türlü maddi, manevi kaynaklarınız gündeminizde olabilir. Yeniliklere açık olduğunuz için, yeni bir para kazanma kaynağı elde edebilirsiniz. Tahmin etmediğiniz karşılaşmalar sizin için karlı fırsatlara dönüşebilir. Geleni hemen harcamak yerine biraz temkinli ilerlemelisiniz bu dönemde. Lükse olan düşkünlük sizi zorlayabilir.

Başak ve Yükselen Başak Burcu:  Sevgili Başaklar, burcunuzda gerçekleşecek olan bu yeni ay a ile birlikte uzun zamandır hareketsiz kaldığınız, adım atamadığınız konularda adım atmanız için size fırsat verecek. Şikâyet enerjisinden sıyrıldığınız anda etrafınızdaki fırsatların farkına varabilirsiniz. Kendinizi acımasıza eleştirirken hayatın güzelliklerini kaçırmayın. Yeni bir siz için adım atma vakti.

Terazi ve Yükselen Terazi Burcu: Sevgili Teraziler bu yeni ay il birlikte içine dönüş yolculuğu başlıyor. Arkanızdan dönen dolapların ortaya çıkacağı, en yakınlarınızın bile sizin hakkınızda yaptığı dedikoduları duyacaksınız. Tüm olanlar sizi dönüştürüyor. Yeni kararlar yeni bir duruş. Sinir sisteminize önem verin. Kimse için asla üzülmeye değmeyecek kadar güzel bir hayat yaşıyorsunuz.

Akrep ve Yükselen Akrep Burcu: Sevgili Akrepler, tutkularınızın hayallerinizi destekleyeceği bir yeni ay yaşıyorsunuz. Uzun zamandır yeni plan ve projeleriniz için adım atmadıysanız bu yeniay ile birlikte harekete geçme zamanı. İçinde bulunduğunuz sosyal ortam ve arkadaşlarınız bu günlerde gündeminizde olacak. Arkadaşlarınızın desteği ile çekindiğiniz bir konuda adım atmak için yardım görebilirsiniz.

Yay  ve Yükselen Yay Burcu: Gündeminizde kariyer hayatınız olacaktır. Kariyerinizde emek verdiğiniz çaba sarf ettiğiniz tüm konuların ekmeğini yeme dönemi. Ani gelişen olaylar karşısında direnç göstermeyin. Sürprizlerin sizin de başınıza gelebileceğini unutmayın. Kariyer hayatınızdaki güzellikler ilişkinize ve aile ortamınıza da yansıyacaktır.

Oğlak ve Yükselen Oğlak Burcu: Sevgili Oğlaklar gündeminizde, yüksek öğrenim, yabancılar, inançlar, uzak mesafe yolculuklar ile ilgili konular olabilir. İnatçı yapınızı bir kenara bırakıp olaylar karşısında şekil alabilmeniz gerekir. Karşınıza çıkacak yeni ve farklı bir eğitim dikkatinizi çekebilir. Hem iş hem seyahat kulağa hoş geliyor.

Kova ve yükselen Kova Burcu: Sevgili Kovalar, gündeminizde gelir gider tablonuzu yeniden şekillendirmek olabilir. Yeni bir finansal yapılanma şekli size iyi gelebilir. Bankalar, krediler, miras gibi konular yeni ay ile birlikte gündeminizde olabilir.

Balık ve yükselen Balık Burcu: Sevgili Balıklar, ortaklıklarınız, ikili ilişkiler ve evliliğiniz Emek verilmiş her tülü ilişki ödüllendirilirken, belki de zorla yürütülmeye çalışılan ortaklık yada evliliklerin gidişatı sorgulanabilir. Karşı tarafı dinleyip empati yapacağınız bir dönem. Yeni kararlara doğru cesur adımlar atabilirsiniz.

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma Astrolog

 

@gulden_guneren

#guldenguneren #yıldızındaimaparlasın

Eylül Ayı Burç Yorumları

EYLÜL 2021BURÇ YORUMLARI

Koç Burcu

Eylül ayı boyunca önceliklerinizi yeniden gözden geçireceksiniz sevgili Koçlar. Kendinizi listenin en başına koyarak, ilgilenilmesi gereken konular listesi oluşturabilirsiniz. İş hayatının verdiği stres ile başa çıkmanın yollarını araştırıyorsunuz. Yalnızlığınızın mutluluk kaynağınız olduğunu düşünseniz de bu ay sizin de kalbinizi ısıtacak birileri karşınıza çıkabilir. Hayatın olasılıklardan oluştuğunu unutmayın. Kırdığınız insanların gönlünü almanız gereken bir ay.

 

Boğa Burcu

Eylül ayına giriş ile birlikte günlük hayatınızdaki yoğun tempo sizi yorabilir. Birlikte çalıştığınız kişiler ile bir akım anlaşmazlıklar sizi gereğinden fazla düşündürebilir. Sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir dönem. Sağlıklı beslenme ve aktif sporu hayatınıza davet ederek yeni bir döneme başlayabilirsiniz. Gereksiz harcamalardan uzak durmak ekonomik olarak ödemelerinizi daha erken toparlamanızı sağlayacaktır.

 

İkizler Burcu

Eylül ayı sizin için oldukça hareketli bir ay olacak. Gelir gider tablonuz bu ayın ilk yarısında gündeminizde olacak.  Ödemelerinizi zamanında yapmanın rahatlığını keyifle yaşayabilirsiniz. Bir ileri iki geri devam eden ilişkiniz konusunda ikinci yarıda farklı bir bakış açısına sahip olabilirisiniz. Yeni karşılaşmalardan etkilenebilirsiniz. Bu ay en büyük sınavınız yalan. İlişkilerinizde dürüstlükle sınanacağınız bir aydasınız.     .

