ASLAN BURCUNDA DOLUNAY & Burçlara Etkisi

5 Şubat 2023  Aslan Burcunda Dolunay

“İçimdeki Güce Uyanıyorum…”

 

16° Aslan Burcu Sabian Sembolü : “Gönüllü bir kilise korosu”

Anlaşılmak istiyoruz. Aynı gönül dilinden konuştuğumuz kişiler ile birada olmak istiyoruz. Kendini yabancılaşmadığın grupların içinde güvende hissetmek istiyorsun. Bu sabian sembolü sana ruhen ve zihnen senin gibi olan kişiler ile bir araya gelebileceğinden bahseder.

Kimi zaman ışığa hizmet için karanlıklarda yürüyenlerin kalbi yorgundur.  Ortak inancını ve yolculuğun misyonunu paylaşacağı insanları bulması omuzlarındaki yükün hafiflemesini sağlar. Birlikte aynı frekansta titreştiğinde, bu sana en büyük ödüldür. Birlik olma duygusu ve sesinin duyulması gönlünün yeniden yeşermesini sağlar.

Dolunaylar sonuçlanma, tamamlanma zamanlarıdır. Bu dönemde uzun zamandan beri direttiğiniz konuların aniden tamamlanması söz konusu olabilir.

Aslan burcunda gerçekleşen bu dolunaya Dubhe sabit yıldızı eşlik etmektedir. Görünür olacak konuların sert, bencilce ve güçlü bir tutkuyla tezahür edebileceğine işaret eder.

Aslan burcundaki bu dolunay gündemimize teknolojiyi, sosyal gruplarımızı, sanatçıları, sporcuları, çocukları ve riskli yatırım yapan yatırımcıları gündemimize taşıyacaktır. Uranüs’ün karelediği bir dolunay tüm bu konularda ani ve beklenmedik gelişmeleri gün yüzüne çıkarabilir.

Sert hava koşullarına eşlik eden tabiat ananın depremselliği önümüzdeki iki hafta içinde kendisini gösterebilir. Uranüs etkisini para piyasalarındaki ani dalgalanma ile de görebileceğiz.

Dolunay haritasında Başak burcunun yükseliyor olması bu dönemde kendimizi ve içinde bulunduğumuz çevreyi düzene sokmak, sorumluluklarımızı yerine getirmek ve organize olmak istediğimiz ifade ediyor. Toplum sağlığını ilgilendiren konuların gündemde olacağı bir dolunay yaşıyoruz.

Kendi gücünüzün farkına varabileceğiniz ve bireyselliğinizin özgürlüğünü dile getirirken cesur olabileceğiniz günlere yürüyoruz. Kendi üslubunuz, ruhunuzun rengini keşfedin.

Bu dolunay enerjisi dâhilinde, başta tansiyon ve kalp rahatsızlıklarına dikkat edilmesi gerekiyor. Gergin ortamlardan uzak durmalı gereksiz tartışmalara girilmemeli.

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma ve Sabian Astrolog

 

 

 

ASLAN BURCU DOLUNAYI YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ

KOÇ BURCU

Aslan burcundaki dolunay ile gündeminizde çocuklarınız, hobileriniz ve aşk olabilir. Sizi şaşırtacak ani bir ilişkinin başlangıcı yaşanabilir. Ön yargılı olmayın. Yetenekleriniz ve sıra dışı düşünce yapınız ile gerçeğe dönüşecek yetenekleriniz takdir toplayabilir. Ani oluşabilecek harcamalar dikkat. Riskli yatırımlara yönelmeyin.

 

BOĞA BURCU

Aslan dolunayında aileniz, eviniz ve taşınmaz mallarınız gündeminizde olabilir. Bazıları için tamirat en önemli konu olacaktır. Aile içerisindeki ani fevri çıkışlara dikkat edilmeli.  Sıkışmış öfkeyi aile bireylerinden çıkarmayın. Ani bir kararla ev değiştirenler, şehir değiştirenler olabilir.

