Merkür Retro İkizler Burcunda

Merkür Retro İkizler Burcunda

30 Mayıs – 24 Haziran tarihleri arasında ikizler burcunda geri hareketine başlayan iletişim gezegeni bizlere hayatin, geçmişten geleceğe önemli bir köprüsü olduğunu hatırlatacak.

Düşünce şeklinizi, insanlarını ve olayları algılama bakış açınızı temsil eden Merkür, geri hareketi ile birlikte algıda yavaşlama ve zaman algısında farklılık gelişiyor.

Zaman kavramı, hepimiz için sihirli bir koridorda yürüyormuş gibi hissettirecek. Zaman zaman melankolinin girdaplarında boğuşurken kimileri ise kaçırdıkları fırsatlar ile yeniden karşılaşma olacak.

Merkür bu Retro hareketi sırasında, bazı gecikmeler, bilgi eksiklikleri, iptaller gerçekleşebilir. Bilgi kaybı yaşanmaması için, bilgisayarlarınızı, önemli bilgi ve evraklarınızı yedeklemekte fayda var.

İkili ilişkilerde bazı anlaşmazlıklar deneyimlenebilir. Bakış açısında farklılık yaratarak sizlere farkındalık yaratabilir. Daha çeşitli düşünce yapısı ile rengârenk bir içsel yolculuk başlatabilir. Bunca zamandır hayalini kurduğunuz ama gözlerinizin önünden kaçan bazı fırsatların yeniden elinize geçmesi ile birlikte yarim kalan isleri tamamlamak için fırsat sunacaktır.

Merkür Retro döneminde geçmişten gelen eski aşklar yeniden gündeminize düşebilir. Eski iş vereninizin size dönüşü ya da uzun zamandır görüşmediğiniz bir arkadaşınızın yeniden sizinle iletişime geçmesi söz konusu olabilir.

Geçmişe dönük anılar yeniden canlanabilir. Önemli olan anılar yolculuğunda kendi caninizi yakmamanız. Arka fonda sezen Aksu şarkıları çalarak eski acıları, eski aşkları ve haksızlıkları kendinize yeniden hatırlatırken, yaralarınızı kanırtmamanız. Geçmişten ders alıp geleceğe yüzünüzü dönebilmelisiniz.

Retro dönemleri insanlar için aslında çok önemli bir fırsattır. Kaçırdığınız fırsatları yeniden fark edebilmeniz içindir. Daha değişik görüş açısıyla birlikte yârim kalan projeleri toparlamak için güzel bir donem.

Bu donemi kendi içsel gözleminiz için geçirin. Yeniden kendiniz ve evren ile bağlantı kurmak için kullanabileceğiniz bir süreç. Gözlerinizi kapatın ve evrenin sesine kendinizi bırakın. Bunca zamandır unuttuğunuz bu melodi ile yeniden mucizevi bir bağ kurmanın keyfini çıkarın.

 

Gülden Güneren

Karma Astrolog

 

Resim ; Jake Baddeley