 

Yengeç Burcu

Eylül ayında da kendinizi feda etmeye hazırsınız. Başta aileniz ve dostlarınız için yine karşılık beklemeden destek olacağınız günlere ilerliyorsunuz. Ailenizin size ihtiyacı olduğunda elinizi uzatabiliyor olmak size huzur verecek. Her türlü ikili ilişkilerde bu ayın en çok koşturanı sizsiniz. Peki kendinize şunu sorun; tüm bu koşturmaca içerisinde siz neredesiniz? Bu ay kendinize de zaman ayırmayı unutmayın. Kendinizin de elinden tutun. Sağlığınıza gerekli önemi gösterin lütfen.

 

Aslan Burcu

Uzun zamandır ötelediğiniz bazı konularda karar verme zamanı. Eylül ayı ile birlikte daha cesur adımlar atıyorsunuz. Artık daha fazla ötelemeden aldığınız cesur kararları uygulamaya başlıyorsunuz.  ertelemeyecek ve istediklerinizi ulaşmak için kolları sıvayacaksınız. Yeni projeler yeni sorumluluklar demek, bu da sizin sinirlerinize fazla baskı demek olabilir. Ayın son haftası gerginliğin üstesinden gelecek aktiviteler yapmalısınız. Kan değerlerinize özellikle demir oranınıza baktırmayı ihmal etmeyin.

 

Başak Burcu

Sevgili başaklar, uzun zamandan beri savrulan başaklar, bu ay ile birlikte hayatlarında köklü değişimlere adım atabilirsiniz. Kimi zaman, bu değişiklikler yolunda ilerilerken yorulabilirsiniz ama asla pes etmeyin. Yeni bir bakış açısı, yeni bir kariyer, yeni bir imaj… yeni bir siz için önce adım atmalısınız. Sonuçları gördükçe keyfinizin yerine geleceği bir ay olacak.

 

Terazi Burcu

Eylül ayı sizin için hasat zamanı. Emek verdiğiniz konuların istediğiniz gibi sonuçlandığını görmek size iyi gelecek. İkili ilişkilerde kimsenin kalbinizi kırmasına izin vermeyin. Dilin kemiği olmadığını bir kez daha deneyimleyebilirsiniz. Kişilere ve olaylara takılı kalmadan yolunuzda ilerleyin. Gelir gider tablonuza dikkat etmeni gereken bir ay.

 

Akrep Burcu

Sevgili akrepler bu ayın ilk yarısında kendi saplantılı düşünce kalıplarınız ile yeniden yüzleşebilirsiniz. Kendinize yeni bir bakış açısı edinmelisiniz. Zihin yorgunluğu hiçbir fiziksel yorgunluk ile kıyaslanamaz. Bazen çok düşünmek yerine akışa bırakabilmeli. Bu ay gecikmeli tatil fırsatı yakalayanlar yeni bir rota çizmeden önce zihinleri boşaltmak için harika bir fırsat yakalayabilirler.

 

Yay Burcu

Yerinizde duramayacağınız kıpır kıpır bir aya giriyorsunuz, sevgili yaylar. Kendinizi göstermek adına daha çok çalışabilir ve efor sarf edebilirsiniz. Beklediğiniz takdiri almak, kendinize olan güveninizi arttıracak. Yatırım fırsatları karşınıza çıkarsa çok uçlarda harcama yapmadan güvenli kaynaklara yatırım yapabilirisiniz. Bu ay alacağını yeni bir teklif olabilir. Hayatınızda yeni bir yön gözüküyor.

 

Oğlak Burcu

Eylül ayı ile birlikte sizin çalışmak ve organize olma günleriniz başlamıştır. Kimileriniz tatil yapmadan devam eden bu temponun yorgunluğuna teslim olabilir. Sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir ay. Soğuk algınlığı dönemi başladı. Dinlenmeyen bir bünyede bağışıklık sistemi de olamaz. Ay sonunda ani beklenmedik ödemeler tadınızı kaçırmasın.

 

Kova Burcu

Sevgili kovalar,  bu ayın ilk yarısında gündeminizde akademik hayatınız, yeni eğitim fırsatları ve yabancılar ile olan ilişkileriniz olabilir. Alacağınız kararlarda ailenizin ve dostlarınızın desteğini de hissetmek isteyebilirsiniz. Kimileri ev değiştirirken kimileri yeni bir iş için şehir bile değiştirebilir.  Hayatınıza güzelliklerin girmesine izin verin.

 

Balık Burcu

Sonbaharın romantik hüznü üzerine yavaş yavaş çöküyor sevgili balıklar. Olaylar ve kişilere karşı verdiğiniz tepkiler bu ay daha bir dramatik olabilir. Aynı anda bir çok konu ile ilgilenmek zorunda kalanlarınız biraz gerilebilir. Beklediğiniz para belki bu ay gelmeyebilir ama bekleyen ödemeler sizi strese sokmasın. Beklenmedik bir yardım eli, bu ayın ikinci yarısında yüzünüzü güldürecek.

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma Astrolog

 

@gulden_guneren

#guldenguneren #yıldızındaimaparlasın #astroloji #astrolojieğitimi

Kova Burcunda Dolunay (24.07.2021)

1°Kova Burcunda Dolunay ( 24.07.2021)

“Hayatının altının üstünden daha iyi olmayacağını nereden bilebilirsin?”

1°Kova #SabianSembolü: “Beklenmedik bir Fırtına”

Güçlü bir enerji akışı ile var olan yaşamın içerisinde büyük güçlü bir değişikliğe işaret ediyor bu sembol.

