Balık Burcunda Yeniay 13 Mart 2021

 

13 Mart 2021 Balık Burcunda Yeniay

23°Balık burcundaki Yeni Ay Sabian Sembolü : “Yaşanabilir Bir Ada”

Issız bir adada yalnız olduğunuzu düşünün. Evren size muhteşem bir gökyüzü şöleni sunsa bile, bu heyecanı ve mucizeleri paylaşacak biri olmadığı takdirde ne kadar heyecan verici olabilir ki ?

Hayat paylaşınca güzeldir. Belki bu yeni ayın hassas dalgalarında savrulurken, kendi özel alanımıza çekilmek ve yalnız kalmak isteyebiliriz. Kimileri yaralarını sararken, kimileri hayal kırıklıklarından kumda kale yapabilir. Zihnimiz bazen derinlerinde, kalabalıklar içerisinde bile yalnız kalmak istediğini hisseder. Böylesi gülerden geçerken insanları kendi yaşam alanınızdan uzaklaştırırsınız. Ama unutmayın bazen o kalabalıklar içerisinden bir el kurtaracaktır sizi melankolinin en karanlık fırtınalarından.

İnsanoğlu sosyal ve büyümeye genişlemeye açık bir varlıktır. Etkileşim içerisinde olduğu kişilerden ve olaylardan deneyimle yoluna devam edebilir. Bu yeni Ay da, bizlere görülmeyenin ötesindekileri görebileceğimiz olayları gösterecek. Tüm enerji alanlarına kimleri almaya kendini rahat hissediyorsun? Kabuğundan çıktığında kimin güven veren sesini duymak istiyorsun? Yaşamında en sert dalgaları kiminle göğüslemek istiyorsun? Bu yeni ay sana hayatını paylaşmaktan güven duyacağın kişileri yerleri sorgulatacak.

Yeniaya Neptün de eşlik ediyor. Hayaller gezegeni Neptün; iyimser yönü ile mucizevi, sihirli veya kimileri için ilahi olarak adlandırılan gelişmeleri hayatımıza getirebilir. Bu yeni ay ile ruh, beden ve zihinin bir arada ne akdar mükemmel işlediğini yeniden keşfedebiliriz.

Yaratıcılığımızın ve sezgilerimizin artmasıyla birlikte aslında her birimizin birbirine bağlı olduğunu fark edebiliriz ve kolektiften bu duygu yoğunluğu içerisindeyken, sembollerle, eş zamanlılıklarla rehberlik edilebiliriz.

An haritasının yükselen burcu Yengeç. Bu da ikili ilişkiler konuları ile birlikte ailevi konuları da gündeme getirecektir. Ailemiz, atalarımız, yuvamız, evimiz,vatanımız,evliliğimiz, ilişkilerimiz bu dönemde oldukça güçlü duygusal etkiler altında olacak..

Su elementinde ve bereketli etkiler veren Balık burcunda yeniayın meydana gelmesi ile ideallerimiz ve inançlarımızı tekrardan gözden geçireceğiz. Uzun süredir hedeflediğimiz konularda eyleme geçmek daha kolay olabilir. Kadersel gelişmeleri ortaya çıkarabilir ayrıca yeniay.

  Venüs ve Neptün kavuşumu yeniay anında sezgilerin, aşkın, romantizmin, maneviyatın ve ruhsal gelişimin önemine vurgu yapacak. İlhamın yüksek olması, haberci rüyalar görmek, ruh eşi karşılaşmaları ve ilişkileri, tiyatro, resim, müzik ile ilgili ilgi artışı mümkündür.

  Mars ve Satürn üçgen açısı ise kalıcı başarılar için iş disiplininin, kararlılığın önemine vurgu yapıyor. Uzun vadede sonuç verecek işlere giriyorsak tempoyu ve motivasyonu korumaya özen göstermemiz gerekebilir.

  Kendi Adanıza kimleri davet ediyorsunuz...
  Yıldızın Daima Parlasın
  Gülden Güneren

BURÇLARA ETKİSİ

KOÇ

Bu dönemde biraz daha inzivaya çekilebilirsiniz, iç dünyanızın zenginleşeceği bir döneme giriyorsunuz. Kendiniz ile baş başa kalarak bir iç gözlem ve hayata daha farklı bir bakış açısıyla yaklaşmaya başlayabilirsiniz.  Kurban psikolojisinden çıkmalısınız, içinizdeki öfkenin büyüyüp sizi esir almasına izin vermeyin. Sağlığınıza bu günlerde dikkat etmelisiniz, atladığınız doktor kontrollerini yaptırın lütfen.

 

BOĞA

Sizin için oldukça sosyal, arkadaşlarınızla, içinde bulunduğunuz gruplarla bir araya geldiğiniz bir dönem. Yeni bir iş çevresine girebilir, projelerde bulunabilir, çevrenizi genişletebilirsiniz. Toplulukları etkileyen işlere adım atabilirsiniz ve dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Yanlış anlama, anlaşılma ve alınganlık gibi durumlar yaşanabilir.

 

İKİZLER

Kariyer hayatınızla ilgili gelişmeler gündeminizde. İş değişikliği ya da kendi işinizi kurma isteği duyabilirsiniz. Kariyeriniz ile ilgili konularda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. İmaj ve statü değişimleri de gündeme gelebilir. İdealleriniz ve beklentileriniz yüksek. Yeniay kariyeriniz için tahmin ettiğinizden daha büyük etkiler yaratabileceği bir dönem oluşturuyor.

 

YENGEÇ

Eğitim, yolculuklar, yabancılarla ilgili konular, yayıncılık gibi alanlarda yeni başlangıçlar gündeminizde Eğitim, hukuksal ve akademik süreçlerinizle ilgili yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Yurt ve şehir dışı seyahat planlarınızla ilgilenebilirsiniz, uzaklardaki tanıdıklarınızdan önemli haberler alabilirsiniz. Yaşam içerisinde olaylara farklı bir felsefe ile yaklaşabilirsiniz. Bu dönemde attığınız yeni adımların veya hayatınıza yeni giren konuların sonuçları tahmin ettiğinizden daha büyük olacak.

 

ASLAN

Eşin gelirleri, ortaklaşa gelirler, alacak verecek konuları, yatırımlar, borçlar, krediler veya sigortalar gibi konularda etkileri tahmininizden daha büyük olabilecek yeni başlangıçlar ile karşılaşabilirsiniz. Maddi açıdan şanslı günlerden geçiyorsunuz.

 

BAŞAK

Yeniay evlilik, ortaklık, ikili ilişkiler alanınızda gerçekleşecek. Sosyal ve hareketli süreçlere giriş yapıyorsunuz. İlişki başlatabilirsiniz veya var olan ilişkinizi bir adım ileriye taşıyabilirsiniz. Yeni bir ilişki, yeni bir teklif, romantik ve yaratıcı jestlerle ilişkinizin yeni bir boyuta geçmesi söz konusu olabilir. Genel olarak ikili ilişkilerinizde birtakım yenilikler yaşayabilirsiniz, yeniay oldukça romantik etkiler taşıyor.

TERAZİ

Gündelik işlerinizle ilgili yeni gündemler, yeni başlangıçlar olabilir. İş arkadaşlarınız, günlük işleriniz, sağlık ve beslenme rutininiz ile ilgili yeni gelişmelere şahit olacağınız bir dönem. Mesleki koşullarınızda ve çalışma arkadaşlarınızla bağlantılı yeni düzenlemeler olabilir. Sağlık ve iyileşme açısından oldukça olumlu ve değerlendirmeye uygun zamanlardasınız.

 

AKREP

Aşk, flörtler, hobileriniz ve sahneye çıkıp yaratıcılığınız alanlar oldukça aktif. Özellikle sahne sanatlarıyla uğraşan yükselen akrepler için muhteşem bir dönem. Yeni romantik bir ilişki başlangıcına da oldukça açık bir yeniay. Çocuklu akrepler için çocuğunuzla ilgili konularda yeni bir dönem başlıyor. Çocuğunuzun duygusal ihtiyaçlarının artabileceği, aranızdaki bağın daha da kuvvetleneceği bir dönem. Gezmek, alışveriş yapmak, tatile çıkmak veya çocuğunuz var ise oyunlar oynamak gibi zevkle yapacağınız konular önünüze gelebilir. Öte yandan Aşk yaşantınıza vurgu olabilir. Sevmek ve sevildiğinizi hissetmek açısından iyi bir zaman. Spekülatif yatırımlardan gelir artışı olabilir

 

YAY

Ev, aile, gayrimenkul ile ilgili konular ve ebeveynlerle ilgili yeni gelişmeler yaşayacağınız bir yeniay. Aile ve ev hayatınıza yönünüzü çevirebilirsiniz. Taşınma, ev/emlak veya dekorasyon konuları ile yakından ilgilenebilirsiniz. Ebeveynlerinizle bağınızın güçleneceği, küslükleri kırgınlıkları temizleyebileceğiniz fakat bir o kadar da yanlış anlaşılma ve alınganlıklara açık bir dönem. Aile ve akrabalar içerisinde sevgi dolu, yardımseverliğin, anlayışın bol olduğu bir sürece geçebilirsiniz. Küslükler barışa dönebilir. Hamilelik düşünüyorsanız iyi bir zamanlama olabilir.

 

OĞLAK

Telefon trafiğinizin bol olacağı bir döneme giriyorsunuz. Yeni bir eğitim, kurs başlangıcı yapabilir, sertifika alabilir, tahmin ettiğinizden daha önemli sonuçlara varabilecek iş anlaşmaları yapabilirsiniz. Eğitim, ticari ve resmi konular sebebiyle anlaşma ve sözleşmeler gündeme gelebilir. Kısa seyahat ve geziler gündeme gelebilir, akrabalarla kardeşlerle daha sık görüştüğünüz ve duygusal bağ güçlendirdiğiniz bir dönem içerisindesiniz. Araba bakımı, araç ve gereç alımları gibi ihtiyaçlarınızı da tedarik etmeniz mümkün

 

KOVA

Para kaynaklarınızı arttıracağınız yeni başlangıçlar olabilir. Zam alabilirsiniz. Yeni finans kaynakları, yatırımlar yapabilir, yeni eşyalar alabilir, harcamalar yapabilirsiniz. Her yönden harcamalarınız da artabilir bu dönem. Yeni bir işe sermaye yatırarak yeni bir adım atma teklifi ile karşılaşabilirsiniz. Hesaplarınızı gerçek dünya üzerine yapmalısınız.

 

BALIK

Burcunuzda meydana gelen yeniay sizi yoğun olarak etkisi altına alacaktır. Bu dönemde kendinizi daha iyi ifade eden, hayatınızın geneliyle ilgili, duygusal motivasyonları olan yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Fiziğinizle, sağlığınızla daha yakından ilgilenebilirsiniz. İkili ilişkiler için de oldukça güzel bir dönem. Kendinizi güzelleştirmek adına atacağınız adımların olumlu sonuçları olacak. Ayrıca hem psikolojik hem de fiziksel olarak iyileştirici bir dönemdesiniz. Yeni bir ilişki başlayabilir veya evlilik kararı verebilirsiniz.