Kategori arşivi: Sabian

Yengeç Burcunda Yeni Ay Sabian Sembolü

29.06.2022 Yengeç Burcunda Yeni Ay

“Yeni başlangıçlarda korunuyorum ve güvendeyim.”

7° Yengeç Burcu Sabian Sembolü ;

“Geçit töreninde kıyafet giymiş tavşanlar”

 

Yengeç burcunda gerçekleşecek olan yeni ay yaşamımızda bir çok alanda yenilikleri getirecek.

Bu sabian sembolünden de anlaşılabileceği gibi, sıra dışı yaklaşımlar ile yenilikçi bir yaklaşım ile adım attığınız taktirde dikkat çekebilme potansiyeliniz vardır.

Anneliği temsil eden Yengeç burcu, bu sabian sembolü ile üreme ve çoğalma üzerine dikkat çekmektedir.

Bu sembol sana görünür olabilmen için farklı biriymiş gibi yapmana gerek olmadığını hatırlatıyor. Senin yeteneklerin ve bunları ifade şeklin başkalarından farklı olabilir. Bu farklılık normal ve senin için güvenli.

Diğerleri gibi olma çaban belki sana üzerine uymayan bir kıyafeti giymişçesine farklı ve garip gelebilir.

Bu yeni ay ile birlikte, özünde, genlerinde var olan yeteneklerini kendi üslubunla ifade etmenin güvenli ve kabul edilebilir olacağını sana fark ettirecektir.

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma Astrolog

 

@gulden_guneren

www.guldenguneren.com

 

Danismanlik icin:

info@guldenguneren.com

 

#guldenguneren #yıldızındaimaparlasın

#karmaastrolog #mekanastrolojisi #kisiselgelisim #karmaastroloji #sabianastroloji #sabiansembolleri  #astrology #astroloji #astrogündem #günlükyorum #gününruhhali #doğumharitası #regresyonterapisi #selfhealing #sabiansymbols #astrolojigünlüğü #astrolojiyorumu #astrolojidanışmanlığı #astrolojieğitimi #şifa #kozmikenerji #ilişkianalizi #Çakra #ruhsaltarot #tarotdanışmanlığı #tarotrehberligi #pray #newmoon #cancerzodiac #cancer

PARÇALI GÜNEŞ TUTULMASI (30.04.2022)

 

30.04.2022 Boğa Burcunda Parçalı Güneş Tutulması

“Yeni başlangıçlar için umutlarımı suluyorum.”

10° Boğa Burcu Sabian Sembolü ; “Çiçekler Serpen Kadın”

 

Bu yılın ilk güneş tutulması kadersel olayları hayatımıza taşıyarak geliyor. Uranüsyen bir tutulma ile hayatlarımızda ani ve beklenmedik esen rüzgarların aslında kaderin cilvesi olduğunu göreceğiz.

Boğa -Akrep aksında gerçekleşecek bu tutulma Güney Amerika, Antartika bölgelerinden izlenebilecek. Bu bölgelerde olası depremlerin, volkanik patlamaların şaşırtıcı olacağını düşünmüyorum. Mayıs ayında bu tutulmayı takip eden Akrep burcundaki Ay tutulması ile bu tutulma etkileri 2022 sonuna kadar Dünyayı meşgul edecek gibi gözüküyor.

Boğa burcu, değerlerimizdir. Maddi ve manevi anlamdaki değerlerimiz, kendimize duyduğumuz değerlerdir. Sabit topraksı yapısı ile istikrar ve düzen getirmek isteyen bir yapısı var. Uranüs etkisi ile para piyasalarında ani gelişmeler gözlemlenebilir.Para birimleri yada bankacılık sistemlerinde yenilikler düzenlenebilir. Tarım ve gıda sektörü ile ilgili ani beklenmedik olaylar gündeme gelebilir.

Uranüs teknoloji, elektronik ve havayolları ile de ilgili olduğu için bu konulardaki yatırımlar ve ani gelişmeler Dünya gündemindeki yerini alacaktır.

Sabian sembolünden de anlaşılabileceği gibi bu tutulma, öz değerlerine önem verirsen, hayallerini arzularını gerektiği gibi emek vererek beslersen elde edeceklerin senin emeğinin karşılığı olan harika getiriler başarılar ödüller olacaktır. Kendine değer vermeyi asla unutma. Yaşamını güzelleştirecek olan ilk önce sensin.

Yaşamda her şey emek ister. Sevgi de emek ister, maddi kaynaklarını güçlendirmek de emek ister. Bu tutulmada rotanı ne yöne doğru çevireceğine karar verebilirsin. Bu rotada yelkenlerini emek ve sevgi ile mi, yoksa hırs ve kıskançlık ile mi dolduracaksın buna karar verebilirsin.

İçindeki yaratıcı yanına sarılmalısın. Ruhunun bilgeliği ile yeteneklerini harmanlayacağın yeni fırsatlar karşına çıkabilir. Geçmişten gelen çözümlenmemiş ailevi konuların şifalanması için şansın olabilir. Ani ve birikmiş öfkene hakim olmalısın.