Kimileri için, kova dolunayı ile geçmiş hatırlanacak ve bırakılması gerekenler bırakılacak. Özgürleştirici etkileri olan, bir fırtınanın içerisinden geçiyor olabilirisin.

Sağlam adımlar ile ilerlemeli, kendine güvenin çok önemli bu günlerde. Ani bir fırtına, ani bir aydınlanmayı da beraberinde getirebilir. Yaradan’ın vazgeçilmez bir parçası olduğunu hatırlayabilir ve bağlarının ne kadar güçlü olduğunu yeniden keşfedebilirsin.

Önemli olan, bu fırtınanın içerisinden ruhsal ve bedensel dengeni koruyarak geçebilmen. Korkularını koklamasına izin verme.Fırtınanın seni içerisine çekmesine izin vermeden, akışa teslim ol.

Unutma Şem-i Tebriz ne demiş ; “Düzenim  bozulur, hayatım alt üst olur diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatının altının, üstünden daha iyi olmayacağını”

Kova burcunda gerçekleşen bu dolunay ile birlikte gündemimize havacılık sektörü, teknolojik gelişmeler, özgürlükler hak arayışları ve marjinal fikirlerin özgürce ifade edileceği konular olacaktır.

Haritanın yükseleninde yengeç burcu tüm bu olan biten her şeyin içerisinde sevgi ve güven aramaya devam edeceğimize işaret ediyor. 1-7 aksındaki bu dolunay bizlere birlik mi, yoksa benim tekil varlığım mı sorularını sorgulatacak. Aslında cevap tamamen dengede. Biricik tekil varlığını merkeze koyarak, koruyarak, diğerleri ile de birlik içerisinde olduğunda yaşamın dengesini hissedebilirsiniz.

Venüs Jüpiter karşıtlığı tamda 2-8 aksındaki yerini koruyarak hem bireysel hem de makroda ki gelir gider dengemizi bizlere sorgulatacak. “Sadece Benim param” diyenler bir bir görünür oluyor.

Bu dolunay ile birlikte konfor alanından çıkman için ani ve beklenmedik olaylar gerçekleşebilir. Ama tümü sana yeni deneyimler yaşatmak ve ileriye sağlam adımlar ile ilerleyebilmen için.

Ay- Satürn kavuşumu bu dolunayda Kuzey ay düğümünden güzel bir lokum açısı ile yeni atılacak adımlar için korkma seni destekliyorum diyor.  Aynı Satürn- Uranüs ile kare açı yapıyor ki, seni o sığındığın çok güvenli zannettiğin kabuğundan çıkaracak ani kısıtlamalara sebebiyet verecek.

Merkür- Plüton karşıtlığı, bangır bangır değişim ve dönüşüm için sana sesleniyor. Direndiğinde, akışa bırakmadığında olayların güç savaşlarına dönebileceğini görmelisin. İç sesine kulak ver. Özgürleşme arzun ile hareket etmek isteyebilirsin, ani fevri çıkışlar yapmadan, çevrendeki kişileri kırmadan bunu yapmalısın. Kendini çaresiz ve çıkmazda hissediyorsan yardım isteyebilirsin. Bunda çekinecek bir şey yok. Dönüşmek için bazen ses vermen gerekebilir.

İçinde fırtınalar koparken, gülümsemek zorunda değilsin…

Bazen yağmurda ıslanmalı…

Ve hayatın sert rüzgarlarına teslim olabilmeli.

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma Astrolog

 

@gulden_guneren

#guldenguneren #yıldızındaimaparlasın

 

 

KOVA BURCUNDA DOLUNAY’IN BURÇLARA ETKİSİ

 Koç

Gündeminizde sosyal çevreniz ve sosyal yaşamınızın hareketliliği var. Arkadaşlarınız ile birlikte grup aktivitelerine katılabilirsiniz.  Sözlerinizde kırıcı olmadan kendinizi ifade etmeyi deneyin.

Boğa

Bu dolunay ile birlikte gündeminizde kariyer hayatınız olacak. Yeni gelişmeler yüzünüzü güldürebilir. Öte yandan, özgürleşme arzusu ile otorite konumundaki kişileri ile karşı karşıya kalmamaya dikkat edin. Aile içerisindeki gerginliklere dikkat.

İkizler

İçinizin kıpır kıpır olduğu bir dönem. Yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Yurt dışı bağlantıları ve ticari bağlantıların sonuçlanabileceği bir süreç. Uzak akrabalar gündeminizde olabilir.

Yengeç

Bu dolunayda gündeminizde finanasal konular oalcak. Ödemeler, vergiler ve bütçe düzenlemeleri tadınızı kaçırmasın. Kredi için başvuranlar olumlu cevap alabilir. Sağlık problemlerinizi ertelemeyin. Kontroller önemli.

Aslan

Kova burcundaki dolunay ile birlikte ortaklıklar ve partner evinizde dolunayın ışığı daha da görünür olacak. Benim yerim neresi diye sorgulayanlar, özgürlük dürtüsüne dikkat etmeli. Biraz durun herkesi dinleyin.

Başak

Gündelik  hayatınızdaki hareketlilik sizi bile şaşırtabilir. Sorumluluklarınızdaki artış sizi yorabilir.  Birlikte çalıştığınız kişiler ile aranızdaki gerginliklere dikkat etmeli, aşırı eleştiri herkesi yorabilir.  Sağlık kontrollerinizi aksatmayın.

Terazi

Bu dolunay ile birlikte keyifli günlerin kapısı size aralanıyor. Aşk, sevgi ile ilgili şaşırtıcı güzel gelişmeler olabilir. Çocukları olanlar onlar ile birlikte keyifli bir süre geçirebilir.  Hobileriniz sizi şaşırtabilir. İç sesinize kulak verin.

Akrep

Yeni ay ile birlikte gündeminizde seyahatler, yurt dışı bağlantılarınız,  eğitim fırsatları olabilir. Yeni bir eğitim almaya karar verebilirsiniz, yeni bir bakış açısı ile geleceğinize yön vermek isteyebilirsiniz. Yolculuğunuzun yönünü kendiniz belirleyeceksiniz ve bu yolculukta kimler yanınızda olmalı, fark edebilirsiniz.

Yay

Kova burcundaki dolunay ile birlikte iletişim yeteneklerinizde marjinal yeniliklere adım atabilirsiniz. Sosyal medyayı daha aktif kullanabilirsiniz. Kardeşleriniz, kuzenleriniz ve komşularınız bu dolunay ile gündeminizde olacak. Sözleşmeler ve anlaşmalara dikkat etmelisiniz.

Oğlak

Kova dolunayı, size ekonomik gelirlerinizde farklı bir bakış açısı sağlayarak yeni gelir kaynakları sağlamanıza yardımcı olabilir. Maddi ve manevi değerlerinizi geliştiriyorsunuz. Gelir gider dengenizi bulmalısınız. Belediğiniz paranın gelmesi sizi mutlu edebilir.

Kova

Sizin burcunuzda gerçekleşen bu dolunay, en çok sizleri etkileyecek doğal olarak. Yepyeni bir siz var artık. Gerek zihinsel gerekse bedensel bir değişim içerisine girebilirsiniz.  Var oluşunuzun ana temellerine varan bir yolculuğun tadını çıkarın.

Balık

Kova burcundaki dolunay ile derin bir içe dönüş yolculuğu başlıyor sizin için. Gizli düşmanlıklara anlam yüklemeyin. Yaşadığınız olaylar belki de sizi konfor alanından çıkarmak için olabilir. Bu aralar rüyalar haberci olabilir. Sembollere dikkat.

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma Astrolog

 

@gulden_guneren

#guldenguneren #yıldızındaimaparlasın

Yengeç Burcunda Yeni Ay

YENGEÇ BURCUNDA YENİ AY (10.07.2021)

 18° Yengeç burcu Sabian Sembolü; “Evlilik Töreni Gerçekleştiren Bir Rahip”

 10 Temmuz 2021 18° Yengeç burcunda bir yeniay gerçekleşecek. Duygusal olarak yoğun inişler çıkışlar hissedeceğimiz bu dönemde, çevremizi beslek isteyeceğimiz gibi, bizlerde duygusal ve güven açısından da beslenmek isteyeceğiz.

Bu #sabian sembolünden anlaşılacağı ile aile teması gündemimizde olacak.

İki kişinin birlikte çıktıkları bu yolculukta el ele beraber ruhen ve zihnen büyüyerek gelişecekleri bir süreci bizlere anlatır. Bu semboldeki törenin gerçekleşmesi aslında birlikteliğin kutsanması ve toplum tarafından onaylanmasına işarettir. Kutsal bir beraberliğin ilk adımlarında tarafların birbirlerine yemin ettiği ve sadakat yemini ile mühürledikleri bir tören. Bu süreç içerisinde bazen istenmeden de toplum kuralları gereği başkalarının beklentilerine göre hareket edilir. İçinde bulunduğumuz sosyal toplumun aile olma, bir olma yolculuğundaki baskısına boyun eğmeden asıl saf olana odaklanmalı.

Her türlü ilişkinin Yaradan’ın kutsal onaması eşliğinde gerçekleştiğini unutmayalım. Elinden tuttuğunuz her kişinin omuzundan gözeten biri olduğunu hatırlayalım. Bu yeniayda başlayacak yeni aşk fırsatları varken, böylesi harika bir sembolün olması asla tesadüf değil.

Kalplerinize dönün diyor. Kalpten her bağın korunup kollandığını ve kutsandığını daima hatırlayın.

Yeniay Yengeç burcunda olacağından Yengeç’in sembolize ettiği bir çok konu gündemimizde olacaktır. Aile, yuva sevgisi, güvenlik duygusu ve ihtiyacı, vatan sevgisi, üreme, besleme, genetik kökler, atalar gibi konular kendisini hayatımızda hatırlatacaktır.

Bir çoklarımız yeniayın enerjisi ile yeniliklere yelken açmak isteyeceğiz. Bu süreçte güvenmediğimiz kişiler ile bir araya gelmek istemeyebilir hatta hayatımızda güvenilmez olduklarına karar verdiğimiz kişileri kolaylıkla çıkarabileceğimiz bir sürece adım attık.

Yeniay sürecinde evimizde bakım onarım, tamirat, yeni dekorasyon, kimileri ev değişikliği, şehir değişikliği, evinizin ihtiyacı olan konforu ve güveni size sağlayacak yenilikler ile uğraşabilirsiniz.

18° Yengeç burcunda gerçekleşen bu yeni Aya eşlik eden  wasat sabit yıldızı kimyasal zehirlenmelere karşı bizleri uyarıyor. Bu sabit yıldız küstahlık da verebileceği için, bu yeni ay döneminde hayatınızda beklenmedik çıkış yapanlar olursa çıkış yapmayın. Ne demiş Hz. Mevlana, “Edepli, edebinden susar, edepsiz de ben susturdum zanneder.”

Yeniay’ın karşısındaki Plüton değişim ve dönüşüm için gerekli olan meydan okumaları ve krizleri hazırlamaktadır. Çevrenize özellikle dişi enerjinin beklenmedik takıntı, korku tabanlı kıskançlık hallerinin yaratabileceği krizlere hazırlanabilirsiniz. Duygusal gerilimi tetikleyen, gölgelerde kalmayı tercih eden küstahça insanları manipüle eden kişilerin her türlü ilişikleri sabote etme çabalarına şahitlik edebilirisiniz.

Neptün ve Uranüs desteğini alan bu yeni ay ile yaratıcılığınızı cesurca ifade edebilirsiniz.  güçlendiren bir etkidir bu. Hatta rüyaların çok etkisinde kalabiliriz. Kimi ruh ailelerinin karşılaşma zamanıdır.

 Türkiye’nin yükselen burcu Yengeç olduğundan, bu yeniay ülkemiz için önemli. Güvenlik ve vatan toprakları önceliğimiz olacak. Halkın arzu ve isteklerini güçlü bir şekilde dile getirebileceği platformlarda cesur çıkışlar izleyebiliriz.

Başkaları için koşarken, kurban olurken kendinize geç kaldığınız yerleri keşfedeceksiniz bu yeni ayda. Kendinizi nerede, kimde, ne zaman unuttunuz?

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma Astrolog

@gulden_guneren

#guldenguneren #yıldızındaimaparlasın

 

YENGEÇ BURCUNDA YENİ AY’IN BURÇLARA ETKİSİ

 Koç

Gündeminizde aileniz ve evinizin olduğu bir yeni ay deneyimliyorsunuz. Çocuk sahibi olmak isteyenler, ev sahibi olmak isteyenler için güzel bir dönem. Geçmişin önünüze geleceği ve karar vermeniz gereken durumlar ile karşılaşabilirsiniz.

Boğa

Bu yeni ay ile birlikte gündeminizde kardeşler, komşular, kuzenler, ile ilgili olaylar olabilir. Güven duygusu baskın. Eğitim fırsatları karşınıza çıkabilir bunu değerlendirmek için uygun bir dönem. Kendiniz için yapmak istedikleriniz için fırsatları değerlendirin.

İkizler

Kendi maddi kaynaklarınızda gelir artışı sağlamak için neler yapabileceğiniz konusunda  gündeminize fırsatlar çıkabilir. Güvendiğiniz finansal kaynaklara yatırım söz konusu olabilir, yada şimdiki yatırım kaynaklarınıza güven duymadığınız için değişim yoluna gidebilirsiniz. Yeni teknoloji ile birlikte araştırmacı ruhunuz size kaynak sağlayabilir.

Yengeç

Bu yeniay en çok sizleri etkileyecek. Yıldızınız daima parlasın. Kimliğiniz , kişiliğinizi daha da görünür yapmak için sahnede parıldayacağınız günlerden geçiyorsunuz. Bireysel çabalarınızın görünür olması ile birlikte kendinizi güvende ve huzurlu hissedebilirsiniz. Sizin sevginize ve güveninize ihanet edenleri hayatınızdan çıkarıyorsunuz, geriye dönmeden.

Aslan

Derin bir içe dönüş yolculuğu başlıyor sizin için . Bu yeni ayda arkanızdan dönen gizli saklı konuların görünür olmasıyla, derin kuruntularınız ile yüzleşebilirsiniz. Halının altına süpürdüklerinize göz atma vakti.

Başak

Sosyal çevreniz, arkadaşlarınız ile iletişim trafiğinizin yoğun olduğu bir yeni aya giriş yapıyorsunuz. Yeni bir ortama girebilir ve yeni arkadaşlıklara adım atabilirsiniz. Bu yeni arkadaşlıklar yeni projeleri başlatabilir. Sizin desteğinize ve bakış açınıza ihtiyacı olan kişiler ile birlikte  olmaktan haz alabilirsiniz.

Terazi

Bu yeni ayda kariyer hayatınız , toplum önündeki statünüz gündeminizde olabilir. Kimileri iş değiştirmeye karar verebilir. Terfi bekleyenler, maaş zammı beklerken ani yön değişikliği kararı alabilirsiniz. Bu yeni ayda huzurlu ve mutlu bir kariyerin ne olduğunu yeniden tanımlayacaksınız.

Akrep

Yeni ay ile birlikte gündeminizde seyahatler, yurt dışı bağlantılarınız,  eğitim fırsatları olabilir. Yeni bir eğitim almaya karar verebilirsiniz, yeni bir bakış açısı ile geleceğinize yön vermek isteyebilirsiniz. Yolculuğunuzun yönünü kendiniz belirleyeceksiniz ve bu yolculukta kimler yanınızda olmalı, fark edebilirsiniz.

Yay

Yengeç burcundaki yeni ay ile ortak gelir ve gider konuları gündeminizde olacak. Kredi başvurularınız hakkında beklediğiniz gelişmeler olumlu olabilir. Eşinizin gelirleri ile bağlantılı ek kaynaklar hanenize girebilir. Sağlığınızı ertelememeniz gereken bir dönem.

Oğlak

İkili ilişkiler, ortaklar sizi dönüştürmek için gündeminizde. İkili ilişkilerinize ne kadar vericisiniz ve hak ettiğiniz değeri karşı taraftan görüyor musunuz, tüm bu sorulara cevaplar bulacağınız bir dönem. Bir ilişkiye başlama kararı alanlarda sorumluluklarının farkında olarak adım atmaları gerekecek.  Beklentilerden ziyade, tam olarak var olmalısınız.

Kova

Günlük rutinlerinizde biraz nefes almanız gereken bir dönemeçtesiniz. Sağlıklı beslenme ve yeni bir düzen oluşturmak istiyorsanız şimdi tam zamanı. Birlikte çalıştığınız kişiler ile ilgili bazı konular sizi güven duygusunu sorgulatabilir. Değişiklikleri yargısızca kucaklamalı.

Balık

Aşk kapınızı çalıyorken eski acıları ve tatsız deneyimlerin sizi korkutmasına izin vermeyin. Gündeminizde aşk, çocuklar ve hobilerinizin olduğu bu yeni ayda, kendinize mutluluğu hak ettiğinizi haykırın. Sahnede tüm yetenekleriniz ile görünür olmaktan çekinmeyin, dünyanın sizin o naif enerjinize ihtiyacı var.

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma Astrolog

@gulden_guneren

#guldenguneren #yıldızındaimaparlasın

Oğlak Burcunda Dolunay (24.06.2021)

Oğlak Burcunda Dolunay

3° Oğlak Burcu Sabian Sembolü

“Büyük bir kanoya binmekte olan bir grup insan ”

Bu dolunay ile birlikte, kişilerin hayatında yol çıktıkları kişileri sorgulayacakları günler başlıyor. Farklı hayalleri ve inançları, hedefleri, hayalleri olan insanlar ile başlayan bu yolculukta aynı hedef yolunda gidilse de kimi zaman kopuşlar olur. Hedef aynı, farklı kişiler ve değişen şartlar.

Burada, içinden geçmekte olduğumuz dolunayda bizlere şunu hatırlatacak, yola çıkılan kişiler ile birlikte el ele, şartlar ne olursa olsun birlik beraberlik içerisinde devam edilebilecek mi? Farklı geçmişleri ve farklı yetenekleri olan kişiler ile aynı hedef yolunda bu yolculuğa devam edebilecek misiniz?

Bu kanoya binmek demek senin de bu yolculukta emek vermen, belki kürek çekerek bu grup insana yön veren gerekebileceğini, inisiyatifi eline alman gerektiğini gösteriyor. Bu sembolden yola çıkarak, dolunayın ışığında parıldayacak birçok ortak yolculuğun yapısı daha da görünür olacak. Birlik beraberlik sınavları verilecek.

Tam karşısındaki Güneşin Sabian sembolü ise; “Fareyle tartışan bir kedi” bizlere belki de hakkını aramak için bazen sesini duyurabilmen gerektiğini de söylüyor.

Disiplinli, planlı ve geleceğe dair her detayı bilmeyi ve bu şekilde hareket etmeyi seven oğlak burcunda gerçekleşen bu dolunay ile her birimiz daha net adımlarla ilerlemek isteyeceğiz.

Hayatımızda muallak hiçbir şeyin bulunmamasını, gerekirse bitişiler uğruna bile olsa, hayatın neresinde durduğumuzu görmek isteyeceğiz.  6-12 kaspında gerçekleşen bu dolunayın yükseleni de oğlak, bilinç altımızdaki değişim ve dönüşümün sancılıda olsa, artık hayatımıza bir yön vermemiz gerektiğini iliklerimize kadar hissediyor olacağız. Hayatımızın sorumluluğunu alıyoruz.

Kimileri uzun zamandır sürüklenen ve bir yere varamayacağı gerçeğine uyandıkları ilişkilerini sonlandırırken, kimileri yeme içme düzenlerine bir sistem getirecekler. Birikmiş kiloların artık bedeninizden özgürleşmesi için ihtiyacınız olan öz disipline bazılarımız kavuşabilecek.

Yaşamımızdaki bir çok konuda söz sahibi olmak isteyeceğiz. Hayatın kontrolünü elimize almak, olaylara şekil vermek isteyeceğiz. Bu sürecin üzerinizde baskı, stres yaratamasına izin vermeyin. Akışa güvenin. Hayatınızdan çıkması gereken her kişi ve olay kendiliğinden çıkacak ve ihtiyacınız olan yardım, destek ve disiplin sağlanacaktır.

Venüs – Pluto karşıtlığı takıntı yaptığımız konulara dikkat çekiyor. Gerek ikili ilişkilere gerekse maddi konulara dikkat edilmesi gerekiyor.

Satürn-Mars karşıtlığını kareleyen Uranüs, değişimi hırsa çevrilmemesi gerektiğine dikkat çekiyor. Bu meydan okumada aniden dürtüsel bir harekete geçme enerjisi ile sağlam ve kalıcı adım atma ve güvende kalma arzumuzu tetiklerken, arka fonda vücut üzerinde aşırı strese dikkat çekiyor. Ani kalp krizleri, ateşli hastalık ve görünmez kazalara karşı dikkat edilmesi gerekiyor.  Uranüs ani ve sarsıcı etkileri ile gerek bireysel hayatlarda gerekse dünya platformunda beklenmedik olayları tetikleyebilir.

Jüpiter Retro’sunun bu dolunaya yaptığı güzel destek açısı ile birlikte, belki daha önce kaçırdığını fırsatları yeniden yakalayabilirsiniz. Bolluk bereket gezegeni olarak adlandırılan Jüpiter aynı zamanda büyüten, genişleten bir enerjiye sahiptir. Gelin siz bu enerjiyi insanlara ve hayvanlara doğaya yardım etmek için kullanın ki genişleyip büyüsün ve tüm Dünyayı iyilik sarsın.

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma Astrolog

@gulden_guneren

 

#guldenguneren #yıldızındaimaparlasın

HALKALI GÜNEŞ TUTULMASI 19° İkizler Burcunda

HALKALI GÜNEŞ TUTULMASI    19° İkizler Burcunda

Sabian Sembolü : “Bir Kafeterya”

 Bu sabian sembolü bize çeşitlilikten bahsediyor. Yaşamın da bu şekilde içerisinde bir çok seçenekleri olan bir kafeterya olarak düşünün. Kendi damak tadınıza göre alacaklarınızın bir bedeli olacaktır. Bir bedel ödeyerek satın alacaklarınız sizin olacaktır.

