Derdini Söyle, Hastalığını Söyliyelim

Derdini Söyle, Hastalığını Söyliyelim

 Bir danışman için en önemli an danışanınızın size kendisini tam anlamıyla açmaya karar verdiği andır. O anda artık sınırlar ve duvarlar, sırlar yoktur. Tüm yaşananlar gerçekliği ile ortadadır.

Bir fiziksel hastalığın altında yatan sebebi keşfetmek için öncelikle danışan ve danışman arasındaki güven bağı çok önemlidir. Güven bağını kurduğunuz takdirde o ürkek ilk adımı attığı andan itibaren, hastalığın oluşmasına ya da tetiklenmesine doğru inen olaylar merdiveninden derinlere doğru inmeye başlarız.

Erken yaşlardan bu yana yaşanan üzücü, sarsıcı olayların insan bedeninde bıraktığı kalıntı dosyaların keşfi çok heyecan vericidir. Bazen hiç tahmin etmediğiniz bir anının, bazen hatta size ait olmayan bir olayın bile kendi bedenimizde bir çözüme ulaşmak adına hastalıklar halinde tezahür bulması şaşırtıcı gelebilir. Çözüm en önemli adımla başlar, tüm gerçekleri, olduğu gibi söyleyebilmek.

Obezite, aslında sizin en büyük koruma kalkanlarınızdan birini aktif ettiğinizi bize anlatır. İçinde bulunduğunuz bir durumda bir kişiye karşı ya da bir olayın sürekliliği karşısında, tıpkı arabalardaki hava yastıkları gibi yağ biriktirerek vücudunuzda koruma kalkanı, bariyer oluşturmaya başlıyor olabilirsiniz.

Kimi zaman, dokunulmak, sevginin en güzel ifade şekli iken, dokunulma yoksunluğu karşısında kadınların büyük bir çoğunluğu bedensel genişlemeye giderek partneri tarafından dokunulabilecek mesafeye ulaşmaya çalışır. Aslında derinlerde bir yer de partnerine ulaşmaya çalışan sessiz bir çığlıktır. Duyulmak ve yeniden eskisi gibi sevilmek ister.

Glokom( Göz Tansiyonu), yaşamda görmüş geçirmiş yaşı ilerlemiş kişilerde görülür genellikle. Bilinç altı, bana gelecek ve ilerisi hakkında korkutan mesajlar verir çünkü yaşım ilerledi ve zaten göreceğimi gördüm, bundan sonra göreceklerim beni korkutuyor mesajı vardır.

Peki genç jenerasyonda her geçen gün daha sık görülmeye başlanan bu glokom ne gibi bir mesaj vermeye çalışıyor olabilir? Burada büyüteç görevini üstlenmiştir. Danışan yaşadıklarını paylaştığı zaman, neye niçin bir an önce ulaşmak istediğini o zaman anlayabiliriz. Hayatında büyüteç görevi gören gözün, hızlı bir şekilde hemen ulaşmak istediği bir hedef ya ada bir kişi olabileceğini bize işaret eder. Başarıya ulaşmak istiyorum ama ya başaramazsam kaygısı bu büyüteç etkisi eşliğinde danışanda eski yasadığı karanlık dönemleri, başarısızlıkları ve korkuları tetikler. Bu noktada ilk tetik noktasını bulmak ve o konu hakkında konuşmak eski zamanın içerisinde yeni keşiflere çıkmak, şimdinin korkularını temizleyecektir.

Faranjit (Boğaz Ağrısı), ile hayatımızın merkezine, ifade etmek istediklerimiz karşısında susmak, yutmak zorunda kaldıklarımızın oturduğunun farkına varırız. İşte bastırdığınız duygularınız bazen vücutta bizlere bazı patolojik belirtiler ile kendisini hissettirir. Boğazındaki seni zorlayan duyguyu ve arkasındaki gerçekleşmiş olan olayı fark ettiğin zaman ve bu olayları sesli olarak çekinmeden paylaştığın zaman boğazındaki o ağrı ve ödemin yavaşça kaybolduğunun farkına varabilirsin. Kendi sesini fark et ve sesini kullanmanın güvenli olduğunun farkına var.

Kendi şifanıza uyanın.

GÜLDEN GÜNEREN

Self Healing Uygulayıcısı