Unutma, Jüpiter -Venüs kavuşumu ilahi koruma altında olduğunu sana hatırlatıyor. Atacağın adımlarda yalnız değilsin. Eski yaralarından korkma , şifa acının içerisindedir. Yeniden incinirim diye korkma kalbini sevgiye açmazsan çorak toraklar gibi üşürsün.

Bu tutulma yaşamında ne olursa, kendine güvenmen gerektiğini sana hatırlatacak. Ne fırtınalar atlattı bu beden, ne yağmurlar altında ıslandı. Hep daha güçlü devam etti yoluna.

Şimdi eskisinden daha güçlü olarak yolculuğunda ilerleyebilirsin. Yalnız değilsin.. Hiçbir zaman yalnız olmadın.

 

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma Astrolog

 

@gulden_guneren

www.guldenguneren.com

 

Danismanlik icin:

info@guldenguneren.com

 

 

Boğa Burcunda Güneş Tutulmasının Burçlara Etkisi

 

KOÇ: Bu tutulma ile maddi kaynaklarınızda iyileşme olabilir. Gelirlerinizde artık yeni gelir kaynaklarına ulaşabilirsiniz. Kendi değerinizin farkına varın. 

BOĞA: Bu tutulma sizin içi çok kaderi etkiler taşıyor. Artık eski siz olmayacaksınız. Dış dünyaya bakış açınız değişiyor ve kendi duvarlarınızı nasıl yıktığınıza siz bile şaşıracaksınız. Yeni bir siz yeni bir görünüm .

İKİZLER: Tutulma hattı ile birlikte bilinçaltınıza bir yolculuk başlıyor. Dönüşüyorsunuz. Korkularınız ile yüzleşin, şifa derinlerde.  Arkanızdan konuşanlar bir bir ortaya çıkacak. Sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

YENGEÇ: Yeni sosyal gruplar ve çevrede olmak size iyi gelecek. O kadar içinize kapanmıştınız ki gülmeye hasret kaldınız. BU tutulma ile daha çok arkadaşlarınız ile bir araya gelebilir, yeni çevrelerden kazançlar sağlayabilirsiniz.

ASLAN: Güçlü dönüştürücü bir tutulma sizi kariyer evinizden ziyaret ediyor. İş hayatınızda ani ve beklenmedik gelişmeler neticesinde tahmininizden daha yoğun günler sizi bekliyor. Allah tan çalışmayı çok seviyorsunuz. Hedeflerinize güvenle yürüyorsunuz.

BAŞAK: Yurtdışı bağlantıları ve yüksek öğrenim konularında aniden şans kapınızı çalabilir. Hukuksal konular, uzun seyahatler ve yabancılar ile bağlantılar gündeminizde olabilir.

TERAZİ: Gelir gider dengeleriniz bu tutulma ile gündeminizde olacak. Vergiler, miras , ortaklıklardan gelen paralar, krediler gündeminizde olabilir. Gelir gider dengenizi iyi değerlendirmeli sağlam yatırım fırsatlarına kulak vermelisiniz.

AKREP: Gündeminizde eşiniz ve ortaklıklarınız olabilir. Bu parçalı güneş ttulması ile birlikte birtakım anlaşmazlıklar konusunda kalıcı çözümler bulmak için adım atabilirsiniz.

YAY: Gündelik yaşamınızdaki rutinlerinizde ani ve beklenmedik olaylar karşısında nasıl şekil alacağınız çok önemli. Bu tutulma yanınızda çalışanlar, evcil hayvanlarınızı, genel sağlığınızı gündeme getirebilir.

OĞLAK: Ani ve beklenmedik bir aşk kapınızı çaldığında ne yaparsınız? Alışık olmadığınız bir heyecanı yaşamaya hazırlanın. Çocukları olanlar onlar ile ilgilenerek daha çok vakit geçirebilir, onların geleceği için yatırım fırsatları ele geçirebilirler.

KOVA: Bu güneş tutulması taşınmaz mallarınızı, evinizi, ailenizi gündeminize getirebilir. Ani bir taşınma kararı sizi ürkütse de iyi geleceğine emin olun.  Ata karmasından gelen sorunların şifası için harika bir dönem.

BALIK: Gündeminizde kardeşleriniz, yakın akrabalarınız olabilir. Karşınıza çıkabilecek yeni eğitim fırsatları ve ticari anlaşmalar, yazışmalar, kısa yolculuklar gündeminizde olabilir.

 

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma Astrolog

 

@gulden_guneren

#guldenguneren #yıldızındaimaparlasın

 

Koç Burcunda Yeni Ay – 01.04.2022 –

01.04.2022 Koç Burcunda Yeni Ay

“Ruhumun kanatlarını açıyorum.”

11° Koç Burcu Sabian Sembolü ; “Yaban Kazları Sürüsü”

     Bu Yeni Ayın sabian sembolü, artık kanatlarını açma zamanı geldiğini hatırlatıyor.

Koç burcunun o özgür vahşi doğasının altında bireysel sorumluluklarımızı unutmadan, kendi özgürleşme arzumuzu da beslememiz gerektiğini hatırlatıyor.

Baharın uyanışı ile beden ve ruh arasındaki denge savaşı bizi biraz yorabilir. Toprak bedenin dünyevi hayata tempo uydurması gerektiğinin bilincinde olması ile özgürlüğe ihtiyaç duyan ruhun kanatlanma arzusu bu yeni ay ile gündemimizde olacaktır.

Yaşam dengeden ibarettir. Her şey muhteşem bir matematiksel denklem içerisinde etrafımızda bir dantel gibi örülmüştür. Bize kalan bu muhteşem motifteki yerimizi keşfetmek ve o rolün hakkını vermektir.

O yabani kazların bile göç ederken birbirlerini destekledikleri, birbirlerini yolculuk boyunca yalnız olmadıklarını hatırlattıkları bir süreçtir.

Sende kendine şunu sık sık hatırlat, bu yolculukta yalnız değilsin.

Ruhunun tekamül yolculuğu sırasında, tanımasan bile seninle aynı soy karasından gelen kişiler ile yolların kesişecek ve birbirinize yardım edeceksiniz. Yalnız değilsin ve asla yalnız olmadın.

11° Koç Burcunda gerçekleşecek olan bu yeni ay ateş enerjisini artık uyuyan bedenimizde, hayatımızda bizlere iyiden iyiye hissettirecek. Baharla birlikte canlanan doğanın enerjisini biz de tüm hücrelerimizde bir “uyanış” olarak hissedeceğiz.

Ani ve fevri çıkışlardan uzak durmalıyız bu yeni ayda. Masum patavatsız bir çocuk gibi iyi niyetlide olsak da kimseyi kırmamaya üzmemeye çalışalım. Fikirlerimizi beyan etmek güzel ama her fikri ifade ederken iyice düşünmeliyiz.

Merkür’ün eşlik ettiği bu yeni ayda gündemimizde yazılı sözleşmeler, antlaşmalar, dokümanlar, eğitim ve yolculuklar olabilir.

Chiron etkisini her birimiz hayatımızın farklı aşamalarında hissedeceğiz. İhtiyacımız olan yara bandını sunacak olan bir yeni ay. Acılarımız ile yüzleşerek yeniden doğmak için sağlam adımlar atacağız. Satürn-Mars birlikteliği sağlam ve güçlü atılan adımları kalıcı kılarken, yüzleşmekten korktuğunuz yerlerde size destek olacaktır.

Yangınlar, kesikler, kazalar, patlamalar, tektonik hareketliliklerin gözlemlenebileceği bir sürece giriyor tüm dünya. Sabian sembolündeki kazlar, “göç ve göçmenler” konusunu gündeme getirecektir.

Stres kayaklı baş ağrılarına nane yağı iyi gelecektir.

Bu yeni ay, kalbindeki ateşi yakman gerekecek. İnandığın konularda kalbini gönlünü ortaya koymalısın. Yaraların ışığın bedenine girdiği yerdir. Ve bu şifa için mücadele etmen gerekiyor.

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma Astrolog

 

@gulden_guneren

www.guldenguneren.com

Danismanlik icin:

info@guldenguneren.com

@gulden_guneren

#guldenguneren #yıldızındaimaparlasın #karmaastrolog #sabianastrolog

 

 

Koç Burcunda YeniAy’ın Burçlara Etkisi

 

KOÇ: Hayatlarının her alanında yeni planlar yapacaklar, bol bol iletişim kuracaklar. Çözemedikleri sorunlarını, derinlere ittikleri dertlerini çözüme kavuşturacak ve şifalandıracaklar. 

BOĞA: Bu yeni ay ile birlikte şifayı içinizde arayacağınız bir süreç. İnziva zamanı. Yaralarınızın üzerini örttüğünüz ne varsa şimdi yüzleşme ve acılarınızdan, korkularınızdan kuruntularınızdan  özgürleşme zamanı.

İKİZLER: Bu yeni ay ile birlikte arkadaş çevrenizde bir hareketlilik başlıyor. Yeni sosyal gruplar içerisinde olmaz size iyi gelecek . Özgür ruhunuzun bu çeşitliliğe ihtiyacı vardı. Yeni fırsatlar ve tanışmalar sizi hayallerinize bir adım daha yaklaştırabilir.

YENGEÇ: Kariyer hayatınızda güzel gelişmelere hazır mısınız? Fazlası ile hak ettiniz. Yeni bir iş, yada başvurularınıza olumlu cevaplar alabilir. Yeni kariyer gelişmeleri sizin endişelerinize merhem olabilir.

ASLAN: Ruhunuzu besleyecek ve size iyi gelecek yeni yerleri gezme fırsatları elde edebilirsiniz. Yeni bir eğitime başlayabilir ya da yabancı ortaklıklar konusunda güzel fırsatlar elde edebilirisiniz. İletişim becerileriniz size yeni güzel fırsatları getirecektir.

BAŞAK: Para evinizdeki bu yeni ay size beklediğiniz bir para konusunda güzel haberler getirebilir. Bir banka kredisi yada beklediğiniz bir ödeme konusunda tamda ihtiyacınız olan zamanda gelmesi çok işinize yarayacaktır.

TERAZİ: Bu yeni ay gündeminize ikili ilişkileriniz ve ortaklıklarınızı getiriyor. Bu güne kadar konuşulmamış sorunlardan bahsetmek ve yaraları iyileştirme fırsatı sunacaktır. Ama sizden ricamız dilinizin üslubuna dikkat edin. Ok gibi saplanmasın kelimeler.

AKREP: Gündelik hayatınızda alacağınız desteğin keyfini çıkarın. Belki yeni bir heyecan aşk yada çocuğunuza vakit ayırabilmeniz için , günlük yaşamda size destek olacak kişiler sorunlarınıza çözüm olacak. Yaşamınızı yeniden düzenlemek isteyebilirsiniz. Baş ağrılarına dikkat stres bazlı olabilir.

YAY: Bu yeni ayda iletişim trafiğinizi arttırırken yeni bir aşkın ilk adımları atılabilir. Heyecanlı flört dönemi ruhunuza iyi gelecek. Çocukları olanlar, çocukları ile birlikte keyifli bir döneme giriş yapıyorlar. Şans oyunlarında ani ve dürtüsel adımlara dikkat edin lütfen..

OĞLAK: Gündeminizde, aileniz, yuvanız, yaşam alanınızdaki yenilikler var. Kimileriniz gayrimenkul alımı ve satımı konusunda şanslı olabilir. Evinizde tamirat ve tadilat için uygun bir fırsat.

KOVA: Bu yeni ay ile birlikte kendi değerinizi daha rahat ve güçlü bir şekilde ortaya koyabileceğiniz bir sürece giriyorsunuz. Yakın mesafe yolculuklar yeni eğitim fırsatları ve ticaretle uğraşanlar için güzel iletişim fırsatları sunun bir dönemdesiniz. Kardeşler ve yakın akrabalar ile yoğun bir döneminiz var.

BALIK: Ekonomik gelir gider dengenizdeki duraksama artık sonlanıyor. Yeni maddi kazanım kaynakları aradığınız yara bandı olabilir. Yeni iş fırsatları ve yeteneklerinizi paraya dönüştürebileceğiniz fırsatlar önünüze çıkabilir.

 

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma Astrolog

 

@gulden_guneren

#guldenguneren #yıldızındaimaparlasın

 

 

 

27° Başak Burcu Dolunay Sabian Sembolü; “KEL BİR ADAM”

18.03.2022 Başak Burcunda Dolunay

“Güzellik ve Güç İçten Dışadır.”

27° Başak Burcu Sabian Sembolü ; “Kel bir adam”

 

Bu dolunayın sabian sembolü aslında iç içe bir çok mesajı saklamış.

Değişim içten dışa doğru başlar.

Zamanla olgunlaşan kişi, yolculuğunda edindiği deneyimlerden dolayı tecrübelidir. Yaşanan kriz kaos ya da herhangi bir olay karşısında nasıl sorumluluk alıp adım atacağını bilir.

Bu dolunayda, gücünü ve sorumluluk duygunu bıraktığın yere bir dön bak diyor adeta. Sana baskı uygulayarak, seni manipüle ederek zorla yaşamını zorlaştıran insanlar kimler.? Onlara karşı koymak senin elinde. Güçlü dönüşümlerin başlangıcında olduğunu hatırlatıyor bu dolunay.

Dişi ve maskülen enerjinin eşit olduğu bir bedende karar verme mekanizması daha mantıklı işleyecektir. Peki sen hayatının neresindesin? Hayatının merkezinden uzakta, yaşamını ele geçirenlere teslim mi oldun? Yoksa sen de bir başkasının hayatındaki zorba mısın?

Hayat dengedir. Değişim ve dönüşüm içten dışa başlar. Yol boyunca edindiğin tüm deneyimleri şimdi sahip olduğun güç ile merkezinde kalarak kullanabilme zamanıdır.

Kendi hayatını yönetecek o güç sende var. Bir başkasının senin adına karar vermesine izin verme. Yaşam senin yaşamın.

Hayatımızın,  kolaylıkla güzelliklerle neşeyle yeniden şekillendiği sürprizlerle dolu harika günlerimiz olsun.

 

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma Astrolog

@gulden_guneren

www.guldenguneren.com

 

Danismanlik icin:

info@guldenguneren.com

 

#guldenguneren #yıldızındaimaparlasın

#karmaastrolog #mekanastrolojisi #kisiselgelisim #karmaastroloji #sabianastroloji #sabiansembolleri  #astrology #astroloji #astrogündem #günlükyorum #gününruhhali #doğumharitası #keşfet  #regresyonterapisi #selfhealing #sabiansymbols #astrolojigünlüğü #astrolojiyorumu #astrolojidanışmanlığı #astrolojieğitimi #şifa #kozmikenerji #ilişkianalizi #Çakra #ruhsaltarot #tarotdanışmanlığı #tarotrehberligi

 

Balık Burcunda Yeni Ay Sabian Sembolü

                 Balık Burcunda Yeniay     ( 02.03.2022 )

“Kılıçlarımı gömdüm, kendimi hayatı akışına bıraktım.”

12° Balık Burcu Sabian Sembolü ; “Müzedeki bir Kılıç”

 

Yaşamın yorucu savaşlarından bunaldığında durup dinlenmek istersin. Ardı ardına gelen ihanetlerin, mücadelelerin karşısında senin içindeki yanan ateş ile dimdik duruşun belirler, yaşamdaki konumunu.

Yoruldun ve dinlenmek ,soluklanmak istiyorsun. Haklısın.

Hayatında otorite olarak kabul ettiğin kişilerin senin hayatına şekil vermelerinden, onlar için güçlü olmaktan ve savaşmaktan yoruldun.

Şimdi hayatın içerisinden geçerken edindiğin deneyimler ile, ruhunun bilgeliği sana daha fazla savaşmana gerek olmadığını söylüyor.

Her an kendini korumak ve müdafaa etmek zorunda değilsin. Bu hayatın sınavları karşısında bir yenilgiden bahsetmiyorum, bu yaşamın içerisindeki teslimiyettir.

Canını yakanlardan, acılardan, ihanet edenlerden intikam almak yerine daha bilge bir bakış açısı ile hayat içerisindeki kazananı olmayan bu mücadeleye son vermektir.

Kendinle ve hayatla barış. Yükseliş için teslimiyet gerekir. Hayatındaki tüm zorluklar ile savaşarak mücadele ederek çözüm bulamazsın. Bazen yaşanan tüm olumsuz gibi görünen olaylar aslında eğitiminin bir parçasıdır. Ruhunun deneyim alanından geçerken aldığı bu eğitimde artık kılıçlarını duvara asma zamanıdır.

Hayatındaki dengeyi yeniden sağlayabilmek için dinlenmen, biraz geri çekildiğinde farkındalığın değişecektir. Duvarında asılı olan o kılıçlar senin geçmiş deneyimlerindir.

Şimdi dinlenme ve merkezinde kalabilme zamanıdır.

Kendini koşulsuzca affetme zamanıdır.

 

Yıldızın Daima Parlasın
Gülden Güneren
Karma Astrolog

@gulden_guneren
www.guldenguneren.com

Danismanlik icin:
info@guldenguneren.com

#guldenguneren #yıldızındaimaparlasın
#karmaastrolog #mekanastrolojisi #kisiselgelisim #karmaastroloji #sabianastroloji #sabiansembolleri #astrology #astroloji #astrogündem #günlükyorum #gününruhhali #doğumharitası #regresyonterapisi #selfhealing #sabiansymbols #astrolojigünlüğü #astrolojiyorumu #astrolojidanışmanlığı #astrolojieğitimi #şifa #kozmikenerji #ilişkianalizi #Çakra #ruhsaltarot #tarotdanışmanlığı #tarotrehberligi
#pray #ancestors

27° Aslan Burcundaki Dolunay Sabian Sembolü

16.02.2022 Aslan Burcunda Dolunay

“Sırtımdaki hançere inat, yine yürüyorum bu Dünyada.”

27° Aslan Burcu Sabian Sembolü ; “Büyük Bir Ağacın Dallarındaki Birçok Küçük Kuşlar”

 

Kaybolduğunu düşündüğün zamanlar oldu mu hiç? Yaşanan kargaşanın içerisinde, herkesin koşarcasına bir yerlere, bir şeylere yetişiyor olması dikkatini çekti mi ? Tüm bu yaşam kaosu içerisinde kendini yönsüz, amaçsız ve yorgun, dağılmış hissettin mi?

Hepsi çok normal, bunlar olabilir. Var oluşunun nedenlerini sorgulaman ve kendini bu yolda bazen yalnız hissetmen çok normal. Dertler üst üste geldiğinde, ihanetlerin bir diğerini takip ettiğinde çevrendeki insanların içindeki anlamsız kötülüğüne şaşırdığında, pes etme.

Yaşam farklı dokulardaki insanların bir araya gelerek düzensiz bir harmoni oluşturmasıdır. Bir arada olmanın yarattığı sinerji belki de bizleri yaşamda ayakta tutan yegâne unsur olabilir.

Yaşadığın acıyı, olayı sana bir nedenden dolayı yaşatırlar. Fark edebilmen.!! Gücünü fark edebilmen için ard arda ihanetleri, zorlukları yaşarsın. Taaki, “ben bunların üzerine çıkabilirim, yapabilirim” diyene kadar.

Bu sabian sembolü yalnız olmadığını sana hatırlatıyor. Köklerinin derinlere uzandığını, dallanıp budaklanan kollarının Yaradan’ın koşulsuz sevgisi ile bir olduğunu hatırla diyor. Kutsal Yaşam sensin hatırla.

Soy karmandan gelen tüm yaşanmışlıkları geride bırakabilir, kendi yolunu kendin çizebilirsin, senden sonraki jenerasyonlara kendi seslerini duyurabilecekleri özgür bir yaşam fırsatı bırakabilirsin.

Hiçbir şey göründüğü gibi değildir, her şey göründüğünün tersidir.

Sana ceza olarak düşündüğün olaylar belki de ödülündür ….Henüz göremiyorsundur.

Gücünü eline al ve asla pes etme.

Her şey göründüğünün tersidir, hiçbir şey göründüğünün tersi değildir.

Dönüşüm için atılan adımların kolaylıkla olması temennim ile …

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma Astrolog

 

@gulden_guneren

#guldenguneren #yıldızındaimaparlasın #karmaastrolog #sabianastrolog

12° Kova burcunda Yeni Ay Sabian Sembolü

12° Kova burcunda Yeni Ay Sabian Sembolü

“Bir Barometre”

 

Senin göstergelerin ne gösteriyor?

Bu sembolden de anlaşılabileceği gibi, bu yeni ay öyle yeni başlangıçlarla alakalı değil.!!!

İnsanoğlu muhteşem bir mekanizma ile yaratılmıştır. Duyu ötesi algılardan tutunda, gördüğünü çeşitli yorumlama yeteneklerine kadar donanımı fazladır.

Kimi zaman kelimelere dökmeseniz de, çevrenizde olan biten her şeyin farkındasınızdır.

Arkanızdan dönen dolapların, yüzünüze gülerek baka baka söylenen yalanların ya da gerçekten sevgiyle iyi niyetle yaklaşan herkesin farkındasınızdır.

Çünkü tüm beden katmanlarınız enerji formlarını algılayacak özelliktedir. Her şey enerji ve frekanstır.

Bu yeni ay zorlayıcı, sıkıştırıcı, düşündürücü bir yeni ay, içinize dönmeniz için sizi mecbur bırakacak. Duygusal ilişkilerinizi, var olan maddi kaynaklarınızı, Dünya içindeki varlığınız, arkadaşlıklarınızı, başarmak istedikleriniz ve bir çok konuyu sorgulayacaksınız.

Tüm olaylar üst üste geldiğinde içinde patlamaya hazır bir fırtına varken nasıl sakin kalabileceksin!

Tüm sahtekarlıklar yalanlar gözüne gözüne bakıyorken, içindeki adalet duygusunu nasıl susturabileceksin.

Bu yeni ay dönüşümün için çok önemli bir adım. Var olan şartlarını, ruhsal bedensel zihinsel yapının bütünlüğünü tüm olaylar karşısında nasıl koruyabileceğini sorgulatacak. Yanından geçtiğin unsurları fark edeceksin.

Kendi gücünü kendi göstergelerini bir kez daha keşfedebileceksin.

Tamam yapamam dediğin yerden daha güçlü kalkabileceğini fark edeceksin.

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma Astrolog

 

@gulden_guneren

www.guldenguneren.com

 

Danismanlik icin:

info@guldenguneren.com

 

#guldenguneren #yıldızındaimaparlasın #SabianAstroloji #Sabiansembolleri #Sabiansymbols

27° Yengeç Dolunay Sabian Sembolü; “Modern bir Pocahontas”

27° Yengeç Dolunay Sabian Sembolü;

“Modern bir Pocahontas”

Güne 27° Yengeç burcunda bir dolunayın ışığında uyandık.

Kimileri uykusuz gecenin sabahına dört gözle sarılırken, kimileri de film tadındaki rüyaların bitmesini istemedi.

Güçlü dönüştürücü ve düşündürücü bir dolunaydayız.

27° Yengeç burcu Sabian Sembolü; “Modern bir Pocahontas”

Bizlere gelenek ve göreneklerin dışında, alışıla gelmişin dışında neler yapabileceğini sorgulatıyor.  Uzun zamandır alışıla gelmiş bakış açılarını bir yana bırakabilirsen, “güvenli” alanından çıkabilmeyi göze alabilirsen kendin için, çevren için yeni bir dönemi başlatabilirsin.

Ayağından çekenlere, asla yapamazsın diyenlere inat özgürleşmen gerektiğinin sende farkındasın. Şimdi Plüton karşıtlığındaki bu dolunay değişimin zorlu, mücadeleli olacağına işaret ediyor. Sonuçta atmaya gönüllü olduğun her adım yeni bir süreci başlatacak senin için.

Sesini duyurma zamanın. Gücünü eline alma, kalıplarını kırmak ve “kendin” için özgürleşebilmen için güvenli alanından çıkma zamanı. Domino etkisi gibi, ufak bir adım, önündeki diğer taşları yerine oturtabilir.

 

Bugün sessiz bir yere çekilebilirsiniz, kendinizle baş başa kalın ve istediğiniz gibi söyleyin, yazın ..içinizden ne yapmak geliyorsa;

“Sevgili Atalarım sizleri onurlandırıyorum. Teşekkür ederim ben sizler sayesinde varım. Tüm yaşamlar boyu soy karmamda, gen havuzumdan, deneyim alanlarımdan “aile” kavramı ile ilgili deneyimlediğim tüm olumsuzlukları şimdi görüyorum, bunlar bana ait değil. Bilerek ya da bilmeyerek bana ait olmayan tüm bu sorunları dramaları travmaları çözeceğime dair etmiş olduğum tüm yeminleri, imzaladığım sözleşmeleri iptal ediyorum, siliyorum, temizliyorum.

Kendi isteklerimi söylemekte özgürüm. Ailemden, atalarımdan bağımsız yeni bir yöne gitmek benim için güvenli. Ben ne karar verirsem vereyim biliyorum ki bana küsmeyecekler, bana kızmayacaklar. Attığım her adımın arkasından bana destek olacakları için şimdiden teşekkür ediyorum. Teşekkür ederim”

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma Astrolog

@gulden_guneren

www.guldenguneren.com

#guldenguneren #karmaastrolog #karmaastroloji #sabianastroloji #sabiansembolleri #sabiansymbols #Dolunay #Yengeç

Merkür Retro 2022

Merkür Retro 2022

Yeni yılın ilk Merkür retrosu başladı.

10° Kova burcunda geri hareketine başlayan Merkür’ün

Sabian Sembolü : “ Kendi ilhamı ile baş başa kalan bir adam”

Sembolden de anlaşılacağı üzerine bu Retro öyle eski sevgilileri getiren bir Retro değil. Daha çok üretmek ve yaratım enerjisini kullanmak ve ilham ile alakalı. Kendinizle baş başa kalmayalı ne kadar zaman oldu?

Hep bir yerlere yetişmek, bir şeyleri yetiştirmek zorunda kaldınız. Biraz dur ve soluklan.

Evren seninle konuşuyor, dinle.!

İçindeki yaratıcı yanını kimler yüzünden derinlere bastırdın. Uyan!!

Kalk ve yeteneklerine sahip çık.

Aradığın rehberlik belki de sadece sessizlikte.

 

15-26 Ocak Kova burcunda, 26 Ocak-4 Şubat tarihleri arasında yolculuğuna Oğlak burcunda devam edecek olan Merkür kariyer hayatı, çalışma koşulları konularında aksaklıklara neden olabilir.

Merkür astrolojide iletişim, anlaşmalar, kardeşler, eğitim, ticaret gibi bazı konuları temsil eder. Geri hareketi döneminde tüm bu konularda bazı duraksama ve problemler yaşanabilir.

İnternet üzerinden yapılacak bankacılık işlemleri olmak üzere internet alışverişlerinde dikkatli olunması gereken bir dönem.

Hacklenmelere dikkat , şifrelerinizi güçlendirin.

Mecbur kalmadığınız sürece yeni elektronik eşya almayın derim. Eğer haritanızda doğuştan Merkür Kova Retronuz yoksa düşünmeyin bile.

Sosyal medyayı ve telefonlarınızı maillerinizi dikkatli kullanın, yanlış mesajlar yanlış kişilere gitmesin.

Yolculuklar sırasında bavullarınıza ayrıca bir önem gösterin.

Kimi arkadaşlarınız ile aranızda yanlış anlaşılmalar sonucu gerginlikler olabilir, sizi üzenlere kafanızı takmayın derim.

Bilgi hırsızlarını sosyal medya üzerinden keşfedebilirsiniz. Sinirlerinize hakim olun, unutmayın emeğin adaleti elbet yerini bulur.

Havacılık sektörü ile ilgili konular gündeme gelirken, Uranüs karesini de göz önüne alırsak farklı ani hava koşullarını da beklemek çok da şaşırtıcı olmaz. Umalım da tatsız kaza haberleri olmasın.

Geçmişte önünüzden geçip giden fırsatları yeniden değerlendirmek adına, yarım kalan işlerinize odaklanmak için harika bir dönem. Daha önce başladığınız ama bitiremediğiniz yarım kalan tüm plan ve projeler için yeniden ilham bulabilir adım atabilirsiniz.

Evrene yayılan tüm dua ve düşüncelerim oluşum enerjisi vardır. Her birimizin en yüksek hayrına kolaylıkla ihtişamla başarıyla olsun.

 

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

Karma Astrolog

@gulden_guneren

www.guldenguneren.com

 

#guldenguneren #karmaastroloji #sabianastroloji #merkürretro #sabiansymbols

 

04 Aralık 2021 Güneş Tutulması

4 Aralık 2021 Güneş Tutulması

Tutkular Açığa  Çıkıyor

12° Yay Burcu Sabian Sembolü : “  Bir dulun geçmişi aydınlanıyor  ”

Neleri derinlerine gömdün ? Hangi acılara maalesef alıştın ve birlikte yürüdün.?

Bu yılın en son ve güçlü tutulması ile uğurlarken, her birimize kendimiz ile ilgili bir çok konuyu sorgulatacak.

Kendi değerimizi sorgulatacak. Kim olduğumuzu, hayallerimizi ve peşinden koşmaktan korktuğumuz her şeyi bize hatırlatacak bir tutulma.

Bir zamanlar kalbinin derinlerine aşkı gömenlerin sızlayan yaralarının şifalanması için fırsat sunabilir bu tutulma. Kimileri uzun yıllar önce kalbini , diğer yarısını bıraktığı yerdeki ruh parçalarını artık toplamaya karar verecek. Şimdi yola devam etme zamanı. Bir bütün olma zamanı.

Bu tutulma özellikle inandığınız konularda kendi dengenizi korumanızı söylüyor. Yaklaşmakta olan bir rüzgar var. Bu rüzgarda savrulmaman için , şimdi, anda kalabilmen ve ruhunun tam ve bütün olabilmesi çok önemli.

Şimdi kendine sor, “Ben nerede, kimde hangi olayda kaldım.? Hani benim kalbimin kırık parçaları, hangi hayal kırıklıkları yuttu benim saf hayallerimi?”

Sorun kendinize ve gidip size ait olan parçalarınızı, o kişilerden, o zamanlardan, o olaylardan alın, şimdiye gelin. Chiron desteği alan bu tutulma bizlere en derinlere gömdüğümüz, bazen bizim bile unuttuğumuz yaraları sarmak için fırsatlar sunacaktır. Evren sana artık devam et diyor.