 

İKİZLER BURCU

Aslan Dolunayı ile birlikte eğitim, ticaret ve seyahat ile ilgili konular gündeminizde artabilir. İletişim konusunda kendinizi ifade ederken zorlanabilir, kardeşlerinizle bazı gerginlikler deneyimleyebilirsiniz. Ani ve fevri kararlar almamalısınız. Yolculuklarınızı önceden planlayın.

 

YENGEÇ BURCU

Gelir gider dengenizi gözden geçirmeniz gereken günlerdesiniz. Ödenmesi gereken vergileriniz, sigorta işlemleriniz varsa ötelemeyin lütfen. Ani beklenmedik ödemeler canınızı sıkmasın. Kendinizden başka kimseye hesap vermenize gerek yok. Gücünüzü keşfedin. Yeni gelir kaynaklarına açık olmalısınız.

 

ASLAN BURCU 

Sizin burcunuzda gerçekleşecek bu dolunay tabiki sizleri sahnede aydınlatacak. İkili ilişkiler ve ortaklıklar içindeki bireyselliğinizin kıymetini fark edebilirisiniz. Rengârenk yönlerinizin takdir edilmesini isteyebilirsiniz. Gerek ortaklıklarda gerekse ikili ilişkilerde görünür olmak, anlaşılır olmak isteyeceksiniz.

 

BAŞAK BURCU

Sevgili Başaklar, aslan dolunayı ile birlikte içe dönüş yolculunuz başlıyor.  Bilinç altınızdaki yaralar, korkuların görünür olması, bu sebeple şifalanması için fırsatları değerlendirebilirsiniz. Gizli düşmanların dedikodusu hiç bitmeyecek, ama gelin siz bu dolunayda hiçbirini kendinize dert etmeyin.

 

TERAZİ BURCU

Aslan dolunayı gündeminize arkadaşlarınızı, sosyal çevrenizi getirecek. Kimi dostlukların ani ve beklenmedik şekilde sınavdan geçeceği günler. Yine de uzlaşmadan yana olun. Biliyoruz ki siz birilerini sildiniz mi tam silersiniz. Hayallerinizin peşinden koşmaya başlayın artık.

 

AKREP BURCU

Bu dolunay ile gündeminizde kariyer hayatınız olacaktır. Yeni, iş fırsatları ve bunula birlikte gelen sorumluluklar sizi biraz yorabilir. İş yerinizde sıra dışı çözümler ile dikkatleri üzerinize çekiyorsunuz. Üstlerinizle ani beklenmedik gerginliklere dikkat edin. Ani karar verilmemesi gereken bir dönem.

 

YAY BURCU

Aslan dolunayı ile birlikte yurtdışı ile ilgili gelişmeler deneyimleyebilirsiniz. Yüksek eğitim, yurt dışı eğitim yada ticari fırsatlar kapınızı çalabilir. Vize başvurularında aksaklık yaşamamak için önceden tüm gerekliliklerin tamamlandığına emin olun. Gerginliklere dikkat.

 

OĞLAK BURCU

Bu dolunay ile vergiler, krediler ve bir takım ödemeler gündeminizde olabilir. Ayagınızı yorganınıza göre uzatmanız gereken günlerdesiniz. Ani masrafların ortaya çıkması durumunda sakinliğinizi korumalı, ani kararlar vermemelisiniz. Gündeminize gerekli olan bir operasyon ya da tıbbi bir müdahale söz konusu olabilir.

 

KOVA BURCU

Aslan dolunayında ikili ilişkileriniz ve ortaklıklarınız gündeminize taşınabilir.  Uranüs etkisi ile hayat arkadaşınız ile ani ve beklenmedik tartışmalara girebilirsiniz. Dikkatli olmalı ve böylesi bir gerginlikten kaçınmalısınız.

 

BALIK BURCU

Bu dolunay günlük işlerinizdeki ani beklenmedik gelişmeler konusunda sizi uyarıyor. Birlikte çalıştığınız insanlar ile ilişkilerinizde sesinizi duyurmak isteyebilirsiniz. Sınırlarınızı çizerken ani çıkışlardan uzak durun. Sağlık konularını ertelemeyin.

 

Gülden Güneren

#astroloji #sabiansembolleri #karmaastroloji