Yaşam içerisinde kimi zaman çeşitliliklere dikkat etmeden, yeniliklere açık olmadan hep aynı şeylere yöneliriz.  Ama bu sembolün de bize ifade ettiği gibi, çevrenizde bir den fazla seçeneğe sahip olduğunuzun farkına varmalısınız. Mecbur değilsiniz! Aynı şeylere sürekli mecbur değilsiniz.

Yeniliklere açık olduğunuz sürece bu çeşitlilik içerisinden arzu ettiklerinizi deneyebilir ve sahip olabilirsiniz. Ama kimi zaman fazla seçeneklerin olması seçme konusunda sizi zorlayabilir. Bu yeni aylı tutulma ile birlikte belki de önümüzdeki fazla seçenekler sebebiyle neye odaklanacağımızı, neyi tam olarak istediğimizi bilemeyebiliriz.

Kimileri bu tutulma ile birlikte kararsızlık ile sınav verebilir, kimileri de sahip olduklarından tatmin olmayabilir. Bu da bizi elimizdekinin kıymetini bilmemiz gerektiği kavramına getiriyor.

Halkalı Güneş Tutulması ile birlikte sahip olduklarımızın değerine uyanabiliriz, şikayet ettiğimiz durumların belki de bizlere sunulmuş olan değerler olduğu gerçeğine uyanabiliriz. Belki kibirin gölgesinde atılamayan adımları geride bırakarak yeni bir bakış açısıyla hayatlarımızda yeni bir döneme adım atılacak.

10 Haziran 2021 Halkalı Güneş Tutulmasına Bellatrix Sabit yıldızı eşlik etmektedir.

Cesaretini hadsiz şekilde sergileyebilecek kavgacı bir kadın figürü var gündemde. Dürtülerine hakim olamayan, hırsları için kurnazlık yapabilecek bir kadın figürü ile karşılaşabilir ve bu konu ile sınanabilirsiniz. Körlük, ateşli hastalıklar, kıskançlık, derin nefret intikam alma majik çalışmalar, ihanet, askeri operasyonlar, depremsellik konuları gündeme taşınmaktadır.

Neptünyen bir yeniayda ikizler sahnede. Oldukça ilginç günlere yürüyoruz. Kuzey Ay Düğümü yönünde gerçekleşecek  bu tutulma bizlere kadersel fırsatlar sunmakta. Halkalı Güneş tutulması 147 nolu saros döngüsünde gerçekleşiyor. Bir önceki bu hatta gerçekleşen Güneş tutulmasını en son 31 Mayıs 2003 de gözlemlenmiş ve kapanışı 30 Kasım 2020’de İkizler Ay tutulması ile gerçekleşmişti. Şimdi ise tekrardan yeni bir döngü başlıyor…

Haritanın 9. Evinde gerçekleşecek olan bu tutulmada ikizlerin yöneticisi Merkür’ün de kavuşumu ile gündemimize çoklu haberleri taşıyacaktır. Yabacılar ile ilişkileri, yeni sözleşme anlaşma fırsatlarını taşıyacaktır. Sosyal medya hep gündemde olacak.

Yükselende Terazi burcu “değişimi” vurgulayan sabian sembolü ile boy göstermekte. Yükselen yöneticisi Venüs, Balık burcundaki Jüpiter ile lokum açısı yapıyor. Bu güzel açı ile birlikte iyimser bir duygu içerisinde yaratıcı yönünüzü ortaya koyabileceğiniz fırsatlar ile karşılaşabilirsiniz.

Neptün’ün Bu tutulmaya  ve Merkür Rx  ya yaptığı kare açı ile önemli bir uyarı veriyor. Hiç bir şey göründüğü gibi değildir. Her duyduğuna inanma. Çok ciddi bir kandırılma açısıdır bu, yaşanan hayal kırıklıkları ile sonlanabilecek her türlü ilişkiler gün yüzüne çıkacaktır. Kimileri çalışma arkadaşlarının bambaşka bir yüzü ile karşılaşabilir ve başa çıkmakta zorlanabilirler, kimi leri ise ilişkilerinde partnerinin aslında “o” olmadığının farkına varabilir. Gizli saklı bilgilerin ifşa olacağı günlerden geçeceğiz ve şaşkınlıkla bu bilgilerin sosyal medya aracılığı ile yayıldığını izleyebiliriz. Gemi kazalarına, denizlerde gerçekleşebilecek bazı olumsuz olaylar gündemde olabilir. Hırsızlık ve dolandırıcılık bir çok kişinin canını yakabilir.

Satürn- Uranüs karesinin keskin virajından geçerken ani ve beklenmedik sarsılmaların hem bireysel hayatlarımızda hem de makroda etkilerini önümüzdeki yıllara yansımasını yaşayacağız.

Sağlık yönünden de akciğer, solunum yolları enfeksiyonları, vertigo, göz ve sinir sistemi sorunları gözlemlenebilir.

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma Astrolog

 

 

GÜNEŞ TUTULMASI BURÇLARA ETKİSİ

 

KOÇ  YÜKSELEN KOÇ : İletişim trafiğinizin yoğun olacağı bir sürece adım atıyorsunuz.. Zihinsel bir karmaşa zaman zaman sizi yorabilir. Yeni anlaşmalar ve sözleşmeler gündeminizde olabilir. Detaylara dikkat ederek imza atmalısınız. Kardeşleriniz, akrabalarınız ve yakın komşularınız ile ilgili gelişmeler sizleri meşgul edebilir.

