8 Kasım 2022 Tam Ay Tutulması ve Burçlara Etkisi

8 Kasım 2020 Tam Ay Tutulması

Ya Hayatımın Altı Üstünden daha iyiyse? Bu ne yaratırdı?

16° Boğa Burcu Sabian Sembolü : “Kılıçlar ve meşaleler arasında bir savaş”

Güçlü bir Sabian Sembolü ile güçlü bir tutulmaya giriş yaptık.

Işığın gücü ile mücadelenin iradesi arasındaki bu dengeyi kurabilmek hepimiz için önemli bir konu olacak. İçinden geçtiğin karanlık dönemin aydınlanacağını bilmelisin. Takıntı ve kuruntu yaptığın yerlerde karanlığın gölgesi seni tüketecektir. Yaşanan olaylar içerisinde akışta kalarak belki de en zoru olan, teslimiyeti denemelisin. En güçlü yanını genelde zor zamanlarda keşfedersin. Şimdi senin için de zor bir zaman dilimi gibi gözükebilir, kendini oradan oraya savruluyormuşçasına, yönsüz, amaçsız hissedebilirsin. Ama belki tamda buna ihtiyacın vardır, bunu hiç düşündün mü? Belki önce savrulmalı, tozu dumana katmalı, sonra içindeki o “ışığa” uyanmalısın. Bu bedendeki deneyim alanında, kendi yolculuğunu keşfetmeli ve mücadelene daha güçlü devam etmelisin.

8 Kasım 2022 Türkiye saati ile 14:01, sabit bir burç olan Boğa Burcunun 16 derecesinde gerçekleşecek olan Ay tutulması gerçekleşiyor. Tutulmalar, değişim ve dönüşüm için portallardır.  Yeni Aylar sırasında Güneş Tutulması, Dolunaylar sırasında ise Ay Tutulması meydana gelir zorlu göksel olayları yaşatabilir. Sabit bir burçta Uranüs etkili bu tutulma kadersel olarak seni güvenli alanından çıkaracak ve yolculuğundaki yerini yeniden keşfetmeni sağlayacak.

Boğa-Akrep hattındaki tutulmalar insanoğlu için dürtü kontrolünü gerektiren tutulmalardır. Dünayasal olmak demek insanlığı deneyimlemektir. Alma- verme dengenin yerinden olduğundan emin olmalısın. Bu tutulma ile maddi ve manevi yardımda bulunmalı, paylaşmalısın.

Rüyaların ve eşzamanlılıkların artacağı günlere ilerliyoruz.

Tutulmaya eşlik eden her iki sabit yıldızın (Zuben El ganubi ve Menkar) olumsuz etkileri gündemde olacaktır. Unutmayın bizler insan ırkı olarak ruhsal yolculuğumuzda “acı ile öğrenme” prensibini benimsemiş kişileriz. Bu gen hafıza kalıbını yıkmadığımız sürece acıyı deneyimlemeye devam edeceğiz maalesef.

Ay Tutulması anında Kova burcu yükseliyor, kişisel hak ve özgürlükleri ifade etme arzusunda grupların tek bir ses olma arzusunu görebiliriz. Ama Satürn’ün konumu ve aldığı açı itibariyle seslerin zorla bastırılması, susturulması söz konusu olabilir.

Duygusal olarak müthiş iniş çıkışlı ve özgürleştirici bir sürece giriyoruz hepimiz.

Ay Tutulması anında Uranüs, Satürn ve Güneş arasında sabit t-kare açı kalıbı bulunuyor. Bu enerji yoğunlaşması, yaşamımızda hareket etmediğimiz, adım atamadığımız noktalarda sarsıcı beklenemedik bazı çözülmelerin olabileceğini gösteriyor. Depremsellik hem Türkiye hem de Dünya için ön planda olan bir konu olacak. Ekonomik anlamada ise Dünya yeni zorlu bir viraja giriyor. Hayatınızdaki ufak çaplı “depremleri” ise Yaradan’ın sizin yerinize temizlemeye, arındırmaya çalıştığı alanlar olarak görün. !! Adım atmaya cesaret edemediğiniz noktalarda, uzaklaşmanız gereken arkadaşlıklarda ilahi müdahale, sizin daha iyi olmanız adına gelecektir.

Mars’ın sert açı yaptığı Neptün-Jüpiter kontağı, özellikle kadınlar ve çocukları içeren konuların maalesef çok fazla gündemde olabileceğini gösteriyor.

Üst solunum yolu enfeksiyonlarının daha da yayılacağı bu dönemde, troid, boyun bademcikler ve akciğerlere önem verilmeli.

Merkür’ün aldığı zorlu açılar , bu süreçte iletişim şeklimizi de mercek altına alıyor. Yanlış anlaşılmalar, gereksiz meydan okumalar, bazı zorluklar ve engellenmeler olabilir. Yeni anlaşma ve sözleşmeler için eğer haritanız uygun değilse acele etmeyin lütfen. Ani alınan kararların değişme olasılığı var.

Bu tutulma sorumluluğunu almayan hazırsan, hayatın için atacağın kalıcı adımları destekleyeceğini söylüyor. Korkarak, kendi güvenli alanından çıkmayanların aynı güvenlik ve kuruntu sınavları devam edecektir.