Merkür kavuşumlu bu tutulma 5-11 kaspında gerçekleşirken gündemimize başta kurum kuruluş dernekleri ve sosyal arkadaş gruplarımız ile birlikte; inançlar, turizm, yabancılar ile ilişkiler dini fanatizmi, etik bakış açısını, başta üniversiteler ve yüksek öğrenim kurumlarını, süre gelen davalar ile hukuki gelişmeleri, farklı kültürlere ait yeni keşifleri gündemimize getirebilir.

Çocuklarımıza özen göstermemiz gereken bu dönemde maalesef ki özellikle dişi enerji tarafından zarar gören çocuk haberleri gündemde olabilir.

Sosyal medya , basın yayım kurum ve kuruluşlarının göz önünde olacağı, ilk orta öğretim ile ilgili ani gelişmeler bu tutulmada ekonomik koşulların gün geçtikçe halkı zorlayabileceğine işaret ediyor. Özgürleşmek isteyen halkların seslerini duyuyor olacağız. Krizler ile dönüşen halkın yorgun sesi duyulacak.

Uranüs etkisi ile ani beklenmedik olaylar peş peşe gelirken, Dünya üzerinde ve topraklarımızda askeri hareketlilikler dikkat çekecektir. Gaz ile zehirlenmeler, orta şiddetli depremler gözlemlenirken, göçmenler yeniden gündem olabilir.

Kaderi kapılardır tutulmalar. Bu Güneş tutulması size eskiden beri sürüklediğiniz konular için kapanış yapma fırsatı sunmakta. Hazır gökyüzü bu kadar cömertken gelin değişim dönüşümün ene önemli adımını atalım, içimizdeki yaralı çocuğa sımsıkı sarılalım ve yaralarını saralım.

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

#guldenguneren #yıldızındaimaparlasın

 

 

 

GÜNEŞ TUTULMASI VE YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ

 

KOÇ BURCU

4 Aralık Yay burcundaki Güneş tutulması sizlere eğitim, yurt dışı, yayıncılık konularıyla ilgili güzel başlangıçlar ve sözleşmeler vadediyor. Zor duruyorsunuz yerinizde, ilk fırsatta gezebilirsiniz. Kaiyerde olumlu gelişmeler var.

 

BOĞA BURCU

Bu tutulma ile gündeminizde yatırımlar, borçlar ve krediler konusu ön plana çıkabilir. Gereksiz harcamalardan uzak durmanız gerekiyor.

 

İKİZLER BURCU

Evlilik, eşinizle ilişkiniz, ortak işler gündeminizde. Uzun zamandır bitmek istediğiniz ama bitiremediğiniz ilişki için son gelmiş olabilir. Uzatmak her ikinize de zarar. Kimileriniz yeniden heyecan yakalayacak.

 

YENGEÇ BURCU

Tutulma ile birlikte sağlığınıza özen göstermeli ve çalışma şartları, günlük işler ve çalışma ortamınız gündeminizde olabilir. Birlikte çalıştığınız kişiler ile beklenmedik gelişmeler yaşanabilir.

 

ASLAN BURCU 

Havada aşk kokusu var sevgili aslanlar. Aşk hayatınızla ilgili karar verme durumunda kalabilirsiniz. Tamam mı devam mı? Tutkularınıza kulak verin. Çocukları olanlar, çocukları ile keyifli bir dönem olabilir.

 

BAŞAK BURCU

Tutulma gündeminize; aile ve ailevi konuları taşıyacak. Kimileri taşınmaz mallar ve mülk ile ilgilenirken kimileri şehir değiştirmeyi bile düşünebilir.

 

TERAZİ BURCU

Gündeminizde kardeşleriniz ve yakın akrabalarınız var. Sosyal medya paylaşımlarında, sözleşme ve anlaşmalarda dikkatli olunması gereken bir dönem.

 

AKREP BURCU

Yeni gelir kaynakları konusunda karşınıza çıkacak fırsatları değerlendirebilirsiniz. Maddi anlamda şifalanmak için elinizden geleni yapıyorsunuz.

 

YAY BURCU

Tutulma sizin burcunuzda gerçekleşecek. Köklü değişimler ve yeni başlangıçlar yapma zamanı. Sizin için eski defterleri kapatıp yeni ile kavuşma zamanı. İhtiyacınız olmayan her şeyden özgürleşin.

 

OĞLAK BURCU

İçe dönüş yolculuğunda kendinizin bile bilmediği bir çok konuyu keşfedeceksiniz. Gizli yaralar ile yüzleşecek , kendi şifanız için çıkacağınız bu yolculukta güçlü adımlar ile yürüyeceksiniz. Dönüşümünüz kolaylıkla olsun.

 

KOVA BURCU

Arkadaş ilişkileri ve sosyal çevre gündeminizde olacak . Sizi ayağınızdan çeken arkadaşlardan uzaklaşma zamanı. Zaten sizi anlamıyorlardı bari yavaşlatmasınlar. Yardım kuruluşlarında aktif rol almak için harika bir dönem.

 

BALIK BURCU

Kariyer hayatınız gündeminizde. Kariyerinizde yeni adımlar atarken, takdir edildiğinizi bilmek sizi motive ediyor. Terfi yada yeni iş fırsatları size çok iyi gelecek.

 

Yıldızın Daima Parlasın

Gülden Güneren

#guldenguneren #yıldızındaimaparlasın