 

BOĞA YÜKSELEN BOĞA : Kendi keyfiniz ve lüksünüz için para harcayabileceğiniz bir dönem. Ödemelerinizi aksatmadan, gereksiz harcamalardan uzak durmalısınız. Beklenmedik bir alacağınızın ödenmesi yüzünüzü güldürebilir. Yatırım fikirlerinize destek bulabilirsiniz.

 

İKİZLER YÜKSELEN İKİZLER : Sahnede tabiki siz varsınız sevgili ikizler. Burcunuzda etkili olacak tutulma hayatınızda sıfırdan başlangıç yapabileceğinizi işaret edebilir. Sağlığınız ve dış görünüşünüzle ile ilgili yenilikler çevrenizi şaşırtabilir. Yeni bir çevreye girebilir, yeni bir bakış açısına sahip olabilirsiniz. Önünüze kolaylıkla dökülecek bilgiler ile neler yapacaksınız bizde merakla sizleri izliyoruz.

 

YENGEÇ YÜKSELEN YENGEÇ : İçinize döndüğünüz günlere ilerliyorsunuz. Dingin, ruhsal bir yolculuk var sizin için. İçsel hesaplaşmalarınız sayesinde yeni bir farkındalığa ulaşabilirsiniz.  Sizleri incitebilecek, arkanızdan dönen bir takım tatsız olayları öğrenebilirsiniz. Bu dönemde heyecanlarınızı da içinizde yaşayın, kim dost kim düşman göremeyebilirsiniz. Orijinal fikirlerinizi kimseyle paylaşmayın.  Sağlığınıza dikkat etmelisiniz, özellikle beslenme şeklinizi yeniden gözden geçirin.

 

ASLAN YÜKSELEN ASLAN : Yeni arkadaşlıklar kurabilir, sosyal çevrenizi genişletmeye, geliştirmeye yönelik adımlar atabilirsiniz. Kimi arkadaşlıklarınız ile ilgili yeni gözlemler yapabilir ve yollarınızı ayırma kararı alabilirsiniz. Hayalleriniz ve projeleriniz konusunda yeni bir çevrenin desteğini alabilirsiniz. Gruplar içerisinde sözlerinize ve üslubunuza dikkat etmelisiniz.

 

BAŞAK YÜKSELEN BAŞAK : Kariyeri hayatınızla ilgili önünüzde yepyeni bir dönem başlıyor. Yeni başlangıçlar yeni sorumluluklar demek.  İş hayatınızın yaratmış olduğu gerginliği aileniz ile birlikte aşabilirsiniz. İş değişikliği sebebi ile yeni bir eve yada şehir değişikliği bile yapabilirsiniz.

 

TERAZİ YÜKSELEN TERAZİ : Yaşama olan bakış açınızda gözle görülür bir değişiklik olabilir. Bunca zamandır tutunduğunuz bazı fikirlerin artık size hizmet etmediğini fark edebilirsiniz. Yurt dışı bağlantılarınız, yeni bir eğitim fırsatı ile ilgili konular gündeminizde olabilir.

 

AKREP YÜKSELEN AKREP : Ortaklıklar yoluyla kazandığınız parasal kaynaklarınızla ilgili yeni gelişmeler, artışlar olabilir. Ek kazanımlar yaratabilirsiniz Vergi ödemelerinizi zamanında yapmaya dikkat etmelisiniz. Kredi çekebilir ve yeni bir yatırım için oluşabilecek yeni fırsatları gözden geçirebilirsiniz.

 

 YAY YÜKSELEN YAY : Karşıt burcunuzda etkili tutulma sizi de yakın derecede ilgilendirmektedir. Evlilik veya ilişkileriniz gündeminizde. Kimi ilişkilerin yeni bir yönünü fark edebilir ve bu ilişkiyi sonlandırma kararı alabilirisiniz. Kimi yaylarda ilişkilerini bir sonraki adıma taşıma kararı alabilirler. Gizli düşmanlıklara dikkat.

 

OĞLAK YÜKSLEN OĞLAK : Günlük hayatınızda yoğun bir döneme giriş yapıyorsunuz. İş hayatınızda organize olmak isterken, kimi iş arkadaşlarınızın farklı yönlerini keşfedebilir ve bundan rahatsızlık duyabilirsiniz. Üretken yapınız ile çalışıp yenilikleri hayatınıza taşıyabileceğiniz bir dönem. Sağlıklı yaşam için yeni bir beslenme rutini oluşturabilirsiniz.

 

KOVA YÜKSLEN KOVA : Aşk kapınızı çalıyor bu tutulma ile birlikte. Yeni heyecan verici ilişkilere adım atabilirsiniz. Yeni karşılaşmalar sizi heyecanlandırabilir. Sahnede olacağını ve parlayacağınız bir dönem. Sahip olduğunuz yeteneklerinizi hobilerinizi birçok kişi ile paylaşabilirsiniz. Çocuk haberi ile evleri renklenecekler ve çocukları olanlar da onlar ile birlikte keyifli bir tutulma etkisini yaşayacaklardır.

 

BALIK YÜKSLEN BALIK : Tutulma ile birlikte aile hayatınız gündeminize taşınıyor. Emlak alımı- satımı, tadilat ve tamiratlarla ilgilenmeniz gerekebilir. Aile üyeleri arasında yoğun iletişim ve fikir alışverişleri dikkat çekebilir. Akrabalarınızla ve ailenizle sık vakit geçirmek isteyebilir, fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.