Vicdanınız pusulanız olsun.

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

 

AY TUTULMASI VE YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ 

KOÇ BURCU

Bu tutulma ile yeni yatırım fırsatları elde edebilirisiniz. Yeni kazançlar yüzünüzü güldürürken, ani ve beklenmedik harcamalara karşı sizi uyaralım. Lükse olan düşkünlüğünüz size bu dönem aşırı para harcatabilir. Kendi değerinizin farkına varmanız gereken bir dönem. Kredilerden bir süre uzak durun.

 

BOĞA BURCU

Bu ay tutulması sizin tüm hayatınızda değişiklik yapmaya sevk edecek. Yeni bir siz çıkacak ortaya. Korkmadan adım atmalısınız. Evlilik ya da ortaklıklar konusunda daha cesur adımlar atabilir çevrenizdekileri şaşırtabilirsiniz. Sesinizi duymayı özlemiştir. Bırakın içinizdeki o özgür ruhu.

 

İKİZLER BURCU

Bu tutulmada gizli saklı işler yapmamanızı öneririm.  Bilinç altınızda bastırdığınız korkular, kuruntular her ne ise onlarla yüzleşme zamanı. Birlikte çalıştığınız iş arkadaşlarınız ile aranızda bazı anlaşmazlıklar ortaya çıkabilir. Uzlaşmacı olamaya çalışmalısınız.

 

YENGEÇ BURCU

Hayallerinizi gerçekleştirmek adına yeni plan ve projeler kapınızı çalabilir. İçinize sinmeyen bir konu olursa lütfen iç sesinizi daima dinleyin. Yeni arkadaşlıkların vesile olacağı yeni olasılıklar size iyi gelecektir. Korkmayın artık her “arkadaştan” kazık yiyecek değilsiniz, hayata karışmaya çalışın.

 

ASLAN BURCU 

Ay tutulması ile kariyer hayatınız gündeminizde olacak. Emek verdiğiniz tüm konular, plan projeler size ödülleri ile dönmeye başlayacak. Aileniz ve kariyeriniz arasında bocalayacağınız günler olsa da yeni terfi, yeni bir proje ayaklarınızı yerden kesecek.

 

BAŞAK BURCU

Akademik hayatınız, yabancılar ile olan ilişkileriniz varsa hukuki süreçleriniz gündeminizde olacaktır. Yaşama yeni bir perspektiften bakma şansı veren bu tutulma kimilerine yurtdışı seyahatleri, yeni eğitim fırsatları sunacaktır. Hayattan keyif almaya bakın.

 

TERAZİ BURCU

Kendi değerinize uyanacağınız güçlü bir tutulma. Bankalar, krediler, başkalarının parasını yöneteceğiniz bu dönemde cesur adımlar atabilirsiniz. Kendi gelir kaynaklarınızda kalıcı güçlü iyileştirmeler yapmak isteyebilirsiniz.

 

AKREP BURCU

Bu ay tutulması evlilik ve ortaklıklar konusunu gündeminize taşıyacaktır. Eskiden bu yana içinize sinmeyen konuların netlik kazanacağı bir dönem. Bazı ortaklıkların sonlanacağı, evliliklerin önemli bir dönemeçten geçtiği süreç. Ne istediğinize karar vermeniz gereken günlerden geçiyorsunuz. Adım atmanız gerekiyorsa geciktirmeyin.

 

YAY BURCU

Bu tutulma ile günlük rutinleriniz, birlikte çalıştığını iş arkadaşlarınız gündeminizde olacaktır. Yeni arkadaşlar hayatınıza katılabileceği gibi, rutinlerinizde daha sağlıklı seçimler yaparak değişim yoluna gidebilirsiniz. Kendinizi üşütmemeye dikkat edin lütfen.

 

OĞLAK BURCU

Böylesi bir tutulma hayatınıza aşkı çekiyorsa kayıtsız kalamazsınız. Kendinize hayatı ve aşkı yaşamak için fırsat verin. Hayal kurmak ve mutlu olmak hakkınız. Çocukları olanlar, onlarla daha yakından ilgilenecekleri bir dönem. Birlikte yapacağınız ufak bir tatil ya da eğlence hepinize iyi gelecektir.

 

KOVA BURCU

Gündeminizde eviniz, aileniz, taşınmaz mallarınız olacak bu ay tutulmasında. Kimileriniz ailenize daha fazla vakit ayırmanız gerekirken, kimileriniz de  kariyer hayatınızdaki güzel gelişimler karşısında yoğunluk yaşayacaktır. Taşınmaz mallarınızda satış düşünenlerin, dikkatli ve temkinli olmasını öneririm.

 

BALIK BURCU

Ay tutulması ile gündeminizde, kardeşleriniz, yakın akrabalarınız, eğitim öğrenim durumunuz, yakın ziyaretleriniz olabilir. Yazılı anlaşmalar kapınızı çalabilir, detaylara dikkat ederek bu fırsatı değerlendirebilişiniz. Kimileriniz araba alırken, kimileri kardeşleri ile keyifli vakit geçirebilirdiler.

 

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren